Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-11-2018, 08:09   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,529
Thanks: 6,942
Thanked 3,256 Times in 1,676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWEGzim Selmani ėshtė mundėsi shqiptar, i famshėm nė botė pasi rrėmbeu titullin kampion nė RAW, WWE.Shqiptari, i cili njihet ndryshe nė botėn e WWE si Rezar ka mundur sė bashku me partnerin e tij Akam AOP, Seth Rollins, duke i marrė kėshtu titullin kampion nė Raw pėr skuadrat dyshe (Tag Team).


Nė tė gjitha ndeshjet qė zhvillon, tė gjithė kundėrshtarėt e tij flasin anglisht, por ai flet shqip, duke mos patur turp nga origjina e tij dhe duke e shpalosur atė nė botė plot krenari!


POR KUSH ĖSHTĖ GZIM SELMANI?
Gzim Selmani, lindur mė 16 qershor 1994, i cili njihet ndryshe edhe si “Psikopati shqiptar”, ėshtė njė mundės profesionist, i specializuar nė artet marciale dhe kampion i peshave tė rėnda nė kikboks.Ai ka nėnshkruar aktualisht me WWE, ku performon pėr RAW me etiketimin Rezar.
Gzim, ėshtė i pari shqiptar qė merr pjesė nė njė kompeticion tė tillė dhe shpallet kampion.
Ai nisi tė stėrvitej nė xhudo nė moshėn 4-vjeēare, nė kikboks dhe arte tė tjera marciale nė moshėn 12-vjeēare, sė bashku me vėllain e tij Egzonin 15-vjeēar.
Gzim Selmani mori titullin kampion i peshave tė renda nė kikboks pas njė ndeshjeje nė Bremerhaven, Gjermani.

Ai ėshtė aktualisht 24 vjeē, 1.93 m i gjatė dhe peshon 150 kg.
Shqiptari mban 6 fitore gjatė karrierės sė tij nė artet marciale tė miksuara, njė prej tė cilave me knockout."Na jemi ma t’mirėt te NXT, nuk ka kush qė mun’ me fitu prej neve",-shprehet ai nė shqip para ndeshjes"


________________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/sport/...ne-wwe-592858/
_______________________________

Shqiponja asht provokim shume i rende! Ve ne pikepyetje "fqinjesine e mire" me kriminelet e pandeshkuem te serbise!

NB : Gzimi po thot se zevendesoi Shaqirin qe nuk shkoi n'beligrat me jau q... na… serbiēkave !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 07-11-2018, 08:26   #2
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 809
Thanks: 22
Thanked 260 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

Sport budallenjsh.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Smokkie pėlqehet nga
i vjetėr 07-11-2018, 08:29   #3
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,132
Thanks: 11,002
Thanked 6,064 Times in 3,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Sport budallenjsh.


150 kg tjetri lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 08:32   #4
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 721
Thanks: 534
Thanked 281 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

por ky ma heret ka qene ne MMA . Ma mir le te shkon aty dhe le te bahet kampion ne UFC.

Na vyn ma shume Shqiptar aty. Sepse WWE ma merr mendja eshte fake dhe vetem show.
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 08:40   #5
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,132
Thanks: 11,002
Thanked 6,064 Times in 3,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

He is self declared the Albanian psycho lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 07-11-2018, 09:28   #6
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

Mos na sillni kafshe te kopshtit...GJEOLOGJIK....molim vishe.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 11:37   #7
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,556
Thanks: 2,572
Thanked 1,630 Times in 775 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

Na kenaqet pash zotin. A e pate kete ndeshjen e ketyre ore? I beri ai Seth Rollins te vdekur i vetem kunder te dyve dhe pastaj gjoja e moren keta dhe ky perbeka lajm. lol
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-11-2018, 12:55   #8
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

Ti fus dhe une nje supe me steroide, mbase kushedi me fryhet muskuli i preferuar me shume nga c'duhet
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2018, 20:50   #9
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,528 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

Ore me vėrte e keni juve. Kjo ėshtė njė shfaqe e tėrė. Ku ka konkurrence nė kėtė shfaqe. Si mund tė quhet sport kur nuk ka konkurrence tė vėrtetė.

Ajo e femrave po, kurse kjo e burrave ėshtė kot fare. Gjith ato zdama me muskuj hidhen e pėrdridhen kot fare.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 22:08   #10
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,503
Thanks: 3,403
Thanked 406 Times in 317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

Gjithe ata burra si nuk kane piken e turpit. Sporti i mundjes eshte sport per gay people. Kur bejne "tuc" si puna e Tuc Makut te vijne zorret ne goje. Toqet e njerit ne gojen e tjetrit dhe Zoti i madh na ruaj cfare tjeter.

Le te zhdukim Tucin dhe mundjen.

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-11-2018, 13:21   #11
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historike: 24-vjeēari nga Mitrovica, kampion nė WWE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ore me vėrte e keni juve. Kjo ėshtė njė shfaqe e tėrė. Ku ka konkurrence nė kėtė shfaqe. Si mund tė quhet sport kur nuk ka konkurrence tė vėrtetė.

Ajo e femrave po, kurse kjo e burrave ėshtė kot fare. Gjith ato zdama me muskuj hidhen e pėrdridhen kot fare.
keshtu e mendoja edhe une por me vone u binda qe te durosh(rezistosh) gjithe ato akrobaci per nje kohet te gjate duhen vertet muskuj....Shife si fluturonte xhimi snuka...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur