Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-11-2018, 04:05   #361
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,368
Thanks: 2,249
Thanked 1,353 Times in 683 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

ron, perfundimisht ti ke ik per .... .

Dimri, kur te vije pranvera, do martohesh dhe ti prandaj mos e vrit mendjen.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Esther pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 04:47   #362
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,216
Thanks: 1,620
Thanked 1,601 Times in 1,189 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Sa budallalliqe ne kete teme
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 04:55   #363
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,338
Thanks: 13,339
Thanked 16,594 Times in 6,554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Bad Teacher, une per ty kam respekt. Por respekt me te madh kam per Ron-in --e kam si shok rakie kur i thone.

Mbase i thashe nja dy fjale me shume, por tani i rraha pak me mire mendimet dhe le te tallet kushdo ky eshte perfundimi im:

1) Njezet vjet ne mergim, jo ne nje, por ne tre shtete, ajo qe mesova eshte se per nje femer mergimi eshte shume me i veshtire se per nje mashkull (po nuk me beson mua, shko hap ndonje liber antropologjie apo sociologjie per kete pune). Pra pak te veshtire ta besoj kete konstatimin tend se femrat shqiptare integrohen me kollaj jashte vendit.

2) Ajo qe kam mesuar keto 35 vjet ne jete eshte se ne shqiptaret e pandehim veten inferiore, ose ashtu sillemi ne praktike, nga popujt e pasur te Evropes Perendimore dhe te Amerikes. Si pasoje, ne sa dalim jashte shtetit tregojme nje respekt te madh dhe here here nje forme lepirjeje per cdo burre a grua te huaj (keto vitet e fundit kemi filluar ta ulim pak kete zakon qe na eshte ngjitur nga sindromi i inferioreritetit, por edhe nga nevoja apo shpresa per te perfituar dicka midis lepirjes).

3) Ne ceshtje seksi dhe lidhjesh eshte me kollaj t'i prishesh mendjen nje burri sesa nje femre.

Konkluzioni: nese femrat shqiptare martohen me kollaj jashte shtetit (sic konstaton ti), kjo nuk ndodh sepse jane me te integruara se meshkujt shqiptare, kjo ndodh sepse ne si popull sillemi si inferiore/lepires me te huajt dhe eshte me kollaj per nje femer qe kruhet/lepihet t'i prishe mendjen nje mashkulli amerikan/evropian, sesa nje mashkull qe lepihet t'i prishe mendjen nje femre amerikane/evropiane.
futja pordhes kot o dimro, dimri te ka bere efekt te keq mesa duket

per te lepyer femrave shqiptare ka plot meshkuj te huaj qe i lepihen dite per dite, dhe ato skan pse te ndihen inferiore apo lepirse ndaj tyre sepse eshte shume kollaj te marrin vemendjen PA lepirje nga nje mashkull i huaj. Nuk e di sa te interesuar jan femrat e huja per meshkujt shqiptar, por jam e sigurt sjan aq shume sesa meshkujt e huaj tek femrat shqipe
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rexhina : 15-11-2018 nė 06:09
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 06:01   #364
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,393
Thanks: 201
Thanked 376 Times in 246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 101
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
ron, perfundimisht ti ke ik per .... .

Dimri, kur te vije pranvera, do martohesh dhe ti prandaj mos e vrit mendjen.
Booooooo, tani u zgjova sober. Ke gjetur pjesen e par qe kam ik per lesh, pjesa e dyte, ika per lesh Duke u dendur me amaro montenegro. Nje pije e dashur, e embel, qe SE kupton kur iken per lesh. Fshiji postimet porno lol. Pink, I'm sober now and you're still ugly hahaha. Just joking lol, maybe you're stunning, I don't know.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 06:03   #365
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,393
Thanks: 201
Thanked 376 Times in 246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 101
ron ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
futja pordhes kot o dimro, dimri te ka bere efekt te keq mesa duket

per te lepyer femrave shqiptare ka plot meshkuj te huaj qe i lepihen dite per dite, dhe ato skan pse te ndihen inferiore apo lepirse ndaj tyre sepse eshte shume kollaj te marrin vemendjen PA lepirje nga nje mashkull te huaj. Nuk e di sa te interesuar jan femrat e huja per meshkujt shqiptar, por jam e sigurt sjan aq shume sesa meshkujt e huaj tek femrat shqipe
ti u ndeze nga postimet porno dhe vazdon me licking lol je tap lol.
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 06:08   #366
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,338
Thanks: 13,339
Thanked 16,594 Times in 6,554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martua

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
ti u ndeze nga postimet porno dhe vazdon me licking lol je tap lol.
boll se le nam, je dhe plak bile lol
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 06:21   #367
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 9,972
Thanks: 8,343
Thanked 5,465 Times in 3,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
ti u ndeze nga postimet porno dhe vazdon me licking lol je tap lol.
Jo licking po lepyer kemi fjalet tona Shqipe ngele tu fol vec anglisht
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2018, 06:28   #368
Lea
Love!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,081
Thanks: 2,302
Thanked 1,922 Times in 1,234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Bad Teacher, une per ty kam respekt. Por respekt me te madh kam per Ron-in --e kam si shok rakie kur i thone.

Mbase i thashe nja dy fjale me shume, por tani i rraha pak me mire mendimet dhe le te tallet kushdo ky eshte perfundimi im:

1) Njezet vjet ne mergim, jo ne nje, por ne tre shtete, ajo qe mesova eshte se per nje femer mergimi eshte shume me i veshtire se per nje mashkull (po nuk me beson mua, shko hap ndonje liber antropologjie apo sociologjie per kete pune). Pra pak te veshtire ta besoj kete konstatimin tend se femrat shqiptare integrohen me kollaj jashte vendit.

2) Ajo qe kam mesuar keto 35 vjet ne jete eshte se ne shqiptaret e pandehim veten inferiore, ose ashtu sillemi ne praktike, nga popujt e pasur te Evropes Perendimore dhe te Amerikes. Si pasoje, ne sa dalim jashte shtetit tregojme nje respekt te madh dhe here here nje forme lepirjeje per cdo burre a grua te huaj (keto vitet e fundit kemi filluar ta ulim pak kete zakon qe na eshte ngjitur nga sindromi i inferioreritetit, por edhe nga nevoja apo shpresa per te perfituar dicka midis lepirjes).

3) Ne ceshtje seksi dhe lidhjesh eshte me kollaj t'i prishesh mendjen nje burri sesa nje femre.

Konkluzioni: nese femrat shqiptare martohen me kollaj jashte shtetit (sic konstaton ti), kjo nuk ndodh sepse jane me te integruara se meshkujt shqiptare, kjo ndodh sepse ne si popull sillemi si inferiore/lepires me te huajt dhe eshte me kollaj per nje femer qe kruhet/lepihet t'i prishe mendjen nje mashkulli amerikan/evropian, sesa nje mashkull qe lepihet t'i prishe mendjen nje femre amerikane/evropiane.


100% gabim e keqa e te huajve eshte se zakonisht flas per italin, italianet Edhe pas martese e kan mendjen akoma si singel me pak fjal nuk mendojne per familjen! Jan me harbute dhe para vetes se tyre se kan zakon te ven njeri tjeter ( e then e nga nje italian i martuar njeher me italiane) e mos te themi per tradhetin, qe jan te rralla ato te huaja qe nuk tradhetojne Por 85%po e mos me shum! Femrat shqipetare jan me besnike me te perkushtuara ndaj familjen , dhe sven veten para femijeve dhe bashkshortit! Ska lidhje inferioriteti perkundrazi ka te huaj qe ndihen inferior, ndaj karakterit te shqipetareve, jemi em te vendosur dhe dim ca duam né jet e kunderta e te huajve qe akoma presin, nga prinderit e qendrojne deri 40 vjec akoma me maman !
__________________
love!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur