Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-05-2019, 18:20   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,832
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit


Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi

Thaēi inkurajon Parlamentin e Kosovės dhe atė tė Shqipėrisė tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

27 maj, 2019

Arton Konushevci
Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi ka deklaruar se po krijohen edhe rrethanat e reja, tė cilat sipas tij, ofrojnė bashkimin e Kosovės dhe Shqipėrisė si zgjidhjen mė tė mirė.

“E ardhmja e jonė e sigurt ėshtė nė NATO dhe nė Bashkimin Evropian, Por po krijohen rrethana tė reja qė zgjidhja mė e mirė do tė ishte qė dy parlamentet, ai i Kosovės dhe Shqipėrisė, tė nxirrnin deklaratat e nevojshme, tė vullnetit tė popullit tė Kosovės dhe Shqipėrisė qė tė jetojmė nė njė shtet tė pėrbashkėt, pa kufij”, tha Thaēi.

Kėto komente ai i ka bėrė gjatė njė fjalimi nė njėzetvjetorin e operacionit “Shigjeta DO-2” dhe luftimeve nė Pashtrik.

Pas idesė pėr korrigjimin, pėrkatėsisht ndryshimin e kufirit, sipas sė cilės tri komuna nė Serbinė jugore, Presheva, Bujanoci e Medvexha do t’i bashkoheshin Kosovės, presidenti Hashim Thaēi tani po lason idenė e bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė.

Pėr idenė e fundit, Thaēi i ka dhėnė dy ide, atė tė bashkimit nėn “ombrellėn e Bashkimit Evropian” apo tė bashkimit “nėn ombrellėn shqiptare” tė dy vendeve nė njė territor tė vetėm. Ngjashėm me fjalimin nė njėzetvjetorin e luftimeve nė Pashtrik, Thaēi foli edhe tė dielėn nė bashkinė e Hasit nė Shqipėri, ku tha se Kosova dhe Shqipėria, nė njė tė ardhme tė afėr tė do bashkohen.

"Ju keni qenė bashkėrisht nė istikame tė luftė dhe bashkėrisht do tė jetojmė nė liri e bashkėrisht do tė jetojmė nė tė ardhmen e afėrt, nė njė shtet tė pėrbashkėt Kosovė dhe Shqipėri”, tha Thaēi, pasi nė Has, mori titullin “Qytetar Nderi”.
​Sipas tij, ėshtė mė e lehtė tė realizohet, siē ka thėnė ai, kjo ėndėrr, pra qė tė ketė njė hapėsirė mes Kosovės dhe Shqipėrisė, sesa qė ka qenė sfida e largimit tė Serbisė nga Kosova.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 19:53   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,832
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimitIsmail Sejdiu


THAQI SOT E VERTETOI QE AMANETIN E ADEM JASHARIT DHE ZAHIR PAJAZITIT
DO TA QOI DERI NE FUND.
THAQI ESHTE NJERI NDER GUERILASIT E PAR TE UCK-s NE DRENICE,DHE AI SHUM MIRE E DIN SE ATEHER KUR JEMI BETUE ME LUFTUE,DHE ME I BASHKUE TE GJITHA TROJET SHQIPTARE.
------POR EUROPA E BOTA NUKE NA PERKRAHI,EDHE NE GUERILJA E PAR E UCK-s NE KRYE ME ZAHIR PAJAZITIN E KEMI PAS BA TE NJEJTIN BETIM ,THAQI I QENDROI BESNIK ,ATIJ BETIMI ,SEPSE ZHVILLOI TRI LUFTA PER TI BASHKUE TROJET SHQIPETARE, 1,LUFTEN NE KOSOVE,MAQEDONI,PRESHEVE ,MEDVEGJ,E BUJANOVC,
.......POR EVROPA NUKE NA NDIHMOI,SEPSE SIQ THOSHIN ATA NUKE KEMI LLOGARI ME I PRISH TRI SHTETE E ME FORMUE NJI SHTET.
..........MIRPO JA QE SOT JEMI 2 SHTETE SHQIPTARE,EDHE NJI GJS NE MAQEDONI,DHE KEMI ARDH NE NJI POZICION TE RI,SEPSE EUROPA SI DUKET PO NA DETYRON ME ZOR QE TE BASHKOHEMI,SEPSE QE 2O VJET PO E PERKDHEL SERRBIN,E AJO NUKE E LEN RUSIN PER EUROPEN.
....EDHE PSE EUROPA E SERRBIJA NA KA MASHTRUE QE 2O VJ.ME BISEDIME TE KOTA,,DUKE NA AFRUE KARREMIN E DUKE MOS NA DHAN,
........TANI MA KETIJ MARIFETI TE SAJ I ERDHI FUNDI,AJO NUKE PO INTERESOHET PER PAQ NE BALLKAN,SHKON E LOBON KUNDER NJOHJEVE ,KUNDER PRANIMIT TE KOSOVES NE INTERPOL,
DHE NE KOHE TE FUNDIT THA NUKE KA PAS MASAKRA NE REQAK KAN SIMULUE SHQIPTARET,NA Ü KERCNUE ME PARADEN TE NISHI ,DUKE TRGUE ARMATIMIN E RI,
DHE KETO I KA VREJT EDHE KRYEMINISTRI HAREDINAJ DHE NUKE PO E PEZULLON TAKSEN PERKOSISHT BILE AI SHUM MIRE PO THOT ME I SHTUE EDHE DO MASA TE RECIPROCITETIT.
........KURSE KRYETARI I KOSOVES PARDJE NE HAS HAPI LETRAT ,DHE TREGOI ATE CKA E KA MAJT MSHEL NE ZEMER ,SE KA ARDH KOHA QE KOSOVA E SHQIPERIJA DUAN TE BASHKOHEN SE KA ARDH ,KOHA JAN KRIJUE EDHE RRETHANAT,TE TILLA SOT,
..?THAQI SIQ THASH MA PAR TAMAN PO DON ME QUE AMANETIN E TE GJITHE ATYRE QE RAN PER LIRIN E KOSOVES ,DHE BASHKIMIN ME NANEN SHQIPERI.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 16:30   #3
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,832
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimitThaēi: Ndėrkombėtarėt na izoluan, sė shpejti bashkohemi me Shqipėrinė

28 maj 18:06

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka shpeshtuar deklaratat pėr idenė e tij pėr bashkim me Shqipėrinė.

Ai edhe nė njė akademi pėrkujtimore pėr tė rėnėt gjatė operacionit “Shigjeta DO-2” dhe luftimeve nė Pashtrik, ka thėnė se ėndrra e shqiptarėve, ėshtė ajo e bashkimit kombėtar, dhe se kurrė nuk ka qenė mė afėr pėr t’u realizuar kjo ėndėrr.

“Kjo prezencė e spektrit politik tė shqiptarėve kudo qė jetojnė dhe familjet tė dėshmorėve dėshmon se lufta e UĒK-sė ka qenė luftė pėr liri dhe shtet tė Kosovės, luftė pėr bashkim kombėtar andaj ėndrra historike e shqiptarėve nuk ka qenė kurrė mė afėr tė realizohet pra bashkimi kombėtar. Rėndėsia historike e operacionit ‘Shigjeta’ pėr historinė kombėtare ėshtė jetike dhe e vulosur me gjakun e gjithė atyre qė morėn pjesė nė kėtė betejė pėrballė policisė dhe ushtrisė sė Serbisė”.

Mė tutje, presidenti Thaēi ka theksuar se bashkėsia ndėrkombėtare nuk duhet tė heshtė ndaj gjenocidit tė kryer nė Kosovė nga forcat serbe.

“Operacioni shigjeta ka rėndėsi tė jashtėzakonshme ndėrkombėtare pasi qė e tėrė shpresa e bashkėsisė ndėrkombėtare ishte pikėrisht operacioni ‘Shigjeta’. Ky operacion ka njė rėndėsi qė e fiton peshėn ēdo ditė e mė tepėr qė kalon. Sot me tė drejtė ta gjithė kėrkojmė nga bashkėsia ndėrkombėtare qė tė mos heshtet ndaj gjenocidit tė kryer ndaj shteti tė Kosovės. Sa mė tepėr po kalon koha aq mė tė pėrgjegjshėm po bėhemi dhe ne dhe tė vetėdijshėm qė rruga qė ka ndjekur UĒK-ja ka qenė e vetmja alternativė pėr tė iu pėrgjigjur Sllobodan Millosheviqit, pėrndryshe do mbeteshim nėn thundrat e Serbisė edhe mė tutje. Duhet tė nxjerrin mėsim tė tjerėt nga kjo betejė”.

“Ėshtė e vėrtetė qė jemi nė njė rrethanė tė re qė aq sa ėshtė e favorshme ka edhe pengesa por shumė mė e vėshtirė ka qenė koha momenti kur kemi filluar rezistencėn kur kemi filluar ndaj Serbisė se sa sot, atėherė s’kemi pasur lekė pėr armatim e as mbėshtetje ndėrkombėtare. Atje shqiptarėt po largohen nga trevat e veta ėshtė rrezikuar ekzistenca e tyre dhe pas 20 vitesh do kemi dilemėn se a jetojnė shqiptarėt nė Bujanoc apo jo. Pėrderisa bashkėsia ndėrkombėtare bėn kėsi poshtėrime ndaj shqiptarėve duke mos ua lejuar as liberalizimin sė shpejti do kemi bashkim me Shqipėrinė, por edhe me Preshevėn, Medvegjėn e Bujanocin”, ka deklaruar Thaēi.

Nė kėtė akademi, Thaēi ka dekoruar me urdhrin “Hero i Kosovės” dėshmorėt e rėnė nė betejėn e Pashtrikut. /EkonomiaOnline/
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 20:15   #4
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,832
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit
Ēollaku: Ideja pėr bashkim kombėtar paralajmėrim serioz pėr BE-nė, poshtėrimi ndaj nesh ka njė fund
28/05/2019 - 22:02


Pėr shefin e kabinetit tė Presidencės sė Kosovės, Bekim Ēollaku, ideja e kreut tė shtetit tė Kosovės pėr bashkim kombėtar, ėshtė paralajmėrim serioz pėr BE-nė dhe siē ka thėnė ai, poshtėrimin qė kjo po ia bėn shqiptarėve, veēmas atyre nė Kosovė.

“Nėse i dėgjojmė me vėmendje deklaratat e presidentit Thaēi, ka thėnė se shqiptarėt duhet tė bashkohen qoftė nė Bashkimin Evropian qoftė nė kufi tė vetėm, nėse Bashkimi Evropian vazhdon ta mbajė tė izoluar Kosovėn. Qėllimi jonė pėrfundimtar ėshtė anėtarėsimi nė BE, jo vetėm lėvizja e lirė. Por ky qėllim po duket gjithnjė e mė larg, dhe jo pėr fajin tonė. Problemi ėshtė te Bashkimi Evropian, i cili jo vetėm me ne, por me tėrė Ballkanin Perėndimor ka njė hezitim tė paparė”, ka thėnė Ēollaku.

Sipas tij, nėse dikush nė BE mendon se shqiptarėt e Kosovės do tė presin edhe 50 vjet qė tė integrohen aty, e kanė gabim.

“Edhe presidenti ka thėnė se nėse BE-ja nuk i do shqiptarėt e Kosovės, aq mė keq nėse nuk i do shqiptarėt nė pėrgjithėsi, atėherė mė sė paku shqiptarėt duhet ta krijojnė njė ombrellė tė vetėn”, ka thėnė Ēollaku, nė Rubikon tė KTV-sė.

“Ky ėshtė njė paralajmėrim serioz pėr BE-nė, jo njė veprim qė pritet tė ndodhė nesėr. Edhe poshtėrimi ndaj nesh e ka njė fund”, ka thėnė ai mė tej, pėrcjell Koha.net.

Duke folur pėr idenė pėr bashkimin e Luginės me Kosovėn, ai ka thėnė se kjo ėshtė ide e vjetėr sa edhe ndarja e shqiptarėve nėpėr troje.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 20:49   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,665
Thanks: 14,632
Thanked 12,573 Times in 7,880 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 684
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Po bėn presion Thaqi?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 20:55   #6
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,488
Thanks: 10,743
Thanked 5,809 Times in 2,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin

Thaēi: Ndėrkombėtarėt na izoluan, sė shpejti bashkohemi me Shqipėrinė

28 maj 18:06
Ky bashkė me Salon kanė pas thėnė: "Shqiptarėt do tė bashkohen vetėm nė BE".

Ke mundur kėto postime t'i kishe bėrė te tema Hashim Qlirimtari i Kosovės, pa pasur nevojė ta hapje temė tė re. Jo pėr gjė, por kur po ka shumė tema pėr tė, sapo po e hapim faqen po na del Hashim hashim, hashim ...!

Kursena pak!
__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 21:03   #7
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,760
Thanks: 835
Thanked 1,586 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Nuk ma mbush mendjen njeri qe mbas cdo deklerate te Thacit qendron USA.

Vetė heshtja e tyre eshte ne menyre indirekte pohim.

Kto sigurisht mund t'jene dhe deklerata per ti ushtru presion BE per liberalizimin e vizave dhe per ti dhene nje zgjidhje perfundimtare marreveshjes serbi - Kosove , por ne t'njejten kohe Shqiptaret duhet te kuptojne qe vetem bashke mund t'rifitojme ate pak dinjitet qe e kemi humbur 30 vitet e fundit si komb.

Nuk e kam problem fare qe as presidentin dhe kryeministrin ti kem Dardan , ne fund te fundit me keq se kto qe na drejtojne aktualisht nuk ka asnje shans te jene . Mundesisht dhe opozita te jete me kryetar Dardan. Ne te Shqiperise duhet te bejme nje pauze 20-30 vjecare sepse nuk dimė te bejme shtet.
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (2)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 21:03   #8
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,354
Thanks: 4,991
Thanked 3,165 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e ba

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ky bashkė me Salon kanė pas thėnė: "Shqiptarėt do tė bashkohen vetėm nė BE".

Ke mundur kėto postime t'i kishe bėrė te tema Hashim Qlirimtari i Kosovės, pa pasur nevojė ta hapje temė tė re. Jo pėr gjė, por kur po ka shumė tema pėr tė, sapo po e hapim faqen po na del Hashim hashim, hashim ...!

Kursena pak!
"Like" e ke per verejtjen me vend ne kete rast por jo per arsyen e saj.

Llap, une me shume e pothuajse plotesishte informohem prej artikujve qe sjell ti ketu se sa diku tjeter. ..sa ma pak tema me me shume artikuj te lutem. Eshte me thjesht dhe me e pashme se, me me shume tema e me pak artikuj. ..
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 28-05-2019 nė 21:07
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 09:10   #9
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,832
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimitSot nėnshkruhet memorandumi i bashkėpunimit pėr patrollimin e pėrbashkėt tė policisė sė Kosovės dhe Shqipėrisė

29/05/2019
Drejtoria Rajonale e Policisė sė Kosovės nė Prizren ka njoftuar se sot do tė nėnshkruhet “Memorandum bashkėpunimi pėr organizimin e shėrbimeve tė pėrbashkėta tė policimit rrugor mes policisė sė Kosovės dhe policisė sė shtetit shqiptar nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė”. Marrėveshja do tė nėnshkruhet nga Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Kosovės, Rashit Qalaj dhe Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit Shqiptar, Ardi Veliu. Kujtojmė se ky bashkėpunim ka nisur tash e disa vite dhe ka pėr qėllim rritjen e efikasitetit e tė luftės kundėr humbjes sė jetėve nė aksidentet rrugore.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 29-05-2019 nė 09:34
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 09:46   #10
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Plani B per te realizuar planin A�� po smarrim vesh ne, edhe lenci i vangjelajve tha ke bo konspiracion kunder usa,,, nje pietje kam usa eshte sorrosi apo sorrosi eshte usa
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 10:34   #11
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,669
Thanks: 1,257
Thanked 2,062 Times in 1,180 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po bėn presion Thaqi?
Pordhė syfyri.... ka pas thanė nji plak i menēėm
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 12:56   #12
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,561
Thanks: 15,129
Thanked 9,044 Times in 6,106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminĒollaku: Ideja pėr bashkim kombėtar paralajmėrim serioz pėr BE-nė, poshtėrimi ndaj nesh ka njė fund
28/05/2019 - 22:02


Pėr shefin e kabinetit tė Presidencės sė Kosovės, Bekim Ēollaku, ideja e kreut tė shtetit tė Kosovės pėr bashkim kombėtar, ėshtė paralajmėrim serioz pėr BE-nė dhe siē ka thėnė ai, poshtėrimin qė kjo po ia bėn shqiptarėve, veēmas atyre nė Kosovė.

“Nėse i dėgjojmė me vėmendje deklaratat e presidentit Thaēi, ka thėnė se shqiptarėt duhet tė bashkohen qoftė nė Bashkimin Evropian qoftė nė kufi tė vetėm, nėse Bashkimi Evropian vazhdon ta mbajė tė izoluar Kosovėn. Qėllimi jonė pėrfundimtar ėshtė anėtarėsimi nė BE, jo vetėm lėvizja e lirė. Por ky qėllim po duket gjithnjė e mė larg, dhe jo pėr fajin tonė. Problemi ėshtė te Bashkimi Evropian, i cili jo vetėm me ne, por me tėrė Ballkanin Perėndimor ka njė hezitim tė paparė”, ka thėnė Ēollaku.

Sipas tij, nėse dikush nė BE mendon se shqiptarėt e Kosovės do tė presin edhe 50 vjet qė tė integrohen aty, e kanė gabim.

“Edhe presidenti ka thėnė se nėse BE-ja nuk i do shqiptarėt e Kosovės, aq mė keq nėse nuk i do shqiptarėt nė pėrgjithėsi, atėherė mė sė paku shqiptarėt duhet ta krijojnė njė ombrellė tė vetėn”, ka thėnė Ēollaku, nė Rubikon tė KTV-sė.

“Ky ėshtė njė paralajmėrim serioz pėr BE-nė, jo njė veprim qė pritet tė ndodhė nesėr. Edhe poshtėrimi ndaj nesh e ka njė fund”, ka thėnė ai mė tej, pėrcjell Koha.net.

Duke folur pėr idenė pėr bashkimin e Luginės me Kosovėn, ai ka thėnė se kjo ėshtė ide e vjetėr sa edhe ndarja e shqiptarėve nėpėr troje.
Europa te POSHTEROI gati 100 vjet dhe ndejte URTE....cubi Koisoves.

Kqyr,kqyr....apet presion,ndersa ka ana qeter LEPIN dupet per viza.

MIKROBE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 13:23   #13
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 691
Thanks: 387
Thanked 365 Times in 225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Tė bashkohen, sepse nuk ka rrugė tjetėr, por me njė kusht tė madh: kantonizimin e Shqipėrisė, sipas modelit zviceran dhe shteteve tė BE. Njė Shqipėri ku vendimet merren tė gjitha nė Tiranė do tė ishte llumi i xhehenemit pėr ēdo shqiptar. Duam njė Shqipėri ku Tirana ka rol simbolik dhe merret me punė "federale", kryesisht mbarėvajtjen e tregut dhe vėnien e ligjit. Pjesa tjetėr e vendimeve mė mirė t'u kalojė kantoneve. Shqipėria e Madhe ka nevojė pėr katėr kantone e pakta: Toskėria, Gegėria, Shqipėria e Mesme dhe Kosova. Nėse ndahemi me kantone dhe mbajmė treg, ushtri dhe ligj tė pėrbashkėt, mė pak pushtet do shkojė nė duart e njė klani tė vetėm.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 14:10   #14
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,971
Thanks: 798
Thanked 3,082 Times in 1,713 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Po ku i besohet ketyre, keta jo me bashku, po po dojn me coptu, po mire e kan se kan gjet popull budall dhe le t’i dhijn ne koke.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 14:13   #15
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Po ku i besohet ketyre, keta jo me bashku, po po dojn me coptu, po mire e kan se kan gjet popull budall dhe le t’i dhijn ne koke.
me sakte Lumi po dojne me č coptu dhe ca te ngelet me bashku, tani sa tja krisi prape se pastaj nuk l dihet,,, nje gje eshte e sigurt qe po i cojne prape cetniket me dhunu edhe nja 20000 gra edhe nga rogneri do bejme luften!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ana_gend : 29-05-2019 nė 14:22
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 14:21   #16
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,971
Thanks: 798
Thanked 3,082 Times in 1,713 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
me sakte Lumi pp dojne me č coptu dhe.pastaj me bashku, tani sa tja krisi prape se pastaj nuk i dihet,,, nje gje eshte e sigurt qe po.i cojne prape cetniket me dhunu edhe nja 20000 gra edhe nga rogneri do bejme luften!
Sa te ke ne qeveri Edi Rama e Hashim Thaqa mos prit kurr bashkim e as perparim, keta vetem nje aftesi e kan, me te rikthy shume hapa mbrapa.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2019, 14:44   #17
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,382
Thanks: 4,014
Thanked 4,379 Times in 2,947 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimit

per 1000 kadhasha qe ti shesin, te fusin socjalistat e Shypnise dy here brenda vitit ne lufte qlirimtare dhe nuk e qethin qe ngelesh me dy kembet ne te.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2019, 20:15   #18
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,832
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Thaēi: Kosova dhe Shqipėria tė nxjerrin deklaratėn e bashkimitThaēi: Nėse BE nuk na hap dyert, fillojnė veprimet institucionale pėr bashkimin e Kosovės me Shqipėrinė


Aktuale maj 30, 2019 - 21:23


Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi ka thėnė se nėse BE-ja vazhdon izolimin e Kosovės, do tė shqyrtohet mundėsia pėr veprime institucionale apo referendume pėr bashkimin e Kosovės me Shqipėrinė.

Thaēi, nė “Debat Plus” me Ermal Pandurin nė RTV Dukagjini ka thėnė se ideja pėr korrigjimin e padrejtėsive historike pėr bashkimin e Preshevės, Medvegjės dhe Bujanocit me territorin e Kosovės kurrė nuk ka qenė mė e sensibilizuar deri mė tani.

“Edhe nė takimin e Berlinit as qė ėshtė mbyllur ndonjė ide, por as qė ėshtė prezantuar ndonjė alternativė e re. Diēka tė tillė do tė vazhdojė tė prezantojė”, tha ai.

Presidenti i Kosovės ka thėnė se pas vonesave qė Bashkimi Evropian po i bėnė Kosovės ka ardhur koha tė mendohet seriozisht pėr ndėrmarrjen e hapave institucional pėr bashkim kombėtarė.

“Kėtė mund ta bėjmė ēoftė pėrmes rezolutave nė kuvendet e dy vendeve tona, apo pėrmes referendumeve nė Kosovė dhe Shqipėri, gjithmonė duke pėrfshirė edhe Preshevėn, Medvegjėn dhe Bujanocin”, tha ndėr tė tjera Hashim Thaēi.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur