Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Projektet e Arkitekturės dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-06-2017, 07:08   #81
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,941
Thanks: 1,993
Thanked 2,840 Times in 1,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 08:16   #82
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,507
Thanks: 4,194
Thanked 4,525 Times in 3,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

thane edhe xhaja e inaguroj sheshin me moton jeta osh qef ne Tirone ene kabinat i mungojne sheshit

http://m.gazetaexpress.com/mobile/fu...-video-386906/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 09:13   #83
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 899
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Edhe kete me siguri shesh te lemuar e kane bere. Nje shi a nje bore spitalet e traumes do jene plot me fraktura. Keshtu eshte kur kryemnistri eshte vizatimor dhe shikohet vetem pamja dhe asnjehere funksioni dhe fatura financiare te mbeshtet projektin.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 10:09   #84
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Edhe keto leka te pensioni i mamit te Lali Erit kane per te shkuara.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 10:46   #85
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,920
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Sa smirusha dhe xheloza shof verdall mer ej se mor vesh fare. Te shash ate shesh kryeveper per mu eshte nje shenje e theksuar mosmirnjohje e popullit.k kto kritiket e famshem jane mesuar ti shtypi regjimi berishian deri ne palce. Nejse se sjep efekt gjths kjo qe them. Mezi pres ta shoh nga afer tani
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 15:27   #86
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,941
Thanks: 1,993
Thanked 2,840 Times in 1,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

http://www.m.lapsi.al/node/58329


http://joq.al/artikull/180820.html
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 15:43   #87
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Par a na e bje naj version ose naj projekt tanin se si duhet te ishte sheshi perfekt

Po pate naj ni kuptohet
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 21:32   #88
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Hic fare nuk me pelqen e gjithe ajo hapesire boshe ne mes, por perveē kesaj nuk e shoh as funksionale per qytetaret. Apo do i fusi edhe aty ndonje park lojrash me koncesion, se s'lane hapesire publike pa shkerdhyer.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2019, 11:41   #89
ajzberg
ajzberg
 
Avatari i ajzberg
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 106
Thanks: 37
Thanked 93 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
ajzberg ka njė atmosferė spektakolareajzberg ka njė atmosferė spektakolareajzberg ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Sheshi ?....Nuk eshte me shesh ,por nje kodrinore me pllaka.
Gabimi i pare ishte kjo koder qe u be si nje guacke per te mbajtur parkimin poshte saj...
E para ,sheshi nuk ka horizont ,provojeni te qendroni ne nje cep te tij ,do te shikoni tutje koka ,gjysem trupa me koke dhe ata qe i ke prane i shikon te plote.
E dyta ,kur rri ne maje te kesaj kodre pllakatore ,barazohesh me Skenderbeun dhe po te jesh pak i gjate e fundos statujen me gjithe kale.
E treta ,ne pllakashesh nuk kalohet ne vere sepse verbohesh nga pllakat.....dhe uji i nxjere nga shatrivanet nuk freskon njeri pervec se ata qe ulen ne bythe poshte tyre.....
Mbjellja e shkurreve nga e gjithe Shqiperia nuk ka kuptim ,sheshpllaka nuk eshte sheshi botanik....shikoini pluhurin qe mbajne dhe aromen e rigonit me ate te shurres ne cepat e tij .
Bllokimi dhe berja pjedonale ka sjelle temperatura me te larta ne shesh ,kjo per arsyen e thjeshte sepse nuk qarkullojne makina te cilat jane krahet e nje ventilatori gjigand qe leviz ajrin e sheshit .....
Kaq per sot.
__________________
Dija ėshtė injorancė e mėsuar.....
ajzberg nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 14:29   #90
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,610
Thanks: 0
Thanked 1,583 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ajzberg Shiko postimin
Sheshi ?....Nuk eshte me shesh ,por nje kodrinore me pllaka.
Gabimi i pare ishte kjo koder qe u be si nje guacke per te mbajtur parkimin poshte saj...
E para ,sheshi nuk ka horizont ,provojeni te qendroni ne nje cep te tij ,do te shikoni tutje koka ,gjysem trupa me koke dhe ata qe i ke prane i shikon te plote.
E dyta ,kur rri ne maje te kesaj kodre pllakatore ,barazohesh me Skenderbeun dhe po te jesh pak i gjate e fundos statujen me gjithe kale.
E treta ,ne pllakashesh nuk kalohet ne vere sepse verbohesh nga pllakat.....dhe uji i nxjere nga shatrivanet nuk freskon njeri pervec se ata qe ulen ne bythe poshte tyre.....
Mbjellja e shkurreve nga e gjithe Shqiperia nuk ka kuptim ,sheshpllaka nuk eshte sheshi botanik....shikoini pluhurin qe mbajne dhe aromen e rigonit me ate te shurres ne cepat e tij .
Bllokimi dhe berja pjedonale ka sjelle temperatura me te larta ne shesh ,kjo per arsyen e thjeshte sepse nuk qarkullojne makina te cilat jane krahet e nje ventilatori gjigand qe leviz ajrin e sheshit .....
Kaq per sot.
Nje pjese e ketyre i kam thehen une kohe me pare. Por ne dhjetor uen shtova se jane thyer pllakat e sheshit apo ka dhe ndonje grope. Se si mund te thyhet nje pllake mermeri e shtruar mbi nje pllake betoni(25 cm e trashe dhe e armuar), ne nje shesh ku kalojne vete njerez apo dhjet vetem zogu , kete ec e merre vesh. Dhe sikur tanku te kaloje , nuk ka aresye te thyhen pllakat.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 14:39   #91
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 933
Thanks: 34
Thanked 327 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Ja sa te fitoje pdja dhe e rindertojme sheshin nga e para!!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 14:48   #92
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,610
Thanks: 0
Thanked 1,583 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transformimi i sheshit Skėnderbej

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Ja sa te fitoje pdja dhe e rindertojme sheshin nga e para!!
M'u kujtua ai qe tha atehere : E keni bere sheshin si lines......

dhe i bije, qe duhet nderruar lines se nuk mbahet per nje kohe te gjate.

Ky eshte humor i zi shqiptar .
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur