Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-06-2019, 16:52   #21
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 689
Thanks: 385
Thanked 344 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

@Mistrece

kemi kohe qe kemi ikur nga argumenti "Rama eshte arrogant" apo "Rama eshte psikopat". Tani jemi te argumenti "Rama eshte njeriu qe bashke me mafien erdhi ne pushtet". Per kete a ke gje per te thene?

http://www.panorama.com.al/mafia-po-...te-pergjimeve/

@Performer
Sipas Bashes, Zgurit dhe ketij gazetarit gjerman, presidenti ka te drejte te zhdekretizoje zgjedhjet...

https://gazetamapo.al/klement-zguri-...hjen-e-kqz-se/

https://balkanweb.com/gazetari-gjerm...hjeve-me-ujdi/

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 13-06-2019 nė 16:57
🖤 (1)
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 16:53   #22
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,530
Thanks: 14,549
Thanked 12,416 Times in 7,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Kush esht me i forte presidenti apo parlamenti .
Ne jemi Republikė Parlamentare dhe organi suprem mbi tė gjithė ėshtė Parlamenti.
Nuk e kuptoj se si mund tė diskutoni me kaq pathos nė tema tė tilla kur nuk dini gjėnė mė elementare.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 16:53   #23
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,537
Thanks: 141
Thanked 4,463 Times in 2,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Po gjykata kushtetuese nuk ekziston ne Shqiperi?
Yhh sa po mesoj
Ekziston por aktualisht nuk eshte funksionale.

Nuk dua te gaboj ne shifra se po bej kohe pa lexuar kushtetuten shqiptare por nje e treta e saj emerohet nga Presidenti dhe nuk e di pse rastesisht Meta ka vonuar emerimet.
__________________
Festina lente!
🖤 (1)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 16:54   #24
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,931
Thanks: 13,708
Thanked 8,348 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Jo mo i dime po ne Shqiperia cdo gje e shperdredhin ...na fal qe bejme ironi me punedhenesin tuaj lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 16:54   #25
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,530
Thanks: 14,549
Thanked 12,416 Times in 7,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
@Mistrece

kemi kohe qe kemi ikur nga argumenti "Rama eshte arrogant" apo "Rama eshte psikopat". Tani jemi te argumenti "Rama eshte njeriu qe bashke me mafien erdhi ne pushtet". Per kete a ke gje per te thene?

@Performer
Sipas Bashes, Zgurit dhe ketij gazetarit gjerman, presidenti ka te drejte te zhdekretizoje zgjedhjet...

https://gazetamapo.al/klement-zguri-...hjen-e-kqz-se/

https://balkanweb.com/gazetari-gjerm...hjeve-me-ujdi/
O Behar nuk llafoset pėr kėto gjėra tha ky apo ai, referohu te Kushtetuta e Shqipėrisė nė rast se aty thuhet se ka tė drejtė atėhere ka.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 16:56   #26
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,931
Thanks: 13,708
Thanked 8,348 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Nuk dua te gaboj ne shifra se po bej kohe pa lexuar kushtetuten shqiptare por nje e treta e saj emerohet nga Presidenti dhe nuk e di pse rastesisht Meta ka vonuar emerimet.
Sepse sic tha dhe ana gend ..pse pikerisht tani ...

Gjithashtu kam lexuar diku ktu ne forum qe Ramen e mbajn me zor ne pushtet ..klane te ndryshme
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 16:57   #27
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,537
Thanks: 141
Thanked 4,463 Times in 2,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk e kuptoj se si mund tė diskutoni me kaq pathos nė tema tė tilla kur nuk dini gjėnė mė elementare.
Me fal. Nuk flas me.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:00   #28
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 689
Thanks: 385
Thanked 344 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O Behar nuk llafoset pėr kėto gjėra tha ky apo ai, referohu te Kushtetuta e Shqipėrisė nė rast se aty thuhet se ka tė drejtė atėhere ka.
Kushtetuta, sipas ministres Gjonaj, nuk thoshte asgje per keto qe thua ti. Sipas kreut te KQZ, Presidenti ka te drejte te shtyje zgjedhjet.

Sipas teje komentimi i im i Kushtetutes qenka me i mire se komentimi i Zgurit? Ti vete a e ke lexuar ndonjehere Kushtetuten?
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:05   #29
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:q

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Ne kohen e Saliut ne ishim nje republike parlamentare me President te plotfuqishem ne cdo aspekt. Te shkretet Meksi dhe Arbnori ēa kane hequr nga ai.
Ka nga ngjan Rama.


P.s Ma bej hallall qe po te citoj disa here sot, por qenka dita e marrjes me tema politike per mua.
Atėherė nuk kishim Kushtetutė. Kushtetuta qė bėri Saliu u rrėzua me referendum. Vendi qeverisesh me paketė Ligjesh Kushtetuese.
Mos e vri mendjen por vazhdo tė citosh.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:08   #30
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,537
Thanks: 141
Thanked 4,463 Times in 2,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:q

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Atėherė nuk kishim Kushtetutė. Kushtetuta qė bėri Saliu u rrėzua me referendum. Vendi qeverisesh me paketė Ligjesh Kushtetuese.
Mos e vri mendjen por vazhdo tė citosh.
Ligje Kushtetuese qe gjithsesi e benin Shqiperine te ishte republike parlamentare ne leter dhe presidenciale efektivisht.

I shkoi huq se propozoi republiken presidenciale.

Oops se i thashe edhe Akrepit qe nuk do flas me.
__________________
Festina lente!
🖤 (1)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:09   #31
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,530
Thanks: 14,549
Thanked 12,416 Times in 7,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Kushtetuta, sipas ministres Gjonaj, nuk thoshte asgje per keto qe thua ti. Sipas kreut te KQZ, Presidenti ka te drejte te shtyje zgjedhjet.

Sipas teje komentimi i im i Kushtetutes qenka me i mire se komentimi i Zgurit? Ti vete a e ke lexuar ndonjehere Kushtetuten?
Ti si duket lexon vetėm postimet e tua dhe asnjė tjetėr.
Te tema tjetėr ti kam prurė nenet qė flasin pėr kėtė gjė.

Edhe njė gjė pėr t'u qartėsusr mė mirė sepse ka plot qė marrin si precedent shtyrjen nga Presidenti Moisiu nė mos gaboj por nuk ėshtė ashtu.
Presidenti ka shtyrė zgjedhjet mbasi Parlamenti ka aprovuar njė ligj qė ja mundėson kėtė gjė dhe vetėm pėr rastin konkret specifikisht.
Shtoi kėsaj qė mė parė ran dakort tė gjitha Partitė parlamentare pėr kėtė gjė.
Tani mė thuaj kė pyeti Ilir Muta? Kur nxori ndonjė ligj Parlamenti qė e lejon tė veproj pėr kėtė rast?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:12   #32
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Pse tani? Pse me urdher? Kush urdheron?
Urdheron Baftjari.....tani se tani eshte koha e te korrurrave dhe e bereqetit....me urdher se zben, se pa urdher nuk ja pelcet kush...
Jemi shtet ligjor por gjithmone me Maliq ne dor.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 13-06-2019 nė 17:14
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:12   #33
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,800
Thanks: 1,910
Thanked 2,679 Times in 1,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Qė Rama po qeveris me metoda diktatoriale mos e vėni nė dyshim.
Cdokush e dinė qė Eduard Ndocaj u kandidua nga Rama nė Lezhė dhe u bė deputet.
Nuk po zgjatem se kush ėshtė apo si ėshtė por Ndocaj mė vonė i doli kundėr Ramės , ndėrsa sot kandidon nė Lezhė pėr Kryebashkiak.
Por ē'ka ndodh me Ndocajn do thoni?
Ndocajt i kanė nxjerrė nė internet bisedat qė bėn nė whats up me njė femėr qė i dėrgonte eshe foto nudo.
Kush pėrvec Sigurimsave tė diktaturės mund tė bėjnė njė gjė tė tillė?
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:14   #34
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Ekziston por aktualisht nuk eshte funksionale.

Nuk dua te gaboj ne shifra se po bej kohe pa lexuar kushtetuten shqiptare por nje e treta e saj emerohet nga Presidenti dhe nuk e di pse rastesisht Meta ka vonuar emerimet.
Ne sot jemi pa Gjykatė Kushtetuese sepse Rama pėr tė futur nėn kontroll pushtetin gjyqėsor qė kontrollohej totalisht nga Saliu shpiku vetingun. Pėr tė realizuar qėllimin e tij shpartalloi gjithė sistemin e drejtėsisė dhe pranoi ta ndante pushtetin mbi gjyqėsorin me tė huajtė sepse i vetėm nuk mundesh dot. Mazhorancat do ndėrrohen nė kėtė vend dhe ajo pasardhėse do tentojė tė spastrojė nga gjyqėsori njerėzit e kundėrshtarit por nuk do guxojė tė merret me njerėzit e tė huajve, ata do vazhdojnė tė kenė njerėzit e tyre dhe do ti shtojnė nė ēdo moment kur mazhoranca pasardhėse do tentojė spastrimin pėr tė futur njerėzit e vetė. Tė huajtė janė nė pozicionin win-win. Kėtė situatė e krijoi Rama.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:15   #35
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,931
Thanks: 13,708
Thanked 8,348 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Kush pėrvec Sigurimsave tė diktaturės mund tė bėjnė njė gjė tė tillė?
Ata jane kudo ...madje dhe ktu lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:17   #36
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,530
Thanks: 14,549
Thanked 12,416 Times in 7,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 682
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ne sot jemi pa Gjykatė Kushtetuese sepse Rama pėr tė futur nėn kontroll pushtetin gjyqėsor qė kontrollohej totalisht nga Saliu shpiku vetingun. Pėr tė realizuar qėllimin e tij shpartalloi gjithė sistemin e drejtėsisė dhe pranoi ta ndante pushtetin mbi gjyqėsorin me tė huajtė sepse i vetėm nuk mundesh dot. Mazhorancat do ndėrrohen nė kėtė vend dhe ajo pasardhėse do tentojė tė spastrojė nga gjyqėsori njerėzit e kundėrshtarit por nuk do guxojė tė merret me njerėzit e tė huajve, ata do vazhdojnė tė kenė njerėzit e tyre dhe do ti shtojnė nė ēdo moment kur mazhoranca pasardhėse do tentojė spastrimin pėr tė futur njerėzit e vetė. Tė huajtė janė nė pozicionin win-win. Kėtė situatė e krijoi Rama.
Sa kollaj ja faturuat Ramės vetting-un nė gjyqsor.
Vetting-u ėshtė inicuar nga SHBA (dhe BE nga mbrapa) dhe ajo po e monitoron hap mbas hapi, tė ishte nga Rama ishte harruar sot.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:20   #37
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,682
Thanks: 10,708
Thanked 9,018 Times in 5,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ata jane kudo ...madje dhe ktu lol
edhe ktu......
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:22   #38
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,735
Thanks: 3,316
Thanked 2,601 Times in 1,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Sa kollaj ja faturuat Ramės vetting-un nė gjyqsor.
Vetting-u ėshtė inicuar nga SHBA (dhe BE nga mbrapa) dhe ajo po e monitoron hap mbas hapi, tė ishte nga Rama ishte harruar sot.
Amerikanėt thonė, follow the money, kur do tė mėsosh se kush pėrfiton. Nė kėtė rast mjafton tė shikosh kush humbet dhe kush fiton. Futja e tė huajve nė pjesė nė sistemin e drejtėsisė do tė thotė humbje edhe e sovranitetit formal. Tashmė duke pasur njerėzit e tyre nė sistem ata do bėjnė presion ndaj politikanėve dhe kujt do qė del kundėr interesave tė tyre. Njeriu qė e lejoi kėtė situatė pėr arsyet qė shpjegova ėshtė Edi Rama.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:27   #39
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 945 Times in 476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Amon,na njoftoni nė kohė qė tė ndryshojmė kursin,se diktatura nuk durohet.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 17:28   #40
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,448
Thanks: 1,464
Thanked 8,265 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria marshon drejt diktaturės:

Qe te titulli qe I eshte vene kesaj teme, diktature thote Dimri. Kinda funny!! Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur