Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-06-2019, 21:28   #21
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,136
Thanks: 10,391
Thanked 5,574 Times in 2,633 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin

“Isha i impresionuar nga mosha e tij e re, por ishte i mirė me armė. Nė anėn tjetėr kam qenė i mahnitur me urtėsinė e tij dhe qėllimet paqėsore, teksa ka qenė kryeministėr dhe tani si president”, ka thėnė Clintoni pas pranimit tė “Urdhrit tė Lirisė” nga presidenti Hashim Thaēi.[/B]

e huqe llap. Ky postim shkon te tema: Pėrshkruaje anėtarin sipėr! Atje bėhen kėso komplimente pa kripėr fare dhe shiten!

Llap ti po bėn njė punė tė keqe. Unė tė vetmėn dėshirė prej teje kam tė sajllėsh ndonjė postim nga kėtė me tė kuqe qė paska thėnė Clinton!

dhe e dyta: A u xhirua ende ai filmi nė Holliwood pėr kėtė tė mirin me armė dhe cfarė zhanri do tė jetė ky film: kauboj, aksion,,,?
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 21:31   #22
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,266
Thanks: 3,052
Thanked 2,414 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Haradinaj takon Clintonit: Mirė se erdhe nė shtėpinė tėnde

Kryeministri i Kosovės Ramush Haradinaj ėshtė takuar kėtė tė martė me ish presidentin amerikan Bill Clinton, ku e ka falenderuar pėr mbėshtetjen qė ai i ka dhėnė vendit.Pėrmes njė postimi nė Facebook, Haradinaj shkruan se Clinton ėshtė kthyer nė shtėpinė e tij dhe se pėr shqiptarėt ėshtė njeriu mė i dashur.“Ju na ndihmuat ta fitojmė luftėn dhe bashkė e ndėrtuam paqen! Mirė se erdhe nė shtėpinė tėnde dhe tek populli nė zemrat e tė cilit ju keni hyrė si njeriu mė i dashur, President Bill Clinton. Falė vendosshmėrisė, humanizmit dhe guximit tuaj, ne jetėsuam tė drejtėn tonė pėr liri dhe demokraci dhe ndėrtuam shtetin e Kosovės! Falė kėsaj kthese historike, fėmijėt tanė sot jetojnė tė lirė. Tė lirė pėr tė pasur jetė, pėr tė pasur ėndrra, pėr tė pasur shtetin e tyre, Kosovėn! President Clinton, faleminderit dhe pėrjetė mirėnjohės pėr ju dhe popullin Tuaj. Zoti e bekoft Amerikėn! Zoti e bekoft Kosovėn!”


__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 21:35   #23
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Llap edhe te kjo teme do na e shpifesh si gjithmone.
po qe ste pelqen ty eshte qeshtje e jote une nuk kam shpif kurrr dhe sot
ne TV te gjith e pam dhe e ndegjuem Klintonin qe i tha keto fjal per ma te madhin e shiptaris Hashim Thaqin qe i solla nuk e di perse me ofendon vazhdimisht dhe me thue po shpif kur e verteta eshte se ti po shpif per mua se une nuk shpifa por Klinton tha o nieri inati dhe gjelozia qe kini per Kryeēlirimtari e Kosoves ju ka terbue e vetbue por se shpejti edhe zemren ka me jau bllokue rune shneten se te vegjel ini ju me e vlersue Hashimin
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 21:41   #24
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
e huqe llap. Ky postim shkon te tema: Pėrshkruaje anėtarin sipėr! Atje bėhen kėso komplimente pa kripėr fare dhe shiten!

Llap ti po bėn njė punė tė keqe. Unė tė vetmėn dėshirė prej teje kam tė sajllėsh ndonjė postim nga kėtė me tė kuqe qė paska thėnė Clinton!

dhe e dyta: A u xhirua ende ai filmi nė Holliwood pėr kėtė tė mirin me armė dhe cfarė zhanri do tė jetė ky film: kauboj, aksion,,,?
po qe tha keshtu klintoni e kemi ndegjue te gjith se ishte ne TV po qe ta kupa ty loqken e zemres me keso postime te historis te lavdishme te Kryeēlirimtarit nuk te kam faj inshalla cof nga inati se ty duhet me ju thur lavdata veq komunistve me shkoll te kumrovecit si ti qe e ke krye
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 21:44   #25
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,266
Thanks: 3,052
Thanked 2,414 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
po qe ste pelqen ty eshte qeshtje e jote une nuk kam shpif kurrr dhe sot
ne TV te gjith e pam dhe e ndegjuem Klintonin qe i tha keto fjal per ma te madhin e shiptaris Hashim Thaqin qe i solla nuk e di perse me ofendon vazhdimisht dhe me thue po shpif kur e verteta eshte se ti po shpif per mua se une nuk shpifa por Klinton tha o nieri inati dhe gjelozia qe kini per Kryeēlirimtari e Kosoves ju ka terbue e vetbue por se shpejti edhe zemren ka me jau bllokue rune shneten se te vegjel ini ju me e vlersue Hashimin
Nuk kam asnje xhelozi dhe as nuk kam ndjekur lajme sot o Llap. Po mos vazhdo edhe ne nje teme te tille me keto gjera. Askush nuk te pengonte qe te postoje edhe takimin e Klinton me Ramushin ashtu sic duhej, se nuk shkon. Kaq. Vazhdo loz pa top tani.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 21:51   #26
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
e huqe llap. Ky postim shkon te tema: Pėrshkruaje anėtarin sipėr! Atje bėhen kėso komplimente pa kripėr fare dhe shiten!

Llap ti po bėn njė punė tė keqe. Unė tė vetmėn dėshirė prej teje kam tė sajllėsh ndonjė postim nga kėtė me tė kuqe qė paska thėnė Clinton!

dhe e dyta: A u xhirua ende ai filmi nė Holliwood pėr kėtė tė mirin me armė dhe cfarė zhanri do tė jetė ky film: kauboj, aksion,,,?
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Llap edhe te kjo teme do na e shpifesh si gjithmone.
Clintoni pėr takimin e parė me Thaēin: Ishte i ri, por i mirė me armė

HAJDE TE SHOFIN TE GJITH SE KUSH PO SHPIF
https://www.epokaere.com/clintoni-pe...-mire-me-arme/

https://www.periskopi.com/clinton-ku...-mire-ne-arme/

http://www.arbresh.info/lajmet/clint...-mire-me-arme/

https://lajmi.net/clinton-thaci-isht...-mire-me-arme/
ketu e kini edhe me video
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 11-06-2019 nė 21:54
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2019, 21:53   #27
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk kam asnje xhelozi dhe as nuk kam ndjekur lajme sot o Llap. Po mos vazhdo edhe ne nje teme te tille me keto gjera. Askush nuk te pengonte qe te postoje edhe takimin e Klinton me Ramushin ashtu sic duhej, se nuk shkon. Kaq. Vazhdo loz pa top tani.
nese nuk ke ndikur lajme sot perse me ofendon me quan shpifes kur une e solla nji thanje te klintonit shum te vertet se di pse ti keshtu spo te kuptoi
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:02   #28
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,266
Thanks: 3,052
Thanked 2,414 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
nese nuk ke ndikur lajme sot perse me ofendon me quan shpifes kur une e solla nji thanje te klintonit shum te vertet se di pse ti keshtu spo te kuptoi
Nuk te thashe shpifes o Llap. Tani nuk kam nerva qe te merrem me ty. Nejse. Ne kete rast nuk eshte ne kuptimin qe ti po shpif apo genjen, por qe po na e nxjerr nga qejfi dicka.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:02   #29
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,316
Thanks: 8,073
Thanked 6,107 Times in 2,611 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
nese nuk ke ndikur lajme sot perse me ofendon me quan shpifes kur une e solla nji thanje te klintonit shum te vertet se di pse ti keshtu spo te kuptoi
o Llapi, vertet nuk po e kupton Kingun.
Ai po te thote qe Bill Clinton nuk ka takuar vetem dhe ekskluzivisht vetem H.Thacin por edhe R.Haradinaj apo funksionare te tjere te shtetit, pra takime pa dallime partiake.
Keta perfaqsues te larte te USA-s nuk jane ne RKS per H.Thacin, por jane per te perkujtuar nje dite te rendesishme per mbare Kosoven dhe popullin shqiptar.
Kuptove tani ku qendron arsyeja?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2019, 22:10   #30
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
o Llapi, vertet nuk po e kupton Kingun.
Ai po te thote qe Bill Clinton nuk ka takuar vetem dhe ekskluzivisht vetem H.Thacin por edhe R.Haradinaj apo funksionare te tjere te shtetit, pra takime pa dallime partiake.
Keta perfaqsues te larte te USA-s nuk jane ne RKS per H.Thacin, por jane per te perkujtuar nje dite te rendesishme per mbare Kosoven dhe popullin shqiptar.
Kuptove tani ku qendron arsyeja?
nuk thash une qe u takue veq me Thaqin askund
por e thash ata qa e tha klintoni per Thaqin
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:11   #31
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē20 vite mė parė dhe sot.
Faleminderit President Clinton!
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2019, 22:20   #32
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ēTakohen Clintoni, Mesići dhe Sejdiu

11 qershor 23:30

Ish-presidenti i Kosovės, Fatmir Sejdiu, sė bashku me ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe atė kroat Stipe Mesić janė takuar nė Prishtinė, nė prag tė 20-vjetorit tė ēlirimit tė Kosovės nga NATO, me aleatin e saj UĒK-nė.

Fotografinė e tė tre ish-presidentėve e ka postuar nė rrjetin social “Facebook”, Fatmir Sejdiu, ku ka shkruar: ‘Me miqtė e mėdhenj tė Kosovės’.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:21   #33
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ēVeseli do ta takojė dhe pėrcjell nė aeroport ish-presidentin Bill Clinton

11 qershor 23:57

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli do tė zhvilloj, tė mėrkurėn takim tė veēantė me ish-presidentin e SHBA-sė Bill Clinton.

Sipas agjendės sė paralajmėruar, Veseli do ta zhvillojė takimin me ish-presidentin Clinton nė zyrat VIP tė Aeroportit Ndėrkombėtar tė Prishtinės dhe do ta pėrcjell atė nė pėrfundim tė vizitės pėr nder tė 20-vjetorit tė ēlirimit.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:24   #34
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,266
Thanks: 3,052
Thanked 2,414 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Bravo Llap, tani e embelsove pak. Dhe zgjeroje nje cike se eshte edhe pervjetori i Lidhjes se Prizrenit. Ata qe urdheruan futjen e trupave te NATO-s ju kushtuan rendesi ketyre simbolikave.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:29   #35
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,136
Thanks: 10,391
Thanked 5,574 Times in 2,633 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
Clintoni pėr takimin e parė me Thaēin: Ishte i ri, por i mirė me armė

HAJDE TE SHOFIN TE GJITH SE KUSH PO SHPIF
https://www.epokaere.com/clintoni-pe...-mire-me-arme/

https://www.periskopi.com/clinton-ku...-mire-ne-arme/

http://www.arbresh.info/lajmet/clint...-mire-me-arme/

https://lajmi.net/clinton-thaci-isht...-mire-me-arme/
ketu e kini edhe me video
po por kėto qenkan tė ditės sė sotme dhe mjafton njė lajm dikush ta japė, pastaj tė tjerėt e kopjojnė njėri - tjetrin...

pėr temėn: kjo temė do tė ishte mirė t'i bashkėngjitej temės: hashim thaqi clirimtari i kosovės
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:49   #36
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
po por kėto qenkan tė ditės sė sotme dhe mjafton njė lajm dikush ta japė, pastaj tė tjerėt e kopjojnė njėri - tjetrin...

pėr temėn: kjo temė do tė ishte mirė t'i bashkėngjitej temės: hashim thaqi clirimtari i kosovės
thirre ndihmen e shpejt se te plasi barku per bes hahahaha
ska ma ne pushtet kumrovecat hahaha po ti o nieri i kerkove se the sille ndonji burim
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 00:03   #37
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,136
Thanks: 10,391
Thanked 5,574 Times in 2,633 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
thirre ndihmen e shpejt se te plasi barku per bes hahahaha
ska ma ne pushtet kumrovecat hahaha po ti o nieri i kerkove se the sille ndonji burim
kėto burime tė gjitha i kam lexuar.
krejt njė janė!
a e pe cka i kish thanė Haradinaj Clintonit. Valla pirolla i koftė. Medet qė partia e tij ka qenė e vogėl kur u zgjodh kryeministėr, se kuku tash edhe nė OSBE ishim me Ramushin. Terak ky. I lumtė!
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 09:16   #38
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
kėto burime tė gjitha i kam lexuar.
krejt njė janė!
a e pe cka i kish thanė Haradinaj Clintonit. Valla pirolla i koftė. Medet qė partia e tij ka qenė e vogėl kur u zgjodh kryeministėr, se kuku tash edhe nė OSBE ishim me Ramushin. Terak ky. I lumtė!
i ke lexue keto burime po te besoi po ste kan pilqye pa kan ne udheheqesin e kosoves nji shok i yti qasi bashkpuntor i udbes me shkoll te kumrofcit ty ste pelqen jo ncuk e rambo po tarak eshte e veq po i trashet qafa se radonqiqi mier po e mban me kontraband te mallit qe krejt po hin nga veri e taksa po rrezitet hahaha neper zyre e ja thej kjo taks rrumc rabushit radonqiqit e normal ma se shumti vuqiqit ai po thot qe kosova spo don dialog e ka bllokue taksen etj hahaha a ne tjetren an thot vuqiqi ngate zot keshtu me rambon kryeminister po disa pun po ja prish kadia se shumicen e rasteve veq kumbonen po e mban rambushi se krejt kadriu i sjell e i pshtjell e tan ni gisht i mban i fort eshte kadria o njieri ta shofim mas te kryen konventen e te rizgjedhjet perseri kryetar e ta shofum rambon tuj i lut partit nji nga nji aman merrnum ne kualicion se smuj e kaloi pragun as radonqiqi as vuqiqi as lista serbe skan me mujt me i ndihmue
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 09:43   #39
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
kėto burime tė gjitha i kam lexuar.
krejt njė janė!
masi i paske lexue pse me akuzove mue e the po genjen e more kumrovec nja sje kah e kupton hala qe ti me shoket e lkj-se keni vdek njihere e pergjithmon po a po e shef veten deri ku ke ardh nuk le parti as lider pa i hy ne b.yth nihere rugoves tani ises ma von alninit tash ramushit e perqka vetem e vetem ta vizitosh kosoven nihere e mos te burgosin siq e meriton ti me disa udbasha tier shok tu
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 09:49   #40
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ēMadeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisė”

12 qershor 10:43

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka pritur sot nė takim ish-sekretaren amerikane tė Shtetit, Madeleine Albright, tė cilėn e ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisė”.

Me kėtė rast, mikja e Kosovės Ablright ka thėnė se ka dėshirė tė merr ēmime por asgjė nuk e gėzon mė shumė se tė jetė pjesė e Kosovės.

“Jam krenare pėr gjithēka qė keni bėrė ju dhe ne pėr t’i arritur kėto gjėra. Nuk do harroj kurrė vitet e luftės, njerėz qė brohorisnin ‘Faleminderit USA’. Mendoj qė ShBA-tė ka bėrė gjėnė e duhur. Jam e nderuar tė jem kėtu me ju. Kosova ėshtė vend i pavarur prandaj meriton tė njihet”, ka thėnė Albright.

Presidenti Thaēi ka thėnė se ish-sekretarja e ShBA-sė, Madeline Albright, me kėmbėngulėsinė e saj bashkoi dhe mobilizoi krejt botėn pėr tė ndalur spastrimin etnik nė Kosovė.

/Epoka e re/
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur