Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-06-2019, 17:37   #41
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė18:52 / 16.06.2019
Rrahja nė LDK, Policia konfirmon se ka arrestuar 3 persona

Policia e Kosovės ka arrestuar tre persona pėr rrahjen qė ka ndodhur ndėrmjet anėtarėve tė LDK’sė nė nėndegėn e kėsaj partie nė Mat tė Prishtinės.

Kėtė e ka konfirmuar pėr Gazetėn Express, zėdhėnėsja e Policisė, Flora Ahmeti, e cila ka treguar se pasi kanė pranuar informacionin se ka ndodhur njė mosmarrėveshje ndėrmjet disa personave nė njė shkollė nė Matiqan, kanė reaguar menjėherė.

“Sot rreth orės 17:30 kemi pranuar informatėn pėr njė mosmarrėveshje mes disa personave ne njė shkolle ne Matiqan. Menjėherė njėsitet policore te Drejtorisė Rajonale te policisė ne Prishtine, kane intervenuar dhe kane shoqėruar ne stacion policor tre persona. Me rastin po merren njėsitet kompetente”, ka thėnė ajo pėr Express.

Rrahja ka ndodhur pas orės 17:00, kur edhe kishte nisur procesin e brendshėm zgjedhor kjo nėndegė.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 17:41   #42
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 17:44   #43
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė18:43 / 16.06.2019
Pas rrahjes , zgjidhen kryetari e nėnkryetari i nėndegės sė LDK-s nė Mat

Pas pushimit tė gjakrave nė kuvendin e sotėm zgjedhor tė nėndegės sė LDK-sė Mati nė Prishtinė, janė zgjedhur edhe drejtuesit e kėsaj nėndege.

Sherif Vrajolli ėshtė zgjedhur kryetar i nėndegės sė LDK-sė Mati nė Prishtinė, ndėrsa nėnkryetar u zgjodh Kreshnik Hoxha, qė tė dy tė krahut tė Hazir Borovcit.

Zgjedhja e tyre erdhi pas ndėrprerjes sė punimeve tė Kuvendit si pasojė e pėrleshjes sė mbėshtetėsve tė Hazir Borovcit dhe atyre tė Arban Abrashit.

Vrajolli dhe Hoxha janė nė mesin e personave tė lėnduar me kėtė rast si pasojė e rrahjes.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 17:59   #44
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėPas dajakut me karrige, vjen edhe reagimi i parė nga LDK

Mė: 16 qershor 2019 Nė ora: 19:03
Pamje nga vendi i ngjarjes

Anėtari i Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė LDK-sė, Fadil Berjani ka reaguar pas rrahjeve fizike tė cilat janė duke ndodhur nė disa degė e nėndegė tė kėsaj partie nė qytete tė ndryshme tė vendit.

Lidhur mė kėtė, ai ka thėnė se duhet qė tė anulohen gjithė ato kuvende nė tė cilat janė bėrė parregullsi duke shtuar se nė to ėshtė duke u bėrė fushatė e egėr ndaj partisė sė udhėhequr nga Isa Mustafa.

“Ėshtė duke u bėrė njė fushatė e egėr kundėr zgjedhjeve nė LDK. Shumė tė zgjedhur e kanė shfrytėzuar LDK-nė. Pėr t’u punėsuar dhe pėrfituar dhe kjo luftė po vazhdon. LDK duhet ta ketė njė data bazė tė anėtarėsisė e jo brenda natės tė anėtarėsohen dhe tė kenė pozita tė pa meritueshme. Ka shumė persona qė nuk i meritojnė kėto pozita qė i kanė nė LDK. Nė zgjedhje kanė humbur shumė mėhalla. Lus anėtarėsinė qė tė vetėdijesohet dhe tė vazhdojė ky proces qysh i ka hije dhe tė zgjidhen mė tė merituarit dhe jo hajnat e tė korruptuarit qė janė duke bėrė fushatė kundėr LDK-sė”, ka thėnė ai.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 19:52   #45
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė


Latifi ironizon me LDK-nė pas pėrleshjeve me karrige

16/06/2019 - 20:47

Procesi i brendshėm zgjedhor nė LDK po kalon pėrmes problemesh tė shumta. Pothuajse nė ēdo nėndegė ka pėrplasje fizike mes anėtarėsh tė partisė, tė cilėt synojnė tė marrin njė post nė nėndegė.

Sot delegatėt e Kuvendit zgjedhor tė LDK-sė nė Mat tė Prishtinės, e cila ėshtė pjesė e degės sė tretė tė kėsaj partie janė pėrleshur ashpėr me karrige.

Lidhur me kėto pamje ka reaguar Blerim Latifi, kėshilltar i kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli.

Pėrmes njė statusi nė “Facebook”, Latifi ka shkruar: “Bota e karrikės, prej karrikės, pėr karrikėn, rrotullohet rreth qėllimit tė karrikės!”
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 20:28   #46
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 09:03   #47
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė


Rrahjet nė LDK

Nė LDK kėrcet dajaku ēdo ditė; Avdullah Hoti:
Ka kaluar koha e rrahjeve nė LDK

Mė: 17 qershor 2019 Nė ora: 10:43

Lidhja Demokratike e Kosovės, e cila kėto ditė po mban procesin e brendshėm zgjedhor, ėshtė duke u pėrballur me pėrleshje tė shumta fizike dhe kjo ka krijuar njė situatė tejet tė rėndė nė strukturat e saj.

Deri mė tash janė raportuar rrahje, intervenime tė policisė dhe arrestime, nė disa kuvende zgjedhore tė LDK-sė, siē janė ato nė Mitrovicė, Ferizaj e Prishtinė, duke e shndėrruar kėshtu “partinė paqėsore” nė njė “arenė tė dhunės”.

Megjithatė, Shefi i Grupit Parlamentar tė LDK-sė, Avdullah Hoti, po vazhdon tė mohojė pėr dhunė qė po ndodhė nėpėr nėndegė edhe pse kėto pėrleshje po ndodhin edhe nė prani tė mediave.

Duke kujtuar Kuvendin e LDK-sė tė vitit 2006, i cili njihet si Kuvendi i Karrigeve, Hoti ka deklaruar pėr media se partia e tij e ka tejkaluar kėtė fazė.

“Kuvendi i vitit 2006 ende ka mbetur nė kujtesėn e LDK-sė, mirėpo qė ėshtė tejkaluar”, ka thėnė Hoti nė njėrėn nga televizionet nacionale tė Kosovės.

Pėr pėrleshjet e fundit nė LDK, ai ka thėnė se “nuk po ndodh asgjė” dhe ka shtuar se disa aktivistė po shprehin njė sjellje qė ėshtė jotipike pėr LDK-nė.

Realiteti ėshtė se rrahjet nė LDK nuk po kanė tė ndalur dhe se Avdullah Hoti, me deklarimet e tij, po vazhdon tė mos e thotė tė vėrtetėn.

Nė pėrleshjen qė ndodhi nė degėn e LDK-sė nė Mitrovicė, javė mė parė, Hoti, ndonėse ishte i pranishėm aty, pat deklaruar se ėshtė larguar para se tė fillonin grindjet.

Mirėpo, kamerat televizive e patėn kapur live, duke e zėnė kėshtu Hotin duke dashur tė mbulojė tė vėrtetėn.

LDK ka filluar procesin e brendshėm zgjedhor, ndėrkohė qė ende nuk ėshtė bėrė e ditur se kush janė kandidatėt e saj pėr ta marrė drejtimin e partisė.

Ambiciet e tyre i kanė shprehur Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani, por duket se kėsaj gare kanė pėr t’i hyrė sėrish edhe Fatmir Sejdiu e Isa Mustafa.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 13:16   #48
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Shkon nė 6 numri i tė arrestuarve nga rrahja nė LDK


Policia e Kosovės sot nė raportin 24 orėsh njofton se ka arrestuar dhe ka dėrguar nė mbajtje 6 persona.

Kėta janė arrestuar si tė dyshuar se kanė marr pjesė nė rrahjen dje nė nėndegėn e LDK-sė nė lagjen Mati 1.

“Janė arrestuar 6 persona tė dyshuar meshkuj K/Shqiptarė, pasi qė kanė qenė pjesėmarrės nė rrahje. Si pasojė e rrahjes ndihmė mjekėsore kanė kėrkuar tė dyshuarit tė cilėt kanė pėsuar lėndime tė lehta trupore. Me vendim tė prokurorit kujdestar, tė dyshuarit janė dėrguar nė mbajtje”, ka njoftuar policia.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2019, 13:39   #49
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 08:47   #50
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė“Lėshoni rrugė ju matufėt e LDK-sė”

Nga: D.RR Mė: 18 qershor 2019 Nė ora: 09:34


Liri Loshi, ish pjesėtar i UĒK-sė dhe njohės i ēėshtjeve politike, pėrmes njė postimi publik nė faqen e tij nė Facebook, ka thėnė se ėshtė turp pėr LDK-nė qė e eliminoi nga gara Arban Abrashin, transmeton “Bota sot”.

Ai ka njė thirrje pėr tė vjetrit e LDK-sė, qė t’ua lėshojnė rrugėn tė rinjve tė kėsaj partie, pasi ata kanė ide.

Ai thotė se LDK nuk do tė mbetet parti e rėndėsishme nėse atė nuk e udhėheqin njerėzit si Arban Abrashi, Kujtim Shala e Vjosa Osmani.

Postimi i plotė:

Lėshoni rrugė ju matufėt e LDK-sė

Turp pėr LDK-nė qė eliminon nga gara Arban Abrashin. Abrashi ėshtė modeli i liderit mė bashkėkohor nė LDK. Sikur tė mbaheshin zgjedhjet sot nė Prishtinė, Abrashi do t’i fitonte ato me lehtėsi tė jashtėzakonshme. Nė fakt, LDK nuk e ka njė person mė karizmatik dhe mė tė pėrgatitur pėr ta drejtuar atė drejt niveleve tė reja. Dhe, kur kryesia e LDK-sė merr vendim pėr ta eliminuar nga gara demokratike njeriun me tė kualifikuar pėr ta marrė pėrsipėr drejtimin e LDK-sė si subjekt politik, ky ėshtė njė sinjal ogurzi qė flet pėr njė diktatorship nė parti nė vend tė demokracisė.

Po shihet qartė se procesi i reformimit nė LDK ka filluar dhe se Arban Abrashi ėshtė nė anėn a “good boys”. Prandaj njerėzit po pėrdorin grushtat nė vend tė ideve duke mos qenė nė gjendje qė t’i bėjnė ballė garės fer dhe demokratike.

Njė gjė ėshtė e sigurtė. LDK nuk do tė mbetet parti e rėndėsishme nėse atė nuk e udhėheqin njerėzit si Arban Abrashi, Kujtim Shala e Vjosa Osmani. Nėse ky reformim qė ka filluar, ndalet me qėllim qė tė imponohen figurat e vjetra, shumė shpejt pas pėrfundimit tė procesit zgjedhor, zgjedhjet nė LDK do tė trajtohen si tė pavlefshme dhe njė proces tjetėr reformimi do tė shpėrthejė fuqishėm.

Mos e frenoni procesin e natyrshėm reformator dhe demokratik. Mos e pengoni rininė pė ta bėrė njė Kosovė ndryshe. Mė mirė grushtat dhe karriakt mbi njeri tjetrin sesa tė devijohet procesi pėrmes ndalesave diktatoriale. Lėshoni rrugėn rinisė, ju matufė tė LDK-sė! Apo siē thotė Migjeni pėr kangėn e rinisė, “le tė marri udhė”!
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 08:59   #51
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,847
Thanks: 4,073
Thanked 4,459 Times in 1,682 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Miremengjesi Llapi....
Me kete shkrim qe postove e paske ndeshku PDK-N..
Po u dashka me i dhene perparesi VV-s....Ajo perfaqesohet me se shumti nga rinia...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 14:13   #52
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Lajmi i fundit:

Burime te sigurta te portalit www.karriga-ldk.com brenda LDK-se thone se rrahjet me karriga neper kuvende zgjedhore te kesaj partie kane qene te orkestruara nga vet Kryesia Qendrore e LDK-se, me qellim qe te lihet nen hije konventa zgjedhore e PDK-se
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 20:16   #53
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė
Ismet Beqiri zgjedhet pėr herė tė pestė kryetari i degės nė “Kodrėn e Trimave”

20/06/2019 - 21:50


Sot ėshtė mbajtur Kuvendi zgjedhor i Degės sė Parė tė LDK-sė nė “Kodrėn e Trimave”.

Kryetar i kėsaj dege u zgjedh Ismet Beqiri me 88 vota ‘pro’ dhe asnjė ‘kundėr’, shkruan Indeksonline.

Agim Veliu e Lirie Kajtazi e monitoruan procesin nga kryesia qendrore.

Ky ėshtė mandati i pestė i Ismet Beqirit nė krye tė kėsaj dege.

Pėrmes njė postimi nė Facebook, Beqiri ka falėnderuar tė gjithė atė qė e kanė votuar.

Mė poshtė mund tė lexoni postimin e plotė tė Ismet Beqirit:

“Tė dashur miq,
Anėtarė dhe simpatizant tė LDK-sė,

Sot u mbajt Kuvendi zgjedhor i Degės sė I-rė Kodra e Trimave nė Prishtinė.

Pas pėrfundimit tė suksesshėm tė Kuvendeve zgjedhore nė 20 Nėndegė, ku u zgjodhėn Kryetarėt e Nėndegėve, Kryesitė e Nėndegėve (me diku 210 anėtarė)dhe Delegatėt e degės(96).

U mbajt edhe Kuvendi zgjedhor i Degės.

Falenderoj Delegatėt pėr pėrkrahjen unanime tė tyre,(88 vota), pėr besimin e dhėnė nė rrugėtimin tonė mėtejmė tė pėrbashkėt.

Kuvendi poashtu zgjodhi Kryesinė e re tė Degės dhe Delegatėt pėr Kuvendin Qendror tė LDK-sė.

Falenderim i veqant pėr Komisionin e Degės dhe 20 Kryetarėt e nėndegėve pėr punėn e madhe e tė palodhshme.

Anėtaresia dhe veprimtarėt e LDK-sė tė Kodrės sė Trimave janė burim frymėzimi pėr punėn time.

Edhe ky Kuvend, Delegatėt e tij, ua mbyllen gojėn gjithė dashakqinjėve,
Dega e I-rė e LDK-sė, mbetet bastion i fuqishėm.

Ėshtė nder, privilegj dhe pėrgjegjesi me qenė me kėta qytetarė tė mrekullueshėm tė Kodres sė Trimave.

Kam qenė dhe do tė jem gjithmonė nė shėrbim tė tyre.
Zoti ju bekoftė,

Faleminderit tė gjithėve
I juaji Ismet Beqiri.”, ka shkruar ai.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 19:01   #54
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sėDhunė edhe nė LDK’nė e Podujevės

Gazeta Express
23 Qershor 2019 19:42

Pėrsėri rrahje nė Lidhjen Demokratike tė Kosovės. Pasi nisėn mosmarrėveshjet, pasuan edhe sulmet fizike nė degėn e partisė nė Podujevė.

Pikėrisht nė shkollėn qė mban emrin e ish-presidentit tė vendit, Ibrahim Rugova, procesi zgjedhor nuk eci siē parashihej.

Pėrpos qė nuk u arrit tė zgjidhej kryesia, tė pranishmit u detyruan tė largoheshin disa minuta pas fillimit, e gjithė kjo si pasojė e tensioneve qė ndodhėn nė kėtė organizim.

Indeksonline ka siguruar edhe pamjet ku shihen tė pranishmit duke lėshuar sallėn si pasojė e pėrplasjeve qė ndodhėn.

Si pasojė e kėsaj edhe pjesėtarėt e policisė sė Kosovės u detyruan tė dilnin nė vendin e ngjarjes nė mėnyrė qė tė merreshin me rastin.

LDK ėshtė duke mbajtur procesin zgjedhor nė ēdo komunė tė vendit, por thuajse nė ēdo nėndegė dhe degė tė partisė po zhvillohen pėrplasje tė njėpasnjėshme, e qė sigurisht po dėmtojnė edhe imazhin e partisė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 19:22   #55
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,630
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kėta janė 7 pretendentėt pėr kryetar tė LDK-sė

Njė fakt duhet me pranu. LDK-ja gjithmonė ka qenė ajo qė e ka ba jetėn ma atraktive nė kėtė vend. Edhe nė vitet e 90-ta me organizimin e jetės paralele, po edhe tash pas 30 viteve me rrahjet me karriga po e tregojnė se janė mė kreativ se partitė tjera edhe po e thejnė monotoninė e kėsaj fillimvere 😅.

Veq mė 1997-1998, patėn qėllu pak zanun 🤣, se pėrndryshe janė shumė aktiv!
Bujar Cakolli
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur