Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-05-2018, 20:36   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,225
Thanks: 157
Thanked 976 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
“Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

“Air Albania”, ja kur nis fluturimet kompania e parė shqiptare: Bileta ekonomike

“Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve, pritet tė fillojė transportin e pasagjerėve nga Tirana drejt destinacioneve kryesore nė Europė nė fund tė muajit Qershor.

Edhe pse stafi drejtues i “Air Albania”, nė bashkėpunim tė ngushtė me qeverinė shqiptare, janė duke finalizuar pėrgatitjet e fundit pėrpara se avionėt tė nisin fluturimin, Tv Klan ka mėsuar se fillimisht, “Air Albania” do tė fluturojė drejtė Romės, Stambollit dhe Londrės, pėr t’u pasuar nga njė program akoma mė i plotė, kryesisht me destinacion kryeqytetet europiane mė tė kėrkuara nga pasagjerėt.

Brukseli, Athina, Milano, Mynihu, Barcelona e shumė destinacione tė tjera nuk do tė vonojnė tė jenė pjesė e fluturimeve tė “Air Albania”.

Por surpriza do tė vijė nė muajt e fundit tė vitit, kur avionėt transoqeanikė tė lidhin me njė fluturim tė drejtpėrdrejtė Tiranėn me Nju Jorkun.

Filozofia e “Air Albania” ėshtė kombinimi i biletave ekonomike me ēmimet tejet konkurruese nė treg, me klasin e biznesit qė pritet tė jetė i standardeve tepėr tė larta.

Nė tė gjitha fluturimet e “Air Albania”, pavarėsisht klasit tė biletės, do tė ofrohet falas ushqimi i ngrohtė dhe nuk do tė mungojnė pije freskuese apo alkoolike.

Teksa ekuipazhi i shėrbimit tė Air Albania ėshtė duke u trajnuar, burime nga kompania japin detaje edhe pėr flotėn e avionėve, tė cilėt do tė gjithnjė “Airbus 320” pėr fluturimet brenda Europės dhe “Airbus 330” pėr fluturimet drejt Amerikės.

E ndėrsa mosha e avionėve qė fluturojnė sot nga Shqipėria ėshtė 18.5 vjeēarė, avionėt e “Air Albania” do tė jenė tė gjithė jo mė shumė se 10-vjeēarė duke e bėrė kompaninė e fluturimit shqiptar jo vetėm mė modernen nė Ballkan, por edhe me njė nga flotat mė tė reja nė Europė./Tv Klan/
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 21:04   #2
skifteri
V.I.P
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Aug 2016
Vendndodhja: Canada
Posts: 681
Thanks: 877
Thanked 285 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
skifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyer
Re: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Bashkepunim e bashkim te hollash te vjedhuna e korrupsioni nga erdogan e rama. Po nejse, histori tjeter kjo.
skifteri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i skifteri pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 22:15   #3
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,525
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

E kishin sa e di une shume vite me pare nje AirAlbania, deri sa i la pasagjeret aeroporteve te dynjase. Edhe ketu e paskan gjetur nje burim te ri per shperlarje te canabis lekave ne emer te investicionit te rilindur me tumane jeniēerin e hartukanit.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 22:29   #4
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,389
Thanks: 5,005
Thanked 6,170 Times in 2,913 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 636
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Jo flm.......
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 22:34   #5
Linda
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,809
Thanks: 2,680
Thanked 1,147 Times in 655 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Une si kam bese ktyre kompanive shqiptare
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 00:35   #6
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Kompania e Erdogan bey junior.Me kete rast fiton ndonje kacidhe edhe qehajahi i Arnavutlukut Ramaed Ramarrena
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 18:40   #7
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 923
Thanks: 161
Thanked 357 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
xhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
E kishin sa e di une shume vite me pare nje AirAlbania, deri sa i la pasagjeret aeroporteve te dynjase. Edhe ketu e paskan gjetur nje burim te ri per shperlarje te canabis lekave ne emer te investicionit te rilindur me tumane jeniēerin e hartukanit.
dhe e vazhdoj belleair traditen
__________________
pis milet
xhori nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 18:44   #8
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,265
Thanks: 7,202
Thanked 5,802 Times in 2,436 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Nese do te kete lidhje direkte me Londren eshte nje lajm i mire per bashkatdhetaret ne Angli. Pa dyshim qe edhe standardi do te gjykohet !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 20:48   #9
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 747
Thanks: 20
Thanked 225 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Sikur te zbythet blu panorama mire do ishte. Shpresoj per mire e mbare AirAlbania.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur