Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-05-2019, 14:42   #21
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėMilaim Zeka: LDK ėshtė e ndarė nė tri grupe, ja cilat janė ato


Deputeti i NISMA-sė, Milaim Zeka nė njė intervistė mbrėmė pėr njė nga televizionet e Kosovės, ka folur pėr Lidhjen Demokratike tė Kosovės.

Ai ka thėnė se LDK-ja ėshtė e ndarė nė tri grupe, nė krahun e Bujar Bukoshit, atė tė Fatmir Sejdiut dhe besnikėve tė Ibrahim Rugovės, transmeton “Bota sot”.

Nė grupin e Bujar Bukoshit, Zeka thotė se “udhėhiqet” nga Isa Mustafa, ndėrsa grupi i Fatmir Sejdiut nga Vjosa Osmani.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 17:25   #22
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė


Teuta Rugova

Nuk iu bind kryetarit tė LDK-sė pėr rrėzimin e Haradinajt, zbulohet qėllimi i Teuta Rugovės

Nga: N.H Mė: 27 maj 2019 Nė ora: 17:44


Deputetja e LDK-sė, Teuta Rugova, njėherit e bija e ish-Presidentit Rugova, ka vendosur tė mos marrė pjesė nė mbledhjen e Grupit Parlamentar tė LDK-sė ku do tė diskutohet mocioni pėr Qeverinė Haradinaj.

Teuta Rugova e cila ka marrė mijėra vota nga votuesit besnikė tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, nė kėtė legjislaturė ėshtė rreshtuar nė anėn e koalicionit PAN duke mos i’u bindur partisė sė saj brenda Kuvendit tė Kosovės.

Ndėrsa, lidhur me kėtė, ka reaguar edhe prof. dr. Binak Maxharraj. Ky i fundit pėrmes njė postimi nė llogarinė e tij nė Facebook, ka paralajmėruar se Teuta Rugova e ka mendjen tek jetėgjatėsia e PAN-it, pėrcjell “Bota sot”.

“Kah po shkon Teuta Rugova. Teuta Rugova nuk i bindet pėrsėri Mustafės, s’i shkon nė takim pėr mocionin. Kjo moti e ka humbė rrugėn. Nuk po e adhuron mė LDK qė e formoi baba i vetė, ia ka kthyer shpinėn LDK-sė, kurse mendjen e ka nė PAN”, shkruan nė llogarinė e tij Maxharraj.

Ndėrkaq, Lidhja Demokratike e Kosovės, ka njoftuar se nė takimin e mbajtur sot ėshtė dakorduar pėr veprimet e nevojshme pėr tė proceduar me mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisė sė Kosovės.

Kryetari Isa Mustafa dhe deputetėt e LDK-sė, kanė vlerėsuar qė ėshtė nė interesin e Kosovės qė sa mė parė vendi tė ketė njė Qeveri normale.

LDK ka paralajmėruar takime tė reja me grupet e tjera parlamentare pėr tė dakorduar hapat qė do tė ndėrmerren, pėrcjell Bota sot.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 18:43   #23
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Rrahja e delegatėve tė LDK-sė, i pranishėm nė ngjarje Avdullah Hoti

Gazeta Express
19 Maj 2019 16:02

Shefi i Grupit Parlamentar tė LDK-sė, Avdullah Hoti, ka qenė i pranishėm nė pėrleshjen fizike qė ka ndodhur nė degėn kryesore tė kėsaj partie nė Mitrovicė, mėson Gazeta Express.

Nga pėrleshja qė ka ndodhur nė aktivitetin e LDK’sė nė Mitrovicė ėshtė lėnduar edhe njė polic. Rrahja ka ndodhur pėr shkak tė tensioneve tė krijuara ndėrmjetpėrkrahėsėve tė Safet Kamberit dhe Faton Pecit, nė kėtė degė.

I pranishėm nė kėtė ngjarje ka qenė Avdullah Hoti, por i njejti nuk i ėshtė pėrgjigjur thirrjeve telefonike.

Ndėrsa, kandidatėt pėr kryetar tė Degės sė LDK-sė nė kėtė degė Safet Kamberi dhe Faton Peci kanė mohuar tė kenė qenė nė kohėn sa ka ndodhur pėrleshja fizike.

Ndryshe, pėrleshje fizike janė zhvilluar edhe nė degė tjera tė LDK-sė pasi kjo parti tash e njė kohė ka hyrė nė procesin e zgjedhjeve tė brendshme.

Pėrsėri rrahje nė LDK

Gazeta Express
29 Maj 2019 20:16

Nė nėndegėn e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, nė fshatin Koshare tė Ferizajt, raportohet tė ketė pasur pėrleshje gjatė procesit zgjedhor.

LDK po mban zgjedhjet e brendshme, tė cilat herė pas herė po shėnohen me pėrleshje fizike, cka po e pamundėson zgjedhjen e kryetarėve tė degėve dhe tė nėndegėve

Burime tė Gazetės Express kanė thėnė se nė shkollėn ku po mbahej tubimi kanė filluar pėrleshjet duke e lėnė nė gjysmė mbajtjen e zgjedhjeve.

Kėtė e ka konfirmuar edhe Policia Rajonale e Ferizajt pėr Gazetėn Express.

“Po kemi marrė informacion dhe ka ndodhur pėrleshje. Kanė shku zyrtarė policorė dhe hetues nė shkollėn ku ėshtė mbajtur tubimi. Ngjartja ka ndodhur nė fshatin Koshare. Kur ka shkuar policia, pjesėmarrėsit kanė ikur, prandaj po presim deri sa tė vjen raporti”, kanė thėnėn nga Policia.

Javė mė parė, zgjedhjet e LDK’sė nė njė nėndegė nė Mitrovicė, nė prezencė tė shefit tė Grupi Parlamentar tė partisė, Avdullah Hoti, kishin filluar pėrleshjet fizike gjatė mbajtjės sė kuvendit. /Express/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 18:56   #24
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Arrestohen 4 persona nga Kuvendi i LDK-sė

Mė: 29 maj 2019 Nė ora: 20:27

Katėr persona janė shoqėruar pėr nė stacionin policor tė Ferizajt, pasi dyshohet se janė pėrfshirė nė njė pėrleshje fizike nė kuvendin zgjedhor tė LDK’sė.

Major Mehmetali Hajdini, ka konfirmuar se nė fshatin Koshare ku po mbahej kuvendin i njė nėndege tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės janė arrestuar 4 persona.

“Katėr persona janė shoqėruar pėr intervistim si tė dyshuar. Dyshohet se ka tė lėnduar, por jemi nė fazėn e hetimit. Ėshtė njoftuar edhe prokurori”, kam thėnė Hajdini.

Express mė herėt raportoi dhe ka ndodhur njė pėrleshje mes dy grupeve tė LDK’sė, derisa po mbaheshin zgjedhjet e brendshme.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2019, 13:26   #25
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėVazhdojnė tensionet nė LDK, kacafytje nė njė nėndegė nė Ferizaj


Mė: 3 qershor 2019 Nė ora: 20:35


Njė kacafytje ka ndodhur gjatė njė kuvendi zgjedhor nė nėndegėn e LDK-sė nė Ferizaj.

Ky Kuvend ėshtė konsideruar ilegal nga disa anėtar tė LDK-sė. Ata kanė thėnė se nuk janė lejuar vėzhguesit nga kryesia qendrore.

Po ashtu ata kanė akuzuar Muharrem Sfarqėn pėr manipulime si dhe kanė thėnė se kryesia e degės nuk ėshtė njoftuar dhe Kuvendi po mbahet me 15 veta.

Siē ka treguar njė anėtar i LDK-sė, statusi i kėsaj partie thotė se 31 veta duhet tė jenė tė pranishėm pėr tu mbajtur Kuvendi.

“Aty ku humbe i ndėrprenė kuvendet. Mban kuvende ilegale. Nuk e njoftoi kryesin e degės as banoret. Mban kuvende me 15 veta. Edhe pse statuti i LDK-sė thotė qė duhet minimumi 31 veta tė jenė tė pranishėm dhe banoret tė njoftohen me herėt. Ky nuk njofto askėnd”, ka thėnė ky anėtar i LDK-sė.

Lajmi.net ka siguruar edhe videon gjatė kėsaj kacafytje qė ka ndodhur nė kėtė nėndegė.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-06-2019, 19:13   #26
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė
Zgjedhjet me pėrleshje tė LDK-sė

05/06/2019


Partia mė e madhe opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovės ėshtė duke zhvilluar zgjedhjet e brendshme – zgjedhje kėto qė nuk po iu shpėtojnė incidenteve.

Fillimisht, pėr incidente u raportua nė njė nėndegė tė Prishtinės ku pėrflitej se i pėrfshirė ishte edhe Bajram Gecaj dhe djali i tij, gjė e cila ishte mohuar nga vet anėtari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

Bujė tė madhe bėri edhe rrahja e cila ndodhi nė njė nėndegė tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė qytetin e Mitrovicės ku prezent ishte edhe shefi i Grupit Parlamentar tė LDK-sė, Avdullah Hoti.

Hoti fillimisht e mohoi tė ketė qenė prezent nė momentin kur ka ndodhur incidenti, por ndryshe tha nėnkryetari i LDK-sė, Haki Rugova i cili pohoi se Hoti ishte aty.

Incidente ka pasur edhe nė njė nėndegė nė fshatin Smrekonicė tė Vushtrisė, ku sipas anėtarėve tė asaj nėndege, kryetari i LDK-sė nė Vushtrri, Xhafer Tahiri kishte ndėrhyrė nė procesin zgjedhor.

Sė fundmi, incident dhe rrahje ka pasur edhe nė nėndegėn e LDK-sė nė fshatin Koshare tė Vushtrrisė ku sipas anėtarėve tė kėsaj partie, Muharrem Svarēa ka tentuar tė manipulojė procesin zgjedhor.

Ditė mė vonė burime tė sigurta i kanė thėnė lajmi.net se Svarēa po tenton tė ndikojė rezultatin e zgjedhjeve tė brendshme tė LDK-sė edhe nė nėndegė tė tjera tė Ferizajit.

Por cili ėshtė versioni zyrtar i Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė raport me incidentet qė kanė ndodhur nė kėto nėndegė?

Zėdhėnėsi pėr media i LDK-sė, Besian Mustafa ka mohuar tė ketė pasur incidente nė nėndegė tė tjera pėrveē asaj tė Mitrovicės dhe tė Ferizajit.

Ai ėshtė shprehur se zgjedhjet nė Lidhjen Demokratike tė Kosovės janė shembull pėr Gjermaninė e Amerikėn e lėre mė pėr vendet e tjera, duke mohuar edhe incidentin nė Prishtinė ku thotė se kishte vetėm debat dhe asgjė mė shumė.

“Janė 931 nėndegė tė LDK-sė, nė 2 kemi pasur incidente, nė 929 tė tjera nuk kemi pasur, statistikė mė tė shkėlqyeshme nuk e di se mund tė ketė. Asnjė nėndegė nė Prishtinė nuk ka pasur incident, ka pasur thjesht debat dhe kjo ėshtė e natyrshme pėr njė parti si Lidhja Demokratike e Kosovės. Ėshtė proces i lakmueshėm edhe prej Gjermanisė e Amerikės e lėre mė tė shteteve tė tjera nė rajon”, tha Mustafa pėr lajmi.net.

Sipas Mustafės, kėto janė raste tė izoluara por megjithatė LDK i dėnon rastet e tilla.

“Janė dy nga 931 nėndegė, sigurisht kurrė nuk e pėrkrahim asnjė pėrleshje fizike, por janė 2 incidente super tė izoluara, po e pėrsėris 2 nga 931, pra nuk ėshtė fenomen nė LDK, janė raste tė izoluara. Ne e dėnojmė dhunėn”, tha Mustafa pėr lajmi.net.

Lidhja Demokratike e Kosovės ka minimizuar ndikimin qė mund tė kenė incidente tė tilla nė zgjedhjet e brendshme tė partisė, por vlen tė pėrmendet se 13 vite mė parė, nė kėtė parti ndodhi njė incident i madh, qė njihet si “Kuvendi i Karrigeve”.

Aty pati njė pėrleshje midis anėtarėve tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės gjė qė dėrgoi edhe nė ndarjen e kėsaj partie nė dysh.

Aso kohe, Nexhat Daci me njė pjesė tė anėtarėve tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, formuan partinė e re, qė u quajt Lidhja Demokratike e Dardanisė.

E sa do tė ndikojnė kėto incidente nė nėndegėt e kėsaj partie nė zgjedhjen e kryetarit qė vjen nė fund tė zgjedhjeve nėpėr degė e nėndegė mbetet tė shihet.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2019, 20:04   #27
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 18:09   #28
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėPėrplasje dhe paknaqėsi nė zgjedhjet e LDK’sė: “Shefat e partisė po ruajnė klanet”

Mė: 10 qershor 2019 Nė ora: 17:10


Ish-kandidati i LDK-sė pėr kryetar tė Mitrovicės dhe pėr kryetar tė degės sė partisė nė kėtė qytet, Safet Kamberaj, i pakėnaqur se si po shkojnė zgjedhjet nė LDK, ka reaguar pasi Besian Mustafa u zgjodh kryetar i degės sė katėrt tė LDK’sė nė Prishtinė.

Besian Mustafa, djali i ish-aktivistit tė LDK’sė, Xhemail Mustafa, ėshtė zgjedhur kryetar i degės IV tė LDK’sė, duke fituar kundėr deputetit Arben Gashi.

Kamberaj, i cili ka garuar nė degėn qė ka pasur pėrleshje fizike gjatė zgjedhjeve, pėrmes njė statusi nė Facebook ka komentuar mbarėvajtjen e kėtyre zgjedhjeve, duke aluduar se ka pasur shkelje dhe statutit tė LDK’sė, transmeton Gazeta Express.

Shkimi i plotė:

Sa llapjanė u zgjodhėn nź Kryesinė e Degės sė Katėrt tė LDK-sė nė Prishtinė?

Pse u eleminua Drin Maloku djali i veprimtarit te devotėshem Enver Malokut dhe njėheri shefi i QIK ne LDK-nė ne degėn e katėrt, kjo ndodhi se nuk i takoj “Mafies sė ndėrtimit”

Nė kėtė proēes zgjedhor ishi tė pėrfshirė dhe te ndikuar edhe nga vetė shefat e partisė nga nivelet qendrore pėr ruajtjen klanit, duke shkelur rregulloren dhe statutin e partisē.

Nė Kuvendin zgjedhor tė Degės sė Katėrt tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Prishtinė, i cili u organizua dje, u eliminuan me njė tė rėnė dore pothuajse tė gjithė aktivistėt qė kanė origjinė nga rajone tė ndryshme tė Kosovės dhe kėshtu nė Kryesinė e kėsaj Dege nga gjithėsej 22 anėtarė, 15 nga ata janė me origjinė nga Llapi.

Qė tė jemi korrekt me lexuesit, nė vazhdim po prezentojmė listėn e plotė:

1. Besian Mustafa (Llap)

2. Kujtim Raqi (Llap)

3. Besnik Krasniqi (Gollak)

4. Nuredin Ibishi (Llap)

5. Enis Aliu (Llap)

6. Sheqir Zeneli (Llap)

7. Hamdi Jaha (Llap)

8. Bajram Kosumi (Llap)

9. Flamur Beqiri (Llap)

10. Sytrime Dervisholli (Llap)

11. Astrit Hyseni (Llap)

12. Vjollca Dibra (Prishtinė ?)

13. Sokol Gashi (Dukagjin)

14. Bashkim Shala (Llap)

15. Arbėr Ahmetaj (Nip i Llapit)

16. Muhamet Rafuna (Llap ?)

17. Ilir Haxhollaj (Gollak)

18. Hashim Deshishku (Llap)

19. Arjanit Rexhepi (Llap)

20. Kushtrim Sopa Gollak ?)

21. Krenar Xhaferi (Prishtinė)

22. Xhemail Luta (Llap).

Edhe nė listėn e delegatėve pėr Kuvendin Qendror tė LDK-sė, nga gjithėsej 12 delegatė, janė tė renditur hiē mė pak se 7 delegatė me origjinė nga Llapi siē janė: Besian Mustafa, Nuredin Ibishi, Muhamet Hamiti, Bashkim Shala, Hamdi Jaha, Sheqir Zeneli dhe Vlora Dumoshi.

Vlenė tė theksohet se nė kuadėr tė Degės sė Katėrt gravitojnė lagjet mė urbane tė Prishtinės si Qendra e kryeqytetit, pastaj lagjet Dardania, Ulpiana dhe Emshiri… Kryesia e sapozgjedhur e Deges sź Katėrt do t’i iritojė tė gjithė simpatizantėt dhe anėtarėsinė e LDK-se dhe kėshtu nė zgjedhjet e ardhshme qoftė nacionale apo lokale kurdo qė organizohen ato, Lidhja Demokratike e Kosovės mund tė pėsojė shumė, pikėrisht pėr shkak tė kėsaj pėrzgjedhjeje tė ashpėr dhe tė njėanshme, siē ndodhi nė Kuvendin e djeshėm zgjeshor tź kėsaj Dege, pasi dėshpėrimi i aktivistėve, tė cilėt morėn pjesė nė kuvendet e nėndegėve pėr tė zgjedhur dhe pėr t’u zgjedhur ėshtė i madh.

Situata ėshtė rėnduar edhe mė shumė, derisa z. Arben Gashi, deputet i Parlamentit tė Kosovės dhe kundėrkandidat i z. Besian Mustafa nuk ėshtė zgjedhur as delegat pėr Kuvendin qendror tė LDK-sė, i cili sipas trendeve konfliktuoze qė po ndodhin brenda LDK-sė, nuk dihet se kur do tė mbahet.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 19:36   #29
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Kamberaj: Llapi e ka ‘pushtuar’ LDK-nė, vetėm nė njė kryesi nė Prishtinė janė zgjedhur 18 anėtarė
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 18:57   #30
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė


Pamje nga njė pėrleshje e kaluar
Pėrleshje nė nėndegėn e LDK-sė “Mati1”, ka tė lėnduar
Mė: 13 qershor 2019 Nė ora: 20:16


Njė pėrplasje fizike pėrsėri ka ndodhur sot nė mes tė disa pjesėtarėve e zyrtarėve tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Prishtinė nė nėndegėn “MATI1”, ku po mbahej kuvendi i kėsaj nėndege.

Bėhet e ditur se pėrleshja ka ndodhur nė mes tė njerzėve tė afėrt tė Hazir Borovcit dhe tė njerzėve tė afėrt tė Arban Abrashit.

Njerzit e afėrm tė Hazir Borovcit nuk i kanė lejuar tė hyjnė nė process njerėzit e Arban Abrashit, dhe e kan mbyllur derėn.

Pėrveē pengimit, nė kėtė process ka pasur pėrleshje fizike por qė sipas kėtij burimi nuk kanė qenė lėndime tė rėnda.

“Nuk na kanė lejuar tė hyjmė nė proces, dihet njerėzit e Hazir Borovcit, na kanė mbyllkur derėn, ka thirrur policinė, dhe ka pasur pėrleshje fizike. Po ashtu njerėzit e Hazir Borovcit e kanė thirrur mbledhjen pa paralajmėrim:, ka thėnė dikush nga ata qė kanė qenė prezent.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 19:22   #31
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėPėrleshje tek Zyra e LDK-sė nė Vranjevc, disa persona tė arrestuar


nga:Gazeta Blic

Pak minuta mė parė njė pėrleshje tjetėr ka ndodhur tek Zyra e LDK-sė nė Vranjevc.

Trupa tė shumta policore janė parė tek zyra ku ka ndodhur incidenti. Indeksonline mėson qė ka edhe persona tė arrestuar.

Besohet se pėrleshja ka ndodhur mes policisė dhe disa personave tė pa identifikuar.

Deri mė tani procesin e brendshėm zgjedhor tė LDK-sė e kanė pėrcjellur incidente tė shumta, sidomos nė Prishtinė.

Dje nė degėn e LDK-sė tek “Mati 1” u raportua pėr pėrleshje deri sa po mbahej kuvendi zgjedhor.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 19:28   #32
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė
Pėrsėri pėrleshje nė mbledhjet e LDK-sė nė Prishtinė, disa tė arrestuar (Video)

14/06/2019


Pak minuta mė parė njė pėrleshje tjetėr ka ndodhur tek Zyra e LDK-sė nė Vranjevc.

Trupa tė shumta policore janė parė tek zyra ku ka ndodhur incidenti. Indeksonline mėson qė ka edhe persona tė arrestuar.

Besohet se pėrleshja ka ndodhur mes policisė dhe disa personave tė pa identifikuar.

Deri mė tani procesin e brendshėm zgjedhor tė LDK-sė e kanė pėrcjellur incidente tė shumta, sidomos nė Prishtinė.

Dje nė degėn e LDK-sė tek “Mati 1” u raportua pėr pėrleshje deri sa po mbahej kuvendi zgjedhor.__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 20:04   #33
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėPėrplasje, por kėtė herė vetėm verbale, vazhdojnė ta pėrcjellin garėn pėr strukturat e reja tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

Skena tė tilla u panė edhe tė enjten, nė kuvendin zgjedhor tė nėndegės sė LDK-sė nė lagjen Mati1, pjesė e degės sė tretė nė kryeqytet, ku ėshtė rizgjedhur pėr kryetar Avdi Pireva, raporton KTV.

Me prezencė tė policisė, nė kėtė ngjarje nuk i ėshtė lejuar hyrja Fatos Azemit, i cili pretendon tė ketė qenė kundėrkandidat i Pirevės.

Por, Pireva, nė Interaktiv, ka thėnė se Azemi nuk e kishte emrin nė listė, derisa ka akuzuar Arban Abrashin se po organizon veprime tė tilla.

Azemi i ka thėnė KTV-sė, nė njė pėrgjigje me shkrim, se ai ka konkurruar pėr ta masivizuar LDK-nė dhe se dikush po i frikėsohet kėsaj.

“Nuk ekzistojnė banda nė LDK. Thjesht, dikush po besoj qė ėshtė frikėsuar nga numrat e mi si kundėrkandidat. Qėllimi im, dhe besoj i tė gjithė kundėrkandidatėve, duhet tė jetė masivizimi i LDK-sė, pėrkatėsisht Degės sė 3-tė nė kėtė rast. Ekipi i Hazirit (Borovcit) nuk e ka njoftuar askėnd. Madje, shumica nga kryesia e nėndegės Mati 1 nuk kanė pasur informata pėr kuvendin e djeshėm”, ka thėnė Azemi.

KTV-ja ka provuar ta marrė njė pėrgjigje pėr kėto pretendime fillimisht nga Abrashi, i cili nuk ka dashur tė prononcohet, derisa Azemi nuk ėshtė lajmėruar nė thirrjet dhe mesazhet telefonike.

Njė tjetėr i pėrmendur nga Pireva ka qenė Amir Simnica, kryetar i Nėndegės “Muhaxhirėt II”, proces qė Pireva e ka kontestuar.
Sipas Simnicės, zgjedhja pėr kryetar tė degės mė 26 maj ėshtė legjitimuar, derisa, sipas tij, ndryshimet nė kėtė parti nuk po mirėpriten nga tė gjithė.

Pėrveē nė kryeqytet, procesi i brendshėm zgjedhor nė LDK ėshtė pėrcjellė me skena tė pėrplasjeve edhe fizike nė disa komuna, si nė Ferizaj e nė Mitrovicė.

__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 15:21   #34
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėBreshėri grushtesh e shuplakash nė LDK’nė e Ferizajt, dalin pamjet tė reja

Gazeta Express
16 Qershor 2019 15:28

Pėrleshjet brenda Lidhjes Demokratiket tė Kosovės (LDK), nuk kanė tė ndalur. Sė fundi ėshtė bėrė publike njė video ku ka pasur pėrleshje gjatė procesit zgjedhor nė fshatin Koshare tė Ferizjat.

Nė video shihen disa persona brenda njė klase duke u grushtuar me njėri tjetrin dhe duke u fjalosur ashpėr mes vete.

Nė shkollėn ku po mbahej tubimi kanė filluar pėrleshjet duke e lėnė nė gjysmė mbajtjen e zgjedhjeve.

LDK po mban zgjedhjet e brendshme, tė cilat herė pas herė po shėnohen me pėrleshje fizike, ēka po e pamundėson zgjedhjen e kryetarėve tė degėve dhe tė nėndegėve.

Lidhur me kėto pėrplasje tė njė pasnjėshme, ka reaguar edhe kreu i LDK’sė, Isa Mustafa, duke thėnė se ato po i shkaktojnė persona tė inflitruar nga partitė e tjera./insajderi/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 15:23   #35
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Breshėri grushtesh e shuplakash nė LDK’nė e Ferizajt, dalin pamjet tė reja

Gazeta Express
16 Qershor 2019 15:28

Pėrleshjet brenda Lidhjes Demokratiket tė Kosovės (LDK), nuk kanė tė ndalur. Sė fundi ėshtė bėrė publike njė video ku ka pasur pėrleshje gjatė procesit zgjedhor nė fshatin Koshare tė Ferizjat.

Nė video shihen disa persona brenda njė klase duke u grushtuar me njėri tjetrin dhe duke u fjalosur ashpėr mes vete.

Nė shkollėn ku po mbahej tubimi kanė filluar pėrleshjet duke e lėnė nė gjysmė mbajtjen e zgjedhjeve.

LDK po mban zgjedhjet e brendshme, tė cilat herė pas herė po shėnohen me pėrleshje fizike, ēka po e pamundėson zgjedhjen e kryetarėve tė degėve dhe tė nėndegėve.

Lidhur me kėto pėrplasje tė njė pasnjėshme, ka reaguar edhe kreu i LDK’sė, Isa Mustafa, duke thėnė se ato po i shkaktojnė persona tė inflitruar nga partitė e tjera./insajderi/
LEXO...te THERR si dele.
Me ndihmen e SERBEVE dhe RUSEVE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 15:24   #36
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Breshėri grushtesh e shuplakash nė LDK’nė e Ferizajt, dalin pamjet tė reja

Gazeta Express
16 Qershor 2019 15:28

Pėrleshjet brenda Lidhjes Demokratiket tė Kosovės (LDK), nuk kanė tė ndalur. Sė fundi ėshtė bėrė publike njė video ku ka pasur pėrleshje gjatė procesit zgjedhor nė fshatin Koshare tė Ferizjat.

Nė video shihen disa persona brenda njė klase duke u grushtuar me njėri tjetrin dhe duke u fjalosur ashpėr mes vete.

Nė shkollėn ku po mbahej tubimi kanė filluar pėrleshjet duke e lėnė nė gjysmė mbajtjen e zgjedhjeve.

LDK po mban zgjedhjet e brendshme, tė cilat herė pas herė po shėnohen me pėrleshje fizike, ēka po e pamundėson zgjedhjen e kryetarėve tė degėve dhe tė nėndegėve.

Lidhur me kėto pėrplasje tė njė pasnjėshme, ka reaguar edhe kreu i LDK’sė, Isa Mustafa, duke thėnė se ato po i shkaktojnė persona tė inflitruar nga partitė e tjera./insajderi/
LEXO...te THERR si dele,pa pike meshire.
Me ndihmen e SERBEVE dhe RUSEVE.

Dhe to mallkosh VETEN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 15:30   #37
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėRrahje masive me karrige nė degėn e LDK-sė nė Prishtinė – Pamjet

16/06/2019


Pas rrahjeve nė disa degė tė LDK-sė Prishtinė e Ferizaj, njė e tillė sėrish ka ndodhur para pak ēastesh nė degėn e kėsaj partie nė Mat, shkruan Gazeta Blic.

Aty, simpatizantėt e kėsaj partie janė parė teksa janė rrahur nė mes vete.Ndėr tė tjera njėri prej tyre shihet teksa gjuan edhe me karrige nė drejtim .
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 16-06-2019 nė 15:50
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 15:46   #38
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Ne zgjedhjet e ardheshme te kosoves do VOTOJA...

Listen SERBE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 17:26   #39
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėViti 2019. Kosovė. Prishtinė. Sallė lart, sallė poshtė. Njerėz lart, njerėz poshtė. Karrige lart, karrige poshtė. Karrige n'tokė, karrige n'hava.
Gjej dallimet!
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 17:30   #40
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

ouuuuu kryet breeeeeee prite priteeeeeeee


https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=56kyqhTKFJY


https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=tC9pOUBHUpk
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur