Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-07-2019, 14:55   #1
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,166
Thanks: 338
Thanked 582 Times in 431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Presidenti Ilir Meta ka ndihmuar ne berjen e terrenit politiko-institucional me te rreshqitshem edhe per veten e tij.

Nese do te shkarkohet e perballet me drejtesin, ku do te gjente strehim?

Se pari, mund te futet ne gjirin e partajs lesheliste me mbeshtetje ompozitare, gje qe nuk perben ndonji garanci;

Se dyti, mund te gjej strehim ne Hungari si puna e atij sllavo-maqedonsit;

Se treti, mund te strehohet ne ndonji vend bektashi ne lindje te mesme;

Se katerti, …

A do ta ndjeke mona like-floririn, apo do te mbahet ende nen flamurin leshelist?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 14:58   #2
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Salqiqja Kim Yong Un Bum Bum Bum ka kerkuar qe Likja ti bashkangjitet satafit te tij .....ataij stafit qe hedh me dashuri dhe qiltersi njerezit e pasdeshiruar te salqiqes ne nje pishine me piranja.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 16:42   #3
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,956
Thanks: 1,247
Thanked 1,838 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Presidenti Ilir Meta ka ndihmuar ne berjen e terrenit politiko-institucional me te rreshqitshem edhe per veten e tij.

Nese do te shkarkohet e perballet me drejtesin, ku do te gjente strehim?

Se pari, mund te futet ne gjirin e partajs lesheliste me mbeshtetje ompozitare, gje qe nuk perben ndonji garanci;

Se dyti, mund te gjej strehim ne Hungari si puna e atij sllavo-maqedonsit;

Se treti, mund te strehohet ne ndonji vend bektashi ne lindje te mesme;

Se katerti, …

A do ta ndjeke mona like-floririn, apo do te mbahet ende nen flamurin leshelist?
Gjynah! Qeka vertet per te qare hallin.

Te fillojme ne shqiptaret e Amerikes nje fondacion bamiresie te gjej ku te futet se eshte fukara i shkreti.

C'e paska gjet, taksirat i madh!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 17:11   #4
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,980
Thanks: 2,020
Thanked 2,199 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Mano, ke regjistruar ndonje kenge te re ?

__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2019, 17:15   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,957
Thanks: 14,134
Thanked 12,211 Times in 7,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Mano, ke regjistruar ndonje kenge te re ?

Ka tė bėj me strehimin e Mutės si i pa strehė qė ėshtė kjo?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 17:18   #6
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,980
Thanks: 2,020
Thanked 2,199 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

...ka te beje me Avniun....*
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 17:21   #7
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,957
Thanks: 14,134
Thanked 12,211 Times in 7,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
...ka te beje me Avniun....*
Jo me Vojo Kushin?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 17:23   #8
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,980
Thanks: 2,020
Thanked 2,199 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

....njof Bes.K un ore !
e di mire qe, me Mic Sokolin..
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 17:28   #9
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,957
Thanks: 14,134
Thanked 12,211 Times in 7,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
....njof Bes.K un ore !
e di mire qe, me Mic Sokolin..
Mirė mi bėj tė fala Mic Kallakut dhe Bes Kushit
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2019, 17:28   #10
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,980
Thanks: 2,020
Thanked 2,199 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

...dhe une qe i qaja hallin Ukraines ?!
e tmerrshme, kur t bjen n kok!
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 17:31   #11
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,734
Thanks: 6,435
Thanked 1,800 Times in 1,014 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Te vij meta ktu ku jetoj une tme sjedhi nji strajc me lek dhe ta mbaj une gjithe jetes pa problem pa i hy therra nkam. Golf & scotch cdo dite.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 17:35   #12
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Do ta mari Palljoshi zhgaravinaxhi te bunkeri i Surrelit ......qeraja eshte e padeklarume keshtu qi.....nosh taksa.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 18:17   #13
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,388
Thanks: 1,155
Thanked 1,868 Times in 1,078 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jo me Vojo Kushin?
Vojo Kushi do dhe tank, tė hymė nė borxh me shoku tankun thua ti...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 18:18   #14
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,980
Thanks: 2,020
Thanked 2,199 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Problemi eshte, a do t'a mbaje dot shoku t, siper ?


ps : se vjen ai teneqja dhe kushedi si do sulmoje, oreve te vona...

__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 18:48   #15
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,957
Thanks: 14,134
Thanked 12,211 Times in 7,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Vojo Kushi do dhe tank, tė hymė nė borxh me shoku tankun thua ti...
Mendoje tani Ilir Mutėn duke i hapur kapakun dhe duke i hedhur njė bombė shoku_tanku-t.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 19:04   #16
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Ja keshtu elaboroni ju duke e bere/fantazuar shokun MetaArin si Tarzani....ne dem te shoku_Tankut qe nuk eshte ne linje me sa duket, e te jape versionin e tij por,..... duke e njojtur mire karakterin istikam gjymes bunker e gjymes faqore te mbushur plot me leng rrushi, te shoki T-se, medoj qe ay do te vinte shokun MetaArin ne maje te tytes....bash ne vendin e duhun.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 20:23   #17
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,956
Thanks: 1,247
Thanked 1,838 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Mano, ke regjistruar ndonje kenge te re ?

Po ja qe...e kam nje.

Ne fakt kam dy. Nje inglizxhe nje shqipce. Qyesh e do ti
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 20:30   #18
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,674
Thanks: 789
Thanked 1,514 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?


__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2019, 20:33   #19
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,980
Thanks: 2,020
Thanked 2,199 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Po ja qe...e kam nje.

Ne fakt kam dy. Nje inglizxhe nje shqipce. Qyesh e do ti

sh mire.urime Mano.
pa dyshim, qe do te kesh realizuar dicka te bukur...

qysh i dua une ?
po ja ; nje here njeren, nje here tjetren e nje here, t dyja bashke ;p
remix* ....
hidhi t dyja, praa.
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2019, 20:57   #20
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,002
Thanks: 10,284
Thanked 8,799 Times in 5,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 455
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur