Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-06-2018, 21:38   #101
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,623
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Rama e mohon kampin e refugjatėve, “Der Spiegel”: Shqipėria, vendi mė i mundshėm!
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 21:40   #102
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,334
Thanks: 12,051
Thanked 10,715 Times in 6,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk ishte shume i qarte kur foli. Lexo artikullin. Kur Kurtz eshte pyetur nese vendi prites do jete Shqiperia, nuk eshte pergjigjur, as pohoi dhe as mohoi.
Kur thotė: "Jo, nuk ėshtė e vėrtetė se do ket njė kamp pėr kėta" ēfar duket e pa qartė aty.
Nuk e kuptoj se ēa qefi keni ti mėshoni njė gjėje tė pa vėrtetė?
Ky Edvini forumit ėhtė i pa parė fare, do vinė miliona thotė.
Ore njėrėz e keni idenė e milionave dhe territorit qė do presi kėta miliona?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 21:43   #103
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,623
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kur thotė: "Jo, nuk ėshtė e vėrtetė se do ket njė kamp pėr kėta" ēfar duket e pa qartė aty.
Nuk e kuptoj se ēa qefi keni ti mėshoni njė gjėje tė pa vėrtetė?
Ky Edvini forumit ėhtė i pa parė fare, do vinė miliona thotė.
Ore njėrėz e keni idenė e milionave dhe territorit qė do presi kėta miliona?
Citim:
Secili duhet tė marrė pėrgjegjėsitė e veta dhe Shqipėria ka qenė e gatshme tė marrė pėrgjegjėsitė e veta, pėr aq sa i takon.
Kjo gje nuk me pelqen.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 22:07   #104
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,547
Thanks: 1,649
Thanked 1,662 Times in 1,246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Popull deshtak.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 22:13   #105
The Illyrian Warrior
Skiptar
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Posts: 180
Thanks: 71
Thanked 94 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Kur te huajt flasin per fatin e Shqiptarve edhe pas 100 viteve si austriaket dhe nje vlleh i shitur ksaj gjeje eshte tu i ardh nje arome shume e keqe dhe shume shume e rrezikshme per fatin e kombit Shqiptar, realisht do mbesim si palestinezet pa shtet dhe ne minorance ne tokat tona, e ajo as blehet e as shitet me asgje aq ma pak me nje projekt te deshtuar sic eshte BE-ja.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga The Illyrian Warrior : 13-06-2018 nė 22:17
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The Illyrian Warrior pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 22:34   #106
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,839
Thanks: 697
Thanked 1,162 Times in 663 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Europes i ka ngec keq dhe s'di nga t'ja mbajė....
Pėr njė anije me 600 refugjatė po zihen e peshtyhen Franca e Italia... Ndėrkohė qė Italia propozon gritjen e kampeve nė Afrikė e mbėshtetur edhe nga Belgjika..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 22:38   #107
Metarch
Anėtar i ri
 
Avatari i Metarch
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Posts: 25
Thanks: 1
Thanked 15 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Metarch ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Edhe kurva, krijesa me e ulet e shoqerise ka aq dinjitet sa te kerkoje nje pagese te pranueshme ne kembim te sherbimeve. Te prostituohesh per nje sanduic eshte te biesh poshte edhe ketij niveli. I gezofshin negociatat ato pleq qe kane ngele ne Shqiperi, se jashte demagogjive te feudaleve nuk kane pike vlere.
Metarch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 22:50   #108
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,839
Thanks: 697
Thanked 1,162 Times in 663 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kur thotė: "Jo, nuk ėshtė e vėrtetė se do ket njė kamp pėr kėta" ēfar duket e pa qartė aty.
Nuk e kuptoj se ēa qefi keni ti mėshoni njė gjėje tė pa vėrtetė?
Ky Edvini forumit ėhtė i pa parė fare, do vinė miliona thotė.
Ore njėrėz e keni idenė e milionave dhe territorit qė do presi kėta miliona?
Ti e sheh se ē'po bėhet nė europen e bashkume... po thonė tė tėrė olele b@th@ ime... edhe Austria kėrkon zgjidhje ta heqė nga b@th@ e saj... dhe kėta janė nė gjendje tė bėjnė gjithēka pėr ta heq nga e tyrja.
I vunė ferren Libisė dhe tani fshehin kokėn tė gjithė si struci... mbas pranverės vjen dhe vera...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 22:53   #109
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,334
Thanks: 12,051
Thanked 10,715 Times in 6,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ti e sheh se ē'po bėhet nė europen e bashkume... po thonė tė tėrė olele b@th@ ime... edhe Austria kėrkon zgjidhje ta heqė nga b@th@ e saj... dhe kėta janė nė gjendje tė bėjnė gjithēka pėr ta heq nga e tyrja.
I vunė ferren Libisė dhe tani fshehin kokėn tė gjithė si struci... mbas pranverės vjen dhe vera...
Natyrisht qė tė gjithė do mundohen ta heqin nga e tyrja.
Po nė Shqipėri nuk kanė interes se po prun kėtu fillon urbani Vlorė-Brindisi 24/24, 5 minuta urbani nga urbani.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 23:05   #110
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,839
Thanks: 697
Thanked 1,162 Times in 663 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Po po... ti e kupton qė europi pėr kėtė punė ėshtė bėrė mėndje mėndje e kuka kuka... pse kot tha dhe Merkeli qė ky problem rrezikon ekzistencėn e UE-se
Ēi duhet Austrisė se ē'bejne nė det... Vetėm me tokė mos tė mė vine..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 23:08   #111
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Natyrisht qė tė gjithė do mundohen ta heqin nga e tyrja.
Po nė Shqipėri nuk kanė interes se po prun kėtu fillon urbani Vlorė-Brindisi 24/24, 5 minuta urbani nga urbani.
do ishte mire, po ēfare thua ti, per ata pasagjeret qe do futen aty dhe nuk kane leke te presin bileten e urbanit ? pse kujton qe e hajne vlonjatet ti bartin per brindisi vetem me premtimin per bakshish dhe leket asgjekundi ? ky eshte problemi i kompanise se urbanit do shikosh si te parkohen para stacionit masa e turma njerezish keshtu ne pritje per juropian junion. Pse Shqiperia do i deportoj ne vendet e tyre ? kush paguan transportin, kur nuk e perballojne as vendet e junionit, qe kane mundesine edhe tu bejne presion vendeve te tyre te origjines nga vijne keta njerez, se Shqiperine as ne harte nuk mund ta gjejne se jo me ti pranojne njerez te deportuar.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2018, 00:07   #112
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

njeri, paska thene tumanja gunjene cdo dhaf qe e thote, jam i bindur qe genjen.

Shndėrrimi i Shqipėrisė nė njė kamp refugjatėsh
Publikuar mė 13.06.2018 nga Jola Alimemaj

Nga Genc Burimi
U desh «zyrtarizimi» nga gazeta “Le Monde” i njė thashethemi konspiracionist qė qarkullonte prej disa kohėsh, pėr tė shpresuar se mė nė fund ky lajm do tė krijojė njė valė elektroshoku nė opinionin publik shqiptar. Pesė vjet pas skandalit tė armėve kimike, qė do ta kthente vendin e shqipeve nė njė nevojtore produktesh vrastare, Shqipėrisė i kanoset tani njė rrezik i ngjashėm. Ai i shndėrrimit tė vendit nė njė kamp botėror refugjatėsh. E para qė dha alarmin mbi kėtė ēėshtje para dy muajsh ėshtė Sanda Raskovic Ivic, ish-ambasadore e Serbisė nė Itali dhe aktualisht deputete serbe. Askush nuk i dha rėndėsi deklaratės sė frikshme qė ajo bėri. Kur u pyet nga mediat se ēfarė mendonte ajo pėr perspektivėn e integrimit europian tė Ballkanit Perėndimor , ajo bėri kėtė koment haluēinant: “BE-ja qė mbėshtetej deri tani te Turqia si njė filtėr pėr tė pėrmbajtur valėt e pafundme tė refugjatėve qė presin tė dynden drejt Europės, kėrkon tani njė tjetėr zgjidhje, pasi Turqia nuk ėshtė mė aleate si mė parė.
BE-jį ėshtė nė kėto momente nė kėrkim vendesh nė dyert e Kroacisė si kufiri i fundit europian nė Ballkan, pėr tė bėrė rolin e filtrit. Duhen pėr kėtė vende joanėtare tė BE-sė dhe mundėsisht shumė tė dobėta, qė Europa t’i kėrcėnojė apo t’i joshė qė ato tė pranojnė tė kthehen nė parking refugjatėsh”, ishte deklarata e deputetes serbe. Dhe jį qė sot, e pėrditshmja “Le Monde” zbulon “komplotin”, qė po gatuhet. Dy vendet qė BE-jį paska “piketuar” qė tė presin mijėrat apo ndoshta dhjetėra-mijėrat e refugjatėve, qenkan Shqipėria dhe Kosova. Dhe s’bėhet fjalė pėr njė pritje pėr njė kohė tė caktuar, por pėr njė periudhė pa fund. Pak a shumė si refugjatėt palestinezė, qė edhe pas 50 vjetėsh janė aktualisht ende nė kampe nė Jordani e Liban. A i ka Shqipėria shpatullat pėr njė mision tė tillė surrealist? Por edhe sikur t’i kishte, a i takon Edi Ramės tė negociojė nė sekret ēmendurira tė tilla siē e bėnte nė 2013-ėn nė njė cep tavoline nė Nju York me John Kerri pėr tė pritur tonelatat e armėve kimike nė Shqipėri?
A do pranojnė ta hanė shqiptarėt sapunin pėr djathė, hapjen e negociatave pėr integrim qė kjo qeveri pret ta festojė me fishekzjarrė, kundrejt hapjes sė kufijve tė Shqipėrisė pėr hordhitė e tė vobektėve, qė po dynden nga harku Afrikė-Siri-Irak-Afganistan, tė cilėt Europa e kamur kėrkon t’ia rrasė tė vobektėve shqiptarė? A do tė jenė mė shqiptarėt shqiptarė pas kėsaj mpleksjeje tė detyruar strate njerėzish fatkeq? Kur Hungaria, Polonia, Republika Ēeke dhe Sllovakia thonė me vendosmėri “Non merci” (Jo, faleminderit) a ka sens qė Shqipėria dhjetėfish mė e dobėt nė ekonomi dhe popullsi tė thotė “bujrum, m’i sillni mua?”. Tė gjitha kėto mbase janė thjesht thashetheme. Por i kėrkojmė sot me qetėsi dhe vendosmėri Kryeministrit tė pėrgėnjeshtrojė para opinionit publik shqiptar, tė Shqipėrisė dhe Kosovės, kėtė “scoop” tė gazetės mė tė madhe nė Europė, “Le Monde”, e cila titullon frikshėm: “Austria dhe Danimarka kanė plan tė hapin kampe azilantėsh nė dyert e BE-sė”.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2018, 07:02   #113
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,264
Thanks: 642
Thanked 1,157 Times in 696 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Une jetoj ne Shqiperi.
Mos ushqe iluzione. Do ti mbledhin te gjithe funderrinat dhe do te na i sjellin ketu. A e lexove artikullin ne Italisht se cfare thote Kancelari Austriak?
Nuk e lexova artikullin.
Por meqense jeton ktu duhet t'kuptosh qe politiken shqiptare nuk e ben as austriaku dhe as rama vete , por jane amerikanet mbrapa. Austriaku ka dhene nje propozim dhe kaq. Sa e realizueshme eshte? Ka shume pak gjasa qe te sjellin kamp 200 mije refugjatesh ne nje territor 28 mije km katror. Me duke dicka me shume e fryre nga mediat.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2018, 14:14   #114
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,974
Thanks: 299
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nuk e lexova artikullin.
Por meqense jeton ktu duhet t'kuptosh qe politiken shqiptare nuk e ben as austriaku dhe as rama vete , por jane amerikanet mbrapa. Austriaku ka dhene nje propozim dhe kaq. Sa e realizueshme eshte? Ka shume pak gjasa qe te sjellin kamp 200 mije refugjatesh ne nje territor 28 mije km katror. Me duke dicka me shume e fryre nga mediat.
Libani me territor sa 1/3-ta e Republikės sė SHqiėprisė e me popullatė sa dyfishi i R.SH.-sė, ka 1,5 milionė refugjatė nga Siria, dhe shumė herė ka pėrdorur armėt pėr t'i pėrzėnė. Sa pėr territor, nuk pyet Rama. Na i fut nga 3-4 nėpėr shtėpi, si nė kohėn e komunizmit.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Edvin83 pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2018, 18:23   #115
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,623
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nuk e lexova artikullin.
Por meqense jeton ktu duhet t'kuptosh qe politiken shqiptare nuk e ben as austriaku dhe as rama vete , por jane amerikanet mbrapa. Austriaku ka dhene nje propozim dhe kaq. Sa e realizueshme eshte? Ka shume pak gjasa qe te sjellin kamp 200 mije refugjatesh ne nje territor 28 mije km katror. Me duke dicka me shume e fryre nga mediat.
Miku im, nuk po zgjatem shumė por lusim Zotin dhe ishalla shpėtojmė kėsaj radhe dhe nuk na i ngjeshin kėtu. Kaq pėr kėtė.
Pėrsa i pėrket kapacitet tė Shqipėrisė si territor do tė them diēka tė cilėn mbase nuk e ke dėgjuar mė parė. Kur Italia pushtoi Shqipėrinė nė 1939, Italianėt kishin njė plan pėr kolonizimin e vendit. Shqipėria nė atė periudhė kishte njė popullsi diku te 800.000 banorėt. Sipas pėrllogaritjeve tė Italianėve Shqipėria mund tė mbante nė atė periudhė njė popullsi prej 4.000.000 banorėsh. Kėshtu qė ata pėrgatitėn njė plan pėr tė sjellė nė Shqipėri 3.000.000 kolonė Italianė nė njė periudhė nė mos gaboj 10 vjeēare. Zhvillimi qė mori lufta i pengoi ata qė ta zbatonin kėtė plan. E more vesh tani?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2018, 21:25   #116
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,623
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Metarch Shiko postimin
Edhe kurva, krijesa me e ulet e shoqerise ka aq dinjitet sa te kerkoje nje pagese te pranueshme ne kembim te sherbimeve. Te prostituohesh per nje sanduic eshte te biesh poshte edhe ketij niveli. I gezofshin negociatat ato pleq qe kane ngele ne Shqiperi, se jashte demagogjive te feudaleve nuk kane pike vlere.
Mund te na ndihmosh me kontributin tend te cmuar te kjo tema:
http://www.forum-al.com/showthread.php?t=39997
Faleminderit.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2018, 14:56   #117
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,974
Thanks: 299
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Pas 2 vjetėsh, muxhahidinėt pajisen me pashaporta shqiptare dhe mund tė votojnė. Janė 5000 vota tė pastra pėr Ramėn. Me 400 000 afro-aziatikė tė tjerė, ai rri nė pushtet pėrjetė, plus qė afro-aziatikėt mund t'i shtypin pa mėshirė shqiptarėt qė do tė rebelohen, pasi nuk i lidh gjė me ta.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2018, 15:00   #118
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,334
Thanks: 12,051
Thanked 10,715 Times in 6,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Pas 2 vjetėsh, muxhahidinėt pajisen me pashaporta shqiptare dhe mund tė votojnė. Janė 5000 vota tė pastra pėr Ramėn. Me 400 000 afro-aziatikė tė tjerė, ai rri nė pushtet pėrjetė, plus qė afro-aziatikėt mund t'i shtypin pa mėshirė shqiptarėt qė do tė rebelohen, pasi nuk i lidh gjė me ta.
Sa ėndrra me luftė qė shikoke mor Edvin!
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2018, 15:05   #119
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,974
Thanks: 299
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Sa ėndrra me luftė qė shikoke mor Edvin!
Ashtu si me armėt kimike? Ju nuk dini as tė rreni e as tė jeni burra e ta mbroni atė qė po bėni.

Ekskluzive pėr Ora News, Anne Singelton: Muxhahedinėt po rekrutojnė tė rinjtė shqiptarė
Nga Gazeta Impakt - November 12, 2017
Anne Singelton, e prezantuar si aktiviste pėr tė drejtat e njeriut, e cila ėshtė shkėputur nga grupi i muxhahedinėve, nė njė intervistė pėr Ora News tha se ky grupim tė cilin e quajti terrorist, ėshtė tejet i rrezikshėm pėr Shqipėrinė. Singleton tha se muxhahedinėt po rekrutojnė tė rinj shqiptarė pėr t’i pėrdorur pėr qėllimet e tyre. Nga ana tjetėr grupimi muxhahedin nė Shqipėri e quan Anne Singelton si njė agjente tė inteligjencės iraniane e cila pėrhap propagandė kundėr opozitės demokratike tė Iranit.

Nė maj tė vitit 2013, grupi i parė opozitar i pushtetit nė Iran, tė ashtuquajturit muxhahedinė, mbėrritėn nė Shqipėri. Sot, nė Shqipėri strehohen mė shumė se 3000 muxhahedinė.

Ardhja e tyre nė Shqipėri u shoqėrua me debate tė mėdha pėr shkak tė njohurisė sė pakėt mbi aktivitetin e tyre pas akuzave pėr grupim terrorist, por me ndėrmjetėsimin e Shteteve tė Bashkuara, Shqipėria pranoi marrėveshjen pėr t’i strehuar.

Anne Singelton, britanike e prezantuar si aktiviste dhe konsulente pėr tė drejtat e njeriut, mbėrriti nė Shqipėri pėr tė ngritur shqetėsimin pėr kėtė grup. Anne pretendon se ka qenė pjesė e kėtij grupi dhe ėshtė shkėputur pasi ka kuptuar se qėllimi i tyre ishte tė pėrmbyste me dhunė regjimin iranian.

Nga ana tjetėr, pėrfaqėsuesit e muxhahedinėve nė Shqipėri, e cilėsojnė atė si njė agjente iraniane e cila po pėrpiqet tė demonizojė opozitėn demokratike tė regjimit iranian

Sipas muxhahedinėve nė Shqipėri, Anne Singelton, bashkėshortja e Masoud Khondabandeh janė dy agjentė tė Ministrisė sė Inteligjencės tė Iranit (MOIS), tė cilėt janė tė vendosur nė Londėr.

Sipas muxhahedinėve, pėr ta ėshtė shprehur edhe Pentagoni i cili i ka quajtur si agjentė tė shėrbimeve tė inteligjecės iraniane tė rekrutuar nga grupi i muxhahedinėve tė cilėt pėrdoreshin si aktive kundėr opozitės.

Cili ėshtė qėllimi i vizitės suaj nė Shqipėri?

Kam ardhur nė Shqipėri pėr shkak tė skandalit nėse do ta quajmė kėshtu tė prezencės sė muxhahedinėve nė Shqipėri. Po pėrpiqem tė kuptoj se ēfarė po ndodh dhe po pėrpiqem tė ndihmoj anėtarėt qė duan tė largohen nga kjo organizatė, pėr ta bėrė nė mėnyrė tė sigurtė.

Ēfarė ėshtė kjo organizatė pėr ju?

Unė kam qenė anėtare e kėsaj organizate pėr 20 vjet. U rekrutova si studente. Bėhet fjalė pėr njė grup terrorist i cili beson nė pėrmbysjen e dhunshme tė qeverisė iraniane dhe pėr 40 vjet ka njė histori dhune. Pėr 15 vitet e fundit jam munduar tė ekspozoj natyrėn e vėrtetė tė kėtij grupi dhe tė ndihmoj anėtarėt qė duan tė largohen.

Pėrse kanė ardhur ata nė Shqipėri sipas jush?

Muxhahedinėt kanė ardhur nė Shqipėri sepse janė pėrjashtuar nga Iraku. Pas vitit 2003 ata e humbėn mbrojtjen e Sadam Hyseinit dhe prandaj u desh tė largoheshin. Qeveria e Irakut mendoi se ata duheshin pėrjashtuar, sidoqoftė amerikanėt menduan se muxhahedinėt ishin nė favor tė axhendės sė tyre anti-iran dhe me sa duket gjetėn njė vend tė tretė, qė ishte Shqipėria.

Pse Shqipėria?

Sepse asnjė nuk i pranonte ata. Qeveria juaj ka marrė para nga amerikanėt pėr tė strehuar njė ish grup terrorist nė kryeqytetin tuaj.

Ne nuk dimė shumė pėr marrėveshjen qė Shqipėria ka bėrė me Shtetet e Bashkuara. Pėrse janė ata kaq misteriozė? Pse nuk dimė shumė pėr ta?

Gjėja e parė qė mė kalon nėpėr mendje ėshtė tė them se ēfarėdolloj gjėje qė bėjnė ėshtė e paligjshme. Fillimisht u sollėn nga Iraku nė Shqipėri me njė marrėveshje sekrete mes qeverisė amerikane, shqiptare dhe muxhahedinėve. Askush nuk e di se ēfarė ėshtė kjo marrėveshje apo nėse ekziston. Ajo pėr tė cilėn jemi tė shqetėsuar ėshtė se muxhahedinėt kanė ardhur pėrmes kėsaj marrėveshje si grup, qė do tė thotė se nuk kanė status individual dhe nė fakt ata nuk kanė asnjė status nė Shqipėri. U ėshtė dhėnė njė copė letėr ku thuhet se janė sjellė nė zonė humanitare por kjo nuk do tė thotė asgjė. Me tė nuk mund tė punosh, nuk mund tė kesh akses askund, nuk mund tė kesh pasaportė me tė. Nėse ndjek kėtė logjikė, ata u sollėn nė kėtė vend ilegalisht sikur tė ishin trafikuar. U trafikuan si grup pa asnjė status pėrmes kėsaj marrėveshje pėr tė cilėn asnjė nuk di asgjė. Dhe muxhahedinėt nė vetvete janė njė organizatė sekrete pėr shkak tė natyrės okulte tė grupit qė nė shqip e quajnė sekt.

Atėherė pėrse jetojnė nė kushte tė kėqija? A janė tė financuar dhe nga kush?

Muxhahedinėt nuk kanė qenė kurrė njė grup i pavarur. Ata financoheshin nga Sadam Huseini. Ai i paguante, i siguronte armėt, ishin nėn patronazhin e Sadam Hyseinit por pėrveē kėsaj princat saudit e kanė financuar gjithmonė grupin. Ka patu fonde nga elementė qė janė anti-iran, nga Amerika, Izraeli, janė tė mbėshtetur nga ky front anti-iran por mund t’ju siguroj se kėto para nuk shkojnė kurrė tek anėtarėt. Ata nuk paguhen, janė nė njė farė mėnyre, skllevėr modernė, gladiatorė.

Cili ėshtė rreziku qė po merr Shqipėria duke i strehuar ata?

Rreziku qė po ndėrmerr Shqipėria ėshtė mė i madh nga sa e kuptoni, apo edhe nga sa e kupton qeveria juaj. Nė nivele sipėrfaqėsore, muxhahedinėt e paraqesin veten si demokratė, si mbrojtės tė tė drejtave tė njeriut dhe duan ta prezantojnė veten si njė alternativė tė regjimit iranian pėr tė cilin thonė shumė gėnjeshtra se sa shumė represiv ėshtė etj. Nuk po them se regjimi iranian nuk pėrdor metoda represive por jo nė masėn qė muxhahedinėt thonė. Realiteti ėshtė shumė i ndryshėm. Muxhahedinėt asnjėherė nuk kanė hequr dorė nga besimi i tyre, dhe ėshtė njė besim i verbėr i gjithė organizatės pėr ndryshimin e dhunshėm tė regjimit. Si mund tė thuash qė janė demokratikė nėse besojnė nė ndryshimin e regjimit me dhunė? Brenda organizatės, struktura e tyre ėshtė hierarkike. Ata kanė liderin i cili ėshtė i pėrjetshėm. Kjo ėshtė njė organizatė qė vepron jashtė ligjit. Ekspertiza e tyre, pėrveē terrorizmit, vrasjeve, sepse janė pėrfshirė nė vrasjet e shkencėtarėve nuklearė nė Iran, historia e vrasjeve tė amerikanėve pėrpara revolucionit, kjo ekspertizė ėshtė pėrdorur nga ISIS, nga AL Qaeda, dhe lehtėson terrorizmin, edhe pse tani nuk mund tė jenė nė pozitėn tė ndėrmarrin akte terroriste nė Shqipėri, ata janė shumė ekspertė nė trafikun njerėzor, pastrimin e parave. Ata kanė ekspertizėn pėr tė mėsuar organizatat se si tė manipulojnė anėtarėt e tyre, tė pėrdorin kamikazėt, pėr tė cilėt ishin tė parėt qė e shpikėn. Pėrveē kėsaj, si pasojė e natyrės okulte, ky grup pėrbėn njė rrezik pėr shoqėrinė dhe pyesni si? Pėrse? I shohim nė rrugė dhe nuk i bėjnė gjė ndokujt… Ata po rekrutojnė tė rinjtė tuaj, tė rinjtė shqiptarė t’i bashkohen kėsaj organizate, siē bėra unė vite mė parė, dhe tė punojnė pėr ta pėr asgjė nė kėmbim.

Ēfarė sugjeroni ju? T’i dėbojmė?

Lidershipi muxhahedin ėshtė shumė i lidhur me amerikanėt, dhe amerikanėt janė shumė tė lidhur me qeverinė tuaj, pra… Bashkimi Europian ėshtė shumė i shqetėsuar pėr muxhahedinėt nė Shqipėri pėr dy arsye, njėra sepse Shqipėria ka aplikuar pėr t’u bashkuar me BE, qė nuk do tė ndodhė pėr sa kohė ky grup gjendet nė Shqipėri por pėrveē kėsaj ata i njohin muxhahedinėt mirė. Ata e dinė se ky grup ėshtė i rrezikshėm, e dinė se pėrfaqėson njė kėrcėnim pėr demokracinė parlamentare dhe pėr shoqėrinė dhe pėr kėtė duan ta shohin tė ēmontuar, ose jo nė Shqipėri.

/Oranews.tv/
http://gazetaimpakt.com/ekskluzive-p...jte-shqiptare/
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2018, 15:07   #120
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,974
Thanks: 299
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Edvin do strehojė nė Shqipėri familjarėt e terroristėve tė

Muxhahidinėt, shtetas shqiptarė e votues tė Ramės si shpėrblim: http://www.gazetatema.net/2016/02/14...ptaret-e-rinj/
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur