Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-06-2018, 19:58   #841
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,053
Thanks: 1,983
Thanked 1,994 Times in 1,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Pershendetje! Nje pyetje kam ju lutem per ato Shqiptar qe kane shkuar ne Amerike me llotari. Djalit tezes time i ka dal llotaria Amerikane, por ka vetem 8 klase shkolle. Eshte kusht baZe qe duhet medoemos dhe shkolla e mesme per te fituar intervisten? Ju lutem pyesni miq e te afert tuaj nga eksperienca...
Nje robin tim e dogjen se e kishte mbaruar shkollen e mesme naten ne kohen e xhaxhit.Mori pergjigjen e dyte dha intervisten e ne fund ja refuzuan vizen.
Ishalla ka ndryshu naigjo kto vitet e fundit se ky muhabet ka nja 5 vite.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 10-06-2018, 20:04   #842
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Duhet shkolla e mesme (specifikisht gjimnaz)
Ekuivalenti deri dje ishte dhe tė kesh punuar nė njė profesion qė kėrkon 3 vjet kualifikim 5 vjetėt e fundit (por mė duket se sivjet thonė po nuk pate shkollėn s'kualifikohesh direkt)
Ca thua mo deri sa ti vie koha te lajmerohet e merr ēuni edhe univerzitetin, ti thoje atyre qe i duhet proforma per specializim ne juesej
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2018, 20:28   #843
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,334
Thanks: 12,051
Thanked 10,715 Times in 6,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Ca thua mo deri sa ti vie koha te lajmerohet e merr ēuni edhe univerzitetin, ti thoje atyre qe i duhet proforma per specializim ne juesej
Iku ajo kohė bashkė me atin tėnd shpirtėror.
Ai Babalja jot bėri me diplloma dhe gjysmėn e Itlisė le mė Shqipėrinė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2018, 20:33   #844
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Duhet shkolla e mesme (specifikisht gjimnaz)
Ekuivalenti deri dje ishte dhe tė kesh punuar nė njė profesion qė kėrkon 3 vjet kualifikim 5 vjetėt e fundit (por mė duket se sivjet thonė po nuk pate shkollėn s'kualifikohesh direkt)
Ai ka eksperience me shume se 10 vite si guzhunjer, po me shume ka qen pa siguracione dhe e veshtire te vertetohet pervoja e ketyre viteve. Ambasada ti mer parasysh kto?

Dhe me sa di une Amerika me shume per kto njerez te krahut te punes ka nevoje dhe i jep prioritet...
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2018, 20:39   #845
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,334
Thanks: 12,051
Thanked 10,715 Times in 6,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 553
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Ai ka eksperience me shume se 10 vite si guzhunjer, po me shume ka qen pa siguracione dhe e veshtire te vertetohet pervoja e ketyre viteve. Ambasada ti mer parasysh kto?

Dhe me sa di une Amerika me shume per kto njerez te krahut te punes ka nevoje dhe i jep prioritet...
Ēa do dėshmosh atje, si ke shkelur ligjin nė Shqipėri?
As mos tė marri mundimin tė thot se ka punuar nė tė zezė.
Kapja me gėnjeshtėr atje ėshtė baraz me s'kualifikim tė pėrjetshėm.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 10-06-2018, 20:40   #846
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,034
Thanks: 9,583
Thanked 6,138 Times in 3,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

po thoji ta blej nje diplom , lol apo sbehet llaf
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2018, 20:43   #847
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,776
Thanks: 1,111
Thanked 1,167 Times in 640 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
po thoji ta blej nje diplom , lol apo sbehet llaf
Sa shume na e do te miren mi
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 10-06-2018, 20:46   #848
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,034
Thanks: 9,583
Thanked 6,138 Times in 3,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

nje ide thash un po mos e mer per baz
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-06-2018, 20:46   #849
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,053
Thanks: 1,983
Thanked 1,994 Times in 1,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Nuk ja hedh dot me diploma te blera,ne momentin qe seleksionohesh e ben procedurat per vize ata marrin cdo informacion rreth personit nga shteti shqipetar e nese ke mashtruar je i djegur 100%.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 01:48   #850
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 364
Thanks: 252
Thanked 209 Times in 108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Bera nje pyetje per Michiganin... por u harrua muhabeti (me krokodajllsa dhe llotarira).

Po shkoj po pyes ndonje amerikan andej nga Quora, se me shqipet s'merresh vesh....
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-06-2018, 02:11   #851
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,765
Thanks: 2,233
Thanked 2,371 Times in 1,327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
A mė sqaron ndonjėri si ėshtė jeta nė Michigan? Unė interesohem tė ngulem aty afėr Lansing. Kėtu nė Nju Jork jam shumė mirė, thjesht kam arritur njė moshė qė dua tė punoj mė pak (rreth 20 orė nė javė) nė mėnyrė qė tė merrem me gjėra tė tjera nė jetė (kryesisht me libra) dhe kėshtu mendova mos ėshtė rast i mirė tė blej njė shtėpi nė Michigan, pėrderisa atje shtėpitė edhe taksat janė shumė herė mė tė lira se nė Nju Jork. Ēdo njeri qė ka info, ėshtė i lutur tė mė ndriēojė disi. E pėrsėris qė interesohem pėr Lansing dhe jo pėr Ditroidin (ku duket se ka goxha probleme qė nė Nju Jork nuk i kemi).

Rrofshit shqipe!
Michigan ka mbaruar si shtet. Ka plot qe po zbresin poshte se nuk arrijne te gjejne pune. S’ka prespektive. Po largohen industrite e medha.
Te qenurt si qytet mos lakmo shume se ndryshon jetesa nga Europa ketu. Sa me larg qytet, me mire.
Vermonti eshte zone rurale kryesisht, pyje gjithandej, por mund te zbresesh me poshte ne Boston nese s’te pelqen aty. E ke afer nese je afer kufirit me Massachusett. Se Vetmont ka shtrirje deri afer Kanadase.
Per te ftohte te dyja te ftohta jane, bore me shumice. Shqiptar po gjen me shume ne Michigan. Ai qe ha beri garancine neve isgte ne Michigan, por them shyqyr qe s’vajtem atje.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 07:10   #852
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,033
Thanks: 1,990
Thanked 2,144 Times in 1,352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Dimri mua Michigan me pelqen ne pergjithesi por nuk durroj dot te ftohtin. With that said, Detroit ben mire qe nuk e konsideron. Bej nje cik research per Grand Rapids se eshte qytet fantastik dhe besoj do te pelqej me shume.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-06-2018, 02:42   #853
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 364
Thanks: 252
Thanked 209 Times in 108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Dimri mua Michigan me pelqen ne pergjithesi por nuk durroj dot te ftohtin. With that said, Detroit ben mire qe nuk e konsideron. Bej nje cik research per Grand Rapids se eshte qytet fantastik dhe besoj do te pelqej me shume.
Ate vura re edhe une, qe Grand Rapids eshte qytet fantastik (as e njihja me pare, por me ra ne sy rastesisht).

Per nje njeri qe deshiron te merret me libra dhe me mamane pensioniste, gjeja e pare qe ka rendesi eshte kostoja e ulet e jetes... ne kete drejtim Michigani me duket njesh!!! Mirepo une vura re se ne Lansing paska goxha kriminalitet (jo si ne Detroit, por pak me shume se ketu ku jetoj une) dhe kjo me shqeteson pak per momentin. Mbase do te pres ca kohe gjersa te gjej nje shtepi ne Grand Rapids --ndonese atje eshte me veshtire te gjesh okazione shtepish si ne Lansing.

Sa per te tjerat shume gjera mbeten thashetheme. Une erdha ketu me shume per te marre nje version shqiptar te Michiganit, por statistikat tregojne se me shume njerez jane duke ikur nga Nju Xhersi, Nju Jorku dhe Massachusetts sesa nga Michigani (tani qe po flasim). Trendi ashtu ka per te vazhduar edhe per shume dekada, per shkak se keto shtete harxhojne shume per ndertime, sherbime sociale por edhe per ballafaqimin e fenomeneve natyrore (uraganet) qe ne fund pagohen nga xhepi i qytetarit (duke i rrituar taksat cdo vit dhe me shume). Ketu ne Nju Jork nuk eshte keq per pune, mirepo shqiptaret qe kane shtepira ketu duhet te merren me ndertime, duhet te jene biznesmene, ose duhet te kene dy a tri pune per koke. Ka mundesira plot Nju Jorku, por per ata qe derdhin gjak. Une thjesht kam endrra te tjera per veten time dhe keshtu po mundohem te gjej nje vend te lire, ku ka edhe diversitet (se ato qytetet ne midwest nuk i dua fare, por Michigani ka goxha diversitet....
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-06-2018, 04:22   #854
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,752
Thanks: 4,747
Thanked 1,366 Times in 752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Shum shqiptar jetojn ne shtete boring amerikane si michigan ohio alaska etj, une me pare do jetoja ne dukagjin ose tropoje se ne kto shtete. Te pakten dukagjini dhe tropoja e kane klimen me te bute dhe kane male te bukura nersa kto shtete jane te ftohta fusha pa male.
Kurt nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-06-2018, 16:56   #855
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 12,194
Thanks: 4,619
Thanked 9,484 Times in 3,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Pershnes komshijte posht Kanadase

https://www.facebook.com/brittlestar...4720488206417/
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 06-08-2018, 02:34   #856
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,936
Thanks: 13,218
Thanked 7,812 Times in 5,212 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Qbanet me kete citizen-in nga USA???
Apo ju eshte dukur IDF soldateve si....egjyptian????
tenkja verra muq.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-08-2018, 23:33   #857
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,393
Thanks: 1,427
Thanked 1,492 Times in 889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
E si do ta bonte shembull kur kampionin e ktyne ngacmimeve e kemi president?

Nga na dole kaq i indinjum per ket kur para ni viti votove qe te bosh president mister “pussy grabber”.
Shiko kush flet! Socialisti nga Dibra Hajde hipokrizi hajde!

Nė Amerikė votuan pėr Trumpin jo pėr mbeturinat e diktaturės e bijtė e tyre siē bėni disa nga ju qė jetoni nė Amerikė e vilni tė ngjitha tė mirat qė ofron kapitalizmi. Pastaj me dorėn tjetėr votoni pėr socialistėt e Shqipėrisė me kryeparlamentar ministrin e brėndshėm tė diktaturės, Gramoz Ruēin.

Me ēfar metri e mat te drejtėn ti dibran socialist?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 06-08-2018 nė 23:38
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-08-2018, 23:41   #858
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,936
Thanks: 13,218
Thanked 7,812 Times in 5,212 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Edhe ne amerikanos ....luftash ju dibranos
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-08-2018, 23:48   #859
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,393
Thanks: 1,427
Thanked 1,492 Times in 889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Me qen dibran socialist ėshtė njėsoj si korēari-grek pėr pak dhramia
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-08-2018, 23:52   #860
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,545
Thanks: 5,888
Thanked 6,954 Times in 4,434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Shiko kush flet! Socialisti nga Dibra Hajde hipokrizi hajde!

Nė Amerikė votuan pėr Trumpin jo pėr mbeturinat e diktaturės e bijtė e tyre siē bėni disa nga ju qė jetoni nė Amerikė e vilni tė ngjitha tė mirat qė ofron kapitalizmi. Pastaj me dorėn tjetėr votoni pėr socialistėt e Shqipėrisė me kryeparlamentar ministrin e brėndshėm tė diktaturės, Gramoz Ruēin.

Me ēfar metri e mat te drejtėn ti dibran socialist?
shoku Derjanin e kap Mati Golloborden Dibra
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur