Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-06-2019, 15:38   #1
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,164
Thanks: 337
Thanked 582 Times in 431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Astrologu ne ndihme te politikuajve

Pak argetim polito-astrolog ...

Astrologu Jorgo Pulla ka bėrė parashikimin se si do tė jenė zhvillimet politike nė vend kėtė qershor tė nxehtė. Ai thotė se mė 27 qershor njė ndryshim do tė ndodhė tek Rama, ndėrsa shprehet optimist pėr njė tryezė dialogu. Kėto dhe tė tjera mund t’i shihni nė parashikimin nga Jorgo Pulla, tė cilin e sjell mė poshtė “BalkanWeb”.

“Shqipėria jonė e dashur ka kaluar dete e oqeane, nuk mbytet dot nė pėrrenj.

Kryeministri Rama i perket shenjės sė gaforres, nė 10 ditėshin e dytė tė shenjės sė gaforres, do tė thoni sa ėshtė i favorizuar nė ndikime. Ndikime ka sa tė duash dhe pozicionime tė planetėve qė i japin mundėsi, por ka njė zhvillim tė brendshėm i padukshėm pėr momentin dhe kjo do tė duket mė 27 qershor. Do duket njė ndryshim qė do tė ketė lidhje me ēėshtjet qė do tė ndodhin lidhur me politikanėt tanė. Do jetė njė marrėveshje nė favor tė popullit, tė njerėzve, tė Shqipėrisė. Kombinimet janė perfekte. Kemi dhe problematika, por kur je i vėmendshėm dhe me kėmbė nė tokė, gjėrat duken. Tė gjithė politikanėt do tė ulen nė njė sofėr e do gjendet njė zgjidhje.

Nėse flasim pėr z.Rama dhe z.Basha nė kombinimin e tyre: Binjakėt kanė komunikimin, kurse Rama si gaforre nuk ka kthim pas, vetėm nė njė gabim qė bėjnė dhe e verifikojnė vetė gabimin. Kurse binjaket kanė komunikimin, por kur prishet ky ekuilibėr, ndryshon gjithė struktura e tyre, por kjo nuk do tė thotė se kanė ndryshuar dhe do tė bėhet nami, pėrkundrazi gjuha e pėrbashkėt ėshtė zgjidhja e tyre dhe ky ėshtė njė favorizim shumė i madh qė do tė ndodhė tani. Ėshtė diēka e tretė, qė s’ka lidhje me kėto shenja, qė do tė ndikojė nė pozicionimin dhe ndikimin pozitiv tė ēėshtjeve qė janė hapur tani. Nėse flasim pėr kėtė javė dhe javėn tjetėr ėshtė pak e tensionuar situata, por nė data tė caktuara ndodhin fenomene tė rėndėsishme pėr jetėn e qytetarėve tanė tė dashur.

Mė 17 korrik e tutje do shikojmė stabilizimet qė do ndikohen dhe mundėsitė qė do iu jepen, por duhet tė jemi shumė tė vėmendshėm. Tani ėshtė njė kohė qė gjithēka duhet tė shkojė nė vendin e vet. Jemi nė periudhė shumė tė vėshtirė nė lidhje me komunikimin.

Presidenti Meta dhe bashkeshortja e tij, kryetare e LSI, tė dy i perkasin shenjės sė Dashit, janė si nata me ditėn. Dashi i 10 ditėshit tė parė qė ėshtė Meta dhe Kryemadhi e 10-ditėshit tė dytė. Kanė mendime shumė tė largėta. Si kombinim kėto faktorė politikė qė kemi nė Shqipėri do gjejnė zgjidhje. Gaforrja me Dashin (Rama-Meta) kanė zgjidhje. Kur ke firmosur diku, nuk mund tė dalėsh nga vetja. Astrologjia ndihmon nė kohė tė vėshtira dhe ndihmesa ėshtė tani. Ēėshtja do zgjidhet nga brenda, duke pasur njė faktor tė tretė. Mė 17 korrik do venė gjėrat nė vendin e vet. 30 qershori do jetė si gjithė ditėt e tjera, 27 dhe 29 duan pak vėmendje. Mė 27 ėshtė mirė se do kemi njė zgjidhje tė brendshme. Pas 1 shtatorit kemi njė ndikim tė mirė nė zgjidhjen e njė konflikti tė vjetėr.

Berisha – Peshorja, nuk ka ndikim dhe nuk vendos, mund tė japė mendimin e vet. Mė tepėr ndikohen binjakėt, ata duhet tė jenė mė tė vėmendshėm. Vėrtet kanė komunikim, por varet servirja. Asgjė nuk do tė ndodhė, sepse jemi me kėmbė nė tokė”, thotė astrologu Jorgo Pulla.


(BalkanWeb)
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur