Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti dhe Kultura Botėrore > Letėrsia Botėrore

Letėrsia Botėrore Diskutime rreth letėrsisė Botėrore .

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-12-2018, 01:39   #1
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 721
Thanks: 534
Thanked 279 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Libra qe keni lexu kohen e fundit...

E pash ni tem per libra Shqip qe keni lexu ne kohen e fundit, ma jepi ate iden per me hap nje tem per libra qe keni lexu ne kohen e fundit, apo qe jeni tu e lexu qetash, ne cfaredo gjuhe qe ju pelqen.

Nuk ki nevoj me kalxu diqka per libren qe e ke lexu, por munesh nese don. Thjesht shkruje emrin e libres apo naj imazh te libres. Ketu munesh me ardh me postu cdo her kur e ke lexu nje liber te re ose nese je tu e lexu nje.

Enjoy.Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beast : 02-12-2018 nė 01:46
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2018, 02:37   #2
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,478
Thanks: 1,742
Thanked 774 Times in 347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Golden_Boy ka mbyllur reputacionin
Re: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

Jam dakort ..
__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2018, 09:39   #3
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 9,488
Thanks: 3,574
Thanked 3,803 Times in 1,141 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 178
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

Dy librat e funit....Kjo me kopertine me ngjyra flet per "luften" e nje mamaje qe i biri te zgjohet nga koma....me pelqeu se te ban te rimendosh ē eshte jeta dhe te realizosh deshirat...

Tjetra flet per nje adoleshent cigan qe zbulon nje force ( trashegimtari nga e ema) te shohe hije dhe ndihmon ata gjejne paqen .
__________________
♡°°°●🌟○•°°°●🌟○•°°°•○🌟●°°°•○🌟●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2018, 13:23   #4
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,197
Thanks: 2,162
Thanked 2,205 Times in 1,402 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

Enlightenment Now. "The case for reason, science, humanism and progress"
E rrekomandoj shume per te gjith.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2018, 14:29   #5
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 721
Thanks: 534
Thanked 279 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

Kjo eshte audiobook qe jom tu degju, per mu ba verzioni ma i mire qe je si njeri, mu ba mentalisht i fort ... flet ky njeri per jeten e ti dhe krejt ato gjerat negativ qe i ka jetu... babai ti e ka abuzu ket njerin fizikisht edhe nanen e tij .. racizmin qe e ka eksperiu kur u rrit e plot gjera tjera.. ka qene i trash dhe me probleme psiqik prej thminis .. flet qysh e ka ndryshu jeten e tij .. ja ka nis me ushtrime, u ba ushtarak, ka qene ne ushtri, ja ka nis me vrapim apo maraton thjesht per me testu veten mentalisht etj, me ba gjera qe nuk ki qef per mu ba ma i fort mentalisht . .. ky njeri eshte inspirim .. Ja kom nis me qajt .. Sepse ne plot gjera qe i thote ky dhe qe i ka ndodh une e shef edhe veten .

Du edhe me ble libren per me lexu .. ket audiobook e kom marr falas ne internet , free trial ne amazon audible... Ja rekomandoj gjithkuj


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beast : 18-12-2018 nė 14:32
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beast pėlqehet nga
i vjetėr 18-12-2018, 16:09   #6
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 4,621
Thanks: 3,039
Thanked 5,468 Times in 1,802 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

C68FA30B-1E4B-4A5D-85FD-BE6DF3416DB9.jpg

Ket
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Prudence pėlqehet nga
i vjetėr 18-12-2018, 16:31   #7
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 12,977
Thanks: 434
Thanked 604 Times in 469 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Udherrefyes ne boten e filozifise.Autori te mer per dore dhe te shpjegon ne menyre kronologjike historine e filozofise.Jo keq.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 19-12-2018, 14:12   #8
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 13,466
Thanks: 10,187
Thanked 6,417 Times in 3,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

ca audiobooks ne youtube …
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2018, 12:06   #9
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 721
Thanks: 534
Thanked 279 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ca audiobooks ne youtube …
Cool ... s'kom kqyr ne youtube , aty veq videos kqyri

edhe kjo eshte shume liber e mir


ne piratebay ma merr mendje qe i gjan falas .. veq shko futja ne google priatebay proxy .. dhe shko ne piratebay edhe search aty .. nese nuk del provo edhe niher se eshte diqka bug

perdor edhe vpn nese je ne ni shtet ku munden me te jap probleme me ligjin
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beast pėlqehet nga
i vjetėr 07-02-2019, 14:21   #10
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,065 Times in 5,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

E bleva para dy oresh,ndersa nje liber tjeter i autorit me 2007-n ka qene...Platz 1 auf der KrimiWelt-Bestenliste.

PS e BENIT....se sa te rrish te merresh me JEVGJ tirone.

AGRE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Download.jpg (5.1 KiloByte, 19 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 14:41   #11
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 13,466
Thanks: 10,187
Thanked 6,417 Times in 3,684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

Kam nisur te lexoj lectures of Manly P Hall , gjithashtu gjeta dhe ca video te tij ne youtube , shume interesant ky njeri.
vellai po me thonte qe eshte dhe freemason lol
e rekomandoj,

http://www.manlyphall.org/

https://www.goodreads.com/author/quo...0.Manly_P_Hall
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 15:48   #12
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 42,903
Thanks: 12,498
Thanked 11,042 Times in 6,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 567
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Libra qe keni lexu kohen e fundit...

Unė lexojė te libraria e shoku_tanku-t
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur