Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-05-2019, 12:41   #61
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Per here te pare, prap je gabim, fjala kamikaz ti e di me mire se une nga e ka prejardhjen dhe kush kan qene te paret.
Ndersa tek Irani, perdorimi i kamikazeve ju ka dal moti kohe rendi, sepse eshte nje shtet shume i fuqishem ushtarakisht si dhe qe posedon arme berthamore.Plus nje aleat i fuqishem i Rusis.
Irani nuk ka breke ne bythe.

Keto jane thashetheme. Perhapur nga dikush qe ka bomben e vertete.Te jeni kaq femije??!!!Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 12:42   #62
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,655
Thanks: 1,254
Thanked 2,057 Times in 1,177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Si pėrfundim.... kush dolli mė i fortė....?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 12:43   #63
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,764
Thanks: 3,335
Thanked 2,664 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Per here te pare, prap je gabim, fjala kamikaz ti e di me mire se une nga e ka prejardhjen dhe kush kan qene te paret.
Ndersa tek Irani, perdorimi i kamikazeve ju ka dal moti kohe rendi, sepse eshte nje shtet shume i fuqishem ushtarakisht si dhe qe posedon arme berthamore.Plus nje aleat i fuqishem i Rusis.
Dakord, u shpreha gabim kur thashė pėr herė tė parė. Por ata kanė pėrdorur kamikazė ashtu siē edhe ta shpjegova mė lartė dhe janė tė gatshėm tė pėrdorin edhe tani.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 12:44   #64
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 611 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Si pėrfundim.... kush dolli mė i fortė....?

Nqs Rani eshte SHQIPTAR, ai e ka ngrene Serbine.Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 12:49   #65
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,842
Thanks: 6,606
Thanked 1,885 Times in 1,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
O Kurt, Lufta e Tretė Botėrore fillon nė momentin qė Amerika humbet superioritetin nė arenėn botėrore. Tė gjithė kėto fuqi tė ndryshme sė bashku po pėrpiqen tė arrijnė barazimin me Amerikėn.
Dikur thuhesh se Britania e Madhe ishte Perandoria mė e madhe nė botė sepse kishte dy flota ushtarake tė gatshme pėr dy luftėra nė tė njėjtėn kohė. Sot Amerika ka flotėn e sajė nė ujėrat e Kinės, nė Detin Mesdhe dhe nė Detin e Kuq, e kontrollon Suezin nga tė dy krahėt, ėshtė padronia absolute e deteve. Nuk bėhet luftė me motoskafė, o Kurt.
Po flasim per ujerat e iranit, me specifikisht rrypi Strait of Hormuz ku kalon gjithe voji i azise. My aty kane shku aeroplanmbajtset amerikane. Ky rryp eshte vetem 30klm i gjere deri ne 100, terreni iranian eshte malor dhe 30.000 skafe te shpejta.
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 13:02   #66
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,764
Thanks: 3,335
Thanked 2,664 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Po flasim per ujerat e iranit, me specifikisht rrypi Strait of Hormuz ku kalon gjithe voji i azise. My aty kane shku aeroplanmbajtset amerikane. Ky rryp eshte vetem 30klm i gjere deri ne 100, terreni iranian eshte malor dhe 30.000 skafe te shpejta.
E di ngushticėn e Hormuzit sepse u rritėm duke dėgjuar lajmet mbi krizėn nė Gjirin Persik.
Mos shiko video tė propagandės me motoskafė pėr transport hashashi. Njė shtet nuk i zbulon kurrė sekretet e veta ushtarake.
Amerika ka nja 20 vjetė qė stėrvitet dhe perfeksionohet nė luftėn nė terrenet malore me talebanėt nė Afganistan.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 13:09   #67
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,842
Thanks: 6,606
Thanked 1,885 Times in 1,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E di ngushticėn e Hormuzit sepse u rritėm duke dėgjuar lajmet mbi krizėn nė Gjirin Persik.
Mos shiko video tė propagandės me motoskafė pėr transport hashashi. Njė shtet nuk i zbulon kurrė sekretet e veta ushtarake.
Amerika ka nja 20 vjetė qė stėrvitet dhe perfeksionohet nė luftėn nė terrenet malore me talebanėt nė Afganistan.
Luften ne malet e afganistanit po e humbin. Tani jane ne tryeza me talabanin duke i bere lutje per paqe talabanve direkt nga ushtria dhe gjeneralet amerikan.
🖤 (1)
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 17:27   #68
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,199
Thanks: 342
Thanked 604 Times in 446 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Luften ne malet e afganistanit po e humbin. Tani jane ne tryeza me talabanin duke i bere lutje per paqe talabanve direkt nga ushtria dhe gjeneralet amerikan.
Ka rreth 20 vjet qe jan ne trapez me talebant.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 19:32   #69
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,758
Thanks: 834
Thanked 1,586 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Si thu ti do kemi lufte trete boteroe apo jo? Une them se tani eshte shume me e nevojshme nje lufte e trete boteroe se dy luftrat e para. Tani kemi mibpopullim boteror dhe irani gjindet ne gjirin e popullsise me te dendur ne bote. Vetem karachi ne pakistan eshte qytet me 30 million banor, mumbai india gjithashtu rreth 30 million.
Lufta e trete boterore do behet per ulejn e popullsise.
Lufta e trete boterore nqf se do shpertheje do jete vetem arsyja e nje rendi te ri boteror. Nuk eshte mbi popullimi. Toka ka kapacitete te mbaje deri ne 20 miliard banore nga 7.5 qe eshte aktualisht. Ke shkretetira me qindra e mijera kilometra te pabanueshme ku me teknologjine e sotme mund ti kthesh shume kollaj ne toka te banueshme , ashu sic ishte dubai i fillim viteve 90 dhe ku sot ka mbi 5 milion banor. Pa permend pastaj kontinente si Australia me 7 milion e kusur km2 siperfaqe dhe ku banojne vetem 25 milion banor.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 19:34   #70
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,378
Thanks: 258
Thanked 420 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Lufta e trete boterore nqf se do shpertheje do jete vetem arsyja e nje rendi te ri boteror. Nuk eshte mbi popullimi. Toka ka kapacitete te mbaje deri ne 20 miliard banore nga 7.5 qe eshte aktualisht. Ke shkretetira me qindra e mijera kilometra te pabanueshme ku me teknologjine e sotme mund ti kthesh shume kollaj ne toka te banueshme , ashu sic ishte dubai i fillim viteve 90 dhe ku sot ka mbi 5 milion banor. Pa permend pastaj kontinente si Australia me 7 milion e kusur km2 dhe ku banojne vetem 25 milion banor.
Mbipopullimi i botes eshte probem real....

Sidmos mbipopulli nga Afrika.

Bota nuk eshte as per 5 milirade njereaz dhe jo per 20 milarde, cfare thua mo burr.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 19:35   #71
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,028
Thanks: 13,820
Thanked 8,424 Times in 4,930 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

po keni harruar konsumerizmin , ne kaq e po bejme namin…


🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 19:46   #72
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,758
Thanks: 834
Thanked 1,586 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Je gabim. Amerika nuk perdor dot bomba automike se pastaj i vjen fundi i botes. Ne japoni ata fituan ngaqe askush tjeter nuk kishte bomba automike plus qe irani ka edhe me shume vullnetar kamakazi ngaqe feja dhe ae sinqerisht besojn se ata po luftojn the “great satan”
Ska nevoje Amerika per bomba atomike me Iranin. Mund ti nevojiten vetem me Rusine por jo me Iranin.
Iranit bombardoje rafinerite e naftes , aeroportet , hekurudhat , portet ...dhe e ke pushtuar si vend.

Luftrat sot fitohen ne ajer dhe Amerika eshte superfuqi ne kte pike. Me 21 aeroplan mbajtese nuk ka arsyje pse te futet direkt me ushtri. Iraku mbjijetoi 3 jave deri sa hyne ne bagdad , Irani hajt po i japim 5-6 jave , por mos i shkoi kujt ne mendje qe Amerika llogarit Iranin me garden e tyre revolucionare , dhe me arme te bashkimit sovjetik. Ska shanse.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 19:54   #73
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,764
Thanks: 3,335
Thanked 2,664 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ska nevoje Amerika per bomba atomike me Iranin. Mund ti nevojiten vetem me Rusine por jo me Iranin.
Iranit bombardoje rafinerite e naftes , aeroportet , hekurudhat , portet ...dhe e ke pushtuar si vend.

Luftrat sot fitohen ne ajer dhe Amerika eshte superfuqi ne kte pike. Me 21 aeroplan mbajtese nuk ka arsyje pse te futet direkt me ushtri. Iraku mbjijetoi 3 jave deri sa hyne ne bagdad , Irani hajt po i japim 5-6 jave , por mos i shkoi kujt ne mendje qe Amerika llogarit Iranin me garden e tyre revolucionare , dhe me arme te bashkimit sovjetik. Ska shanse.
Nuk eshte kaq kollaj. Eshte nje vend me popullsi mbi 80 milion banore dhe relativisht i zhvilluar. Ata kane investuar shume ne mbrojtje. Gjithashtu ne rast lufte ata do kene mbeshtetjen totale te Rusise dhe Kines. Ne rast se Amerika hyn ne luft me Iranin pa nje mbeshtetje nga brenda Iranit, do te jete nje vetvrasje per Ameriken. Patjeter qe teknollogjia eshte bere shume e rendesishme ne luftrat moderne por po nuk shkeli kemba e ushtarit nuk quhet vendi i pushtuar dhe lufta e mbaruar.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 20:00   #74
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,758
Thanks: 834
Thanked 1,586 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Mbipopullimi i botes eshte probem real....

Sidmos mbipopulli nga Afrika.

Bota nuk eshte as per 5 milirade njereaz dhe jo per 20 milarde, cfare thua mo burr.
Politikat 50 vjecare kane boshatisur zonat rurale anembane globit , por po te fokusohen politika te mira proporcionale ku te kete punesim , siguri , mireqenie , nuk ka pse te mblidhen gjithe ne Tirane , Stamboll , Londer , Berlin , Paris ...e mora si shembull.
Siperfaqja e afrikes eshte sa 3 here e Kines me nje numer me te vogel popullsie. Ka vend per te gjithe o Kastriot , por duhen politika te mira dhe vullnet.
Ne afrike historikisht jane bere dhe po behen eksperimente me njerzit , dhe kur kerkohen te testohen viruse laboratorike te tipit Ebola nxjerrin pretekse mbi popullimi.
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 20:06   #75
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,028
Thanks: 13,820
Thanked 8,424 Times in 4,930 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

kto jane arsye te mira per te bere jeten me te lehte per ata qe ekzistojn ne planet njehere per njehere , ti kthehemi menyrave natyrale e larg nga cmenduria e shperdorimit te gjithckaje , obesionit me prish e perdor .. nje sistem ne krize … si ti kthejme problemet ne zgjidhje e jo si te bejme lufte …. sa pak flitet per kete e sa shume per lufte ...
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 20:14   #76
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,519
Thanks: 15,103
Thanked 9,026 Times in 6,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Lufta ka filluar ka ca vite tashme.. per ato qe Kane sy e veshe.

Tani thjeshte pritet katastrofa tragjike
Me se e VERTETE

@performer.

Pyetja eshte....kur do filloje lufta me Iranin dhe jo ska.
Mos vrej CNN......<baby>.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 20:19   #77
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,764
Thanks: 3,335
Thanked 2,664 Times in 1,799 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Politikat 50 vjecare kane boshatisur zonat rurale anembane globit , por po te fokusohen politika te mira proporcionale ku te kete punesim , siguri , mireqenie , nuk ka pse te mblidhen gjithe ne Tirane , Stamboll , Londer , Berlin , Paris ...e mora si shembull.
Siperfaqja e afrikes eshte sa 3 here e Kines me nje numer me te vogel popullsie. Ka vend per te gjithe o Kastriot , por duhen politika te mira dhe vullnet.
Ne afrike historikisht jane bere dhe po behen eksperimente me njerzit , dhe kur kerkohen te testohen viruse laboratorike te tipit Ebola nxjerrin pretekse mbi popullimi.
Do ta kolonizojne Afriken, do ta mbushin me kineze.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 20:25   #78
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,519
Thanks: 15,103
Thanked 9,026 Times in 6,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Caubojsat shpenzojne ne DITE.....1.9 MILIARD $ per luften.Do harxhohen diku.Pastaj m.q-se skiptaret jane...FILO me huta siper gomareve,duhet ti thone dajes...ju lutna, vetem nje dite shumen qe harxhoni per <prosperitet dhe demokaraci>,na i jepni neve.Mbyllim ...hal(LL)et qe kemi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 20:27   #79
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,519
Thanks: 15,103
Thanked 9,026 Times in 6,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Luften ne malet e afganistanit po e humbin. Tani jane ne tryeza me talabanin duke i bere lutje per paqe talabanve direkt nga ushtria dhe gjeneralet amerikan.
Nuk kane SHANCE ta fitojne...si PERHERE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 23:05   #80
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,199
Thanks: 342
Thanked 604 Times in 446 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Caubojsat shpenzojne ne DITE.....1.9 MILIARD $ per luften.Do harxhohen diku.Pastaj m.q-se skiptaret jane...FILO me huta siper gomareve,duhet ti thone dajes...ju lutna, vetem nje dite shumen qe harxhoni per <prosperitet dhe demokaraci>,na i jepni neve.Mbyllim ...hal(LL)et qe kemi.
Nuk qenke ne metro zotrote - ashtu merr fund nji her e pergjithmon Shqiperia: Shqiptaret do te luftojne me njeri-jatrin per te mar gjithsecili copen me t'madhe, deri sa t'shuhen.
🖤 (1)
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur