Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-04-2019, 08:34   #41
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,316
Thanks: 8,073
Thanked 6,107 Times in 2,611 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Me bejne syte apo lexova se Bosnja-Hercegovina nuk e njeh Kosoven!?
Mire te tjeret por edhe keta te veremosurit e paskan inatin me nje shtet me te cilin ndan te njejten fe?! WTF? Hera e pare qe degjoj dicka te tille dhe po me vjen plasje.

Edhe une nuk e njoh Fshatarin POR kjo nuk do te thote se ai nuk ekziston, vec te jete pjelle e fantazise se dikujt.

Tani me lindi nje mendim idiotesk ne koke qe fare mire mund te jete edhe gjenial.

Si eshte e mundur qe nje shtet qe ia ka futur nje shteti tjeter te mos e njohe?

Ndoshta ia ka futur shpirterisht.

Apo mos ia ka futur ndonje tjetri dhe namin e mori Kosova e shkrete?

Veremi atyre qe nuk njohin Kosoven!

Ju thafte dora mosnjohesve te Kosoves!


Dea
BiH nuk e njeh RKS per arsye sepse behet pengese Republika Srpska e Milorad Dodik. Ajo eshte pjese e Federates BiH dhe ka te drejten e vetos.
RS njihet per politike extremiste brenda federates dhe jashte saj, telat dhe fijet terhiqen nga Beogradi dhe Moskva.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 09:00   #42
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
New York Times: Reputacioni i Thaēit nė Kosovė ka rėnė pėr tokė
ju ruso-gabelo -serbet e LDK-se e VV-es ini ata qe e perbeni ket numer
se per ndryshe ai eshte politikani ma i besueshum me i dashur me i votuari por bani qef ju veti e ai po vazhdon politiken e ti shume largpamse e te sukseshme ku e lat ekipin negociator dje ei hahahaha
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 13:20   #43
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,164
Thanks: 337
Thanked 582 Times in 431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

llapush, nji gja parasysh: kur flasim Kosova nuk nenkuptojm Thaēin, e kur thojm Thaēi nuk nenkuptojm Kosoven, sepse:
Kosova esht gjithēka, Thaēi diēka.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 16:01   #44
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
llapush, nji gja parasysh: kur flasim Kosova nuk nenkuptojm Thaēin, e kur thojm Thaēi nuk nenkuptojm Kosoven, sepse:
Kosova esht gjithēka, Thaēi diēka.
spate nevoj me me ofendue me nofken time se ajo quhet Llapi po nejse pun edukate eshte ketu
e sa i perket asaj qe thue per Kosoven e Thaqin pelqei edhe une 100% me ate qa ke than
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 16:36   #45
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe BrnaNxehet zėdhėnėsja e Mogherinit: Faleminderit Merkelit, por dialogun e udhėheqim ne


Gazeta Express
30 Prill 2019 17:58

Pas Samit tė Berlinit qė u mbajt me 29 prill, ka ardhur edhe reagimi i parė zyrtar nė Brukseli. Zėdhėnėsja e Mogherinit, Maja Kocijancic, ka thėnė se dialog Prishtinė-Beograd, ėshtė vetėm ai qė udhėhiqet nga Bashkimi Evropian.

Ajo ka thėnė se BE-ja ėshtė falėnderuese pėr iniciativat e Gjermanisė pėr tė lehtėsuar procesin, por i vetmi institucion qė ndėrmjetėson dialogun ėshtė Bashkimi Evropian.

“Ne mirėpresim ēfarėdo mbėshtetje pėr dialogun qė udhėheq BE-ja, pėrfshirė edhe takimet e radhės. Secili takim ėshtė ndihmesė dhe mund tė jetė njė kontribut. Por dialogu ėshtė njė proces qė e ndėrmjetėson BE-ja”, ka thėnė Kocijancic e pyetur rreth mundėsisė sė ndryshimit tė dialogut.

Ajo ka pėrsėritur edhe njė herė qėndrimin e BE-sė, se pėr tė rifilluar dialogun, Prishtina duhet tė heq vendimin pėr taksėn.

“Pėrfaqėsuesja e lartė ėshtė e gatshme qė tė rifillojė dialogun, por ėshtė e qartė qė Qeveria e Kosovės duhet tė heq taksėn, nė mėnyrė qė tė mundėsohet njė vazhdim i shpejtė i dialogut”, ka thėnė ajo.

Ajo ka thėnė se takimi nė Berlin ka qenė njė sinjal i rėndėsishėm nga dy shtete anėtare tė cilat kanė terguar gatishmėri bashke mė tė tjerėt, pėr tė mbėshtetur dialogun ndėrmjet Beogradit dhe Prishtinės me ndėrmjetėsimin e BE-sė.

“Federica Mogherini nė Berlin ka pasur njė sėrė takimesh bilaterale me liderėt e rajonit, me tė cilėt sinqerisht ka diskutuar mbi situatėn nė rajon, bashkėpunimin, dhe raportet e mira fqinjėsore e pajtimin, mbi tė cilat marrėveshja e Prespės ėshtė njė shembull historik”, ka pėrfunduar ajo./GazetaExpress/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:38   #46
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

KY plera kryeminister i shqiperise eshte rreshtu me serbet dhe i ka bere presion kryeministrit kosovar.

Ndiqeni videon

https://m.facebook.com/story.php?sto...11474372332073
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:51   #47
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Thaqi,Rrambushi,ed pallushi JANE.....FILO caubojs.

Kto petat e lakrorit nuk e bejne byrekun me te shijshem.

Hajde....nogomet tash.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 18:58   #48
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Gjithsesi Ramush, ke mbeshtetjen e shqiptareve te shqiperise, pavarsisht se ke kunder kte pleren edvin.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 30-04-2019 nė 19:19
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:02   #49
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Haradinaj tregon dyfytyrėsinė e Ramės! Patritot i madh nė Shqipėri, nė Evropė shkon nga fryn era


Gazeta Express
30 Prill 2019 20:20
Nuk ka kaluar shumė kohė kur kryeministri Edi Rama deklarohej nė mbrojtje tė vendosjes sė taksės 100% ndaj mallrave serbe nė Kosovė, por duket se qėndrimet e Ramės ndryshojnė shpejt, madje shumw shpejt.

Kėtė tė martė kryeministri i Kosovės Ramush Haradinaj ėshtė shprehur drejt dhe pa “dorashka” nė njė intervistė ekskluzive pėr T7 duke deklaruar se Presidenti Hashim Thaēi e Kryeministri Edi Rama e kanė vėnė nė vėshtirėsi gjatė takimit informal nė Berlin. Si thaēi ashtu edhe Rama i kanė kėrkuar qė qeveria e Kosovės tė heqė taksėn e vendosur kundėr mallrave serbė. Madje Haradinaj ka theksuar dhe njė detaj qė tregon mė sė miri presionin e ushtruar.


“Ai mi bėnte kėto kėrkesa nė gjuhė tė huaj qė ta dėgjonin edhe tė tjerėt se ishte kundėr meje”-tha Haradinaj.

Ramush Haradinaj: Dje u pėrsėrit ajo qė mė ka ndodhė edhe nė tė kaluarėn. Isha krejtėsisht i vetėm nė njė qėndrim. Ma sė vshtiri ish. Edhe presidenti (Thaēi-shen i Lapsi.al)), edhe Edi Rama mė shumė bėjshin presion ata dy me e heq taksėn, sesa shtetet tjera. Tė gjithė instonin qė me respektu qėndrimin e kancelares dhe Makronit, qė ky ėshtė njė shans i mirė pėr Kosovėn e qė nuk duhet me e humb. Njė insistim direkt i pandalshėm. Nė njė gjuhė qė ishte nė anglisht, qe e merrnin vesh, edhe kancelarja edhe presdienti Makron”, ka thėnė Haradinaj nė njė intervistė ekskluzive pėr T7 nga Berlini.

Por ēfarė thoshte Edi Rama nė nėntor tė vitit 2018 gjatė takimit mes qeverisė sė Kosovės e asaj tė Shqipėrisė?

Edi Rama: Tarifa 100% ėshtė njė vendim iracional nė kushte normale, por krejt normal nė kushte iracionaliteti si ato qė pėrvijon qasja e dyfyrė e Serbisė. Kush e sheh tarifėn 100% si aspekt ekonomik atėherė gabon, por kjo tarifė ėshtė si kundėrpėrgjigje politike”

Njė pyetje e thjeshtė i duhet drejtuar kryeministrit… kė tė besojmė, Edi Ramėn e nėntorit apo atė tė djeshmin?!/Express
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:04   #50
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Tumanmutja dhe Hashqenefi i Brojes, bastardet me injorante qe mund ti kete ndonje vend ne udheheqjen e tij.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 19:18   #51
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Edhe qetra

Ramush Haradinaj ‘eskalon’ me Edi Ramėn: “Mos u pėrzij mė” ( se rropt e narkomanit) ti

https://www.botasot.info/aktuale-laj...s-u-perzij-me/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 30-04-2019, 20:57   #52
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,359
Thanks: 1,135
Thanked 1,860 Times in 1,072 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Eskalon ēa ėshtė...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 21:09   #53
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,292
Thanks: 265
Thanked 912 Times in 574 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 200
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Edhe qetra

Ramush Haradinaj ‘eskalon’ me Edi Ramėn: “Mos u pėrzij mė” ( se rropt e narkomanit) ti

https://www.botasot.info/aktuale-laj...s-u-perzij-me/
Ramushi duhet tja ndaloje hyrjen ne kosove narkomanit me vendim shteteror, duhet tja vej kufirin ke thana
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 01-05-2019, 09:24   #54
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe BrnaThaci vazhdon goditjet ndaj Samitit: Nė Berlin kishte vetėm fjalime tė zbrazėta

Gazeta Express
1 Maj 2019 10:14

Nė njė intervistė pėr prestigjozen Financial Times, Presidenti i vendit Hashim Thaēi ka folur rreth Samitit tė Berlinit.

Ai e ka pėrshkruar Bashkimin Evropian si shumė tė dobėt, tė ndarė nga brenda dhe tė shqetėsuar nga popullistėt nė zgjedhjet e Parlamentit Evropian qė do tė mbahen nė maj.

Thaēi intervistėn e ka dhėnė nė Berlin, aty ai e ka lavdėruar zgjidhjen e ēėshtjes sė emrit pėr Maqedoninė e Veriut, duke cituar diplomacinė e koordinuar mirė mes SHBA’sė dhe BE’sė. Mirėpo njė bashkėpunim i tillė ka thėnė ai qė mungon nė ēėshtjen e zgjidhjes sė problemeve mes Kosovės dhe Serbisė.

“Pa pėrfshirjen dhe rolin drejtues tė SHBA’sė, unė jam skeptik qė dikush nga BE’ja mund tė bėjė diēka. Roli i SHBA’sė ėshtė vendimtar pėr njė zgjidhje.”, thotė ai.

“Ajo ēka ne po synojmė ėshtė njohja e Kosovės nga Serbia, dhe kėshtu rruga pėr antarėsim nė BE do tė jetė e hapur pėr tė dy shtetet. Por nuk do ketė kompromis pėr pavarėsinė e Kosovės, pėrndryshe do tė mbesim nė njė konflikt tė ngrirė qė do kishte pasoja pėr tė ardhmen dhe do kishte mundėsi pėr konflikt tė ri.”, shton tutje presidenti i Kosovės.

SHBA’ja ėshtė e shqetėsuar pėr ndikim e Rusisė dhe Kinės nė Ballkan, thotė mediumi. Andaj ata madje kanė konsideruar njė zgjidhje me shkėmbim tė territoreve si pjesė e njė marrėveshje tė pėrgjithshme qė do i hapte rrugė tė dy vendeve pėr antarėsim nė organizata perėndimore.

Gjermania ka rritur shqetėsimet rreth implikimeve tė ndėrrimit tė kufijve nė Ballkan. Por qeveritė e tjera tė shteteve anėtare tė BE’sė duken mė tė heshtura rreth kėsaj ideje.

Rreth takimit tė liderėve nė Berlin Thaēi ėshtė shprehur kėshtu:”Jo vetėm unė, por tė gjithė ne nga regjioni u ndamė tė dėshpėruar nga takimi nė Berlin. Nuk kishte asgjė konkrete, vetėm fjalime boshe.”

“BE’ja ėshtė shumė e dobėt dhe nuk ėshtė e bashkuar… Ata janė tė okupuar me zgjedhjet nė parlamentin e tyre dhe tė frikėsuar pėr rezultatin eventual. Andaj tė gjithė po veprojnė nė njė mėnyrė taktike dhe politike, dhe nuk po mendojnė strategjikisht.”, shtoi nė fund Thaēi./Express/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 01-05-2019, 09:50   #55
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Eskalon ēa ėshtė...
E rrit, e intensifikon situaten apo gjendjen.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-05-2019, 10:24   #56
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,580
Thanks: 0
Thanked 1,520 Times in 1,183 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
E rrit, e intensifikon situaten apo gjendjen.
E shkallon o edlin. Si themi shqip? Situata shkalloi. Robi shkalloi.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-05-2019, 10:43   #57
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,649
Thanks: 7,514
Thanked 6,214 Times in 2,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
E shkallon o edlin. Si themi shqip? Situata shkalloi. Robi shkalloi.
JO 'shkallon' por 'shkallezon', qe i bie perseri 'e rrit' dmth.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 01-05-2019, 10:44   #58
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-05-2019, 10:50   #59
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,266
Thanks: 3,052
Thanked 2,414 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Domethene Shqiptaret prape ishin te percare.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 01-05-2019, 10:50   #60
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Samiti i Berlinit ku do tė marrin pjesė Thaēi, Haradinaj, Vuēiq dhe Brna

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
JO 'shkallon' por 'shkallezon', qe i bie perseri 'e rrit' dmth.
Gjendje lufte...paraprake.

Tashti mendimi IM...BND-ja gjermane,kete PLEHREN thaQIc qe e PERKRAHU duhet ta....ELEMINOJE.
Por nuk besoj.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur