Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-07-2019, 21:45   #41
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,208
Thanks: 4,669
Thanked 5,338 Times in 2,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Andej s'hyn dot mė.
Do vuaje... gjer kur te ja arrije , kjo eshte edhe ideja
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 21:49   #42
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,931
Thanks: 14,123
Thanked 12,199 Times in 7,608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Dakord po ai dreq ka edhe kokėn shumė tė madhe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 04-07-2019, 21:50   #43
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,899
Thanks: 1,396
Thanked 7,938 Times in 3,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Si nuk I erdhi turp nga vetja ne rradhe te pare (lol) pa lere boten. Krahason veten me Avni Rustemin, Vojo Kushin and all Avengers. Lol. Dukej qe I kish hy frika. Mbase do strehohet dhe ne burg.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 04-07-2019, 21:51   #44
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,931
Thanks: 14,123
Thanked 12,199 Times in 7,608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Si nuk I erdhi turp nga vetja ne rradhe te pare (lol) pa lere boten. Krahason veten me Avni Rustemin, Vojo Kushin and all Avengers. Lol. Dukej qe I kish hy frika. Mbase do strehohet dhe ne burg.

Ilir Mic Muta

Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 04-07-2019, 21:55   #45
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,899
Thanks: 1,396
Thanked 7,938 Times in 3,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin

Ilir Mic Muta

Po I ka thene Mona, o do ti vec gjoksin topit e te shkoc vetem ti per lesh o ska, kshu se terheq dhe ate me vete. Femer me debile dhe antipatike. Te ben ta urrec se sben. Shembull purrfect per ate temen e urrejtjes qe kemi ne forum. Just kidding. Urrej injorancen, it just happens her name is Monika Kryemadhi, LoL.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 21:58   #46
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,931
Thanks: 14,123
Thanked 12,199 Times in 7,608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Po I ka thene Mona, o do ti vec gjoksin topit e te shkoc vetem ti per lesh o ska, kshu se terheq dhe ate me vete. Femer me debile dhe antipatike. Te ben ta urrec se sben. Shembull purrfect per ate temen e urrejtjes qe kemi ne forum. Just kidding. Urrej injorancen, it just happens her name is Monika Kryemadhi, LoL.
Sa tė kem Monikėn nuk ma ndjen pėr Amerikėn tha Likja.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 22:01   #47
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,899
Thanks: 1,396
Thanked 7,938 Times in 3,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Sa tė kem Monikėn nuk ma ndjen pėr Amerikėn tha Likja.
Jam gati te bej testin e trurit-tha.Aman dikush please t’ja bej,
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 22:09   #48
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,931
Thanks: 14,123
Thanked 12,199 Times in 7,608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Jam gati te bej testin e trurit-tha.Aman dikush please t’ja bej,
Nuk besoj ta ket thėnė, po e bėri do ēmėndet aparatura.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 22:11   #49
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,899
Thanks: 1,396
Thanked 7,938 Times in 3,492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk besoj ta ket thėnė, po e bėri do ēmėndet aparatura.
E tha, e tha. Jam gati ta bej dhe ate te droges tha, kunjat gjoja.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 22:21   #50
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,963
Thanks: 2,015
Thanked 2,190 Times in 1,459 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 342
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Nuk
eshte
ashtu
sic
duket.
.........
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 22:21   #51
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,378
Thanks: 1,149
Thanked 1,867 Times in 1,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Mos e pėshtyni kaq shumė....
Se mos ktheheni e lėpini pastaj.... Olimbiiiii tha ai
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 04-07-2019, 22:27   #52
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,208
Thanks: 4,669
Thanked 5,338 Times in 2,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Dakord po ai dreq ka edhe kokėn shumė tė madhe.
Sa me e madhe koka me e madhe dhimbja , Akrepi
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 05-07-2019, 11:31   #53
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Letra prekėse pėr luanin qė u keqtrajtua nė Fier: I dashur Zhak, na fal qė…

Kur ne shpėtuam Zhakun nė tetor tė vitit tė kaluar nga ‘kopshti zoologjik mė i keq i Evropės’, sė bashku me luanėt Bobby dhe Lenci, dhe disa kafshėve tė tjera tė egra, ne kishim menduar njė tė ardhme ndryshe.

PS....shkrimin e plote e gjeni tek lexo.

Paska vende BOSH per....BISHA akoma me te EGRA.Pa PIKE MESHIRE dhe me VETEDIJE apo i NDERGJEGJSHEM.

RIP ZHAK
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 05-07-2019, 22:25   #54
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,040
Thanks: 6,215
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 05-07-2019, 22:56   #55
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Mirembrema.

Vetem me 2014-en fitimi....900.000$.E kuptoni juve CFAR MASKARADASH behen ne Shqiperi!!!!!
Apo prekeni per presiPLEHREN.....AproPO: nuk besoj qe bojsit skane qene me se te MIREINFORMUAR,si dhe: bllokoi kontot bankare.Ja kane bere...Gedafit,Asadit,Iranit,Ruseve,Venezueles edhe ....pirdh pirdh o Beno.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2019, 17:10   #56
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,040
Thanks: 6,215
Thanked 2,994 Times in 1,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 06-07-2019, 21:14   #57
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

@duaje si veten....LEXO se cfar quhet DIPLOMACI.

Rusia reagon pėr herė tė parė pėr krizėn politike dhe deklaratat e Metės.

Ambasada e Rusisė nė vendin tonė reagon pėr herė tė parė pėr krizėn politike qė ka pėrfshirė Shqipėrinė prej mė shumė se katėr muajsh. Nė njė intervistė ekskluzive pėr Report Tv, ambasadori rus Alexandėr Karpushin thotė se kriza qė ka pėrfshirė vendin tonė do tė duhet tė zgjidhet nga autoritetet dhe institucionet shqiptare dhe se Rusia nuk kėrkon qė tė ndėrhyjė nė punėt e brendshme tė vendit tonė.

Ambasada e Rusisė nė vendin tonė reagon pėr herė tė parė pėr krizėn politike qė ka pėrfshirė Shqipėrinė prej mė shumė se katėr muajsh.

Nė njė intervistė ekskluzive pėr Report Tv, ambasadori rus Alexandėr Karpushin thotė se kriza qė ka pėrfshirė vendin tonė do tė duhet tė zgjidhet nga autoritetet dhe institucionet shqiptare dhe se Rusia nuk kėrkon qė tė ndėrhyjė nė punėt e brendshme tė vendit tonė.

Nė tė njėjtin kohė, Karpushin thotė se Rusia ėshtė e hapur pėr tė bashkėpunuar me qeverinė shqiptare, pavarėsisht forcės politike qė ato mund tė pėrfaqėsojnė. Lidhur me deklaratat e presidentit Meta dhe zgjedhjet e 30 qershorit, ambasadori rus e sheh kėtė si njė ēėshtje qė duhet tė marrė zgjidhje nė gjykatėn Kushtetuese.

Ndėrkohė, duke u ndalur te protestat e opozitės, ai tha se ėshtė krejtėsisht kundėr dhunės.

-Si e shihni ju krizėn aktuale politike dhe rolin e mazhorancės dhe opozitės? Cili ėshtė komenti juaj mbi deklaratėn e fortė tė Presidentit Ilir Meta pėr faktorin ndėrkombėtar nė vendin tonė duke thėnė se po cėnojnė demokracinė e vendit tonė?

Diplomacia ruse i pėrmbahet vijueshmėrisht parimit tė mosndėrhyrjes nė punėt e brendshme tė vendeve tė tjera. Kėtu pėrfshihet edhe Shqipėria. Unė jam absolutisht i bindur se populli juaj ėshtė nė gjendje tė zgjidhė vetė problemet e tij. Dallimet tuaja politike na interesojnė vetėm nga pikėpamja e sigurisė sė qytetarėve tanė, si tė atyre qė jetojnė kėtu, por edhe tė atyre qė ndodhen nė Shqipėri me pushime. Rusia ėshtė e gatshme tė bashkėpunojė me ēdo qeveri shqiptare, pavarėsisht forcės politike qė ato mund tė pėrfaqėsojnė. I vetmi kusht pėr ēdo bashkėpunim ėshtė shfaqja e interesit nga ana juaj dhe zbatimi i parimeve tė pėrfitimit dhe respektit reciprok.

Pėr fat tė keq, mė duhet tė pranoj se bashkėpunimi nė fushėn tregtare dhe ekonomike midis vendeve tona ėshtė praktikisht nė nivelin zero dhe nga kjo pėsojnė humbje, nė radhė tė parė, qytetarėt dhe rrethet e biznesit tė vendit tuaj. Sot, pala shqiptare nuk ka ndonjė interes pragmatik pėr tė ndėrtuar marrėdhėnie reciproke tė dobishme me Rusinė. Krijohet njė pėrshtypje se politika e jashtme e shtetit tuaj ndodhet nėn njė ndikim tė lartė nga forca tė treta. Pėrveē kėsaj, Shqipėria, pėr tė justifikuar qėndrimin e saj, i referohet solidaritetit famėkeq euroatlantik, por po ai anėtarėsim nė NATO dhe BE nuk e pengon Italinė, Slloveninė, Greqinė apo shumicėn dėrrmuese tė vendeve evropiane pėr tė bashkėpunuar dhe zgjeruar nė mėnyrė aktive bashkėpunimin me Rusinė. Pse Shqipėria nuk mund tė bashkėpunojė? Por kjo ėshtė njė pyetje qė ju duhet t’ua drejtoni vetė drejtuesve tuaj.

Sigurisht, ne jemi tė habitur nga akuzat e pajustifikuara nė adresė tė Rusisė, tė shfaqura kohėt e fundit nė mediat lokale dhe nė deklaratat e njė numri tė liderėve shqiptarė, pėr "rritjen e ndikimit tė Rusisė nė Shqipėri" nė njė kontekst negativ, si edhe pėrpjekjen pėr tė destabilizuar situatėn nė vendin tuaj. Tė gjitha forcat politike nė vend i pėrdorin kėto pėrralla, duke sakrifikuar nė kėtė mėnyrė mundėsinė e zhvillimit tė bashkėpunimit tonė pėr luftėn ndėrpartiake. Shumica dėrrmuese e shqiptarėve, me tė cilėt kontaktoj pėr shkak tė detyrės, janė tė vetėdijshėm pėr ndikimin e vėrtetė qė ushtrohet ndaj qeverisė tuaj edhe nga ana e ambasadave tė aleatėve tuaj. Ndoshta, dikush ndjen keqardhje qė ambasada ruse nuk sillet nė tė njėjtėn mėnyrė, por njė praktikė e tillė, siē e thashė, ėshtė nė kundėrshtim me parimet tona. Para sė gjithash, ne vlerėsojmė pavarėsinė e partnerėve tanė dhe dėshirėn pėr tė zhvilluar njė bashkėpunim shumėdrejtimesh.

Po sa i pėrket sjelljes sė opozitės dhe protestat e realizuara prej tyre, ku nė shumė raste janė karakterizuar nga akte tė dhunshme? Cili ėshtė komenti juaj mbi zgjedhjet vendore tė 30 qershorit?

Natyrisht, protesta ėshtė njė pjesė integrale e procesit demokratik, por ėshtė shumė e rėndėsishme qė ajo tė zhvillohet nė mėnyrė paqėsore dhe nė pėrputhje me kuadrin e pėrcaktuar ligjor. Kam pėrshtypjen se gjuha e ashpėr, mungesa e vullnetit tė palėve pėr tė negociuar me njėra-tjetrėn dhe pėr tė gjetur njė kompromis ėshtė njė tipar i kulturės sė politikės sė brendshme shqiptare. Por unė do tė doja tė theksoja me pėrgjegjėsi tė plotė se pala ruse nuk ka asnjė lidhje me protestat dhe aq mė tepėr me veprime tė dhunshme gjatė kėtyre protestave. Pėr fat tė keq, akuza tė tilla shfaqen herė pas here nė mediat shqiptare ose nė fjalimet e funksionarėve partiakė. E pėrsėris edhe njė herė: kėto janė probleme qė duhet t’i zgjidhni vetėm ju. Kjo vlen edhe pėr zgjedhjet lokale qė u zhvilluan sė fundmi. Tė gjitha vendimet pėr caktimin e datės sė zgjedhjeve apo pėr ndryshimin e afatit tė tyre duhet tė bazohen dhe tė merren nė pėrputhje tė plotė me Kushtetutėn e vendit. Zgjidhja e kėtyre ēėshtjeve tė diskutueshme ėshtė, gjithashtu, privilegj i vetė shqiptarėve.

Kohėt e fundit Prokuroria ka ngritur akuzė zyrtare ndaj PD dhe kryetarit tė saj Lulzim Basha lidhur me mosdeklarimin e njė shume tė madhe, e cila dyshohet se u bė nga shtetas rusė pėrmes kompanive offshore pėr tė lobuar nė SHBA. Si e shihni ju kėtė akuzė tė ngritur nga organi i Akuzės?

Gjithkush e di shumė mirė se bashkėpunimi midis Rusisė dhe Shqipėrisė kufizohet kryesisht nė sferėn humanitare dhe kulturore: kurset e gjuhės ruse, bursat pėr studentėt, aktivitetet kulturore tė organizuara nga ambasada. Ėshtė i habitshėm qėndrimi i atyre qė, pa i vrarė ndėrgjegja, pohojnė tė kundėrtėn, dhe kėshtu pėrpiqen tė mashtrojnė popullin e tyre. Mė kujtohet deklarata e famshme e A. Lincoln “Ju mund tė mashtroni disa njerėz, por ju nuk mund tė mashtroni vazhdimisht gjithė popullin”.

Sa i pėrket akuzave pėr financimin rus tė Partisė Demokratike, motivi dhe arsyeja e njė hapi tė tillė janė krejtėsisht tė pakuptueshme. Pse duhet t'i japim para Partisė Demokratike pėr lobim nė SHBA? A ėshtė ajo mė pro-ruse se Partia Socialiste? Aspak. Mė shumė gjasa, agjentėt partiakė PR, duke kopjuar amerikanėt nė ēdo gjė dhe tė frymėzuar nga hetimi amerikan ndaj Prokurorit tė Posaēėm Muller, shpikėn kėtė histori. Atėherė tė gjithė flisnin pėr kėtė, ndaj edhe kėtu vendosėn tė fitonin disa pikė. Vetėm se nė SHBA kjo ēėshtje tashmė ėshtė mbyllur, komisioni i posaēėm nuk ka gjetur ndonjė provė komploti tė ekipit tė D. Trump me Rusinė. Ndėrsa kėtu akuzohen pėr financim rus kompanitė offshore tė huaja tė menaxhuara nga qytetarė tė vendeve tė treta. Ėshtė plotėsisht e pakuptueshme se ēfarė lidhje kanė ato me Rusinė.

Sinqerisht, do tė dėshironim qė pala shqiptare tė kėrkonte falje pėr kėto shpifje, aq mė tepėr qė njė numėr zyrtarėsh vazhdimisht e kanė pėrmendur dhe vazhdojnė ta ekzagjerojnė kėtė histori.

Po me atė tė ashtuquajturėn valėn e protestave nė rajonin e Ballkanit?

Unė mendoj se ju e dramatizoni shumė atė ēka qė po ndodh nė rajonin e Ballkanit. Sidoqoftė, kjo ėshtė njė ēėshtje e brendshme e vendeve fqinjė dhe nuk mendoj se ėshtė etike t'i komentoj ato.

Pėrditesimi i fundit: 6 Korrik, 19:59

PS e BENIT @dujso.

Si te ka shkrujt njoni para do muajsh....nuk investojne ruset ne kauza te HUMBURA.

Tashti ambasadori i rusise ka ELOKUENCE,ndersa shkruesi JO(varet me cilin) dhe LEXO ate qe diplomati nuk mund ta shkruante apo fliste.

Sepse jeni JUVE..SHKERDHAPATARUCA me flamur,fajin sja u kemi neve(ruset me nje fjale) ose ne shqipe dardanore= ashtu siq kini kryet ja u RRASIN ne plisin.

Besoj je PRO meje ne kete rast.

Faleminderit.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 10:29   #58
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,165
Thanks: 338
Thanked 582 Times in 431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
@duaje si veten....LEXO se cfar quhet DIPLOMACI.
... fajin sja u kemi neve(ruset me nje fjale) ose ne shqipe dardanore= ashtu siq kini kryet ja u RRASIN ne plisin.

Besoj je PRO meje ne kete rast.

Faleminderit.
Jam pro teje sepse historikisht Rusia ka mbajt perher anen e Serbis e sllaveve ne raport me Shqiptaret: Shqiperi, Kosov, Malci e Makedoni Verrore.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 07-07-2019 nė 12:48
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 12:12   #59
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 07-07-2019, 19:12   #60
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku Do Strehohet Ilir Meta?


Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh....neser tek sheshi.

Naten e mire.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur