Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Katolik

Katolik Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt katolikė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-05-2018, 08:23   #41
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

pershendetje; cdo gje varet nga perspektiva e juaj sesi ju e pertypni informacionin e cfar mund te jet e pranueshme per ju si psh ne fillim pranoheshe adam eve big bang etjera dhe kjo esht ok esht gjithashtu ok kur nje informacion i ri vjen e nese ju e besoni esht ok adami esht me lilith esht ok adami esht me even e lilith e per ne esht adami esht gay esht ok ne pranojm cfar ju ben te lumtur ju cfar ju ndjeheni mire nese enrgjin se pranoni dot si zot por nje plak me mjeker te bardh esht ok nese ju doni te besoni ne ferr e parajse esht ok kjo esht zgjidhja juaj gezimi juaj ne nuk ju gjykojm se jeni femija jon se jeni nje pjese e jona e kur ne jemi te ndare skam 100% dashuri e ajo na mungon e ndjehemi pa ju te paplotesuar. ne duam qe ju te jetoni jeten e te beni cfar ju ben te lumtur ju , kjo esht e rendesishme per ne ju nuk keni nevoje te vini kufizime ose te jetoni jeten me frike ose te mos beni cfar doni sepse shoqerija e ka percaktuar si dobesi, ju nuk duhet te shqetesoheni per bindjet qe ju keni sepse ne ju duam edhe sikur te na shani e te na gjykoni ju jeni gjithcka per ne e kur ju lumturoheni zemra krijonndjenja te forta qe shkojn si sinjale ne tru e prodhojn hormone te lumtura qe veprojn si makine e rrisin shpejtesinsa her ju qeshini aq me shpejt ndjenja e ber mendim udheton e vjen ne fushen quantike ku cdo gje esht qetsi asgje nuk po krijohet por kur ju vini kur mendimet tuaja vijn si molekula sa me shum ndjenja aq me shperthim aq me e shpejte plotesohet deshira qellimi ne toke kur ju mendimet tuaja vijn frequencia ngacmon vale te cilat bejn elektronet te dridhen e te kercejn e plotesojn atomet ku vendi esht bosh i gjith ky process na ploteson na jep dashuri e mundesi te krijojm. cdo mendim plotesohet sa me e fort frequencija edhe negativ e pozitiv nuk esht ne doren tone kjo esht zgjidhja juaj. Prandaj mendojeni jeten si nje loje me rregulla qe po ti praktikoni do jet ok po te fitoni e do jet ok po te humbni .... ne ju duam nuk ju gjykojm jeni ju qe krijoni jeten tuaj edhe nese se kuptoni ate tani apo jo me dashuri Engjejt dhe elsa.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elsa : 11-05-2018 nė 08:25
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2018, 08:32   #42
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
dihet,dihet 100%,pune prrallash.
jo jo esht e vertet biles njera e ka ber liber ketu ne angli edhe nese doni ta dini cfar ndodh lilith e la adamin sepse atij si pelqente kur ajo ishte siper edhe shkoj prap me even lilith u be xheloze derisa ajo pranoj even ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ne dy vjet adami do behet gay prandaj mos u merzisni disa e besojn aq shum saqe shkruaj liber e te tjer ne forume gjithkush thot por asnjeri shkruan te verteten sepse ajo esht aq e thjesht saqe e ben te pamundur existencen e saj x
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2018, 09:25   #43
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,005
Thanks: 13,283
Thanked 7,849 Times in 5,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

Was ist ein katholischer Priester? Jemand, zu dem alle Vater sagen dürfen, außer seinen eigenen Kindern.

Unbekannt.....oder


Schwesterchen....
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Bruederchen_Speckter_11.jpg (21.7 KiloByte, 25 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg fanciullasenzamani2.jpg (20.0 KiloByte, 25 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 22:45   #44
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,974
Thanks: 299
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

Kam njė pyetje pėr fetarėt qė e njohin zotin hebraik:
Zoti krijoi njeriun si kopje/shėmbėlltyrėn e tij. Pėr ēfarė i duhet hajdari/bila/palla atij zotit atje nė hapėsirė?
Pėrdersia Adami kishte bilė, i bie qė edhe ai zoti kishte se kopje tė tijėn ia bėri dhe Adamit.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 22:59   #45
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,297
Thanks: 1,655
Thanked 1,119 Times in 746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

Éventé paska pasur dashnore
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2018, 11:45   #46
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 4,137
Thanks: 2,783
Thanked 5,145 Times in 1,686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 88
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

Po Zoti pse e beri Lilith me te zonjen? Ne dore e kishte mos ta bente. Pse patjeter duhej te degjonte Adamin dhe ti plotesonte pakenaqesite/kenaqesite e tij. Diskriminuese.
Pse sna beri perfekt xhanem, se po hamė dynjan?!
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2018, 11:58   #47
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,583
Thanks: 3,154
Thanked 3,382 Times in 2,282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

ama nuk e kuptova, ēfare ka te beje kjo Eva me gravitacionin e tokes
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2018, 12:30   #48
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ama nuk e kuptova, ēfare ka te beje kjo Eva me gravitacionin e tokes
Ti nuk ke plumbce (peplumce i thone) ta peshosh, por ke vinc ta ngresh kunder gravitacionit...tani gjykoje vet se me shume na behet toka shesh me lule...


p.s. Eva ishte ne Toke...Lilith si Sirena ne uje me bisht si akrėpi
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2018, 12:35   #49
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,583
Thanks: 3,154
Thanked 3,382 Times in 2,282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Ti nuk ke plumbce (peplumce i thone) ta peshosh, por ke vinc ta ngresh kunder gravitacionit...tani gjykoje vet se me shume na behet toka shesh me lule...


p.s. Eva ishte ne Toke...Lilith si Sirena ne uje me bisht si akrėpi
ama garant kane pasur llaven magma ca thua mo, ta shkrijne vincin ne gjithe ate llave vudhkanoro-perveluese gravitacjonja ngelet vetem teori per libra te lexohet, nuk funksionon me aty
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2018, 12:38   #50
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ama garant kane pasur llaven magma ca thua mo, ta shkrijne vincin ne gjithe ate llave vudhkanoro-perveluese gravitacjonja ngelet vetem teori per libra te lexohet, nuk funksionon me aty
futi ca nga ajo magma blu te shpetosh gjysmen e vincit te pakten
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur