Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-06-2019, 05:55   #981
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,266
Thanks: 3,052
Thanked 2,414 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Sapo tu pergjigja.

Ke pyetje tjeter?
Jo nuk u pėrgjigje, ti po pėrdridhesh. Po ta pėrsėris pyetjen, ēfarė lidhje kanė kėto statistika me postimin tim?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 05:58   #982
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 955
Thanks: 371
Thanked 253 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Jo nuk u pėrgjigje, ti po pėrdridhesh. Po ta pėrsėris pyetjen, ēfarė lidhje kanė kėto statistika me postimin tim?
Po ta sjell direkt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Ka lidhje sepse zbatimi kanunit barazohet me me shume gjakmarrje, edhe rrjedhimisht me shume vrasje, sepse gjakmarrja eshte nje element kryesor i kanunit. Por gjakmarrja nuk do te thote kanun, sepse kanuni ka rregulla specifike qe duhen ndjekur. Ka edhe rregulla tjere qe nuk lidhen me gjakmarrjen por me jeten e perditshme. Ne Lezhe edhe Shkoder, nje pjese e konsiderueshme e vrasjeve jane per arsye gjakmarrje sepse nje pjese e konsiderueshme atje ndjek akoma nje forme/model te holluar te kanunit. Por edhe atje nuk mund te thuhet qe ndiqet kanuni nga pikepamja tradicionale, por mbahet si frymezim. Ne Vlore edhe Gjirokaster ka po ashtu nje kriminalitet po aq te larte. Sepse ka kriminalitet te larte, nuk do te thote qe ndjekin Kanunin. Apo jo? Edhe keshtu qe, ajo grafike hedh poshte pretendimin e par qe cdo instant gjakmarrje barazon me zbatimin e kanunit. Grafiku po ashtu tregon qe ne Diber nuk ndiqet as nje lloj forme te kanunit, sepse vrasjet edhe kriminaliteti eshte shume shume i ulet. Edhe ndjekja e kanunit do shperfillesh me me shume vrasje. Eshte e pavertete.
juke nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 06:07   #983
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,266
Thanks: 3,052
Thanked 2,414 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Po ta sjell direkt
Nuk ėshtė nevoja qė ta pėrsėrisėsh. Unė e lexova postimin tėnd. Ti nuk ju pėrgjigje pyetjes time. Fillimisht gėnjeve the qė po shpjegoje par.
Tani a mund tė na e shpjegosh se ēfarė lidhje kanė ato statistika me zgjedhjet e Dibrės, apo qoftė edhe kanuni ēfarė lidhje ka me kėto zgjedhje?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 06:41   #984
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 955
Thanks: 371
Thanked 253 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk ėshtė nevoja qė ta pėrsėrisėsh. Unė e lexova postimin tėnd. Ti nuk ju pėrgjigje pyetjes time. Fillimisht gėnjeve the qė po shpjegoje par.
Tani a mund tė na e shpjegosh se ēfarė lidhje kanė ato statistika me zgjedhjet e Dibrės, apo qoftė edhe kanuni ēfarė lidhje ka me kėto zgjedhje?
Kjo ishte postimi yt.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Dhe keshtu ne nje krahine qe njihet per burra fisnike me kanun dhe me tradita ......
Un tu pergjigja qe kanuni nuk praktikohet.

Ti ktheve pergjigjen,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po te llogarisim si dibran Shukriun dhe ty, atehere po.
Un te pergjigjem me grafikun,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
J Eshte fakt qe eshte lene me kohe. Nuk praktikohet Kanuni ne Diber.

par perdor nje rast gjakmarrje si fakt bindes qe kanuni praktikohet, duke te mbeshtetur ty.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
@ Bardhyl
Para 2-3 vitesh nė Dibėr , ekzaktsisht nė zonėn e Zallė Dardhės ėshtė marr gjak pėr vrasjen qė bėri nusja vjehrrit tė saj.
Dhe i biri i viktimės erdhi nga Greqia edhe i vrau tė vėllain ish bashkėshortes.
Un ktheva pergjigje par, edhe tani jemi ne kete situat ku ti me pyet per rendesine e grafikut.

Per rendesine e grafikut ne lidhje me kanunin tu pergjigja,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Ka lidhje sepse zbatimi kanunit barazohet me me shume gjakmarrje, edhe rrjedhimisht me shume vrasje, sepse gjakmarrja eshte nje element kryesor i kanunit. Por gjakmarrja nuk do te thote kanun, sepse kanuni ka rregulla specifike qe duhen ndjekur. Ka edhe rregulla tjere qe nuk lidhen me gjakmarrjen por me jeten e perditshme. Ne Lezhe edhe Shkoder, nje pjese e konsiderueshme e vrasjeve jane per arsye gjakmarrje sepse nje pjese e konsiderueshme atje ndjek akoma nje forme/model te holluar te kanunit. Por edhe atje nuk mund te thuhet qe ndiqet kanuni nga pikepamja tradicionale, por mbahet si frymezim. Ne Vlore edhe Gjirokaster ka po ashtu nje kriminalitet po aq te larte. Sepse ka kriminalitet te larte, nuk do te thote qe ndjekin Kanunin. Apo jo? Edhe keshtu qe, ajo grafike hedh poshte pretendimin e par qe cdo instant gjakmarrje barazon me zbatimin e kanunit. Grafiku po ashtu tregon qe ne Diber nuk ndiqet as nje lloj forme te kanunit, sepse vrasjet edhe kriminaliteti eshte shume shume i ulet. Edhe ndjekja e kanunit do shperfillesh me me shume vrasje. Eshte e pavertete.
Ka rendesi edhe per zgjedhjet sepse akuza e PD'se ne ate kohe ishte qe ne Diber u vodhen zgjedhjet nepermjet shantazhit edhe blerjes me droge. Jo qe eshte fyese ne vetvete te mendosh se nje popull kudo qe eshte blihet e shantazhohet ne mase, por eshte me fyese kur njeh realitetin nepermjet grafikut. Te akuzosh per kriminalitet te rende nje popull te tere qe ka kriminalitetin me te ulet eshte e pa sens, apo jo?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 24-06-2019 nė 06:47
juke nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i juke pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2019, 07:06   #985
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,266
Thanks: 3,052
Thanked 2,414 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Kjo ishte postimi yt.Un tu pergjigja qe kanuni nuk praktikohet.

Ti ktheve pergjigjen,Un te pergjigjem me grafikun,par perdor nje rast gjakmarrje si fakt bindes qe kanuni praktikohet, duke te mbeshtetur ty.Un ktheva pergjigje par, edhe tani jemi ne kete situat ku ti me pyet per rendesine e grafikut.

Per rendesine e grafikut ne lidhje me kanunin tu pergjigja,Ka rendesi edhe per zgjedhjet sepse akuza e PD'se ne ate kohe ishte qe ne Diber u vodhen zgjedhjet nepermjet shantazhit edhe blerjes me droge. Jo qe eshte fyese ne vetvete te mendosh se nje popull kudo qe eshte blihet e shantazhohet ne mase, por eshte me fyese kur njeh realitetin nepermjet grafikut. Te akuzosh per kriminalitet te rende nje popull te tere qe ka kriminalitetin me te ulet eshte e pa sens, apo jo?
Citim:
Dhe keshtu ne nje krahine qe njihet per burra fisnike me kanun dhe me tradita ......
Shumė mirė, erdhe vetė aty ku desha. Kjo fjali e imja ėshtė njė mėnyrė mė e pėrpunuar tė thėni se dibranėt janė tradicionalistė. Dhe duke qenė se janė tė tillė kur njė mashkull degjenerohet nė atė farė feje si Shukriu, afėrmendjes partia qė e ka kandiduar duhet qė tė ketė njė firo tė kuptueshme nė vota, gjė qė nuk u verifikua nė zgjedhjet pasardhėse sepse siē e dimė nga filmime tė publikuara nė atė periudhė, direkt mbas zgjedhjeve por edhe nga pėrgjimet e fundit, vota u manipulua nga PS. A e kuptove tani o dru me pre? Ē'lidhje ka gjithė kjo gurgule me kanun dhe me vrasje e me grafik? A kupton shqip?
Ups, thashė feje nė postimin tim? Se mos na fillon dhe na bėn shtjellime qė do zėnė edhe 2-3 faqe tė tjera nė lidhje me fenė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 24-06-2019 nė 07:22
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 08:08   #986
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,173
Thanks: 4,651
Thanked 5,329 Times in 2,643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PĆ«rgjigje e: PD djeg mandatet, deputetĆ«t e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Eshte e vertet. Rusia sponcorizon njerez edhe parti qe nuk kan shprese. E jo sic thote SystemA. Ne politiken e madhe, Shqiperia eshte armiku i Serbise. Interesi i vetem qe ka Rusia eshte te krijoj rremuje ne Shqiperi, sepse influence afat-gjate nuk do kete ne Shqiperi. E gjitha kjo rremuje e PD'se po ndodh ne nje kohe ku do hapeshin negociatat per ne BE edhe qe do perfundoj reforma drejtesise. Eshte pak-ashume e njejti lloj tradhtie si e Berishes qe fundosi Shqiperine perpara se te fillonte lufta e Kosoves.

E pra...Kaq lidhje e ben edhe nje 10-vjecar I informuar. Mah
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 08:38   #987
Noellag
Mi vida
 
Avatari i Noellag
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,852
Thanks: 168
Thanked 157 Times in 109 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Noellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PĆ«rgjigje e: PD djeg mandatet, deputetĆ«t e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
E pra...Kaq lidhje e ben edhe nje 10-vjecar I informuar. Mah
Po po ashtu eshte ... Kemi 7 vjet qe degjojm te njejtin refren Fajin e ka Saliu

Paksa qe kemi kaq kohe qe na qeveris nje bande e kapur ne pergjime, paksa qe jan kapur me presh ne duar duke vjedhur , lexojme dhe xhevahire te tipit Shqiperia fanar ndricues, parajse fushe me lule!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Noellag : 24-06-2019 nė 08:40
Noellag nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 08:39   #988
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,173
Thanks: 4,651
Thanked 5,329 Times in 2,643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PĆ«rgjigje e: PD djeg mandatet, deputetĆ«t e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Noellag Shiko postimin
Po po ashtu eshte Kemi 7 vjet qe degjojm te njejtin refren Fajin e ka Saliu

Paska qe kemi kaq kohe qe na qeveris nje bande e kapur ne pergjime, paska qe jan kapur me presh ne duar duke vjedhur , lexojme dhe xhevahire te tipit Shqiperia fanar ndricues

Noe ...faktet dhe historia flet vete ... packa se c’fare don Te besosh ti , tjetri e tjetra.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 08:43   #989
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,794
Thanks: 663
Thanked 836 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Edhe kjo ka sens
https://balkanweb.com/ndryshimi-i-ku...on-shqiperine/
ana_gend nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 08:44   #990
Noellag
Mi vida
 
Avatari i Noellag
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,852
Thanks: 168
Thanked 157 Times in 109 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Noellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PĆ«rgjigje e: PD djeg mandatet, deputetĆ«t e LSI i bashkohen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Noe ...faktet dhe historia flet vete ... packa se c’fare don Te besosh ti , tjetri e tjetra.
Ne fakt kjo ceshtja c'besoj une dhe c'beson ti mjafton te shikojme realitetin ne sy
Noellag nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 08:45   #991
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,173
Thanks: 4,651
Thanked 5,329 Times in 2,643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Ordhe me rigon... lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-06-2019, 08:49   #992
Noellag
Mi vida
 
Avatari i Noellag
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,852
Thanks: 168
Thanked 157 Times in 109 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Noellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

lesh lesh ..Fshati qe duket s'do kallauz
Noellag nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Noellag pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2019, 08:52   #993
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,173
Thanks: 4,651
Thanked 5,329 Times in 2,643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PD djeg mandatet, deputetėt e LSI i bashkohen

Shume dakort me ty , prejardhja/mentaliteti ka te beje edhe ndonjehere. Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Zana pėlqehet nga
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur