Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2018, 06:50   #721
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Artan Hoxha: Agimi i Artė po kėrkon emrat e oficerėve tė RENEA-s qė e vranė Kacifas.

Tiranė, 9 nėntor 2018 – Gazetari Artan Hoxha, tė enjten, deklaroi se partia Agimi i Arte dhe grupe ultranacionaliste greke po kėrkojnė emrat e skuadrės sė RENEA-s qė mori pjesė nė operacionin nė Bularat, gjatė tė cilit u vra Kostandin Kacifas.

Hoxha tha se shteti shqiptar nuk duhet t’i zbulojė emrat e policėve qė e kryen detyrėn e tyre, pasi mund tė pritet ndonjė hakmarrje ndaj tyre.

“Agimi i Artė dhe grupet ultranacionaliste greke po kėrkojnė tė mėsojnė kush kanė qenė emrat e skuadrės sonė nė RENEA. Do jetė gabimi mė i pafalshėm i autoriteteve shqiptare dhe i Prokurorisė, kryesisht. Nė rast se ne publikojmė emrat e skuadrės qė ka zbatuar detyrėn nė atė rast, ne do ti ekspozojmė ata para rrezikut pėr jetėn e tyre”, ka thėnė Hoxha.

Ai ka thėnė se pjesėtarėt e RENEA-s kanė vepruar pėr shkak se kanė qenė tė rrezikuar nga Kacifas, i cili ka qenė shumė i pėrgatitur.

Ai person (Kacifas) nuk ishte njė njeri i rastėsishėm, ishte njė komando greke. Ajo armė, sa herė e ke parė nė Shqipėri? Asnjėherė. Ajo nuk ėshtė njė dylbi e thjeshtė, nuk e bėn dot njeri kollaj atė lloj modifikimi. Ai ka pėrdorur fishekė blindshpues ndaj policisė sonė. Tre policėt e parė, jo vetėm qė nuk kanė patur mundėsi t’i bėjnė thirrje, por shyqyr zoti nuk e kanė humbur jetėn. Katėr policėt e tjerė tė Postės sė Dropullit qė kanė shkuar nė ndihmė, ai i ka vėnė pėrpara. Ai ka bėrė betejė me RENEA-n, ka thėnė Hoxha.

Shenimi im....kjo eshte e FRIKSHME dhe PERSEJA....ka KLYSHA shkerdhatis ne troje.

Hapu dhe se futem vete brenda(thenia JONE kjo).
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 07:10   #722
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,538
Thanks: 6,955
Thanked 3,265 Times in 1,680 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Dje u varrosen :
- terroristi grek;
- flamuri grek.

Dje u arrestuan edhe 12 terroriste (vini re numrin simbolik 12) t'agimit te zymte grek.
Dje moren fund pretendimet territoriale greke ndaj tokave 4 mije vjeēare shqiptare ne jugun e Shqiperise.

Sot duhet te hapim nje teme te re; ngjarjet e djeshme do te mbulohen nga pluhuri i harreses… .
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 08:13   #723
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,939
Thanks: 204
Thanked 306 Times in 233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Spartak Ngjela ti lėri dokrrat dhe pėrrallat nacionaliste sepse ne nuk e harrojmė qė ai ishte avokati i minoritarėve nė 1994. Nuk e lan dot atė.......
Pėrralla tu tregojė kalamajve.
Kam postuar 1 vidio, 1 faqe me pare, ku nje arumun kendon shqiptarce, ke komentuar gje apo vk???

Meqe ra fjala, ja kush eshte ai qe drejton Shqiperine, pervecse nje drogaxhi dhe mafioz, eshte edhe nje globalist i qelbur, qe ka 5 vite qe ja fut kokne ne byth meshkujve shqiptare, ata qe e mbajten gjall kete komb.


Mire qe nuk ka turp fare per renien e shteti shqiptar dje dhe sharjeve ndaj shqiptareve ne vet token tone, por edhe fisqirat neo grek te paguar te komentojne ne kete gazete, as per nder nuk ja dine, sepse jevgu, po te pa qe te merr nje gish, te merr gjithe doren.

Biles guxon shane edhe shqiptaret

http://www.gazetatema.net/2018/11/08...dhe-te-gjithe/

http://www.gazetatema.net/2018/11/08...murit-te-tyre/Edhe FYROM-i ka me shume dinjitet.

Vertete keta qe erdhen jane segmente te vogla ne greqi, por sinqerisht, duke pare se ne shqiperi mungon cdo lloj forme shteti, edhe jevgjit e greqise ) e ksam fjalen per romet ketu) do vijne me kerku '' tokat e tyre'' se do thojne u be kosi uje.

Kam kohe qe them qe duet nje levizje e re politke ne Shqiperi, pervecse ky po na con drejt shfarrosjes, dje u vulos perfudimisht qe ky nuk ka turp.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 09-11-2018 nė 08:16
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 08:19   #724
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,939
Thanks: 204
Thanked 306 Times in 233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Doni listėn e fondeve greke?
U shpall ashiqare sot nė Bularat...
Nuk ka lidhje me fonfet pacavurja qe ndodhi dje.

fondet per Shqiperine nuk jane me shume se 2 milione euro, dhe jane per krijimin e nje imazhi pozitiv.

Dje shteti shqiptar tregoi qe nuk ekziston, dhe nuk beri dot zap 600 jevgj te ardhur nga athina, kjo eshte ceshtja, dhe as nuk ka marr ende masat se perse moren pjese 2 deputet te parlamentit shqiptar ne varrimin e nje terroristi dje.

Kupton?

Nga ana tjeter pse nuk u mblodhen nja 100 came dje dhe te shkonin te kishin rrahur nja 200 jevgjit??? se neo greket dhica jane. i njohim te gjithe.

Ku Ishin trimat e Celo Mezanit dhe Osman Takes?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 08:43   #725
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,939
Thanks: 204
Thanked 306 Times in 233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Artan Hoxha: Agimi i Artė po kėrkon emrat e oficerėve tė RENEA-s qė e vranė Kacifas.

Tiranė, 9 nėntor 2018 – Gazetari Artan Hoxha, tė enjten, deklaroi se partia Agimi i Arte dhe grupe ultranacionaliste greke po kėrkojnė emrat e skuadrės sė RENEA-s qė mori pjesė nė operacionin nė Bularat, gjatė tė cilit u vra Kostandin Kacifas.

Hoxha tha se shteti shqiptar nuk duhet t’i zbulojė emrat e policėve qė e kryen detyrėn e tyre, pasi mund tė pritet ndonjė hakmarrje ndaj tyre.

“Agimi i Artė dhe grupet ultranacionaliste greke po kėrkojnė tė mėsojnė kush kanė qenė emrat e skuadrės sonė nė RENEA. Do jetė gabimi mė i pafalshėm i autoriteteve shqiptare dhe i Prokurorisė, kryesisht. Nė rast se ne publikojmė emrat e skuadrės qė ka zbatuar detyrėn nė atė rast, ne do ti ekspozojmė ata para rrezikut pėr jetėn e tyre”, ka thėnė Hoxha.

Ai ka thėnė se pjesėtarėt e RENEA-s kanė vepruar pėr shkak se kanė qenė tė rrezikuar nga Kacifas, i cili ka qenė shumė i pėrgatitur.

Ai person (Kacifas) nuk ishte njė njeri i rastėsishėm, ishte njė komando greke. Ajo armė, sa herė e ke parė nė Shqipėri? Asnjėherė. Ajo nuk ėshtė njė dylbi e thjeshtė, nuk e bėn dot njeri kollaj atė lloj modifikimi. Ai ka pėrdorur fishekė blindshpues ndaj policisė sonė. Tre policėt e parė, jo vetėm qė nuk kanė patur mundėsi t’i bėjnė thirrje, por shyqyr zoti nuk e kanė humbur jetėn. Katėr policėt e tjerė tė Postės sė Dropullit qė kanė shkuar nė ndihmė, ai i ka vėnė pėrpara. Ai ka bėrė betejė me RENEA-n, ka thėnė Hoxha.

Shenimi im....kjo eshte e FRIKSHME dhe PERSEJA....ka KLYSHA shkerdhatis ne troje.

Hapu dhe se futem vete brenda(thenia JONE kjo).
Tani te gjithe e dime qe agimi i jevgjiterve u kan karin oficereve te RENEAS.

Edhe vet e dine.

Keto jane pallavra.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 08:44   #726
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,253
Thanks: 4,829
Thanked 3,036 Times in 1,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Artan Hoxha: Agimi i Artė po kėrkon emrat e oficerėve tė RENEA-s qė e vranė Kacifas.

Tiranė, 9 nėntor 2018 – Gazetari Artan Hoxha, tė enjten, deklaroi se partia Agimi i Arte dhe grupe ultranacionaliste greke po kėrkojnė emrat e skuadrės sė RENEA-s qė mori pjesė nė operacionin nė Bularat, gjatė tė cilit u vra Kostandin Kacifas.

Hoxha tha se shteti shqiptar nuk duhet t’i zbulojė emrat e policėve qė e kryen detyrėn e tyre, pasi mund tė pritet ndonjė hakmarrje ndaj tyre.

“Agimi i Artė dhe grupet ultranacionaliste greke po kėrkojnė tė mėsojnė kush kanė qenė emrat e skuadrės sonė nė RENEA. Do jetė gabimi mė i pafalshėm i autoriteteve shqiptare dhe i Prokurorisė, kryesisht. Nė rast se ne publikojmė emrat e skuadrės qė ka zbatuar detyrėn nė atė rast, ne do ti ekspozojmė ata para rrezikut pėr jetėn e tyre”, ka thėnė Hoxha.

Ai ka thėnė se pjesėtarėt e RENEA-s kanė vepruar pėr shkak se kanė qenė tė rrezikuar nga Kacifas, i cili ka qenė shumė i pėrgatitur.

Ai person (Kacifas) nuk ishte njė njeri i rastėsishėm, ishte njė komando greke. Ajo armė, sa herė e ke parė nė Shqipėri? Asnjėherė. Ajo nuk ėshtė njė dylbi e thjeshtė, nuk e bėn dot njeri kollaj atė lloj modifikimi. Ai ka pėrdorur fishekė blindshpues ndaj policisė sonė. Tre policėt e parė, jo vetėm qė nuk kanė patur mundėsi t’i bėjnė thirrje, por shyqyr zoti nuk e kanė humbur jetėn. Katėr policėt e tjerė tė Postės sė Dropullit qė kanė shkuar nė ndihmė, ai i ka vėnė pėrpara. Ai ka bėrė betejė me RENEA-n, ka thėnė Hoxha.

Shenimi im....kjo eshte e FRIKSHME dhe PERSEJA....ka KLYSHA shkerdhatis ne troje.

Hapu dhe se futem vete brenda(thenia JONE kjo).
Edhe une kam friken, dhe me nje siguri te madhe(jo 100%..) do te ndodh zbulimi i emrave te pjesetareve te RENEA-s. Thjesht kan me u tradhetu nga keta KLYSHAT e shkerdhatis, sic i quan ti.
E une ne kete rast, do t`propozoja apo kerkoja, qe sa me pare, nga organet pergjegjese shtetrore, qe ketyre te "agimit te zymte..." sic i quan Fshatari, t`iu japin nje pergjigje te shkurte, te thjesht e te qarte zyrtare, se: po i ndodhi edhe nje gervishtje me e vogel cilitdo pjesetar te RENEA-s, e deshmuar se ka ndodhe nga ana e sulmeve(TERRORISTE)tuaj, atehere, ju bejme me dijeni, se; DO T`JU ZHDUKIM EDHE NGA FAQJA E DHEUT E JO VETEM NGA AJO E SHTETIT SHQIPTAR!!!!

Ndersa; ky eshte shenimi im Beni...Na duhet Xhaxhi...nuk e them me deshire, po i detyruar...dhe arsye ka sa t`dush....
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 08:49   #727
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,926 Times in 1,300 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Heres tjeter i lutem RENEA-s qe radhen e ka Systema se po na perdhos dhe po hap flamurin e xhuves ke tema e Interit...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 08:56   #728
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,939
Thanks: 204
Thanked 306 Times in 233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Edhe une kam friken, dhe me nje siguri te madhe(jo 100%..) do te ndodh zbulimi i emrave te pjesetareve te RENEA-s. Thjesht kan me u tradhetu nga keta KLYSHAT e shkerdhatis, sic i quan ti.
E une ne kete rast, do t`propozoja apo kerkoja, qe sa me pare, nga organet pergjegjese shtetrore, qe ketyre te "agimit te zymte..." sic i quan Fshatari, t`iu japin nje pergjigje te shkurte, te thjesht e te qarte zyrtare, se: po i ndodhi edhe nje gervishtje me e vogel cilitdo pjesetar te RENEA-s, e deshmuar se ka ndodhe nga ana e sulmeve(TERRORISTE)tuaj, atehere, ju bejme me dijeni, se; DO T`JU ZHDUKIM EDHE NGA FAQJA E DHEUT E JO VETEM NGA AJO E SHTETIT SHQIPTAR!!!!

Ndersa; ky eshte shenimi im Beni...Na duhet Xhaxhi...nuk e them me deshire, po i detyruar...dhe arsye ka sa t`dush....
Agimi i evgjiterve u rruan karin shqiptarev en athine, e jo me ne shqiperi.

Te siguroj une, qe keta dhihen ne brek me prek shqiptaret ne mes te dites ne Athine, se e dine qe do vdesin, maksimumi prekin ndonje pakistanez.

RENEAS keta vetem ne goje jua mbajne.

Por edhe mund te ndohe ndonje gje, dhe pagujane killera shqiptare, nuk i dihet.

Ne cdo ore te dites, keta mund te ekzekutohen, e kam fjalen per liderat e egimit te jevgjiterve, nuk eshte ndonje problem.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:01   #729
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,253
Thanks: 4,829
Thanked 3,036 Times in 1,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Agimi i evgjiterve u rruan karin shqiptarev en athine, e jo me ne shqiperi.

Te siguroj une, qe keta dhihen ne brek me prek shqiptaret ne mes te dites ne Athine, se e dine qe do vdesin, maksimumi prekin ndonje pakistanez.

RENEAS keta vetem ne goje jua mbajne.

Por edhe mund te ndohe ndonje gje, dhe pagujane killera shqiptare, nuk i dihet.

Ne cdo ore te dites, keta mund te ekzekutohen, e kam fjalen per liderat e egimit te jevgjiterve, nuk eshte ndonje problem.
Qofte ashtu si thua ti.

Une ia kam friken, tradhetise, pabesise pas shpine....
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:06   #730
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Tani te gjithe e dime qe agimi i jevgjiterve u kan karin oficereve te RENEAS.

Edhe vet e dine.

Keto jane pallavra.
E dini juve por nuk i ha UNE....pallavrat me flamur.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 09:08   #731
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,264
Thanks: 1,558
Thanked 2,116 Times in 1,205 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 88
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Lapsi.al
Gazmend Kapllani
Shteti shqiptar u tregua i fortė dhe jo i dobėt nė Bularat
Talebanet qe mbajne ne njeren dore kryqin dhe ne tjetren kallashin si edhe nazistet e Agimit te Arte shkuan dje ne Shqiperi per nje qellim te vetem: te fyenin Shqiptaret dhe te krijonin gjendje lufte mes Greqise dhe Shqiperise. Me vete, fatmiresisht, nuk kane qeverine greke – e cila deri tani me shume murmurit se sa flet sepse u friket presionit te tyre, fatkeqesisht. Por kane nje pjese te mire te mediave qe kane krijuar nje situate dizinformacioni total dhe coroditjen e nje shoqerie qe ka humbur pusullen; kane opoziten e djathte dhe kane parashtetin. Kane nje pjese te mire te kishes, e cila ne Greqi eshte shtet brenda shtetit.

Vete Partia naziste e Agimit te Arte eshte e treta ne parlamentin grek dhe qe prej vitit 2012 ka konsoliduar bazat e saj ne shoqerine greke, mban marredhenie te ngushta me forcat e ushtrise dhe ato policore si edhe me segmentet me te erreta te kishes dhe parashtetit.

Me pak fjale talebanet ethno-fetare dhe nazistet erdhen dje ne Shqiperi qe te kryenin nje mini-grusht shteti ne Greqi por prej territorit shqiptar. Qe te destabilizonin qeverine e dobet te Cipres (nje politikani po aq medioker sa edhe populist), duke e terhequr ate ne vorbullen e nje konflikti greko-shqiptar.

Edhe incidenti me i vogel dje mes policise dhe nazisteve do ishte amplifikuar dhe dramatizuar nga media, kisha, opozita, parashteti. Gjithcka ishte gati. Ballkani eshte i famshem per historine e tij, kur nje shkendije mund te ndez nje lufte. Mjafton te mendosh se si filloi Lufta e Pare Boterore me nje te krisur kobureje ne Sarajeve.

Nga kjo pikepamje qeveria Shqiptare veproi ashtu sic duhet te veproje nje shtet i pergjegjshem, qe perkujdeset jo vetem per te sotmen por edhe per te nesermen. Nje shtet qe nuk do te bjere ne gracken e ekstremisteve dhe t’u jap atyre mundesine te behen protagoniste te historise dhe te rroposin popuj.

Une e kuptoj shume mire indinjimin e shume Shqiptareve. Nuk ka ndodhur kurre as ne Ballkanin qe shpesh ka namin e keq te primitivizmit, qe te vij tjetri ne shtepi dhe te quaj “qen” dhe te betohet se do te “ther” dhe do te “pije gjakun”. Sipas ligjeve homerike te mikpritjes ky eshte mekati me i madh qe mund te kryej dikush ne shtepi dhe toke te huaj. Sipas ligjeve te kohes moderne keto jane gjera qe duhen denuar me ligj, sepse i perkasin kategorise se urrejtjes raciale dhe racizmit ekstrem.

Por te gjitha ato parrulla ishin te perllogaritura. Ashtu sic ishte i perllogaritur edhe akti i “cmendur” i Kacifes. Nuk ka asgje spontane. Dje parrullat dhe sjelljet vandale ishin thjesht pjese e nje taktike terrorizmi verbal (terrorizmi nuk behet vetem me kallash).

Dje ne mesuam nje te vertete tronditese: qe ekstremistet ne Greqi po ndjehen aq te forte tashme saqe vendi po kthehet pak nga pak ne nje vend-eksportues ekstremizmi ne Ballkan, qe po i ngjan pak nga pak Serbise se Milloshevicit.

Kam miq minoritare qe me shkruajne ne inbox, sepse nuk guxojne te shkruajne publikisht (dhe kjo eshte akoma me e trishte), qe ndjehen te indinjuar dhe te turperuar qe nje ekstremist me kallash trajtohet si hero dhe qe nazistet e Agimit te Arte po paraqiten si “kujdestare” te minoritetit. (Per kete duhet vete minoritaret te pyesin veten se si gjerat arriten deri ne kete pike). Sidoqofte, ne keto rrethana Shqiptaret (si shtet por edhe si individe, kudo qe jane ne Shqiperi apo Greqi) duhet te bashkepunojne me te gjitha forcat jo-nacionaliste, jo-raciste, logjike dhe paqedashese ne Greqi. Mbizoterimi i ekstremisteve ne Greqi nuk do sjelle vetem katastrofe te papare per Greqine, por do u krijoje probleme te medha edhe vendeve te rajonit, sidomos Shqiperise dhe Shqiptareve.

Ajo qe disa marrin si dobesi dhe humbje dje ne Bularat, ishte nje fitore strategjike dhe morale e shtetit shqiptar (nje shteti qe akoma i dridhen kembet nga dobesia dhe nje milion problemet tejet serioze qe ka). Ishte ne nje fare menyre, nje dalje huq dhe nje humbje e turpshme e talebaneve ethno-fetare dhe nazisteve. Pas ata lane kelthitjet e tyre, si fantazma qe jane arratisur nga varri dhe duan te pine gjakun e te gjalleve.

Por mos te kemi iluzione: ky eshte fillimi i nje epoke te veshtire. Duhen nerva te forta dhe maturi. Le te shpresojme qe Greqia do ja dale mbane dhe nuk do zhytet ne llumin e ekstremisteve: per te miren e vet ne radhe te pare por edhe te rajonit. Le te shpresojme qe e gjithe kjo eshte kalimtare, qe eshte dicka si ulerima e bishes para se te jape shpirt.

Ndryshe, na presin dite shume te veshtira…
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:08   #732
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Heres tjeter i lutem RENEA-s qe radhen e ka Systema se po na perdhos dhe po hap flamurin e xhuves ke tema e Interit...
Ah te paca...te na e RRUASH....derrman ka valona
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:10   #733
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

O njerez te TRASHE....qelloi me ARME kundra policise se LESHIT skiptar.

Boahhhhhhhhhhhhhhhhhh
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 09:12   #734
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,939
Thanks: 204
Thanked 306 Times in 233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Qofte ashtu si thua ti.

Une ia kam friken, tradhetise, pabesise pas shpine....
Te thashe, ndonje killer shqiptar edhe paguhet, por qe ne pergjithesi, keta te agimit te jevgjiterve te rruaje hajdarin, shko shihi vet ne athine po ke kohe dhe para.

Oficeret e RENEAs kane mundesi te shkojne dhe tju qijne robt edhe ne athine po te duan, nuk eshte ndonje veshtiresi e madhe.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:14   #735
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,939
Thanks: 204
Thanked 306 Times in 233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:15   #736
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,939
Thanks: 204
Thanked 306 Times in 233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:20   #737
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.


Kqyreni dhe ANALizoni kush mund te jene....SUMSHKEPAT.muQI nanos eshte multi-kulti si tip,por me shume se MUA nuk eshte, si dhe sipas tij....viktima ishte i keqkuptuar.Masanej per CUNAT e RENEAS eshte kjo pergjigje...KUJDES se jemi te PARET ne BOTE per SPIUNLLIQE.

Ptuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 09:52   #738
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,219
Thanks: 861
Thanked 770 Times in 414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Para 150 vjeteve ne emer te nazionalizmit u krijuan shtete.
Dhjetvjecaret e fundit u shakterruan shtete ne emer te nacionalizmit. P.sh. Jugosllavia. Eshte ne fije te perit maqedonia. Uroj te njejten gje per greqine.
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 10:35   #739
Sopoti
Delete
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,972
Thanks: 5,177
Thanked 5,731 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ti ke pirė kafe me atė por ti nuk ke arritur ta njohėsh si njeri. Tek e fundit pirja dy apo tre herė kafe me njė person ėshtė njė kontakt i papėrfillshėm.
Ishin arsyet e punes ne ato vite qe e njoha.

Me kujtohet ne fillim kur e njoha,ish biseda me te shoqen e tij qe me tregonte per vuajtjet e bashkatdhetareve te mi qe kalonin Janinen ne kembe,e zoteria nuk integrohej fort ne bisede,por me kalimin e kohes pasi patem nje marredhenie pune,u njoha me teper.

Asnjehere ne asnje cast nuk shprehu antipati per ne si popull,e madje ne luften e Kosoves ky kish qene i derguar atje per ca muaj,e aty e dija rolin e tyre ne luften e 99,por nuk fliste per ate pjese.

Nderkohe qe e njoha ish eurodeputet,me nje rroge mbi 15 euro ne muaj.

Ate pjese qe me shfaqi ne njohjen time me te,aspak nuk tregoi,apo te dukej extremist,as ai,as e shoqja.

Paska qene ne bulllarat.

__________________
Muzika asht liri, kulturė, fe, magji e mistikė.
Gjergj Fishta!
------------------------------------
''Njeriun,,sa pak e gjej te njeriu!
V Zhiti.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 11:03   #740
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 809
Thanks: 22
Thanked 260 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ekstremisti grek qellon mbi policine ne Gjirokaster.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=PShiVyodY3E

Kqyreni dhe ANALizoni kush mund te jene....SUMSHKEPAT.muQI nanos eshte multi-kulti si tip,por me shume se MUA nuk eshte, si dhe sipas tij....viktima ishte i keqkuptuar.Masanej per CUNAT e RENEAS eshte kjo pergjigje...KUJDES se jemi te PARET ne BOTE per SPIUNLLIQE.

Ptuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
E pashe dhe mund te them qe vetem Hoxha foli ate qe mendoj dhe une. Te tjeret o le le o bobo. Pederaste te ashtuquajtur analiste.
He se do kaloje ska gje thone...plehrat.
I thone Artanit ti je emocjonal.
Shkerdhatat e kujtojne veten liberale.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Smokkie : 09-11-2018 nė 11:08
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Smokkie pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur