Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura

Infrastruktura Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-03-2018, 22:02   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,225
Thanks: 157
Thanked 976 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Kategoritė qė lirohen nga pėrdorimi i rripit tė sigurisė

Pėrdorimi i rripit tė sigurisė gjatė lėvizjes me mjete motorike ėshtė i detyrueshėm me pėrjashtim tė disa kategorive.

Ligji pėr rregullat e trafikut pėr tė rritur nivelin e sigurisė nė rrugė detyron tė gjithė personat qė lėvizin me mjete motorike tė vendosin rripin e sigurisė. Detyrimi pėr ta pėrdorur rripin e sigurisė nuk zbatohet pėr kėta persona:

· pėr personin qė posedon certifikatė mjekėsore me tė cilėn vėrtetohet se i shfaqen efekte anėsore negative po qe se e pėrdor rripin e sigurisė;

· pėr gruan shtatzėnė;

· pėr policin apo personelin tjetėr tė autorizuar gjatė transportimit tė personave tė arrestuar;

· pėr personat e autorizuar zyrtarė qė ofrojnė mbrojtje tė afėrt tė personave;

· pėr personelin e shėrbimit mjekėsor gjatė ndihmės sė parė dhe gjatė aktiviteteve e detyrueshme;

· pėr personelin e sigurimit qė ėshtė duke e bartur njė shumė tė konsiderueshme tė parave tė gatshme;

· pėr personin e sėmurė qė bartet nė lesė apo nė ulėse tė invalidėve.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur