Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika shqiptare

Muzika shqiptare Diskutime mbi muzikėn nė Shqipėri.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-03-2018, 16:12   #21
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


C'po ushton njaj det i zi
gjak shqiptari ka ven mi sy
Notojn plisat perbuz Tivarit
per t'ja humb faren shqiptarit
Cka ka deti qe s'po i perbin
shkum e gjak po u shkojn permi

Jane bashku mitana e shoka
jane mbet bregut e s'i han toka
Po cka tha njai djal i ri
qomja nanes ni cop mushkni

Ka dal n'koder e i pret nana
se i kan lan nuset e zana
Se i kan lan shtepit ne flak
qysh nga pragu tuj derdh gjak
Cka ka deti, cka ka Tivari
nga shtate here po vdes shqiptari

Po i mledh plumat ne gjoks te vete
as m'sa guri za s'po qet
Pale e pale si drut e zjarrit
hyne ne varrin e Tivarit
Kur t'i duhen djem shqiptarit
do t'i ngrisim te gjithe prej varrit
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 16:14   #22
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


Anton Ceta mor po ban medet
kjo Kosova more shum po hjek
Hile t'medha la historia
varre t'hapuna more neper shpija
Nate e zez o more 500 vjet
kan frik thmija more t'rriten n'djep
Rritet bari, rritet permi shpi
ma shum lot o pijn thmija se gji

Nga Lum Bardhi zogjt e nisen vrapin
bac Antoni, trimi ju ep krahun
E i lshon zanin Llapit e Rugoves
thot t'ja lajm o borxhin Kosoves
t'fala bami more vorrit t'parit
me mi ba mur o roje vatanit.

Po i thrret Vokshi, o po i thrret Drenices.
rujmi vorret e Azem Galices
Shkrun Prekazi, shkrun per Firaj
lidh ti besen se un gjith ta mbaj.

Jemi rrit me qumsht te ni gjini
kem blue drith o ne ni gur mullini
Veq ni nane ne na ka maru
perkun djep o si ty dhe mu

Burri t'fal mor, t'fal e jo nuk ngutet
T'fal shqiptari, t'fal e jo se tutet
I hap krahet plaku shqipe mali
pyet Kosova, gjakun kush s'ma fali?
Kush s'ma fali o gjakun ksaj stine
Plag me thik o m'ka lan pas shpine

Fal t'qoft gjaku i tim bir
T'lumt burr, kofsh faqebardh.

Kush s'ma fali o gjakun ksaj stine
Plag me thik o m'ka lan pas shpine
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 16:26   #23
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


Toka dridhet, deti po gjemon
me shtate krajlat shqipja po lufton
Mali malit, ja percjell ushtimen
Bajram Curri e thrret Hasan Prishtinen
Dede Gjo Luli o prej majes t'malit
Luigj Gurakuqi, Vajo e Mihali
Azem Bejta qetave per me u prij
me besa bese, ja vdekje ja liri

N'kuvend te Greqes, tek burimi i lire
rrjedhin dymdhjet pika, per Atdheun e lire
Lidhet besa e dhan ne kuvend te Junikut
Idriz Seferi ne gryk te Kacanikut
Kryt kulqedres po ja shtyp me gur
i urti plak rrugon per flamur
Krah i djatht i rrin ai ma trimi
me dy kobure Isa Boletini

Ismail Qemali shkall e shkall po ngjitet
si valt e detit, shqipja po valvitet
Merr sihariqin toka arbnore
gjama nis n'oborret mbretnore
Cdo gur e dhe qe tregon historia
u la me gjak qe e fali djelmia
Gjiri i nanes kurr nuk shterroj
lufta kosit por ajo i dhjetfishoj

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 10-03-2018 nė 16:30
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 16:57   #24
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


O moj tok e bekuar
prite prite Skenderben
Se po vjen si pllumb i shkruar
t'a shpetoj Memedhen
Shqiptaret t'i shpetoj
nga azgjedha e tiranis
Dhe me t'a jeten ta gezoj
lirin e mbar njerzis

Prite prite Skenderben

Zbardhi fusha, ndriti mali
nga armet e trimeris
Hingellonte, s'mbahej kali
n'troje t'Shqiptaris
Ka pas trima shqiptar
qe s'u trembej syri kurr
Ne zemer te tij ka zjarr
asht trim dhe burr

Prite prite Skenderben

Edhe ju o te vdekur
merrni nga ky gzim pjes
Qe shkuat buzeqeshur
shpirti u past ndjes
U hoq nata, erdhi dita
nga zikamja e dashuria
E verteta e miqsia
ma e shtrenjta liria
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 17:14   #25
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


Gjylja e topit i ra shpis
del Drenica permas vijes
Permas vijes e n'qyk t'martines
s'ta duroj thiken mas shpine
S'duroj thik, s'duroj tradhti
per pa u shkri me pleq e thmi

S'ta nenshkruj, pasha Zotin
kam pa anderr Kastriotin
Zbriti mram ne Qiqavic
a po ngon, tha, o moj Drenic
A po ngon e mos u ngut
kush lyp gjak, jepi barut

Ta dhash besen, o filan
ta nxa priten me zorr ner kamb
Edhe n'vdeksha ktu n'Drenic
ma bajn vorrin ne Qiqavic
Qe i rrin Kosoves permi
si bajraqet mi qati

Bini djem, u past nana
ni Mehmet e dy Shabana
Mos m'i leni djepat permyst
Fis e far kem zogjt e malit
n'barut rriten bijt e shqiptarit

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 10-03-2018 nė 17:19
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 17:23   #26
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


Heu krisi pushka more n'lug te Drinit

Shum pushka o te Drini ran
ka dal motra o po vet per vllaun
Lugut t'Drinit o po i shkon piskam

O drita syve o more vlla
shum pushka t'paska ra
S'po m'len gjaku plumat me t'i pa

O kur te zbardh, nane, e bardha dit
n'livadh kosen, oj nane, me ma qit
Krejt katuni, more, le t'ban seri
jo qysh, qysh kosit paj kosa pa njeri.

O dogri nane, oh bre me m'kallxu
sa do t'majsh, oj nane, zi per mu

O dogri nana biro me t'kallxue
sa t'jet jeta more me jetue
tybe nana, jo, s'ka me t'harrue
O kur t'me djeg, djal, malli per ty
dal e veshi o ni cung te zi
e ja veshi o tirq e xhurdi
e ja qes paj plisin permi
e ja ngjeshi o pushk e allti

O njeshmi mir o pushk e allti

Jo, jo, jo s'ma qon, paj, mallin e tij.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 10-03-2018 nė 17:26
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2018, 17:49   #27
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


Urdheroj i madhi Zot
doli drit e Shqiptaris
Ndrin e me s'permbahet dot
qe nga sot e jet e plot
Por ra n'zemer t'djaleris

Djaleri lart per liri
lart per zonjen shqiptare
Pushken n'krah e zjarr ne gji
zjarr ne gji per Shqiperi
Digju zemra djaloshare

Qjell me shkaba shqiptar
malet mbushun me dragona
Kto fusha derdhun ne ar
deti plot margaritar
Ja kto jane pra viset tona

Ktu leu shqipja qe n'filim
t'paren fjal nga ne msoj Ballkani
Edhe na e la trashegim
nderin, besen e trimrin
Kjo eshte zemer shqiptari

Lidhni besen per Atdhe
ju me gjak te Kastriotit
Lidhni shpjet e bani be
be qe vret por si rrufe
Para kombit, para Zotit

Djaleri heu, per liri
djaleri dallga e termetit
Per liri, per Shqiperi
rrofsh e lumja djaleri
Rrofsh e qofsh sa vala e detit

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 10-03-2018 nė 17:55
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2018, 15:41   #28
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


Marr njė laps e marr njė letėr
Dy fjalė malli i shkruaj nėnė lokes,
Dy fjalė zemre ia tham besės
BETIM! BETIM te guri i votrės.

Bregut tė njė lumi qė si dija emėr.
Nė njė hėnė tė zbehur lėngontė njė zemėr.
E shuhej, e tretej zjarri i durimit.
Nga pesha e rėndė e mallit tė mėrgimit.
Ndrydh e shtrydh kujtimi pikėn e lotit.
Kristalet e dhėmbjes zėnė e i pikojnė motit.

Marr njė laps e marr njė letėr
Dy fjalė malli i shkruaj nėn' lokes,
Dy fjalė zemre ia tham besės
Si betim te guri i votrės.
Si betim te guri i votrės.

Po u vrava n'luftė,
Po rashė pranė njė ēarri,
Shokė e miq tė dashur tė mos mė qani,
Se plumbi ėshtė lule, n'ballin e ēdo burri,
Kur murit tė kėshtjellės ai i bėhet guri.
Nji pėllėmbė dhe pastaj Atdheu na e falė,
Nė kullėn e kėngės mbesim pėrherė gjallė.

Erdha kėtu o fushė e gjėrė,
Erdha kėtu o mal.
M'fal o tokė pėr mungesėn,
1000 herė mė fal.
Yje e zogj me plagė qiellit tė vendlindjes,
Vaj e gjallė mbi shpinėn, dehut tė luginės,
Zjarr e dashurie, uji i kthjelltė biluri.
Kėngė o kėngė lirie,
valė e palė flamuri.

Marr nji pushkė, marr gjak mbi vetull.
Mollė n'ėr mollė nė gji t'nanėlokes
Nji fyshek me pajė tė besės,
Janė betim te guri i votrės,
Janė betim te guri i votrės.

Po u vrava n'luftė,
Po rashė pranė njė ēarri,
Shokė e miq tė dashur tė mos mė qani,
Se plumbi ėshtė lule, n'ballin e ēdo burri,
Kur murit tė kshtjellės ai i bėhet guri.
Nji pėllėmbė dhe pastaj Atdheu na e falė,
Nė kullėn e kėngės mbesim pėrherė gjallė.

Se plumbi ėshtė lule, n'ballin e ēdo burri,
Kur murit tė kshtjellės ai i bėhet guri.
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2018, 18:48   #29
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,775
Thanks: 3,051
Thanked 3,529 Times in 1,941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 369
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri


Poēari - Dritero Agolli


Vajta nė Stamboll tė bėj pazar,
pėr kujtim tė ble njė vazo balte:
- Paqe dhe selam, usta poēar,
Vazon mė tė mirė po e pate
Paqe dhe selam, usta poēar!

Vazoja nga dora se ē'mė ra
dhe m'u bė njėzet e pesė copė
m'erdhi rrotull deti Marmara
dhe dyqani turk m'u hap si gropė...

Pa me shau poēari rėndė turqisht,
unė shqip ja ktheva n'men i rash
pėr ēudi, poēari nuk u ligsht
veē dy pika lot nė sy ja pashė.

Mos u ēmend ky turk,ky cerrata
unė e shaj e ai me duar mė qafė
vazo tjetėr mori nė dyqan
dhe mė tha: Mė shaj, pėr besė prapė

Pshėretiu dhe un tha jam shqiptar
shqip vėlla tė shamė edhe njė herė,
fjala shqipe s'blihet nė pazar,
nė dyqan ka kohė qė s'e kam ndjerė...

Vazoja nga dora se ē'mė ra
dhe m'u bė njėzet e pesė copė
m'erdhi rrotull deti Marmara
dhe dyqani turk m'u hap si gropė...

Pa me shau poēari rėndė turqisht,
unė shqip ja ktheva n'men i rash
pėr ēudi, poēari nuk u ligsht
veē dy pika lot nė sy ja pashė.

Mos u ēmend ky turk, ky cerrata
unė e shaj e ai me duar mė qafė
vazo tjetėr mori nė dyqan
dhe mė tha: Mė shaj, pash besėn, prapė.

Se edhe ti dhe un tha jam shqiptar
shqip vėlla ti shamė edhe njė herė,
fjala shqipe s'blihet nė pazar,
nė dyqan ka kohė qė s'e kam ndjerė...

Iken nga dyqani burra e gra
Unė edhe pocari tjetėr skishte
Vazo tunde detin Marmara
Vazo dhe pocari shqip po fliste...
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rex : 11-03-2018 nė 18:56
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-10-2018, 21:11   #30
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Kushtuar shqiptarve ortodoks te Maqedonis (tashma shumica te asimilum).

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2018, 20:02   #31
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 08:43   #32
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,934 Times in 1,307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Kengetar i madh, por nuk me pelqeu qe votoi Trump-in...


p.s. puthje dore tipike veriore
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 19:09   #33
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 19:10   #34
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 19:11   #35
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2018, 19:21   #36
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2018, 20:09   #37
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,898
Thanks: 7,382
Thanked 5,643 Times in 2,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 157
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dodon Shiko postimin
vertet po cuditem qe ende spaska ceshtje per te madhin ilir shaqiri ne ket nenforum

[youtube]nk-A7qcu3Ys[/youtube]
Kush oshtt ky mor vlla qe qenka kaq i modh? Une them ta mbyllim forumin meqenese s'paska teme per kete te "madhin".
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2018, 22:18   #38
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,775
Thanks: 3,051
Thanked 3,529 Times in 1,941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 369
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

I madh edhe mund te mos jete por as i vogel nuk eshte.

Ka ze te mire, kendonte kenge patriotike te cilat dikur na mbanin moralin larte. Pas luftes eshte me pasiv, nuk e di pse.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2018, 21:56   #39
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Nga "Poema e Mjerimit" te Migjenit

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 18:00   #40
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 758
Thanks: 9
Thanked 342 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ilir Shaqiri

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur