Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Enciklopedi

Enciklopedi Kėtu do ketė informacione nga mė tė ndryshmet, thjesht emri tregon risin e kėtij nėnforumi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-06-2018, 20:45   #41
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,817
Thanks: 1,314
Thanked 2,198 Times in 1,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
I mban mend ato simitet 10 lekeshe? Sa yammi kane qene, lol
edhe me salēiēe sa shkonin.... derisa u zhdukėn nga qarkullimi.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 20:58   #42
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 448
Thanks: 16
Thanked 49 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
...
Cka per te qesh ketu? Duken si jevgji dhe aty ka edhe nje flamur Made in China. te pakten mund te kishte zgjedhur ndonje foto tjeter.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 21:33   #43
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,554
Thanks: 6,927
Thanked 8,186 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Me siguri tė gjithė e gjeni veten tek lista e veprimeve apo preferencave mė tipike qė nė pėrgjithėsi bėn ēdo shqiptar, i pasur apo i varfėr. Pak mund t’i thonė jo byrekėve me gjizė tė shoqėruar me dhallė. Nė ēdo familje ka dhjetėra qese plastike qė pėrdoren pėr ushqime, rroba, pėr tė mbajtur sa e sa qese tė tjera po ashtu.

Kavanozėt apo shishet qė blejmė nė market, ne nuk i hedhim po ia gjejmė vendin duke i mbushur pėrsėri. Sjellja dhe pėrqasja qė ne kemi ndaj kėtyre objekteve, lidhet kryesisht me atė qė kemi trashėguar nga prindėrit apo nga gjyshėrit, tė cilėt duke i patur gjėrat me pakicė kanė qenė tė detyruar tė kursejnė pėr tė bėrė ekonomi.

Pėrtej kėtyre ka shumė e shumė gjėra tė tjera qė ne i kemi tė zakonshme nė pėrditshmėrinė tonė, e ndoshta nė kultura tė tjera duken tė ēuditshme.

1- Dy byrekė dhe dhalltė pėr mėngjes

2- Shishet e pijeve freskuese i pėrdorim pėr ujė

3- Sherr para kamerierit pėr lekėt e kafes

4- Bakllava pėr ēdo rast feste

5- Qese plastike pėr tė mbajtur rroba, ushqime e ēdo gjė tjetėr

6- Kavanozi i reēelit pėrdoret pėr turshi, kripėn, apo sheqerin

7-Buka ėshtė baza nė tryezė, pavarėsisht llojit tė ushqimit

8- Dasma nuk quhet e tillė, nėse nuk tė ngopet syri.

Mandi ky e meriton portofolin e moderatorit
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:29   #44
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,460 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

-9: Kur ulen neper lokale gjeja e pare qe bejne nxjerrin mbi tavoline gjithcka qe kane neper xhepa, celulare, celsa makine, cigare dhe cakmake, portofol, etj..
-10: Kur bisedojne, tregohen "kompetente dhe te ditur" ne cdo fushe te jetes, i japin mend te gjitheve, politikaneve dhe deputeteve, ekonomisteve dhe historianeve, sportisteve dhe trajnereve, ushtarakeve dhe experteve te fushes, inxhinjereve dhe projektuesve, etc etc.. fusha te tjera pra jane te "ditur dhe te gjithanshem" gati gati, per tu patur zili
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga BABA nga DURRSI : 11-02-2019 nė 07:36
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:49   #45
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,338
Thanks: 4,510
Thanked 3,509 Times in 1,673 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Pajtohem me baben... Une kur takohem me shqiptaret vetem i degjoj, eshte e kote te japesh mendim, ata dine gjithshka me mire.. Megjithese mund te jene pa pune, apo pa profesion..madje jane aq bindes ne c'thone sa fillon e dyshon tek vetevetja dhe te bejne te ndihesh kot....

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 11-02-2019 nė 07:54
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 08:06   #46
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,460 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

-11: Flasin me ze te larte kudo qe ndodhen, neper institucione shteterore, spitale, shkolla, dyqane, trotuare biles therrasin me te madhe dhe me fishkellime njeri-tjetrin nga trotuari ne trotuar, por ajo qe te "gezon" pa mase eshte qe flasin me ton te larte edhe ne celular (pervec fjaleve te pista qe perdorin) me idene e gabuar qe aq me shume bertet - aq me mire degjon ai tjetri nga ana tjeter.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 08:33   #47
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Cka per te qesh ketu? Duken si jevgji dhe aty ka edhe nje flamur Made in China. te pakten mund te kishte zgjedhur ndonje foto tjeter.
Mos ia fut kot, pashe nje Zot!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 10:15   #48
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
-11: Flasin me ze te larte kudo qe ndodhen, neper institucione shteterore, spitale, shkolla, dyqane, trotuare biles therrasin me te madhe dhe me fishkellime njeri-tjetrin nga trotuari ne trotuar, por ajo qe te "gezon" pa mase eshte qe flasin me ton te larte edhe ne celular (pervec fjaleve te pista qe perdorin) me idene e gabuar qe aq me shume bertet - aq me mire degjon ai tjetri nga ana tjeter.
Bertitja vjen si pasoje e kembenguljes se tij per ta imponu mendimin apo qendrimin e tij...ta bojn qull surratin nga pshtyma....

Pershendetje Bablok...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 10:21   #49
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,068
Thanks: 4,306
Thanked 4,770 Times in 1,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Thashe e thenat i kemi ne gjak...
Ska kush qe na i hjek nga ne....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 12:31   #50
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,997
Thanks: 23
Thanked 2,929 Times in 1,815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Kur e mbyllin deren me Ēeles e kontrollojn perseri hapet apo jo duke ulur dorezen
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 12:47   #51
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,709
Thanks: 846
Thanked 1,421 Times in 1,056 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Nuk plotesoj asnje nga ato 8 pikat..as ato 3 pikat qe ka shtuar baba...nese nuk sillni pika shtese me mbetet te identifikohem vetem me gjuhen..dhe ilia spiro rastin pret te me ko vertoje,lere pastaj adam kadmoni...
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 13:16   #52
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,116
Thanks: 3,521
Thanked 2,843 Times in 1,918 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Kur e mbyllin deren me Ēeles e kontrollojn perseri hapet apo jo duke ulur dorezen
Ndonjėherė ikin nja pesė gjashtė hapa dhe kthehen qė ta provojnė, dale, e mbylla derėn apo jo.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 13:23   #53
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,709
Thanks: 846
Thanked 1,421 Times in 1,056 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Keto jane sklerotike..
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 13:25   #54
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,390
Thanks: 2,538
Thanked 2,112 Times in 797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

.....................
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga busavata : 11-02-2019 nė 13:28
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 23:19   #55
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Copa e mishit qe nuk e hame gjeresa te ngopemi. Dtth e ruajm gjere ne fund pa e ngrene.

Une per vete akoma e praktikoj kur e kam vetem nje cope mish.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 12-02-2019 nė 00:10
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 08:19   #56
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,460 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

- jemi te rrembyeshem dhe nuk kemi aspak durim, te gjithe sillen dhe flasin sikur kane spec djeges nga mbrapa…..
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 12:13   #57
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,312
Thanks: 4,161
Thanked 6,897 Times in 2,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Nuk bej mė sherr para kamarierit. Jam dorezuar.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 13:08   #58
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,154
Thanks: 13,193
Thanked 7,298 Times in 4,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 426
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Nuk e di nese e ka permend njeri kete
Por kur na vine mysafir, e gjithe shtepia duhet te jete ne gadishmeri te plote
Shtepia duhet te jete spotless dhe antaret e familjes duhet te flasin me radhe dhe para se te flasin te kafshojne gjuhen se mos nxjerin ndonje budallik nga goja
Personally I hate when we have guests over
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 13:09   #59
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

E ben kur del?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 13:27   #60
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,338
Thanks: 4,510
Thanked 3,509 Times in 1,673 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja zakonet nga tė cilat nuk heq dorė kurrė njė shqiptar

Ti ngulin syte tere inat sikur i ke ngrene buken....
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur