Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika shqiptare

Muzika shqiptare Diskutime mbi muzikėn nė Shqipėri.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-05-2018, 22:46   #221
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

.........

Kushtuar Heroit Legjendar Adem Jashari!


Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kang
Me i thur kang bash legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit

Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reqakun
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen
Tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen
Tash sa vjet

Qou Adem
Qou po t'thojn zoqt e malit dhe bilbilat
qou Adem
Po thojn lulet trandafilat
Qou Adem
Po thon kangat thon dhe trimat
Qou Adem
Qou shpejt
Qou shpejt mos rri te varri thot nenelokja
Qou se mjaft ta flladiti ballin toka
Qou se ty te kerkon e tan Kosova
Ty Adem

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang Adem Jasharit
T'i kendoj
T'i kendoj bash legjendarit
T'i kendoj

E t'i them
E t'i them se gjaku i tij eshte vet liria
Qe ka ardh ne Kosov e n'brigje t'drinit
Kjo liri ja flladiti ballin trimit
Ja flladit.....__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 14-05-2018, 22:59   #222
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

...........

Kohė Maturantėsh...


__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 15-05-2018, 22:46   #223
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

.......

Njerzit qe i duam, e kane influecen te te bejne te ndryshosh mendim!


__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 00:20   #224
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

........

Sa shume e gjejm veten ne disa tekste kengesh...!!!

"....Jeta me art..."kur me shihni se jam tuj kendu
e me gaz n'fytyr qe kam
mos mendoni ju o miqt e mi
se cdo her e lumtur jam

kenga gazi jo cdo her,
nuk e thon lumturin
ato fshehin boten time
vuajtjen aaaaa merzin

jam si ju e jam me ju
e me brenga te pa fund
shpeshher zemra esht tujm qa
e un e jam tuj kendu

kenga, gazi jo qdo her
nuk e thon lumturin
ato fshehin boten time
vuajtjen aaaaa merzin

sa e mir jeta me art,
kete gjithkush do ta thot
por me leht e me e mir
esht jeta e rendomt

kenga gazi jo qdo her
nuk e thon lumturin
ato fshehin boten time,
vuajtjen aaaaa merzin
.....
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 00:23   #225
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,981
Thanks: 2,721
Thanked 2,324 Times in 1,504 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Repertori i kėngėve tė mia!

Lumturia ėshtė njė ide e thjeshtė
Para syve tuaj
Mes ajrit qė merr frymė
Dhe ai qė
Ju mezi mbani mbrapa
Ne tashmė kemi njė pėrvojė tė pėrjetuar
Cili tė them tė vėrtetėn
Duket mė shumė si njė konflikt
Zemra shpesh ofendohet
Nga njė gisht qė
Ke treguar nė gjoksin tim
Nėse sytė dėshtojnė
Tė tė tregoj atė qė sheh
Do tė pėrpiqem t'ju tregoj
Sepse me sa duket ju nuk besoni
Ėshtė shumė e gjatė qė tė flisni ngadalė me mua
Ka shumė vite qė njohim njėri-tjetrin
Ne do tė kishim vėnė nė njė ndėrtesė tė tėrė
Nė vend tė kėsaj, njė mur ndan
Ėshtė shumė e gjatė qė tė flisni ngadalė me mua
Ose jeni njė kujtesė e largėt
Ėshtė dashuri ose vetėm njė obsesionĖshtė njė erė e nxehtė
Shumė e nxehtė qė vdes
Ėshtė e nxehtė qė vdes
Unė luaj luftė
Sepse dashuria nuk mė ka dhėnė kurrė afat
Por nėse do tė tė kthehem pėrsėri
Nė dyshim, ...


Kenga qe e ndjej time , né keto momente!
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 00:26   #226
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

.........

Pėrse na ndodh vetėm nga larg,
Tė dashurohemi me mall nė shpirt
Pėrse vallė gjithė ky, kaq i lig fat
Asgjė s'prekin duart, veē prekin syt

Ndoshta edhe fati kėshtu pėr Ne donte
Pėr dy zemra qė kaq fort dashurohen
Vetėm nė ėndrra shpirtrash na' takonte
Athu', kurr' mė pranė s'mund tė afrohen

| E.H. |__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 00:36   #227
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

.......

"....M'fal o zot nese smund ti ndal keta lot...
....pse moj nane tjeret kane shpi te madhe...
....e une nuk kam as Abetare..."Pershendetje Lea!
Mire se ke zbrit tek tema...
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 00:48   #228
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

.............

Fikni boten dhe ndizni muziken!
Shpirti do melodi, jo zhurme.
(A.Gjoni)__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 00:54   #229
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

........

Kur njeriu ėshtė edhe i kėnaqur edhe i gėzuar edhe i lumtur pėr tė vetmin fakt se ėshtė, se ekziston dhe se e kupton jetėn , me tė gjitha anėt e saj pozitive e negative, si njė dhuratė me vlerė tė paēmueshme, atėherė njeriu ėshtė i hareshėm.


__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 09:42   #230
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,981
Thanks: 2,721
Thanked 2,324 Times in 1,504 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

Udhėtimi me ju nė krahun e bėrė nga shkallėt
Mblidhni sheqerin nė vend tė kripės
Dhe qesh me asgjė qė pastaj na ēon nė fotot prej nesh
Nė njė selfie erdhi keq

Shiu zgjat koktejun e bėrė pėr tė qėndruar
Dhe bota juaj po fluturon nė ndėrkohė akulli bie
Ju ngadalė bie nė gjumė, atėherė unė do t'ju marr brenda nė qoftė se ju dėshironi
Ndėrsa unė jam duke parė ty
reklamat

Mė tregoni diēka qė mbetet
Pa bėrė mė shumė se skena ėshtė e pėrsosur
Nėse shikoj, gjithēka tashmė ėshtė mė mirė
I humbas fjalėt

Provoni me sytė tuaj pėr tė mė treguar atė qė nuk mundeni
Kur jeni nė qendėr me lėvizjet tuaja
Nėse kuptoj se dashuria ekzistonI humbas fjalėt You raise the radio dhe pastaj ulni mbrapa
Dhe Piazza della Scala duket tė ngrihet
I vura duart mbi sytė e mi dhe pres qė tė flas
Po, por mos shikoni

Koha dhe koha e madhe e hapėsirės
Pikat ndjekin njėra tjetrėn nė dritare
Ju ende keni atė film pėr tė pėrfunduar, por dashuria ėshtė vonė, qėndroni kėtu
Nėse jo, unė do t'ju them pėrfundimtar Mė tregoni diēka qė mbetet
Pa bėrė mė shumė se skena ėshtė e pėrsosur
Nėse shikoj, gjithēka tashmė ėshtė mė mirė
I humbas fjalėt

Provoni me sytė tuaj pėr tė mė treguar atė qė nuk mundeni
Kur jeni nė qendėr me lėvizjet tuaja
Nėse kuptoj se dashuria ekziston
I humbas fjalėt
Dhe unė humbas fjalėt e miaDhe unė humbas fjalėt e mia
Dhe unė humbas fjalėt e mia Mė tregoni diēka qė mbetet
Pa bėrė mė shumė se skena ėshtė e pėrsosur
Nėse shikoj, gjithēka tashmė ėshtė mė mirė

Provoni me sytė tuaj pėr tė mė treguar atė qė nuk mundeni
Kur jeni nė qendėr me lėvizjet tuaja
Nėse kuptoj se dashuria ekziston
I humbas fjalėt
Dhe unė humbas fjalėt e mia
Dhe unė humbas fjalėt e mia
Dhe unė humbas fjalėt e mia
I humbas fjalėt
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 17:10   #231
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

edhe me kete krejt atyre ērnogoreve edhe serboshqiptareve, shituni me shpejte prej aty e atje, ku jeni se vone ka per te ju shkuar sahati hengert dreqi e kishin mbushur Shqiperine golluma te dal Gandalfi me kose te modhe

__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2018, 11:17   #232
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
edhe me kete krejt atyre ērnogoreve edhe serboshqiptareve, shituni me shpejte prej aty e atje, ku jeni se vone ka per te ju shkuar sahati hengert dreqi e kishin mbushur Shqiperine golluma te dal Gandalfi me kose te modhe

https://www.youtube.com/watch?v=5Ximkdp5WCE
O Pirat Presheva
O Katalizator...
Rrofsh per kengen ...Iliri ka ba kryevepra gati ne secilen kenge....degjoje edhe kete...e lere mos u merr shume me Reken e Keqe

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2018, 11:20   #233
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

O kallne, kallne o vllezer shqiptare

__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ragnar pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2018, 11:21   #234
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

........
Mos m'raft mallkimi i dashnis tande...
E Ty kurr mos t'raft mallkimi i dashnise teme...__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2018, 11:26   #235
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

Kjo kenge me prek ne shpirt, sa here qe e degjoj me mbush me emocione dhe me le pa koment.


Po e lini nenen
me duar ne gji
po shkoni i ri atje
ku sju do asnjeri
Kosova po qan
Kosova po thrret
Bije mos me lini
te mjere e te shkrete
pa rinine qe kemi
dhe vendi eshte i kote
tani edhe dasmat
po i bejm me lot
Kosova po lengon
Kosova po qan
kthehu oj rini
e lere ate ane.

2x.
Tash po bie shi
eshte grysur qielli
nga lotet e mi
nuk po nxen dielli
Kthehu oj rini
nena po therret
kurr Kosova lot me mos te kete.

Kalle moj ti moj goce kalle
faculeten e beqarit
Ne zjarr te dashurise
ne burim te rinise.

Po e lini nenen
me duar ne gji
po shkoni i ri atje
ku sju do asnjeri
Kosova po qan
Kosova po thrret
Bije mos me lini
te mjere e te shkrete
pa rinine qe kemi
dhe vendi eshte i kote
tani edhe dasmat
po i bejm me lot
Kosova po lengon
Kosova po qan
kthehu oj rini
e lere ate ane.

2x.
Tash po bie shi
eshte grysur qielli
nga lotet e mi
nuk po nxen dielli
Kthehu oj rini
nena po therret
kurr Kosova lot me mos te kete.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ragnar pėlqehet nga
i vjetėr 02-06-2018, 22:12   #236
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ēaushi Shiko postimin
O Pirat Presheva
O Katalizator...
Rrofsh per kengen ...Iliri ka ba kryevepra gati ne secilen kenge....degjoje edhe kete...e lere mos u merr shume me Reken e Keqe

https://www.youtube.com/watch?v=7hIpCIIFMPk
Hahaha edhe ne jemi Drenice Reken e keqe e kemi quar ne kufi edhe po deshti me u pajtuar me neve duhet me marre bac Antonin, qofte edhe prej kenges plus me i paguar ēka te na haet neve ne dyqan o nuk te ka guxuar me levize prej internimit

Iliri e ka kalle kengen ēdo here ne 150 % emocion e vlere.

Ja edhe nje, Dada Shote i ka purzhite mushkerite shumadincave manzere, e keta drogiraqat e Edvin Kristaq Droges nje inhalim te narkotikes edhe nuk e dine me, as se ēfare jane pdhus i bejne edhe pazar shkurdhatat

__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 02-06-2018, 22:32   #237
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Hahaha edhe ne jemi Drenice
Pirat!
Mkish marr malli per zanin e Demir Krasniqit ....ehhh dynja dynja kur i leshonte Radio Prishtina kenget e tij...ndoshta ti je i ri e se mban mend...!?!


__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 02-06-2018, 22:46   #238
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

e kam degjuar ndonje kenge nga ky, por nuk qe e kam percjellus si preference dhe nuk jam edhe gjenerate e kullerave e Noyzave te sotit

ja edhe nje, e pata degjuar viteve te 90-ta, kenge e bukur.

__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 02-06-2018, 22:53   #239
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,039
Thanks: 5,602
Thanked 2,273 Times in 1,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

.........

Pirat!
Nga kjo kengetare me pelqen kjo kenge... ka 20 vite qe e degjoj qysh kur ka kendu me Gezim Niken!
Rrofte Tropoja !


__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 02-06-2018, 23:12   #240
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,519
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

ja edhe nje per Tropojen maloke jane number one, veē kush ua ka inat

__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur