Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-01-2017, 23:35   #1
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
"Arena Kombėtare"

Pershendetje miq te forumit! Ne kete teme te flasim e diskutojme gjithcka sa i perket stadiumit te ri “Arena Kombetare” ne ndertim e siper. Te sjellim info, foto, video sa te kemi mundesi ne kete teme. Aktualishte punimet po ecin me ritme te mira, biles ne disa segmente eshte hecur akoma me shume se ceshte projekti. Afati per te qene gati stadiumi i ri eshte qershori i 2018. Te shpresojme qe punimet te mbarojne ne kohe ...
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga {A_N_G_E_L_69} : 11-10-2018 nė 15:19
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2017, 00:21   #2
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Superkupa e Europės nė ‘Arena Kombėtare’? UEFA jep ‘OK’UEFA zyrtarizon Shqipėrinė si njė nga shtatė kandidaturat finale pėr zhvillimin e Superkupės sė Europės nė vitin 2019.
Federata Shqiptare e Futbollit vetėm pak ditė mė parė plotėsoi tė gjithė dokumentacionin e nevojshėm tė stadiumit nė ndėrtim “Arena Kombėtare”, tė cilin ia dėrgoi qeverisė sė futbollit europian dhe tashmė merr zyrtarisht konfirmimin se mbetet njė nga kandidaturat pėr pėrballjen e pas dy viteve mes fitueses sė Champions dhe Europa League.
Stadiumi i ri qė po ndėrtohet nė kryeqytet nė truallin e “Qemal Stafės” konkurron pėr vendimin final me stadiumin e Tuluzės nė Francė, “Sammy Ofer Stadium” tė Haifas nė Izrael, “Astana Arena” tė Kazakistanit, stadiumin kombėtar tė futbollit “Windsor Park” tė Irlandės sė Veriut, “Arena Gdansk” nė Poloni dhe “Beshiktash Arena” tė Stambollit nė Turqi.
Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do ta shpallė kandidaturėn fituese mė 21 shtator. Punimet pėr ndėrtimin e stadiumit “Arena Komėtare” vijojnė me intensitet tė lartė.
Federata Shqiptare e Futbollit shpreson qė ta pėrurojė pikėrisht me finalen e Superkupės sė Europės stadiumin e ri, i cili po ndėrtohet me standardet me tė larta.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 11:22   #3
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Punime intensive te “Arena Kombėtare”, ja si duket streha kuqezi (Video)


“Arena Kombėtare” pritet tė jetė gati pėr kuqezinjtė e Panuēit nė fund tė vitit 2019 dhe punimet nė impiantin modern po ecin me ritme tė kėnaqshme.


FSHF nėpėrmjet njė video tė shpėrndarė nė Facebook ka bėrė tė njohur fazėn nė tė cilėn aktualisht ndodhet projekti, teksa shihen shumė pranė pėrfundimit disa nga tribunat e stadiumit.


Stadiumi ka marrė formė dhe pritet tė jetė streha qė kombėtarja meriton tė ketė nė eliminatoret pėr Europianin e ardhshėm.__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 11:43   #4
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Une e kam pa nga afer. Do jete stadium model me punime shume cilsore.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 11:45   #5
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

A thu edhe shqiptaret do e perserisin sikur maqedonet per super kupen e Europes, duke i leshuar dhomat me qira me cmime astronomike
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 11:47   #6
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
A thu edhe shqiptaret do e perserisin sikur maqedonet per super kupen e Europes, duke i leshuar dhomat me qira me cmime astronomike
Ti si Shqiptar i Kosoves duhet ta dish mire sa here qe viziton plazhet e Shqiperise lol
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 12:15   #7
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ti si Shqiptar i Kosoves duhet ta dish mire sa here qe viziton plazhet e Shqiperise lol
Une paguaj me shtrenjet, sepse e zgjedhi vet ku dua
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ragnar pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2018, 15:09   #8
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Une e kam pa nga afer. Do jete stadium model me punime shume cilsore.
Na sill ca foto kur te shkosh heren tjeter qe ta shikosh nga afer
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 28-06-2018, 17:28   #9
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Veliaj, tur nė kantierin e Arenės Kombėtare me artistėt. Gaz Paja: CR7 s’do tė rrudhė mė buzėt


Shtėpia e re e Kombėtares shqiptare tė futbollit po merr formėn e plotė, e pavarėsisht debateve qė e shoqėruan fillimisht projektin e ndėrtimit tė saj, stadiumi vlerėsohet nga kryebashkiaku Veliaj si njė dėshmi konkrete e suksesit tė bashkėpunimit me sipėrmarrjen, pa shpenzuar asnjė qindarkė nga paratė e taksapaguesve shqiptarė.


Artistė e aktorė tė njohur tė skenės shqiptare, si Alfred Trebicka, Armando Bora, Artan Imami, Laert Vasili, Monika Lubonja, Gazmend Paja, etj., iu pėrgjigjėn ftesės sė kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, i cili nė dėgjesėn e fundit pėr ēėshtjen e Teatrit tė ri Kombėtar i ftoi ata tė vizitonin kantierin e ndėrtimit tė stadiumit “Arena Kombėtare”, pėr tė parė nga afėr ecurinė e punimeve.
Arkitekti i njohur italian, Marco Casamonti i njohu artistėt dhe aktorėt me mundėsitė e mėdha qė ka krijuar ky lloj bashkėpunimi, pėr realizimin nė njė kohė tė shkurtėr tė njė vepre tė tillė moderne pėr sportdashėsit shqiptarė. Ndėrkohė, njė bashkėpunim i ngjashėm pritet tė ndėrtojė edhe Teatrin e ri Kombėtar.
Kryebashkiaku Veliaj falėnderoi artistėt qė pranuan ftesėn dhe u shpreh se Tirana dhe e gjithė Shqipėria do tė ketė njė nga stadiumet mė moderne nė Europė.
“Jam shumė i lumtur, qė bashkė me miq aktorė, qė kanė qenė pjesė e debatit konstruktiv pėr Teatrin e ri, patėm sot njė vizitė, sė bashku me Marco Casamontin, arkitektin e famshėm italian, qė jo vetėm ka projektuar, por edhe po e mbikėqyr deri nė detaje stadiumin e ri tė Tiranės. Ėshtė padyshim njė stadium nga mė modernėt sot nė Europė, nga rifinitura deri te koncepti bazė. Sot ishte vetėm njė tjetėr premtim i mbajtur pėr t’u treguar aktorėve se ēfarė potenciali dhe fuqie kemi me Teatrin e ri, qė besoj do tė jetė kantieri i ardhshėm, pas stadiumit, pėr Tiranėn”, tha ai.
Veliaj nėnvizoi mes tė tjerash se projekti i stadiumit kombėtar, ashtu si edhe ai i Teatrit tė ri janė dy projekte tė mėdha, qė do tė ishin tė pamundura tė realizoheshin me paratė publike, e mbi tė gjitha tė pėrfundoheshin nė njė kohė tė shkurtėr.
“Kemi njė stadium dhe njė projekt gjigant, i papėrballueshėm vetėm me kostot e shtetit, qoftė kjo qeveria apo bashkia, me njė partneritet privat, ku tashmė privati ka marrė njė hotel me 5 yje dhe ka filluar punėn, ndėrkohė publiku ka marrė njė stadium me vlerė 70 milionė euro”, tha kryebashkiaku.
Nė fund ai shtoi se kjo vizitė ishte e vlefshme, qė tė gjitha grupet e interesit tė pėrfshira nė debatin pėr Teatrin e ri tė kuptojnė se bėhet fjalė pėr projekte qė buxheti i shtetit i ka tė pamundura t’i financojė nė njė kohė tė shkurtėr.
I mrekulluar nga vizita nė kantierin e stadiumit tė ri, aktori i njohur Gazment Paja deklaroi jo pa humor se, tashmė as yjet e futbollit nuk do kenė mė arsye pėr tė mos ardhur dhe luajtur nė Shqipėri.
“Ishte njė guidė fantastike, ėshtė i bukur pa pėrfunduar, imagjino nė fund. Ia vlejti qė u bėmė me baltė. Unė i lutem kryetarit, qė ashtu siē na lejoi sot tė shohim ambientet, ta bėjė kėtė edhe me njerėz tė tjerė qė janė tė interesuar. Nuk kemi frikė tani se do tė rrudhė buzėt Ronaldo pėr kushtet, sepse i ka tė gjitha: vetėm eja, se u ngelet detyrė ēunave tani qė tė na zbardhin faqen”, tha Paja.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 28-06-2018, 17:31   #10
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 29-06-2018, 12:36   #11
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,322
Thanks: 0
Thanked 1,123 Times in 852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Veliaj, tur nė kantierin e Arenės Kombėtare me artistėt. Gaz Paja: CR7 s’do tė rrudhė mė buzėt


Shtėpia e re e Kombėtares shqiptare tė futbollit po merr formėn e plotė, e pavarėsisht debateve qė e shoqėruan fillimisht projektin e ndėrtimit tė saj, stadiumi vlerėsohet nga kryebashkiaku Veliaj si njė dėshmi konkrete e suksesit tė bashkėpunimit me sipėrmarrjen, pa shpenzuar asnjė qindarkė nga paratė e taksapaguesve shqiptarė.


Artistė e aktorė tė njohur tė skenės shqiptare, si Alfred Trebicka, Armando Bora, Artan Imami, Laert Vasili, Monika Lubonja, Gazmend Paja, etj., iu pėrgjigjėn ftesės sė kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, i cili nė dėgjesėn e fundit pėr ēėshtjen e Teatrit tė ri Kombėtar i ftoi ata tė vizitonin kantierin e ndėrtimit tė stadiumit “Arena Kombėtare”, pėr tė parė nga afėr ecurinė e punimeve.
Arkitekti i njohur italian, Marco Casamonti i njohu artistėt dhe aktorėt me mundėsitė e mėdha qė ka krijuar ky lloj bashkėpunimi, pėr realizimin nė njė kohė tė shkurtėr tė njė vepre tė tillė moderne pėr sportdashėsit shqiptarė. Ndėrkohė, njė bashkėpunim i ngjashėm pritet tė ndėrtojė edhe Teatrin e ri Kombėtar.
Kryebashkiaku Veliaj falėnderoi artistėt qė pranuan ftesėn dhe u shpreh se Tirana dhe e gjithė Shqipėria do tė ketė njė nga stadiumet mė moderne nė Europė.
“Jam shumė i lumtur, qė bashkė me miq aktorė, qė kanė qenė pjesė e debatit konstruktiv pėr Teatrin e ri, patėm sot njė vizitė, sė bashku me Marco Casamontin, arkitektin e famshėm italian, qė jo vetėm ka projektuar, por edhe po e mbikėqyr deri nė detaje stadiumin e ri tė Tiranės. Ėshtė padyshim njė stadium nga mė modernėt sot nė Europė, nga rifinitura deri te koncepti bazė. Sot ishte vetėm njė tjetėr premtim i mbajtur pėr t’u treguar aktorėve se ēfarė potenciali dhe fuqie kemi me Teatrin e ri, qė besoj do tė jetė kantieri i ardhshėm, pas stadiumit, pėr Tiranėn”, tha ai.
Veliaj nėnvizoi mes tė tjerash se projekti i stadiumit kombėtar, ashtu si edhe ai i Teatrit tė ri janė dy projekte tė mėdha, qė do tė ishin tė pamundura tė realizoheshin me paratė publike, e mbi tė gjitha tė pėrfundoheshin nė njė kohė tė shkurtėr.
“Kemi njė stadium dhe njė projekt gjigant, i papėrballueshėm vetėm me kostot e shtetit, qoftė kjo qeveria apo bashkia, me njė partneritet privat, ku tashmė privati ka marrė njė hotel me 5 yje dhe ka filluar punėn, ndėrkohė publiku ka marrė njė stadium me vlerė 70 milionė euro”, tha kryebashkiaku.
Nė fund ai shtoi se kjo vizitė ishte e vlefshme, qė tė gjitha grupet e interesit tė pėrfshira nė debatin pėr Teatrin e ri tė kuptojnė se bėhet fjalė pėr projekte qė buxheti i shtetit i ka tė pamundura t’i financojė nė njė kohė tė shkurtėr.
I mrekulluar nga vizita nė kantierin e stadiumit tė ri, aktori i njohur Gazment Paja deklaroi jo pa humor se, tashmė as yjet e futbollit nuk do kenė mė arsye pėr tė mos ardhur dhe luajtur nė Shqipėri.
“Ishte njė guidė fantastike, ėshtė i bukur pa pėrfunduar, imagjino nė fund. Ia vlejti qė u bėmė me baltė. Unė i lutem kryetarit, qė ashtu siē na lejoi sot tė shohim ambientet, ta bėjė kėtė edhe me njerėz tė tjerė qė janė tė interesuar. Nuk kemi frikė tani se do tė rrudhė buzėt Ronaldo pėr kushtet, sepse i ka tė gjitha: vetėm eja, se u ngelet detyrė ēunave tani qė tė na zbardhin faqen”, tha Paja.
Nga 25 Milion u tha 40 Milion dhe tani po thuhet 70 Milion??? Do dali ajo qe kam thene une. U vendos dikur te behej per 25 milion Euro. U be dhe Tenderi.U shpall dhe fituesja. Pastaj u tha. Jo. Pastaj u tha jo,se nuk do UEFA.Nuk jep UEFA para. Pastaj u tha... Nuk jep as shteti. C'do bejme? U tha qe gjetem nje privat qe e nderton per 40 Milion. Tani thuhet qe do kushtoje 70 Milion. Ajo qe une ja kam thene dhe po e them prape. Sa te mbaroje stadiumi....shteti do paguaje kompanine ndertuese packa se kontrata ehste bere me koncension. Ketu do jemi dhe do e shohim. Nga 25 ne 40 ne 70 milion. Do i gjeje qeveria parate. Ja nje artikull nga nje kerkim i shpejte ne net.

Kodi:
http://jafaktet.al/thellesi/arena-kombetare-historia-e-nje-stadiumi-te-nisur-ne-vitin-2010
Ka dhe me shume, por kush rri merret me histori tani.

P.S.
AAO , kot te te pyes? Cfare profesioni ke? Si i ke vleresuar ti punimet qe jane cilesore? Me ate qe eshte thene ne fillim, stadiumi duhej te kishte mbaruar tashme ose te ishte ne perfundim.Por me c'duken bathet, si zor te mbaroje se shpejti.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 29-06-2018 nė 12:42
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 29-06-2018, 12:47   #12
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Nga 25 Milion u tha 40 Milion dhe tani po thuhet 70 Milion??? Do dali ajo qe kam thene une. U vendos dikur te behej per 25 milion Euro. U be dhe Tenderi.U shpall dhe fituesja. Pastaj u tha. Jo. Pastaj u tha jo,se nuk do UEFA.Nuk jep UEFA para. Pastaj u tha... Nuk jep as shteti. C'do bejme? U tha qe gjetem nje privat qe e nderton per 40 Milion. Tani thuhet qe do kushtoje 70 Milion. Ajo qe une ja kam thene dhe po e them prape. Sa te mbaroje stadiumi....shteti do paguaje kompanine ndertuese packa se kontrata ehste bere me koncension. Ketu do jemi dhe do e shohim. Nga 25 ne 40 ne 70 milion. Do i gjeje qeveria parate.

P.S.
AAO , kot te te pyes? Cfare profesioni ke? Si i ke vleresuar ti punimet qe jane cilesore? Me ate qe eshte thene ne fillim, stadiumi duhej te kishte mbaruar tashme ose te ishte ne perfundim.Por me cduken bathet, si zor te mbaroje se shpejti.
Nuk e di nga i gjete kto shifra 25M?
Projekti qe ne fillim ka qene per stadium 22.500 mije spektatore me kosto 60 milion euro. Nga kto 60M , 40 milion do jepen nga PPP , 10 nga uefa dhe 10 tjera nga FSHF. Si afat perfundimi ka Marsin e 2019 , ndersa kulla perfundon ne 2020.

Une profesionin nuk e kam arkitekt , por kam nje mikun tim qe punon ne federate dhe me ndihmon gjithmone sa here kam nevoje per bileta dhe sa here qe kemi diskutuar per stadiumin me ka thene qe po perdoret material cilsor nga kompania qe ka marre persiper ndertimin e tij. Pastaj eshte dhe uefa qe e monitoron pothujase cdo 2 muaj me inspektoret e vet dhe normalisht nje stadium me cilesi te dobet ndertimi nuk merr licensen si stadium i kategorise 4'rt qe kerkon te marre AK!
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 13:15   #13
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,322
Thanks: 0
Thanked 1,123 Times in 852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nuk e di nga i gjete kto shifra 25M?
Projekti qe ne fillim ka qene per stadium 22.500 mije spektatore me kosto 60 milion euro. Nga kto 60M , 40 milion do jepen nga PPP , 10 nga uefa dhe 10 tjera nga FSHF. Si afat perfundimi ka Marsin e 2019 , ndersa kulla perfundon ne 2020.

Une profesionin nuk e kam arkitekt , por kam nje mikun tim qe punon ne federate dhe me ndihmon gjithmone sa here kam nevoje per bileta dhe sa here qe kemi diskutuar per stadiumin me ka thene qe po perdoret material cilsor nga kompania qe ka marre persiper ndertimin e tij. Pastaj eshte dhe uefa qe e monitoron pothujase cdo 2 muaj me inspektoret e vet dhe normalisht nje stadium me cilesi te dobet ndertimi nuk merr licensen si stadium i kategorise 4'rt qe kerkon te marre AK!
Pyete njehere, sa ofroi Serenissma si fituese? Po francezet e Bouygue sa afruan atehere t'a ndertonin? Se Koreanet e atehershem u terhoqen.

Sikur ne fillim ka qene afati/ideja te mbarohej ne tetor 2018.Keshtu u tha ne fillim.2 vjet e pak pune per ndertimin e stadiumit. Keshtu thuhet dhe ne keto linke

Kodi:
https://www.google.no/search?client=opera&hs=9zu&ei=XCA2W_K_GpGMmgWZ777ABg&q=arena+kombetare+mbaron+ne+tetor+2018&oq=arena+kombetare+mbaron+ne+tetor+2018&gs_l=psy-ab.3...4957.13627.0.13905.36.36.0.0.0.0.232.3275.21j10j1.32.0..2..0...1.1.64.psy-ab..4.28.2864...0j0i131k1j0i22i10i30k1j0i22i30k1j33i160k1.0.2oFkMtvlznQ
Dmth Kulla do mbaroje ne 2020? Nejse. Me e mira u befte.
Sa per kontrollet qe thua se ben UEFA......Me kujtohet ne Kohen e Ramiz Alise. Ne po ngordhnim per buke dhe OKB me duket, na akordoi cmimin me 1988 Cmimin per Ushqimin (Vendi i pare ne Bote). Te njejten gje me Ervin Ramen. U be m@ti kala ne Tirane me pallatet qe j'u jepte leje Rama, vend e pa vend.....dhe bota e votoi si kryebashkiakun me i mire ne bote.

Por sic thashe. U befte e mira.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 13:38   #14
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,623
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Thuhet qė do ndėrtohen pallate tė tjera pranė stadiumit. Nuk e di se sa i saktė ėshtė ky artikulli, megjithatė hidhini njė sy:
http://joq.al/artikull/391806.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 14:05   #15
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Thuhet qė do ndėrtohen pallate tė tjera pranė stadiumit. Nuk e di se sa i saktė ėshtė ky artikulli, megjithatė hidhini njė sy:
http://joq.al/artikull/391806.html
Kto jane kulla klienteliste si cdo gje tjeter ne Shqiperi. Flitet qe mbas ksaj kulle fshihet Vjollca Hoxha pronarja e topit. Po te ndiqni edhe linjen editoriale te topit bashkia s'para eshte pothujse asnjehere objekt sulmi , perkundrazi i behet jeohen vlersimit qe mori sheshi ne spanje , pazari ri ..etj etj.

Ps. lonely_lion , ndertimi stadiumit AK mund t'kete shume prapaskena dhe afera korruptive dhe jam i sigurte per kte , por une si tifoz i futbollit t'them te drejten sme intereson fare. Kemi 30 e kusur vjet qe jemi lag ne shi ne qemal stafen e vjeter , kemi 30 vjet qe ne pushim te pjeses pare njerzit pshurreshin ke hyrjet e stadiumit sepse s'kishte banjo...etj. E kupto sa te lodhur jemi , shyqyr qe po behet ky stadium te shohim nje ndeshje sic duhet me familje se deri dje ishim objekt talljeje nga mediat nderkombetare per nje stadium qe nuk plotesonte kurrfar standarti.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 29-06-2018, 14:12   #16
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,322
Thanks: 0
Thanked 1,123 Times in 852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Thuhet qė do ndėrtohen pallate tė tjera pranė stadiumit. Nuk e di se sa i saktė ėshtė ky artikulli, megjithatė hidhini njė sy:
http://joq.al/artikull/391806.html
King,per ato pallatet.... Ajo qe nuk i eshte thene akoma publikut shqiptar apo dhe popullit, eshte supriza.Pallatet nuk do jene vetem per ndertim. Do jene per te pare ndeshjet qyll dhe gjithashtu pallatet do perdoren dhe per aplikuar sportin avangarde, sportin e hedhjes se shurres me kallam nga pallatet drejt e ne nje legen ne mes te stadiumit.
Dikush ka dhene mendim dhe per hedhje m@ti me pallaske. Mendohet qe parate e kostos se ndertimit te dalin kryesisht nga dy sportet e fundit.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 29-06-2018, 14:26   #17
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,322
Thanks: 0
Thanked 1,123 Times in 852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Kto jane kulla klienteliste si cdo gje tjeter ne Shqiperi. Flitet qe mbas ksaj kulle fshihet Vjollca Hoxha pronarja e topit. Po te ndiqni edhe linjen editoriale te topit bashkia s'para eshte pothujse asnjehere objekt sulmi , perkundrazi i behet jeohen vlersimit qe mori sheshi ne spanje , pazari ri ..etj etj.

Ps. lonely_lion , ndertimi stadiumit AK mund t'kete shume prapaskena dhe afera korruptive dhe jam i sigurte per kte , por une si tifoz i futbollit t'them te drejten sme intereson fare. Kemi 30 e kusur vjet qe jemi lag ne shi ne qemal stafen e vjeter , kemi 30 vjet qe ne pushim te pjeses pare njerzit pshurreshin ke hyrjet e stadiumit sepse s'kishte banjo...etj. E kupto sa te lodhur jemi , shyqyr qe po behet ky stadium te shohim nje ndeshje sic duhet me familje se deri dje ishim objekt talljeje nga mediat nderkombetare per nje stadium qe nuk plotesonte kurrfar standarti.
O ti AAO. Stadium si ai , Shqiperise nuk do i vije me. Nuk ben njeri ne bote stadiume ne mes te metropolit dhe pastaj i ve dhe ca pallate afer.Ti e gjykon problemin nga ana e shurres dhe nga amortizimi( thone ca e ca).Problemi i shurres,zgjidhet kollaj.Kush kapet duke shurruar i priten k@qet.Po te donin, mund te shembnin stadiumin Dinamo.Apo ky ishte/eshte modern ne krahasim me Qemal Stafen?Deri ca vite me pare njerezit jo vetem shurronin por dhe dhisnin tek muzeu kombetar si dhe tek tribuna e pallatit te kultures. Do ishte shume e shume me fitimprurese qe te beheshin riparimet perkatese dhe rregullimet e duhura dhe te vihej ne pune, por dhe shume e shume me ekonomike. Ai stadium kishte dhe nje piste atletike qe ky i riu me c'di une nuk e ka. Cdo bejme tani me atletiken? Do j'u bejme stadium te ri apo do ju themi shkoni vraponi tek stadiumi i s@mes?Me kete kallaballik qe ka Tirana, me makina e njerez... do behet gangrene sa here qe ka ndeshje. Nje stadium i ri behej shume mire perfireri te Tiranes, duk i dhene zhvillim dhe asaj zone. Zgjidhja me parking sic u be ne qender te Tiranes... eshte katastrofe me vete. I heq makinat nga rruga dhe i fut nen toke, por per te vajtur ne parking prap do kalosh ne rruge.Pra rreth vicioz. Shqiptaret e kane ne gen. Shpikin ujin e ngrohet dhe vijne verdalle si pordha ne breke(aleate dhe me djallin kundra vellait te tyre po e po, lere me kunder mikut - se me armikun te ruajne leshte).Fyerja me e madhe qe mund t'i besh nje kombi eshte t'i thuash: J'u si komb,rroni momentin.Pra as te shkuar dhe as te ardhme.As histori,as tradite as te ardhme.Ha e dhit. Kafsheri. Dhe per kafshet,per t'i bere njerez, funksionon vetem dajaku.Kete ka bere bota me kohe. Ne duhet t'a bejme nje sekonde e me pare.Nuk mbahet ky popull me tabela emulacioni, por duke i varur ne shtylle ,bile dhe pa gjyq hic...dhe me keq sec beri ai qe iku e vdiq.C'ka treguar historia e ketij kombi te pakten 70 vitet e fundit? Ky popull dembel e ka ne gjak dhe ben me deshire spiunin,servilin,kriminelin,horrin, hajdutin,te poshterin, se sa te ndershmin, punetorin dhe trimin.Une qe i ka jetuar te dyja kohet...ateher dhe tani,cdo dite e me teper po me forcohet mendimi dhe besimi ne koke: AI qe vdiq si beri asgje letij populli me shume se c'kishte ai dhe vete populli ne gjak dhe ne gen.Po vemi 30 vjet te lire .... Pse jemi njesoj ne mos dhe me keq ne gen dhe ne veprime me periudhen qe kaluam?Pra na dilka qe nuk paska qene nje dru i shtrember qe na ka prishur stiven, por ishte huri me i shtrember,qe duke j'a ditur koken shtrembanikeve shqipo, gjeti menyren t'i vinte ne rradhen e shtrember qe merrituan.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 29-06-2018 nė 15:41
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 29-06-2018, 15:17   #18
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,623
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Une vazhdoj te mos e kuptoj kete obsesion per te ndertuar ne nje zone kaq te vogel? Perse duhet me doemos ngucur pikerisht ne ate zone? Perse nuk i japin fryme Tiranes? Bulevardi i ri u be, perse nuk vazhdojne me ndertime atje?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 15:22   #19
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,334
Thanks: 12,051
Thanked 10,715 Times in 6,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Une vazhdoj te mos e kuptoj kete obsesion per te ndertuar ne nje zone kaq te vogel? Perse duhet me doemos ngucur pikerisht ne ate zone? Perse nuk i japin fryme Tiranes? Bulevardi i ri u be, perse nuk vazhdojne me ndertime atje?
Unė ty s'tė marr vesh fare, pėr te stadiumi thua qė do ndėrtohen kulla rreth e rrotull. (njė zot e di nga e nxjerr kėtė konkluzion)
Te Bulevardi i Ri ėshtė thėn hapur qė do ndėrtohen kulla dhe qėndra tregėtare pėrgjat tijė dhe ti thua pse nuk ndėrtohen.
Me njė llaf ēdo gjė anapolla ti.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 15:39   #20
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,623
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Unė ty s'tė marr vesh fare, pėr te stadiumi thua qė do ndėrtohen kulla rreth e rrotull. (njė zot e di nga e nxjerr kėtė konkluzion)
Te Bulevardi i Ri ėshtė thėn hapur qė do ndėrtohen kulla dhe qėndra tregėtare pėrgjat tijė dhe ti thua pse nuk ndėrtohen.
Me njė llaf ēdo gjė anapolla ti.
Unė nuk e di nėse do ndėrtohen apo jo kulla tė tjera te stadiumi, lexoje edhe njėherė postimin tim. Mendimi im ėshtė se kjo pjesė e Tiranės nuk duhej tė bastardohesh nė kėtė mėnyrė. Stadiumi duhej restauruar dhe mund tė pėrdorej pėr aktivitete tė tjera sportive dhe jo sportive. Duhej ndėrtuar njė stadium i ri diku tjetėr me gjithė kullat. Po kėshtu edhe me Teatrin, nuk duhet prishur, nuk duhen bėrė gjithė ato kulla. Reastauroje si teatėr dhe ndėrto njė tjetėr tė ri diku tjetėr, po kėshtu edhe me kullat. Nė kėtė zonė mund tė ndėrtohesh por lejet duhet tė ishin shumė tė kursyera. Na hoqėn mėndjen pėr vite me radhė me Tiranėn policentrike si pėrfundim e bėn qendrėn e Tiranės beton. E kuptove tani?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur