Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-05-2018, 20:40   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,225
Thanks: 157
Thanked 976 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Tė paktėn kėshtu thotė specialisti i joshjeve virtuale dhe konsulenti pėr “Net Dating Assistant”, Noah Rose.

Falė shfaqjes sė sajteve tė reja dhe aplikacioneve qė qarkullojnė nė internet, dashuria online duket se ėshtė kthyer nė njė lloj fenomeni kohėt e fundit.

Padyshim qė sa mė shumė alternativa tė ketė, aq mė shumė komunikim krijohet! Por edhe nė internet ju leverdis tė parapėrgatitni njė strategji afrimi pėr dikė qė e pėlqeni pėr tė pėrfituar njė takim “tė gjallė”.

Noah Rose, trajner joshjeje dhe konsulent pėr “Net Dating Assistant”, ju rrėfen dhjetė rregulla pėr tė mos bėrė hapa tė gabuar.

Zgjidhni sajtin e duhur

Ēdo sajt takimesh ka karakteristikat e veta specifike, duke iu drejtuar po ashtu njė publiku specifik. Pėrpara se tė regjistroheni nė tė, mendojeni mirė atė qė po kėrkoni nė mėnyrė qė tė rrisni mundėsinė pėr tė takuar shpirtin binjak. “Pra gjeni njė sajt vėrtet tė sigurt takimesh apo njohjesh online”, thotė specialisti Rose.

Prezantohuni nė mėnyrėn e duhur

“Mos u rrėfeni shumė dhe mbi tė gjitha, mos e ngatėrroni profilin tuaj me njė CV. ‘Leximi’ i profilit duhet tė korrespondojė si njė takim ‘i gjallė’. Ėshtė e kotė pėr shembull qė tė shkruani se keni sens humori. Ju mund ta tregoni atė ndryshe! Mendoni pėr kompetencat tuaja dhe jo pėr njohuritė. Shumė profile janė shumė pak origjinalė, ndaj bėjini sa mė shumė dallimin vetes”, thotė trajneri i joshjes.

Zgjidhni foton e duhur

Fotoja e profilit ėshtė thelbėsore. Ndaj bėni kujdes, zgjidheni atė me vėmendje, sepse ajo do tė jetė prezantimi i parė nė lidhje me ju, qė nė sekondat e para. “Pėr foto kryesore tė profilit tuaj, zgjidhni njė me plan tė parė, ndoshta tė realizuar nga njė fotograf profesionist. Duhet tė keni njė pamje tė bukur padyshim, pa buzėqeshje false. Te fotot e tjera, jini mė tė lirshėm duke postuar pėr shembull njė moment teksa jeni duke luajtur ndonjė sport ose teksa qėndroni nėn shoqėrinė e miqve. Shmangni fotot ku dukeni si tė ēmendur, ose ato para makinės. Dhe shmangni absolutisht edhe selfie-t, qė japin pėrshtypjen se ju nuk keni miq!”.

Qėndroni tė disponueshėm

Kur tė krijoni njė profil, mund tė shtoni tė gjithė kriteret qė dėshironi pėr personin qė do tė viheni nė kėrkim. Por pėrpiquni tė qėndroni tė disponueshėm edhe pėr tė takuar persona qė nuk u korrespondojnė kritereve tuaja. Gjithsesi, nė fund tė fundit, zemra nuk komandohet!

Personalizojeni mesazhin e parė

Mesazhi i parė qė do t’i dėrgoni personit qė ju intereson, ėshtė thelbėsor. Sa mė shumė ta pėrpunoni, aq mė shumė mundėsi do tė keni qė tė merrni njė pėrgjigje. “Shmangni mesazhin klasik ‘Pėrshėndetje, si jeni?’, qė i bezdis shumė femra. Mos shkruani shumė, por pėrpiquni qė personin qė do tė marrė mesazhin, ta bėni tė buzėqeshė. Bėni pėr shembull ndonjė koment tė kėndshėm rreth profilit tė tij/saj, duke i vėrtetuar se jeni tė interesuar pėr tė dhe se e keni ndjekur nė profilin e caktuar qė ai/ajo disponon.

Shmangni gabimet drejtshkrimore

Duke qenė se takimet virtuale bėhen nėpėrmjet tė shkruarit, ju leverdis tė bėni kujdes nė gramatikė dhe nė sintaksė, duke shmangur gabimet! Kjo gjė jo vetėm qė tregon nivelin tuaj tė formimit, por i jep mundėsi tjetrit tė kuptojė origjinalitetin tuaj. Sipas Noah Rose: “Sot, tė shkruarit pa gabime ėshtė njė cilėsi e rikėrkuar. Shmangni shkurtimin e fjalėve, dhe mos tejkaloni rendin e bisedės”.

Pėrshtatuni me bashkėbiseduesin

Ndryshoni temė nė varėsi tė bashkėbiseduesit. Shfaqni kėrshėri ndaj tjetrit. “Ekzistojnė aq shumė profile tė ndryshme nė internet, saqė pėrshtatja me bashkėbiseduesin ėshtė realisht e domosdoshme. Herėt a vonė do ta gjeni atė me tė cilin bisedat do t’i keni mė tė lehta”.

Jini vetvetja

Duke qenė se qėndroni pas ekranit tė kompjuterit, ju mund ta keni mė tė lehtė tė gėnjeni. Por ėshtė e rėndėsishme tė mos transformoheni nė “kėnaqėsi” me ēdo kusht. “Gjithēka duhet ta bėni me sinqeritet tė plotė, sepse vetėm kėshtu nuk do t’ju duhet tė mbani mend gėnjeshtrat qė mund t’i keni thėnė bashkėbiseduesit, si e si pėr t’u dukur mė tė mirė”.

Takohuni ballė pėr ballė

Nuk ėshtė e thjeshtė qė tė dini se kur ėshtė momenti i duhur pėr t’u takuar ballė pėr ballė. Por kini parasysh qė sa mė parė tė shiheni, aq mė mirė ėshtė! “Edhe pse jam njė trajner i joshjes nė internet, kėshilloj gjithmonė qė t’i privilegjoni marrėdhėniet e drejtpėrdrejta”.

Angazhohuni me personin e zgjedhur

Nė internet ėshtė e thjeshtė tė krijosh shumė marrėdhėnie, por herėt a vonė duhet tė zgjidhni atė qė ju pėlqen mė shumė. “Momenti qė duhet tė zgjidhni, ėshtė i pashmangshėm. Pasi ta keni bėrė, hiqni dorė prej kėrkimeve tė tjera nė internet”, pėrfundon Rose.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Onyx pėlqehet nga
i vjetėr 13-05-2018, 21:14   #2
skifteri
V.I.P
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Aug 2016
Vendndodhja: Canada
Posts: 681
Thanks: 877
Thanked 285 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
skifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Kush di me ba jashte shtepise, di me e bo ene nga kompjuteri e telefoni!
skifteri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 21:17   #3
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,119
Thanks: 561
Thanked 641 Times in 450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Po ku paskemi qene.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dulcis in Fundo pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2018, 01:10   #4
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,915
Thanks: 30
Thanked 168 Times in 113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Re: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Keshilla te vyera , tani qe i lexova ndihem tjeter njeri dhe them se do shkojne gjerat me mire
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i daniel00 pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2018, 07:43   #5
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,753
Thanks: 4,748
Thanked 1,366 Times in 752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Eh, fuck this.....lol

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kurt : 14-05-2018 nė 07:56
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2018, 09:40   #6
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,225
Thanks: 157
Thanked 976 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga skifteri Shiko postimin
Kush di me ba jashte shtepise, di me e bo ene nga kompjuteri e telefoni!
E sakte, lol.

Edhe pse mendoj qe virtualiteti ju jep perparesi atyre qe jane me te turpshem ne jeten reale, atyre qe shkruajne paster dhe jane te qarte, ndersa nese ke lexuar ca libra/poezi thjesht behesh Romeo
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 19:32   #7
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,461 Times in 1,909 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Citim:
...kėshtu thotė specialisti i joshjeve virtuale
Ok, kaq ishte!

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 22:06   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

aaaavaaav, po ēfare rregulla ortografike e syreta te renditura, jo vetvetja ; se futet aty njeriu ti theje monotonine miletit per dhafa e muhabet, kam per te bere nga shtepia deri ne mengjes pdhus edhe te vazhdohet dita e tere e te vije nata.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2018, 22:45   #9
Miranda
V.I.P
 
Avatari i Miranda
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,028
Thanks: 531
Thanked 826 Times in 333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Miranda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Ktu ne kte forum skam shpresa,po futem ne ndonje forum tjeter .
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 04:12   #10
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Omg. Si nuk e kisha lexuar me pare. Dhjete vjete jete m'u shtuan nga ky shkrim. Noah Rose, po e them me bindje te plote, qenkerka jo vetem nje ekspert joshjeje por edhe nje nga komedianet (humoristet) me te medhenj qe kam lexuar.

Sinqerisht sapo me dha forca ky shkrim. Fizikisht ndihem e forte por mentally drained. U ngrita nga gjumi i pasdites me nje ndjenje shijeje te hidhur ne goje.

vargjet qe me kishin ngelur ne koke ishin:

Bere reformen agrare o i madhi Skenderbe!

E kuptova qe kisha ngaterruar burrin e tezes nga Durresi me qenin tim.
U perpoqa te gjeja ku e kisha shkruar kete lapsus fatal por nuk e gjeta. Ndoshta e kisha shkruar ne mendjen time.

Burrit te tezes Fili, ndjese paste, xhaxhi Gorit, nga Qyteti Stalin, i mungonte nje gisht. Dhurata qe durrsaket me ben per martese ishte nje China Set.

I kontrollova gishtat qenit, dhe i ka ne rregull, shyqyr Zotit. Do kem kapercyer kohen shume shpejt dhe mendimi ngriu tek momenti kur vajza po i priste thonjte dhe prej nxitimit ia preu aq thelle saqe hemoragjia nuk i pushoi per shume ore. Shyqyr qe nuk e lame gangrenizimin e gishtit. Ne memorje me kane mbetur dy versione te ngjarjes dhe fakti qe qeni ka gishtin me sjell rehatine e suksesit te veprimit tim.

Dola jashte teme.

Long time no see Onyx.

Uroj te jesh mire. Dil here pas here te na besh ndonje gallate me kete humor te holle qe ke.


PS. Nje mesazh qe mora ne private messaging ishte: Njeriu manipulator!? (pikecuditje-pikepyetje) qe do te thote: "Kush eshte" dhe "jam une".

Nje nga mesazhet me te bukura qe kam marre.

Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
i vjetėr 20-09-2018, 07:25   #11
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,053
Thanks: 1,983
Thanked 1,994 Times in 1,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Edhe dashuria online ka rregullat e saj pėr t’u gjetur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ok, kaq ishte!

Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur