Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura

Infrastruktura Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-03-2019, 15:44   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,050
Thanks: 417
Thanked 1,653 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Cilat janė 7 urat mė tė rrezikshme nė Shqipėri?

Ura e Tapizės ėshtė cilėsuar si njė nga 7 urat mė tė rrezikshme nė vend pėr shkak tė degradimit tė saj ndėr vite.Edhe pse pak ditė mė parė Autoriteti Rrugor Shqiptar doli nė njė deklaratė duke thėnė se ka devijuar qarkullimin e automjeteve tė rėnda nė kėtė urė.

Automjetet e rėnda vijojnė tė qarkullojnė nė autokolonė, ndonėse kjo urė paraqet rrezikshmėri tė madhe.

Interesimit tė Tv Klan, drejtues tė Policisė Rrugore iu pėrgjigjėn se ende nuk kanė marrė ndonjė njoftin pėr kufizim qarkullimi apo devijim tė saj nė njė rrugė dytėsore.

Po kjo nuk ėshtė e vetmja urė ku qarkullimi i automjeteve ėshtė i rrezikshėm. E njėjta situatė ėshtė edhe tek ura e Leklit dhe asaj tė Dragotit nė Tepelenė. Struktura mbajtėse e kėtyre dy urave duhet ndryshuar totalisht.

Mė shumė se 50% e urave nė Shqipėri kanė probleme me sigurinė. Njė raport i hartuar nga Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė tregon se 7 prej tyre janė nė gjendje emergjente, pėr tė cilat do tė nisė riparimi.

__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-04-2019, 14:58   #2
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,124
Thanks: 0
Thanked 1,745 Times in 1,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cilat janė 7 urat mė tė rrezikshme nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Ura e Tapizės ėshtė cilėsuar si njė nga 7 urat mė tė rrezikshme nė vend pėr shkak tė degradimit tė saj ndėr vite.Edhe pse pak ditė mė parė Autoriteti Rrugor Shqiptar doli nė njė deklaratė duke thėnė se ka devijuar qarkullimin e automjeteve tė rėnda nė kėtė urė.

Automjetet e rėnda vijojnė tė qarkullojnė nė autokolonė, ndonėse kjo urė paraqet rrezikshmėri tė madhe.

Interesimit tė Tv Klan, drejtues tė Policisė Rrugore iu pėrgjigjėn se ende nuk kanė marrė ndonjė njoftin pėr kufizim qarkullimi apo devijim tė saj nė njė rrugė dytėsore.

Po kjo nuk ėshtė e vetmja urė ku qarkullimi i automjeteve ėshtė i rrezikshėm. E njėjta situatė ėshtė edhe tek ura e Leklit dhe asaj tė Dragotit nė Tepelenė. Struktura mbajtėse e kėtyre dy urave duhet ndryshuar totalisht.

Mė shumė se 50% e urave nė Shqipėri kanė probleme me sigurinė. Njė raport i hartuar nga Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė tregon se 7 prej tyre janė nė gjendje emergjente, pėr tė cilat do tė nisė riparimi.

https://www.youtube.com/watch?v=XiXxnjp8S-s
@Onyx . Degjo plakun ti qe eshte i zanatit. Ok ? Mos u merr me media apo me pseudo inxhinjere vk. Keta te hapin barkun. E pashe ate dokumentarin , per kuriozitet dhe verifikova ate qe mendoja . Keta jane l*qe more bir , jo inxhiniere. Si ne te gjithe boten por dhe ne Shqiperi ka ligje dhe per urat. Nuk mund te mbyllesh uren se do ti apo i kane dale pilotat.Me kupto drejt. Ato jane shenje te dregradimit)dhe uene s'e ve ne dyshim)....por asnje nga urat qe pashe une nuk kishte ne krahun e djathte tabelen qe tregon ngarkesen maksimale per aks qe lejohet ne keto ura. Kjo eshte e detyrueshme me standart. Pra si mund te pretendosh se ura eshte keq apo mire, kur nuk ke bere nje matje dhe nuk ke vendosur nje tabele, apo nuk i referohesh asaj tabele ? Si mund te pretendosh se ura eshte degraduar,kur nuk e ke idene se per cfare eshte projektuar dhe sa eshte ngarkesa e lejuar e makinave qe kalojne siper ? Sepse ura mund te jete projektuar per ngarkese ne aks 10 Ton dhe kalojne makina me ngarkese ne aks 15 Ton dhe ne kete rast kemi te bejme me krim, per te cilen duhet te shkosh ne burg. Nga ana tjeter nje ure mund te mos jete e papershatshme per nje makine me tonash per aks te themi 10 Ton, por eshte e pershtateshme per nje makine me tonazh per aks 5 Ton. Keta qe shikon ti o miku, vetem inxhiniere nuk jane. Keta as per te fshire halen s'i merr dot se t'a ndyjne me keq. Dhe ne themi kemi profesioniste.... Po ca mut profesionistesh ke i ne o te keqen. Hajvaner. Opo thuaj mire qe jane bere en ate kohe nga njerez me mend ne koke se do i kalonim lumejte ne vahe tani. Po me urat c'paten?Ai Shkreli eshte ai arkitekti (arkitrau) ? Mire Ministri se vk, do jete partiak, por zv duhet te jete i zanatit .

Sa per informacion kjo @Onyx.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 10-04-2019 nė 15:01
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur