Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-05-2019, 18:35   #1
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 851
Thanks: 441
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Si i behet kur skadon pasaporta?

Kam nje mik me pasaporte shqiptare, ne pritje te nenshtetesise amerikane. Nuk dihet me siguri nese e fiton nenshtesine/pasaporten amerikane dhe pyetja eshte a mund te udhetoje ne Shqiperi me pasaporte te skaduar shqiptare? A mund te marre shtyrje gjashtemujore per pasaporten qe i skadon?

Faleminderit!
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 18:37   #2
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,628
Thanks: 13,613
Thanked 7,577 Times in 4,809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

A mund te udhetoje nga usa ne shqiperi me passport te skaduar?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 18:42   #3
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 851
Thanks: 441
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Si i behet kur skadon pasaporta?

Po, ajo ishte pyetja. Nuk do me apliku per pasaporte shqiptare nga ketu, se i kane thene qe pret shume kohe gjersa te dale.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 18:43   #4
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 9,576
Thanks: 4,001
Thanked 3,380 Times in 2,094 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Jo, pashaporta behet kerkesa 2 muaj para skadences, dhe smund te udhetoj kur eshte e skaduar. Me sakt ne shqiperi dhe mund te hysh por pa e rinovuar smund ta lesh shqiperin.
__________________
Je shpirti i shpirtit tim,fryma qe une marr, drita e syve te mi Engjelli im.😍
Kush ka vajza boten ka, dhe bota ime je vetem ti sot e pergjithmon.🥰

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 04-05-2019 nė 18:46
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 18:50   #5
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,628
Thanks: 13,613
Thanked 7,577 Times in 4,809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Jo, pashaporta behet kerkesa 2 muaj para skadences, dhe smund te udhetoj kur eshte e skaduar. Me sakt ne shqiperi dhe mund te hysh por pa e rinovuar smund ta lesh shqiperin.
Jo o lea nuk udheton dot me passport te skaduar as te hysh dhe as te dalesh
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 18:51   #6
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 851
Thanks: 441
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Jo, pashaporta behet kerkesa 2 muaj para skadences, dhe smund te udhetoj kur eshte e skaduar. Me sakt ne shqiperi dhe mund te hysh por pa e rinovuar smund ta lesh shqiperin.
Sa vajze e mire je. Rrofsh Po shikoj mos gjej info nga faqja e konsullates...
border=
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 18:51   #7
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 9,576
Thanks: 4,001
Thanked 3,380 Times in 2,094 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Jo o lea nuk udheton dot me passport te skaduar as te hysh dhe as te dalesh
Ate thash angelisa duhet ber 2 muaj para kerkesa, po skadoj smund te levizesh. Ndoshta u shpreha keq por kete doja te thoja
Plus po spate dokumentat persh carta di soggiorno, dhe te nisesh nga shqiperia kur pashaporta do 2 muaj te skadoj ste lejojne te kalosh kufirin e shqiperis.
__________________
Je shpirti i shpirtit tim,fryma qe une marr, drita e syve te mi Engjelli im.😍
Kush ka vajza boten ka, dhe bota ime je vetem ti sot e pergjithmon.🥰

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 04-05-2019 nė 18:54
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 19:38   #8
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 533
Thanks: 89
Thanked 92 Times in 73 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Kam nje mik me pasaporte shqiptare, ne pritje te nenshtetesise amerikane. Nuk dihet me siguri nese e fiton nenshtesine/pasaporten amerikane dhe pyetja eshte a mund te udhetoje ne Shqiperi me pasaporte te skaduar shqiptare? A mund te marre shtyrje gjashtemujore per pasaporten qe i skadon?

Faleminderit!
Po, mund te udhetosh drejt Shqiperise me pashaporte te skaduar.
Dicka tjeter qe mund te bej miku juaj eshte te aplikoje per te ashtuquajturen pashaporta e bardhe me formen:
The Re-entry Permit (Form I-327) ; dhe nuk ka nevoje fare per pashaporte shqiptare.
Rruge e mbare i qofte!
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 19:50   #9
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 851
Thanks: 441
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luleshtrydhe Shiko postimin
Po, mund te udhetosh drejt Shqiperise me pashaporte te skaduar.
Dicka tjeter qe mund te bej miku juaj eshte te aplikoje per te ashtuquajturen pashaporta e bardhe me formen:
The Re-entry Permit (Form I-327) ; dhe nuk ka nevoje fare per pashaporte shqiptare.
Rruge e mbare i qofte!
Ok, faleminderit. Do e kerkoj infon...
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 19:53   #10
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,063
Thanks: 11,516
Thanked 6,249 Times in 2,971 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Ne Danimarke te japin nje “Rejse dokument” ( dokument udhetimi ) njedrejtimeshe: sa per te shkuar ne Shqiperi per te nxjerre pasaport a per ta vazhduar.
Me kete dokument nuk mund te kthehet me ne Amerike. Te paret qe e ndalin jane policia shqiptare

Besoj edhe ne shtetet tjera duhet te japin nje dokument te tille
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 19:55   #11
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 533
Thanks: 89
Thanked 92 Times in 73 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Ok, faleminderit. Do e kerkoj infon...
Te lutem , asgje! Kenaqesia ime te ndihmoj kedo...
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 20:11   #12
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,104
Thanks: 10,337
Thanked 9,721 Times in 4,774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

ky eshte i djegur para kohes

as mos shkoj atje se do e perzene fare
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 10:59   #13
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,858
Thanks: 3,610
Thanked 678 Times in 533 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Pashaporta duhet te jete valide. Ka ambasade shqiptare ne USA. Duhet te paraqitni megjithate letren e identitetit ligjor qe provon se jeni qytetar i perkohshem deri ne aprovim per qytetari te perhershme. Nqs nuk e keni, kjo tregon se jeni ilegal.

Ilegalet i urrej.


El
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 15:09   #14
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 851
Thanks: 441
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleonore Shiko postimin
Pashaporta duhet te jete valide. Ka ambasade shqiptare ne USA. Duhet te paraqitni megjithate letren e identitetit ligjor qe provon se jeni qytetar i perkohshem deri ne aprovim per qytetari te perhershme. Nqs nuk e keni, kjo tregon se jeni ilegal.

Ilegalet i urrej.


El
Ju lutem mos pini droge perpara se te shkruani te kjo teme
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 01:55   #15
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,858
Thanks: 3,610
Thanked 678 Times in 533 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si i behet kur skadon pasaporta?

E nxorri koken ilegali.Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 03:49   #16
73ka
V.I.P
 
Avatari i 73ka
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 381
Thanks: 68
Thanked 119 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Re: Si i behet kur skadon pasaporta?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Kam nje mik me pasaporte shqiptare, ne pritje te nenshtetesise amerikane. Nuk dihet me siguri nese e fiton nenshtesine/pasaporten amerikane dhe pyetja eshte a mund te udhetoje ne Shqiperi me pasaporte te skaduar shqiptare? A mund te marre shtyrje gjashtemujore per pasaporten qe i skadon?

Faleminderit!
Po mundesh, ne vendin e vendlidjes mundesh me shku adhe me pashaport te skadume!
Me u k'thy nuk mundesh!
73ka nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur