Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-06-2018, 20:36   #21
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,710
Thanks: 1,498
Thanked 1,399 Times in 894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Behen prinder ca qe s'e meritojne.

A do kete paqe ky prind pas kesaj qe ndodhi? Te mohosh gjakun tend... sa e rende. Sa e (mire)kuptoj vendimin e vajzes... per te jetuar prane te atit aq sa s'kuptoj refuzimin e ketij te fundit.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BlueRose pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 20:38   #22
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,315
Thanks: 6,597
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Behen prinder ca qe s'e meritojne.

A do kete paqe ky prind pas kesaj qe ndodhi? Te mohosh gjakun tend... sa e rende. Sa e (mire)kuptoj vendimin e vajzes... per te jetuar prane te atit aq sa s'kuptoj refuzimin e ketij te fundit.

Sjelljet qe s'kuptohen jane deshpruese dhe, ne rastin konkret, vdekjeprurese.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 20:40   #23
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,765
Thanks: 2,233
Thanked 2,371 Times in 1,327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Po pergjitheson.

Une di rast ku babai Shqiptar ja dhuroi vajzes se tij veshken. E beri pa hamendje, pa nje pa dy.
Do pergjithesoja po te thoja te gjithe baballaret e bejne dicka te tille. Une shkruajta, “ Jo ne pak raste”.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 20:49   #24
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,710
Thanks: 1,498
Thanked 1,399 Times in 894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Sjelljet qe s'kuptohen jane deshpruese dhe, ne rastin konkret, vdekjeprurese.
Mė per te ardhur keq akoma do ishte nese zbulohet qe i ati ka qene i implikuar ne menyre te drejtperdrejte ne djeg'jen e saj. Pra nese s'behet fjale per vetevrasje.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga BlueRose : 13-06-2018 nė 20:51
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 20:56   #25
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,442
Thanks: 10,256
Thanked 5,573 Times in 3,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Jo ne pak radte baballaret shqiptar as duan t’ja dine per femijen qofte dhe gjakun e tij, nese nuk ka qene ne jeten e femijes. Njerez egoista dhe te papergjegjshem. Nje e njohura ime e afroi burrin me femijen qe kishte ky me gruan e pare me Shqiperi. E kishte lene shtatezane kur iku. E gjeti vet kjo djalin e toj ne fb, ja prezantoi cunit te saj ne skype dhe mbajten komunikim vetem fal kesaj. Ai vet s’kujtohej. Edhe sot qe ata jane ndare, ajo nuk e ka ndaluar cunin te komunikoje me vellain.

Sjelljen e kesaj se kuptoj. Shume mire beri qe kerkoi babane, por qe ngulmoi te jetonte ne nje vend te panjohur, ku s’donte gjuhen e nuk gjeti perkrahje nga askush, as nga vet babai, me duket e habitshme. Kaq shume e deshironte njohjen nga babai e shkreta!
Gjithsesi e dhimbshme vdekja e saj.
Ajo Donte te dinte nga ka ardhe asgje te keqe der ketu...
Nuk eshte vetem njohja me te Atin por dhe gjuha tradita and so on... me nje fjale rrenjet e saj!
Ndoshta nuk eshte pajtuar me faktin qe babai i saj biologjik ka qene thjeshte nje sperm donation dhe debil i pa pergjegjshem.
Meshkuj te tille duhet me qen steril lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 21:03   #26
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,552
Thanks: 1,178
Thanked 6,872 Times in 3,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Kjo histori dicka nuk shkon. Ndoshta ka vuajtur nga depression kjo goca, se normalisht njeriu ne ate moshe eshte e zonja vetes. Normalisht eshte ne natyren tone te dijme rrenjet tona, kerkojme prinderit biologjik ne cdo moshe te jesh. Por kete kembenguljen e kesaj se kuptoj! O do jetoj me ty o ska! Vec dashuri ske ne kshu rastesh. Nje prind qe te ka braktisur qe foshnje, e shikon qe ste do dhe pas kaq vitesh, se kuptoj pse eshte vrare kaq shpirterisht ne dicka qe ka qene zhgenjim qe ne fillesat s saj te jetes. Ndoshta ka pas probleme psikologjike. Nejse gjynah.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 21:16   #27
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,729 Times in 2,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Tani aty s'ka dhene shume detaje ne fakt,as nese i jati e njihte kete vajze,nese ka jetuar me te etj etj,cilat kane qene rrethanat atehere,kjo qe deklaron se ndihet shqiptare e do te jetoj ne Kosove prane te jatit (kuptoj deshiren e saj per te njohur te jatin sigurisht,por deshiren te jetoje prane tij kjo me fut ne dyshime),nje baba qe se ka njohur kurr e qe normalisht ma merr mendja ai ka krijuar familjen e tij tashme...edhe ajo qe e ka publikuar s'kuptohet fort mire ne ate shkrim...Gjera te cuditshme
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 21:33   #28
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,765
Thanks: 2,233
Thanked 2,371 Times in 1,327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ajo Donte te dinte nga ka ardhe asgje te keqe der ketu...
Nuk eshte vetem njohja me te Atin por dhe gjuha tradita and so on... me nje fjale rrenjet e saj!
Ndoshta nuk eshte pajtuar me faktin qe babai i saj biologjik ka qene thjeshte nje sperm donation dhe debil i pa pergjegjshem.
Meshkuj te tille duhet me qen steril lol
Kembengulja e saj per te jetuar ne Kosove me ben pershtypje. Nuk ja vlente te vuante aq per nhe baba qe ishte vetem nje sperm donor dhe me keq e shperfilli, nuk e priti mire vajtjen e kesaj per ta takuar. As nuk e futi ne shtepi. Do kete qene rende psikologjikisht, jo vetem nga ceshtja e babait. Duket qe si ja patur mire punet as me nenen.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur