Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-03-2019, 11:44   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėKėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė
Mė: 16 mars 2019 Nė ora: 08:32


Isa Mustafa, Lutfi Haziri, Agim Veliu, Vjosa Osmani, Kujtim Shala, Arben Gashi, Avdullah Hoti dhe Lumir Abdixhiku, janė shtatė pretendentėt pėr kryetar tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK).

Deri tash kandidaturėn e ka shpall, nėnkryetari i LDK-sė, Lutfi Haziri i cili njėherit ėshtė Kryetar i Komunės sė Gjilanit.

“Besoj shumė qė marrėveshja politike ėshtė mjeti i vetėm qė LDK ka. Jam pėr marrėveshje, por nėse nuk ka marrėveshje unė kandidojė”, tha Haziri.

Kryetari aktual Isa Mustafa nuk dihet nėse do tė rikandidojė pėr tė parin e partisė, por ka indikacione se pas shėrimit ėshtė i gatshėm t’i hyjė garės.

Kryesia e LDK-sė ka vendosur sot pėr shpalljen e zgjedhjeve tė brendshme. Gara pritet tė pėrmbyllet nė muajin maj tė kėtij viti.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 18:51   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

// Grupi famėkeq i UDB/sė nėn Komandėn e LDK/sė pėr likuidimin e njerzve tė tyre,pėr vrasjen e Ushtarėve tė UĒKsė .pėr montimin e proceseve Politike,pėr sabotazhe, KY GRUP PROFESIONAL DUKE STUDIUAR QĖSHTJEN E SHERBIMEVE SEKRETE NE BEOGRAD DHE ZAGREB NĖ ISH JUGOSLLAVI tė cilėt punuan per Regjimin Titist dhe atė Millosheviqian ,ju bashkuan LDK/sė pėr shfarosjen ,e USHTARĖVE TĖ UĒK/sė si dhe manipulimet me shumė vrasje duke i fajsuar njerzit tjerė tė cilėt nuk ishin Profesionist nė punė tė shėrbimeve sekrete,PRA KJO ESHTE LDK OSE UDB


Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 13:29   #3
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėKush tjetėr pos Lutfi Hazirit do t’i hyjė garės pėr Shef tė LDK’sė?


Gazeta Express
17 Mars 2019 13:59

Deri mė tash vetėm Lutfi Haziri e ka shpallur kandidaturėn pėr Kryetar tė LDK’sė. Burime tė Express kanė thėnė se edhe Agim Veliu, Arban Abrashi, Kujtim Shala, Gazmend Muhaxheri, Vjosa Osmani, Avdullah Hoti e Imri Ahmeti po e shqyrtojnė mundėsnė t’i hyjnė garės. Isa Mustafa ka paralajėmruar se shpejt do tė tregojė nėse do t’i hyjė garės pėr mandatin e tretė nė krye tė Partisė.

Lutfi Haziri po kėrkon marrėveshje brenda Lidhjes Demokratike tė Kosovės pėr kryetarin e ri. Ka vendosur tė ofrohet si udhėheqės i ri i Partisė sė themeluar nga Ibrahim Rugova.

Nė njė tubim partiak nė Gjilan, Haziri ka dhėnė shenjat e para se ka nisur t’i bashkojė krahėt e LDK’sė. E ka falėnderuar Isa Mustafėn e Fatmir Sejdiun. E ka pėrmendur edhe Nexhat Dacin e Kolė Berishėn.

“Koha pėr ndryshime po vjen”, ka thėnė Haziri.

Por ēfarė ndryshimi po e pret LDK’nė?

Kryetari nė lagim, Isa Mustafa, ende s’ka treguar nėse do t’i hyjė edhe garės pėr mandatin e tretė nė krye tė LDK’sė.

Pavarėsisht se pėrballet me gjendje jo tė mirė shėndetėsore, Mustafa asnjėherė s’i ka shuar ambiciet pėr garuar edhe njė herė.

Burime tė Gazetės Express brenda LDK’sė kanė treguar se pos Lutfi Hazirit nė garė pėr Kryetar pritet tė hyjnė edhe njė numėr jo i vogėl i zyrtarėve. Nė mesin e tyre janė edhe: Agim Veliu, i cili vazhdon historikisht tė jetė i dyti nė LDK; Kujtim Shala, njėri prej njerėzve qė i ka qėndruar afėr Isa Mustafės, Sabri Hamitit e Fatmir Sejdiut; Vjosa Osmani, e cila dikur ishte kėshilltare e Fatmir Sedjiut; Gazmend Muhaxheri, Kryetar i Pejės dhe ish themelues i ORA’s. Nė garė mund tė hyjė edhe Avdullah Hoti, i cili ka shėnuar dėshtimin e parė si kandidat pėr kryeministėr nė zgjedhjet e fundit nacionale.

“Nė garė mund tė jetė edhe Imri Ahmeti, i cili po fiton Lipjanin me lehtėsi. Edhe Arban Abrashi mund t’i hyjė garės pėr Kryetar”, ka thėnė njė zyrtar i LDK”sė pėr Express.

Lutfi Haziri e ka tė qartė se kėto zgjedhje LDK’ja duhet tė ketė kujdes qė mos tė eliminohen njerėzit.

“Kėto duhet tė jenė zgjedhje, jo pėr t’i larguar tė tjerėt, pėr pėr t’iu ofruar atyre, ku njerėzit nuk eliminojnė…”, ka shtuar ai.

Lidhja Demokratike e Kosovės tradicionalisht i ka pėrdorė Kuvendet Zgjedhore pėr t’i eliminuar tė pakėnaqurit. Kėshtu kishte ndodhur nė Kuvendin e Karrigeve, kur Nexhat Daci bashkė mė njė numėr tė madh tė zyrtarėve tė LDK’sė kishin themeluar Lidhjen Demokratike tė Dardanisė, njė parti e shuar mė vonė.

Edhe kur Isa Mustafa kishte fituar zgjedhjet, njė pjesė e zyrtarėve tė afėrt tė Fatmir Sejdiut ishin eliminuar, duke pėrfshirė Ramė Manajn, Naim Jerliun etj.

Lidhja Demokratike e Kosovės ishte themeluar nė fillim tė viteve 90’ta si parti e parė demokratike e pozicionuar kundėr Lidhjes Komuniste tė Jugosllavisė.

Ibrahim Rugova kishte udhėhequr sa ishte gjallė LDK’nė. Pastaj, Fatmir Sejdiun. Ndėrsa, nė dy mandatet e fundit LDK udhėhiqet prej Isa Mustafės, i cili ka mbajtur funksione tė rėndėsishme edhe nė pushtetin jugosllav, nė Qeverinė e Bujar Bukoshit dhe pasluftės duke udhėhequr Komunėn e Prishtinės pėr dy mandate.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 14:07   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,933
Thanks: 3,807
Thanked 4,103 Times in 2,755 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
// Grupi famėkeq i UDB/sė nėn Komandėn e LDK/sė pėr likuidimin e njerzve tė tyre,pėr vrasjen e Ushtarėve tė UĒKsė .pėr montimin e proceseve Politike,pėr sabotazhe, KY GRUP PROFESIONAL DUKE STUDIUAR QĖSHTJEN E SHERBIMEVE SEKRETE NE BEOGRAD DHE ZAGREB NĖ ISH JUGOSLLAVI tė cilėt punuan per Regjimin Titist dhe atė Millosheviqian ,ju bashkuan LDK/sė pėr shfarosjen ,e USHTARĖVE TĖ UĒK/sė si dhe manipulimet me shumė vrasje duke i fajsuar njerzit tjerė tė cilėt nuk ishin Profesionist nė punė tė shėrbimeve sekrete,PRA KJO ESHTE LDK OSE UDB


https://www.youtube.com/watch?v=GxCSyv2bxD0
ky merr rroge veterani sikur ti dhe veteranet tjere te uqkes sa e di une, me status te njohur te veteranit te uqkes hajde mos ua shaj ate uqken dhe pdhus po del edhe i burgosur politik, a e degjove ?
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-03-2019, 22:29   #5
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė


Kadri Veseli nė vitin 2017 ka pas paralajmėruar se Nazim Bllaca ėshtė njeri i UDB-sė. Atė kohė e akuzoi hapur LDK-nė qė ka kontribuar bashkė me UDB-nė pėr ta sjellė Nazim Bllacėn nė Kosovė pėr tė shpifur ndaj UĒK-sė.

Shikone se si Kadri Veseli e ka paluar Lumir Abdixhikun i cili si njė miush i vogėl doli dhe akuzonte njerėzit me informata tė Nazim Bllacės.

Kadri Veseli ende nuk i ka hapur dosjet. Kur tė ndodhė kjo, shumė njerėz tė LDK-sė dhe VV-sė, do tė turpėrohen tė dalin nga shtėpitė e tyre.
ciuciu
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2019, 20:11   #6
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Vėllezėrit Geci pėrkrahin Sejdiun pėr kryetar tė LDK-sė, tregojnė arsyen pse s’e duan Hazirin


Vėllezėrit Geci nga Skenderaj i kanė dhėnė mbėshtetje tė hapur Fatmir Sejdiu nė garėn pėr liderin e Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

Halili njėri nga vėllezėrit Geci ka thėnė se kryetari i ardhshėm i LDK-sė duhet tė jetė Fatmir Sejdiu.

Ai tregoi se deri sė voni ishte kundėr Sejdiut, por qė me kalimin e kohės erdhi nė pėrfundim se nuk kishte gjykuar drejt.

Geci ka kundėrshtuar kandidaturėn e pritur tė Lutfi Hazirit pėr kreun e LDK-sė, duke treguar edhe arsyen se pėrse nuk e duan atė si lider tė LDK-sė, transmeton Indeksonline.

“Jo atyre qė i dhanė krahė Hashimit pėr ndarje duke treguar patriotizėm kinse po i bashkon tokat e Luginės”, shkroi ndėr tė tjerash Halil Geci.

Shkrimi i plotė:

Prijė para Fatmir Sejdiu

Lideri i ardhshem i LDK-s duhet te jetė nė hap me kohen.

Ky ishte sllogani i te madhit Ibrahim Rugova

Koha po e kėrkon hapin e duhur dhe liderin e hapit te duhur,qė i duhet LDK-s ne raport me situatėn e krijuar.

LDK-s i duhet lideri qė din dhe i del ZOT rrethanave tė krijuara nga tė paditurit si nė nivel partie ashtu edhe nė nivel nacional.

LDK-s i duhet lideri qė ju prinė proceseve,jo atij qė i prinė proceset.

LDK-s i duhet lideri profesional dhe shumė i pregaditur,e qė nuk ka nevoj ti shkruhet e ti diktohet me leter se qka dhe si duhet tė udhehiqn proceset shumė tė rėndėsishme qė e kanė vnuar Kosovėn nė udhėkryqė tė jem ose tė mos jem.

Jo atyre qė i dhan krahė Hashimit pėr ndarje duke treguar patriotizem kinse po i bashkon tokat e Luginės.

Jo atyre qė LDK-s dhe liderit tė dikurshem tė LDK-s Ibrahim Rugovės i bėn shantazhe e nerskamca,dhe mė vonė e bėnė kryetar shteti atė qė na vrau e na shau.

Jo atyre qė u bėnė milioner nė emėr tė partis e tė Ibrahim Rugovės.

Jo parashutistve qė u futen nė LDK pėr hesape propogande pėr t’ia rajtur bizneset dhe postet e liderit.

Po atyre qė luftuan e sakrifikuan pėr liri pavarsi demokraci.

Po individve intelektualve dhe familjeve tė mėdha atedhetare.

Po intelektualve dhe shkenctarve qė punuan dhe luftuan pa u ndalur deri nė ēlirim definitiv.

Tė diturit tė urtit dhe tė durushmit e trashėgojn Tokėn kėshtu thot bibla.

I tillė ėshtė Fatmir Sejdiu prijė koha ėshtė pėr ty,dhe njerzit e kalibrit tėndė.

Jeni lodhur nga pseodo patriotet,pseodo intelektualet,dhe nga komandantat e pa krip…!

Dje isha kundėr teje Fatmir sepse me kalimin e kohės erdha nė pėrfundim se nuk kam gjykuar drejt.

Tė njėjtin veprim – tė kėrkim faljes-e ka bėrė edhe Ismajl Kadare ne raport me Ibrahim Rugoven.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2019, 22:26   #7
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė
Lutfi Haziri i pret me mish e me birra Sami Lushtakun, Sylejman Selimin e Ukė Rugovėn

19/03/2019

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri, sonte nė qytetin e tij, ka pritu musafirė tė veēantė, transmeton Gazeta Metro.

Nė njė fotografi e cila ėshtė shpėrndarė edh e nė rrjetet sociale, shihen Sami Lushtaku, Sylejman Selimi, Ukė Rugova dhe disa personalitete tė tjera.

Ndėrsa, nė krye tė vendit Lutfi Haziri.

Ata shihen duke pirė verė e birra dhe duke ngrėnė darkė.

Nuk dihet arsyeja e cila ka bėrė bashkė, Hazirin me fyryra tė njohura tė partisė, tė cilėn ai e kritikon vazhdimisht
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-03-2019, 22:30   #8
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

O disa here kam than se PDK+ish SHIKU e ka ne dor ter Kosoven e te gjitha Partit
e ju veq shani kot hahaha per bes disa gjanaha ini sa i perket politikes
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2019, 16:32   #9
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,933
Thanks: 3,807
Thanked 4,103 Times in 2,755 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

ngula, ngula, ngula for ju ngula, ngula, ngula, ngula for du

Ja lixo se ēka ke thene e ēka po thuhet o kur po e lexoj, bashkim me Koqove o te vie me marre pushken e bashke me Vulinin me ju ardhe deri te granica edhe me ju pa, a ju pret granica e Shypnise ne sulm ikje

https://www.periskopi.com/lutfi-hazi...e-uke-rugoven/

https://www.botasot.info/aktuale-laj...min-e-rugoven/


Etj, etj, etj
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2019, 17:46   #10
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė
Isa Mustafa tregon pėr emrat potencial pėr tė parin e LDK-sė


Botapress 20Mars- Ne nje konferencė pėr media Isa Mustafa bėri tė ditur lidhur me zgjedhjet e brendshme nė partin e LDK-sė, ai tha se zgjedhjet do tė jenė me dy faza, faza e parė me 32 degė dhe faza e dytė ne 16 degė, shkruan Botapress.info

Pas nje mbledhjes sė Kryesisė sė partisė me kryetarėt e degėve, me dyer tė mbyllura qė nga ora 14:00 e deri ne orėn 16:00, ku ishin mbledhur tė gjithė antarėt e LDK-sė, me njė qėllim qė tė dakordohen lidhur me zgjedhjet e partisė sė LDK-sė, shkruan Botapress.info

Isa Mustafa deri me tani ėshtė i pari i partisė sė LDK-sė , Mustafa u shpreh se nė zgjedhje do tė ketė transparecė dhe nuk do i sherben vetėm LDK-sė, por gjithē Kosovės.

” E gjithė kjo po ndodh qė tė forcohet LDK-ja, bashkarisht po punojmė brenda parisė ka mirkuptim, por ne nuk i shėrbejm vetėm LDK-sė por gjithė Kosovės” tha Mustafa

Isa Mustafa pėrmendi edhe problemet qė po ballafaqohėn qytetarėt e Kosovės rreth papunėsisė dhe rreth krimit e korrupsionit duke thėnė se do tė punojmė qė gjitha kėto tė zgiidhen, kėshtu deklaroi Mustafa pėr Media, shkruan Botapress.info

Mustafa u pyet se a do tė kandidoni dhe njē herė pėr tė parin e partisė, dhe rreth asaj se Vjosa Osmani a mund tė jetė e para e kėsaj partie, Mustafa thotė se kryetari do zgjidhet sipas statutit dhe nėse merr perkrahjen e madhe dhe votave, shkruan Botapress.info

Mustafa u pyet edhe pėr Lutfi Hazirin pasi ai ėshtė deklaruar se deshiron tė jetė i pari i partisė, por Mustafa thotė se nuk ka biseduar me Hazirin lidhur me kėtė ēėshtje.

“Nuk kam biseduar me Hazirin lidhur me kryetarin e LDK-sė, pasi kjo do bėhėt si pėr tė gjithė tė tjerėt, dhe nuk kemi pse tė flasim para zgjedhjeve”, shkruan Botapress.info
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2019, 20:55   #11
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė
A e zgjodhi Ambasadori amerikan Vjosa Osmanin kryetare tė LDK’sė?Ambasadori amerikan ėshtė nė kėrkim tė ndonjė gruaje pėr tė udhėhequr partitė nė Kosovė, ose edhe tė gjithė vendin, shkruan Gazeta Express.

Pėr dy ditė rresht, amabsadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkruar se sa tė rėndėsishme e kanė amerikanėt qė Kosova tė ketė nė pozita udhėheqėse gratė. Ai dje ka thėnė se dėshiron tė shoh gra nė krye tė partisė. Me shpalljen e zgjedhjeve tė LDK’sė, kanė filluar tė permenden kandidatėt e mundshėm pėr tė marrė kreun e kėsaj partie.

Deputetja e LDK’sė, Vjosa Osmani pėrmendet madje nė dy top-pretendentėt bashkė me Lutfi Hazirin. Nuk dihet nėse zgjedhjet pėr kryetar tė LDK’sė ka qenė arsyeja e njė shkrimit tė ambasadorit Kosnett, apo ka rastisur qė nė kohėn kur po komentohen kandidatėt e mundshėm pėr tė parin e LDK’sė, diplomati tė shkruar se dėshiron tė shoh gra nė krye tė partive.

“Mungesa e grave nė udhėheqjen e partive politike po e mban prapa Kosovėn. Si mund njė parti/shtet tė jetė i suksesshėm pa talentet e grave”, ka shkruar dje nė Twitter.

Ai kėrkon qė tė gjitha partitė tė pėrfshijnė nė pozita udhėheqėsi gratė. “Le tė shohim tė gjitha partitė duke pėrfshirė gratė nė pozita udhėheqėse. Kosova ka sukses kur gratė udhėheqin”.

Ndėrkaq, Kryetari i LDK’sė, Isa Mustafa ka thėnė sot se gjatė zgjedhjeve tė degėve dhe nėndegėve tė partisė, kanė synim qė tė kenė mė shumė gra nė udhėheqje.

Mirėpo, njė objektiv tė tillė, kreu i LDK’sė duket se nuk e ka kur flitet pėr pozitėn e kryetarit tė partisė.

Mustafa, i pyetur sot nga Gazeta Express, nėse LDK ėshtė e gatshme pėr kandidaturė ose zgjedhje tė njė gruaja si kryetare, thotė se kushdo qė arrin tė marrė besimin e Kuvendit Zgjedhor tė partisė, le tė kandidoj.

“Nė kėtė garė do tė marrin pjesė edhe gratė edhe burrat. Pėr ne ėshtė e dobishme qė t’i kemi gratė nė tė gjitha nivelet. Por qė tė zgjedhet duhet tė marrė pėrkrahjen e Kuvendit tė LDK’sė, ata janė pėrfaqėsuesit e degėve, dhe ata e zgjedhin kryetarin”, ka thėnė Mustafa.

Sipas tij, askujt nuk i duhet pėrkrahje tjetėr pos tė kuvendit zgjedhor.

Megjithatė dihet se nė zgjedhjet e kaluara tė LDK’sė, nė vitin 2015, deputetja Osmani nuk pati shansin as tė kandidojė kundėr Mustafės, pasi partia nuk ia mundėsoi kėtė.

Me vota tė hapura, Osmani nuk arriti tė marrė pėrkrahjen e 50 plus njė pėr qind tė votave tė delegatėve. Ndryshe, Kosnett edhe sot shkroi pėr nevojėn e grave liderė nė politikėn kosovare. Ai derisa u takua me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe me pjesėn tjetėr tė Qeverisė pėr tė folur rreth luftimit tė krimit tė organizuar dhe korrupsionit, tha se i vjen keq qė nė fotografi me zyrtarė tė lartė tė shtetit mungojnė gratė dhe kėsijoj edhe suksesi.

Nė Kosovė, Mimoza Kusari ėshtė gruaja e parė qė ka udhėhequr njė parti, Alternativėn, e cila u krijua para dy vjetėsh. Po ashtu, Kusari ėshtė e para dhe e fundit qė deri tash ka udhėhequr njė komunė nė Kosovė, atė tė Gjakovės gjatė mandatit 2013-2017.

Ndėrkaq Vjosa Osmani ėshtė gruaja mė e votuar nė nivel vendit me 65 mijė vota dhe e dyta mė e votuara nė LDK, pas bartėsit tė listės zgjedhore nė 2017’ėn./
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2019, 18:03   #12
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėRezultat befasues i sondazhit: Kėtė kandidat e duan lexuesit e ‘Zėrit’ pėr kryetar tė LDK-sė!

Aktuale mars 22, 2019 - 17:06
Zėri.info pėrmes njė sondazhi, ditėn e djeshme i ka ftuar qytetarėt e Kosovės pėr tė votuar sė kush mendojnė ata sė ėshtė kandidati i cili duhet tė zgjidhet kryetar i Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

Sipas rezultateve tė dala nga ky sondazh, rezulton sė mė e votuara nga qytetarėt pėr tė qenė kryetare e LDK-sė, ėshtė deputetja Vjosa Osmani, kėshtu duke lenė pas Lutfi Hazirin me 21% tė votave, shkruan “Zėri.Info”.

LEXO EDHE: Cili prej kandidatėve duhet tė jetė kryetar i LDK-sė?

Kėto janė rezultatet e sondazhit:


Vjosa Osmani: 53%

Lutfi Haziri: 21%

Kujtim Shala: 10%

Fatmir Sejdiu: 8%

Isa Mustafa: 5%
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 21:36   #13
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėSkenari i mundshėm nė LDK – Mustafa rizgjedhet, Haziri kandidat pėr kryeministėr?

Arlena Krivenjeva
17 Prill 2019 19:33

Teksa LDK po vazhdon procesin e brendshėm elektoral, qė do tė kulmojė me zgjedhjen e tė kryetarit, drejtuesit e kėtij po merren edhe me skenarė qė do tė mund ta definojnė kėtė parti pėr katėt vitet e ardshme. Burime tė Gazetės Express bėjnė me dije se LDK po e diskuton seriozisht skenarin nė tė cilėn Isa Mustafa do tė mbante postin e kryetarit, ndėrsa Hazirit do t’i jepet kandidatura pėr Kryeministėr nga kjo parti. Haziri nė njė prononcim pėr Gazetėn Express thotė se nuk ka asnjė zhvillim nė parti deri sa tė mbahet Kuvendi. E Vjosa Osmani thotė se do tė kundėrshtojė njė skenar tė tillė.

Nė Lidhjen Demokratike tė Kosovės nominalisht ka shumė pretendetė qė synojnė kreun e partisė. Por ata qė kanė guxuar tė japin sinjale se duan ta zėvendėsojė Isa Mustafėn janė megjithatė tė paktė. Deri mė tani, nė publik, mund tė identifikohen dy pretendentė Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani edhe pse nuk i kanė bėrė publike kandidaturat nė mėnyrė eksplicite duke thėnė “unė jam kandidati”. Neutral po qėndron edhe Isa Mustafa. Por, vetėm publikisht.

Por, burime tė mirė informuara brenda Lidhjes Demokratike tė Kosovės, kanė bėrė tė ditur pėr Express se ekziston mundėsia qė me postin e kryetarit po bėhen pazare nga vetė kryetari i LDK-sė, Isa Mustafa e nėnkryetari Lutfi Haziri.

Sipas njė marrėveshje qė ėshtė ende nė suazat e diskutimit, Isa Mustafa do tė kandidojė pėr tė tretėn herė nė pozitėn e kryetarit, duke i premtuar kėshtu nėnkryetarit Haziri postin e kandidatit pėr kryeministėr, kurdo qė tė shpallen zgjedhjet.

Gazeta Express ka kontaktuar nėnkryetarin Lutfi Haziri pėr kėtė temė por i njėjti ka mohuar se ėshtė diskutuar njė gjė e tillė.

Haziri njėjtė si bashkė partiakėt e tij nuk ka pranuar tė flasė se a do tė kandidojė apo jo pėr kėtė post, duke thėnė se deri nė pėrfundim tė zgjedhjeve nė nėndegė nuk do tė ketė asnjė zhvillim nė qendėr.

“Nuk ėshtė e vėrtetė. LDK ka hyrė nė fazėn zgjedhore nė Nėndegėt pėr 22 Degėt e para. Grupi tjetėr do tė jetė nė Maj. Koha ėshtė pėr kandidatura lokale nė nivel Degės. Nė kemi Kryetar, Kryesi, KP dhe Kuvend. Deri nė Kuvendin zgjedhor nuk ka asnjė zhvillim tjetėr nė parti”, u deklarua pėr Express, Haziri.

Zėdhėnėsi i LDK-sė, Besian Mustafa nė anėn tjetėr thotė se nuk komentojnė kėto qė sipas tij janė spekulime.

“Kandidaturat pėr kryetar tė partisė zyrtarisht shpallen nė Kuvendin e LDK-sė, i cili mbahet pas pėrfundimit tė kuvendeve tė 38 degėve. Prandaj nuk kemi ndonjė datė tė caktuar pėr Kuvendin e LDK-sė. Gjithēka pėrtej kėsaj ėshtė spekulim”, deklaroi Mustafa.

Isa Mustafa asnjėherė nuk ka mohuar se do tė kandidojė pėr postin e tė parit tė partisė pėr mandatin e tretė, madje, pėrmes disa shkrimeve qė i ka bėrė pėrmes Facebook’ut ka lėnė tė nėnkuptohet se njė gjė e tillė mund edhe tė ndodhė.

Tė gjithė ata qė po shihen si kandidat tė mundshėm pėr tė garuar nė postin e tė parit tė LDK-sė, madje ēuditėrisht kanė dhėnė edhe pėrgjigjen e njėjtė tė pyetur pėr kėtė temė.

“Pėr kandidaturė do tė vendoset sa po tė pėrfundojnė zgjedhjet nėpėr degė”, thanė disa nga tė pėrfolurit e LDK-sė, pėrfshirė kėtu edhe Isa Mustafėn.

Gazeta Express pėr tė komentuar marrėveshjen qė mund tė ketė ndodhur nė mes tė Mustafės e Hazrit ka kontaktuar edhe deputeten Vjosa Osmani, qė nė zgjedhjet e kaluara nuk pati marrė votat e nevojshme tė delegatėve pėr tė kandiduar.

Osmani qė ka marrė mė sė shumti vota nga gratė e kandiduara pėr deputete shihet edhe si njė pretendente me shumė mundėsi pėr tė marrė postin e tė parės sė partisė. Nė emisionin “Pressing” javė mė parė, Osmani ka thėnė se kryetari i ri LDK’sė do tė jetė edhe kandidat pėr Kryeministėr.

Deputetja duke folur pėr Express ka thėnė se nuk do tė komentojė kėtė temė pėr sa kohė qė ėshtė vetėm spekulim, mirėpo, shton se do tė reagojė, nėse njė gjė e tillė del e vėrtetė.

Nė muajin maj, pritet qė Lidhja Demokratike t’i shpallė zyrtarisht kandidaturat pėr kryetar tė kėsaj partie. Deri tani, Fatmir Sejdiu, Vjosa Osmani, Isa Mustafa, Agim Veliu, Lutfi Haziri e Kujtim Shala janė pėrmendur si pretendentėt kryesorė pėr postin e kryetarit tė LDK-sė.

Procesi zgjedhor nė Lidhjen Demokratike ka filluar nė muajin mars ndėrkaq pritet tė pėrfundojė nė muajin maj. Teksa LDK po e zhvillon procesin zgjedhor nė mėnyrė tė heshtur, ėshtė bėrė e ditur votimi do tė bėhet nė mėnyrė tė fshehtė./GazetaExpress
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2019, 15:27   #14
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėRrahja e delegatėve tė LDK-sė, i pranishėm nė ngjarje Avdullah Hoti

Gazeta Express
19 Maj 2019 16:02

Shefi i Grupit Parlamentar tė LDK-sė, Avdullah Hoti, ka qenė i pranishėm nė pėrleshjen fizike qė ka ndodhur nė degėn kryesore tė kėsaj partie nė Mitrovicė, mėson Gazeta Express.

Nga pėrleshja qė ka ndodhur nė aktivitetin e LDK’sė nė Mitrovicė ėshtė lėnduar edhe njė polic. Rrahja ka ndodhur pėr shkak tė tensioneve tė krijuara ndėrmjetpėrkrahėsėve tė Safet Kamberit dhe Faton Pecit, nė kėtė degė.

I pranishėm nė kėtė ngjarje ka qenė Avdullah Hoti, por i njejti nuk i ėshtė pėrgjigjur thirrjeve telefonike.

Ndėrsa, kandidatėt pėr kryetar tė Degės sė LDK-sė nė kėtė degė Safet Kamberi dhe Faton Peci kanė mohuar tė kenė qenė nė kohėn sa ka ndodhur pėrleshja fizike.

Ndryshe, pėrleshje fizike janė zhvilluar edhe nė degė tjera tė LDK-sė pasi kjo parti tash e njė kohė ka hyrė nė procesin e zgjedhjeve tė brendshme.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2019, 16:03   #15
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė


Ekskluzive: Pėrleshje mes zyrtarėve tė LDK-sė nė Mitrovicė
- 19.05.2019 - Klan Kosova
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2019, 16:09   #16
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėEdhe njė polic ėshtė lėnduar nė tubimin e LDK’sė nė Mitrovicė

Gazeta Express
19 Maj 2019 15:55

Nga pėrleshja qė ka ndodhur nė aktivitetin e LDK’sė nė Mitrovicė ėshtė lėnduar edhe njė polic, kanė thėnė burime tė Gazetės Express.

Pėrleshja ka ndodhur nė aktivitetin e LDK’sė nė Mitrovicė nė kohėn kur partia ka organizuar zgjedhjet partiake.

Dy grupet e LDK’sė nė kėtė komunė janė pėrleshur.

Kandidatė pėr kryetar tė Degės sė LDK’sė ėshtė Safet Kamberi dhe Faton Peci.

Policia e Kosovės s’kanė kthyer pėrgjigje pėr kėtė incident.

PAMJET:
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2019, 17:24   #17
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėVazhdon tradita e rrahjes nė LDK: Ky ėshtė momenti kur kėrcasin grushtat dhe shkelmat

19/05/2019


Ėshtė pėrsėritur rrahja me karrika mes anėtarėve tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK), kėtė herė destinacioni ishte nė Mitrovicė, transmeton Gazeta Metro.

Nė Qendrėn e Kulturės ”Rexhep Mitrovica” ku po zhvillohej proces zgjedhor i nėndegės sė qendrės nė kėtė qytet, nuk ka pėrfunduar siē duhet.

Aty njė pėrplasje fizike mes pjesėtarėve e zyrtarėve tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės ka ndodhur, mė poshtė keni momentin kur nisin grushtimet dhe pėrplasjet mes tė pranishmėve.

Kujtojmė se kjo nuk ėshtė hera e parė qė kjo parti rrahėn nė procese zgjedhore.

http://www.llapi.info/vazhdon-tradit...-dhe-shkelmat/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2019, 18:52   #18
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Ndėrpritet procesi zgjedhor nė tėrė degėn e LDK-sė nė Mitrovicė
Aktuale maj 19, 2019 - 19:50


Ėshtė ndėrprerė procesi zgjedhor nė degėn e LDK-sė nė Mitrovicė, ka njoftuar Sektori pėr Informim i kėsaj dege nė Mitrovicė.

Sipas njoftimit, shkak i ndėrprerjes ėshtė bėrė drejtimi dhe menaxhimi “skandaloz” nga ana drejtuesve tė kuvendeve tė procesit, pasi qė thekson njoftimi “ata nuk ndėrmorėn asnjė hap pėr pamundėsimin e pėrpjekjeve qė tė ndikohet nė procesin zgjedhor, duke lejuar qė pjesė e kėtij procesi tė bėhen edhe personat qė nuk ishin anėtarė tė kėtyre nėndegėve dhe tė atyre qė nuk ishin fare anėtarė tė LDK-sė, por tė partive tjera politike nė Mitrovicė” pėrcjell zeri.info.

Njoftohet po ashtu se procesi do tė vazhdojė kur tė merr vendim Kryesia Qendrore dhe ajo e LDK-sė nė Mitrovicė.

Kujtojmė qė sot videoinēizimet treguan pėr dy incidente nė Mitrovicė, pėrkatėsisht nė njė nėndegė tė qytetit dhe nė fshatin Shipol. Ndėrkohė Policia e Kosovės pėr “Zeri.info”, thanė qė nuk deri atėherė nuk ishte paraqitur asnjė ankues.

Njoftimi i plotė

Ndėrpritet procesi zgjedhor nė tėrė degėn e LDK-sė nė Mitrovicė.

Punimet e Kuvendeve zgjedhore tė nėndegėve tė LDK-nė "Iliridė" dhe "Qendėr" nė Mitrovicė, tė cilat do tė duhej tė mbaheshin sot nė ora 14:00, janė ndėrpre nė fillim tė punės, anipse nė to ishin tė pranishėm edhe tė deleguarit e Kryesisė Qendrore tė LDK-sė, pėr ta monitoruar procesin.

Kuvendet janė ndėrpre pėr shkak tė drejtimit dhe menaxhimit skandaloz nga ana drejtuesve tė kuvendeve tė procesit, pasi qė ata nuk ndėrmorėn asnjė hap pėr pamundėsimin e pėrpjekjeve qė tė ndikohet nė procesin zgjedhor, duke lejuar qė pjesė e kėtij procesi tė bėhen edhe personat qė nuk ishin anėtarė tė kėtyre nėndegėve dhe tė atyre qė nuk ishin fare anėtarė tė LDK-sė, por tė partive tjera politike nė Mitrovicė.

Po ashtu, drejtuesit e kėtyre dy kuvendeve nuk u angazhuan fare pėr tė qetėsuar sjelljet agresive e tė dhunshme tė disa personave, sidomos nė nėndegėn "Qendra".

Me qėllim tė qetėsimit tė situatės dhe tejkalimit tė problemeve aty ku ka dhe tė konsolidimit tė procesit zgjedhor, kryetari i Degės sė LDK-sė nė Mitrovicė, Safet Kamberi, pas njė konsultimi me drejtuesit e LDK-sė nė Prishtinė, ka marrė vendim qė tė ndėrpritet i tėrė procesi zgjedhor i Degės sė LDK-sė nė Mitrovicė. Procesi zgjedhor do tė vazhdoj pasi qė pėr kėtė tė marrin vendim Kryesia Qendrore dhe ajo e LDK-sė nė Mitrovicė.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2019, 19:17   #19
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėAmbleistja e LDK-sė kalon nė PSD
Mė: 19 maj 2019 Nė ora: 19:13


Asambleistja nė Komunėn e Kamenicės, Fatlume Rexha, ka kaluar sot nė Partinė Social Demokrate, qė udhėhiqet nga Shpend Ahmeti.

Rexha, e cila ishte pjesė e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, pėrmes njė shkrimi nė rrjete sociale, ka bėrė tė ditur arsyet e largimit nga LDK dhe kalimin tek PSD-ja.

Ajo ka thėnė se me Partinė Social Demokrate, i kanė lidhur shumė pikėpamje dhe qėndrime tė pėrbashkėta.

Rexha shton se nė PSD, ajo do tė jetė shumė mė aktive nė punėn e saj si asamblistja e Komunės se Kamenicės.

Nė fund, asambleistja Rexha thotė se i ėshtė mirėnjohėse LDK-sė, teksa zotohet qė gjithmonė do tė jetė e gatshme qė t’i mbrojė interesat e qytetarėve dhe tė votuesve tė saj.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2019, 19:32   #20
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,644
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė


Kuvendet e Karrikave


Ekskluzive: Pėrleshje mes zyrtarėve tė LDK-sė nė Mitrovicė - 19.05.2019 - Klan KosovaKuvendi i LDK-se rrahja nentor 2006
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 19-05-2019 nė 19:40
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur