Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-06-2018, 19:58   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,305
Thanks: 6,586
Thanked 3,102 Times in 1,585 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Fshati i vogėl i fshehur brenda Kanionit tė Madh


Fshati amerikan Supai ėshtė fshati mė i largėt nė 48 shtetet amerikane, dhe e vetmja mėnyrė pėr tė arritur atė ėshtė me helikopter ose nė kėmbė.
Diku 5.5 milionė turistė e vizitojnė Kanionin e Madh nė Shtetet e bashkuara tė Amerikės, por velėm pak prej tyre vėrejnė qė nė tė fshihet njė fshat i vogėl diku 3 mijė metra nė thellėsi tė tij.
Supai ėshtė fshati ndėr mė tė vjetrit nė botė, dhe fshihet nė Kanionin e Madh. E vetmja mėnyrė pėr tė mbėrritur deri atje ėshtė duke ecur 8 milje nėpėr shkėmbinjtė, transmeton ksp. Nė fakt fshati ėshtė shumė i izoluar dhe SHBA-tė ende nuk kanė arritur tė funksionalizojnė njė tren qė do ta lidhte atė me botėn e pėrtej Kanionit.
Por pėr ata qė dėshirojnė tė largohen nga Route 66 nė Peach Springs, tė ndjekin njė rrugė tė shkretė 67 milje nė Hilltop Hualapai dhe tė ecin poshtė njė shkėmbi, do tė zbulonin njė nga sekretet mė sublime tė Kaniot tė madh: njė oazė mahnitėse prej pesė burimesh ujėvarat e vendosura kundėr njė sfondi gati dy miliardė vjeēar. Ajo ėshtė shtėpia e fisit tė lashtė amerikan Havasupai, i cili ka jetuar nė heshtje brenda njė prej shtatė mrekullive natyrore nė botė pėr mė shumė se 1.000 vjet, raporton BBC.
_________________________________________________
https://www.koha.net/lemsh/97117/fsh...ionit-te-madh/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur