Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-12-2018, 15:54   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,992
Thanks: 214
Thanked 328 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

http://www.gazetatema.net/2018/12/04...oritetit-grek/
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 16:01   #2
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,992
Thanks: 214
Thanked 328 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Sipas ketij, shqiptare kane djeg 25 fshatra '' grekesh'' dhe kane vrare apo debuar mbi 15,000 '' greke'' kur vullntaret shqiptare kane skaurn ne ndihme te Perandorise Osmane ne Janine

( nuk e di per ke vit e ka ky kete, ndoshta edhe ka ndodhur)

Akuzon edhe Cercizin, pe zjarrvenie te shkollave greke .

Akuzon edhe Zogun per spastrim dhe frikesim te minoritetit grek ne shqiperi ( per cudi harron mbylljen e shkollave shqiptare nga Metaksai ne Cameri)

Akuzon enver Hoxhen qe paska bugos me mijra greke vetem se ishin te tille ( por nuk permend faktin qe enveri nuk i deboi sic ndodhi me camet ne 1944-1945 se nuk do ishte duke shkruar ky sot )
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 17:04   #3
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,209
Thanks: 2,350
Thanked 1,887 Times in 1,269 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes


Prof.Asoc. Panajot Barka
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 17:08   #4
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,244
Thanks: 1,802
Thanked 1,948 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Ti s'ke moral, perderisa deformon me shprehje fyese, identitetin e nje personi kushdo qofte ai...
Etike, jo e jo !

Nese ke argumente, fakte historike te kundert, shprehu.
Nese ke njohuri per gjeopolitiken, shkruaj
Le qe kot dhe une, ti je akoma me kot...
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 20:28   #5
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,992
Thanks: 214
Thanked 328 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin

Prof.Asoc. Panajot Barka
Cfare po ben ky bajga ketu, ne kete foto me flamur shqiptar?

Meqe ra fjala, keto vrasjet e 15,000 grekeve nga shqiptaret qe shkonin ne Janine, jane te verteta? Per ke periudhe e ka fjalen ky?

Eshte qesharake, kur bejne krahasime keta me vrasjet apo krimet qe mund te kene bere shqiptaret dhe krimet qe kane bere keta.

Shqiptaret po te donin, spastronin cdo element neo grek, jevgj e arumun nga bosnja der ne jug te peloponezit ne ballkan, me dominimin qe kishin ne strukturat osmane ne ballkan dhe ne teresi ne perandori , apo gjate kohes se Pashallqeve te Pavarura Shqiptare.

10 vite e mbajten te pushtuar Peloponezin midis 1770 dhe 1780.

Por edhe ato shtypje kryengritjesh qe ndodhnin, beheshin ne emer te perandorise, pse per para dhe jo ne emer te kombit apo flamurit shqiptar, dhe ceshte me e rendeishmja, shqiptaret nuk spastronin etni qe me pas te popullonin ato zone ne emer te nje kauze nacionaliste.

Ndryshimet jane shume te medha, sepse shqiptaret nuk asmiluan kombe, ky eshte thelbi.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 20:30   #6
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,992
Thanks: 214
Thanked 328 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Ti s'ke moral, perderisa deformon me shprehje fyese, identitetin e nje personi kushdo qofte ai...
Etike, jo e jo !

Nese ke argumente, fakte historike te kundert, shprehu.
Nese ke njohuri per gjeopolitiken, shkruaj
Le qe kot dhe une, ti je akoma me kot...
Une ndaj skutheve dhe pederasteve qe jane kunder shqiptareve nuk kam moral fare, jam me keq se SS e gjermaneve.

Per mua ky eshte bajg, seose ankohet per nje minoritet qe ka te drejta dhe i ka ngrit memorial nje krimineli, nderkohe qe ne greqi nuk ak nje minoritet shqiptar.

Ky eshte thelbi i ceshtjes.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 21:20   #7
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Ti s'ke moral, perderisa deformon me shprehje fyese, identitetin e nje personi kushdo qofte ai...
Etike, jo e jo !

Nese ke argumente, fakte historike te kundert, shprehu.
Nese ke njohuri per gjeopolitiken, shkruaj
Le qe kot dhe une, ti je akoma me kot...
Bajge e ka thene me perkedheli,mut duhet te thoshte.Mut ngrenes helen
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 21:55   #8
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,327
Thanks: 14,140
Thanked 8,410 Times in 5,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Bajge e ka thene me perkedheli,mut duhet te thoshte.Mut ngrenes helen
E ka mire AJO per kete rast....i eshte drejtuar me shkrim Presidentit me flamur.Po keshtu dhe juve patriotet mund ti drejtoheni atij greqiris.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 21:56   #9
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,209
Thanks: 2,350
Thanked 1,887 Times in 1,269 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Cfare po ben ky bajga ketu, ne kete foto me flamur shqiptar?
Kush e di se cfare shkresash mund te jene.
Citim:
Meqe ra fjala, keto vrasjet e 15,000 grekeve nga shqiptaret qe shkonin ne Janine, jane te verteta? Per ke periudhe e ka fjalen ky?

Eshte qesharake, kur bejne krahasime keta me vrasjet apo krimet qe mund te kene bere shqiptaret dhe krimet qe kane bere keta.

Shqiptaret po te donin, spastronin cdo element neo grek, jevgj e arumun nga bosnja der ne jug te peloponezit ne ballkan, me dominimin qe kishin ne strukturat osmane ne ballkan dhe ne teresi ne perandori , apo gjate kohes se Pashallqeve te Pavarura Shqiptare.
Genjen ky plehra. O Kaco, greke nuk kishte ne Athine dhe Peloponez, lere me ne Epir.
U ka ikur mendja se minoriteti grek ne Shqiperi po shkon drejt shuarjes perfundimtare. Te gjithe te rinjte emigrojne kryesisht ne Athine apo gjetiu aty kane mbetur vetem pleqte. I ke pare intervistat me banoret e Bularatit, te gjithe nga 70 vjec e siper. Per 10-15 vjet te gjithe ata do vdesin dhe do fshihet nga defteri minoriteti grek. Prandaj kerkojne te shpikin minoritet ku te mundin dhe duan ti kthejne cobanet ne greke.
Citim:
10 vite e mbajten te pushtuar Peloponezin midis 1770 dhe 1780.

Por edhe ato shtypje kryengritjesh qe ndodhnin, beheshin ne emer te perandorise, pse per para dhe jo ne emer te kombit apo flamurit shqiptar, dhe ceshte me e rendeishmja, shqiptaret nuk spastronin etni qe me pas te popullonin ato zone ne emer te nje kauze nacionaliste.

Ndryshimet jane shume te medha, sepse shqiptaret nuk asmiluan kombe, ky eshte thelbi.
Nuk ka pasur kryengritje ne Peloponez. Edhe greket e quajne Revolta Orlov po as revolte nuk ishte. Ruset ishin ne lufte me Turqit dhe shtyten njerez ne Peloponez qe te benin rremuja. Maniatet pershembull filluan te sulmonin dhe grabisnin pa dallim myslimanet dhe te krishteret. Atehere Turqit sollen Shqiptare nga Veriu ne mos gaboj qe te vendosnin rendin dhe qetesine. Maniatet qe keta i mbajne per trima pranuan qe te dorezoheshin vetem me nje kusht, te dorezoheshin te turqit dhe jo Shqiptaret se kishin frike. Pastaj turqit nuk i paguan keta Shqiptaret dhe ata vendosen qe ta sundonin vete rajonin dhe ti mblidhnin vete taksat per hesap te tyre. Turqit derguan nje ushtri dhe ne bashkepunim me banoret e Peloponezit i perzune keta Shqiptare. Eshte nje nga shembujt me tipike se si funksionon perca dhe sundo nga, nje shembull klasik.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 22:15   #10
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,103
Thanks: 325
Thanked 560 Times in 414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes
Presidentit te vet i dergon leter, ēfar te keqe ka ketu?!?

Po t'ia ēonte presidentit grek, apo eminences anastaz, do te ishte tjater pune.

Pastajza, i ben hysmetin edhe presorllekut ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 22:23   #11
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,993
Thanks: 6,482
Thanked 7,724 Times in 4,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Presidentit te vet i dergon leter, ēfar te keqe ka ketu?!?

Po t'ia ēonte presidentit grek, apo eminences anastaz, do te ishte tjater pune.

Pastajza, i ben hysmetin edhe presorllekut ...
ketyre grekoqiris ja kane ferkuar bithen me kohe. enveri ,saliu, nano dhe rrumpalla qe eshte sot
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 22:25   #12
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,327
Thanks: 14,140
Thanked 8,410 Times in 5,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ketyre grekoqiris ja kane ferkuar bithen me kohe. enveri ,saliu, nano dhe rrumpalla qe eshte sot
Po pranej bojn ne pordhe....kta SHKERDHATAT kaluan kufirin dhe vrane ROJET e Kufirit te TOKES SHQIPTARE.Shko hy ne USA,Rusi,Kine apo KUDO....dhe keta nuk te bejne delegatin e zones.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 04-12-2018 nė 22:29
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 22:28   #13
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,993
Thanks: 6,482
Thanked 7,724 Times in 4,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po pranej bojn ne pordhe....
prandaj shkon dhe ajo kurva e qipros ne PE.dove sei erdocane?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2018, 22:46   #14
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,993
Thanks: 6,482
Thanked 7,724 Times in 4,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

..Shoqata greke e antishqiptare e terbuar Omonia ..se ciles i kane sherbyer e po vazhdojne ti sherbejne qente e rruges se Athines ...si Dulja, Barka, Mico.,, Tavo, Nerenxi... etj etj ...eshte ngjallur keto dite me shume se kurre e sic thote populli ...i kane dale krimbat e kane zene ti levrijne mbi trup te Shqiperise...

Pak dite me pare nje kryetar tru-rrjedhur i saj qe jeton e drejton kete shoqate bajge ne Korce...i kerkonte llogari publikisht Shtetit shqiptar per 52 greket dhe eurodeputeten qipriote te cilet Shqiperia i shpalli me te drejte Non Grata pas incidentit te rende ne Bularat. gjate ceremonise se varrimit te ''heroit te tyre Vorio Epiriot''..Kacifas...dhe shteti plehre shqiptar hesht ..e nuk e con per lesh e ta beje te 53 non grata bashke me qelbesirat e tjere te Athines...kete plehre te radhes...

Pas demtimit [ uroj qe ta kene hedhur te terin ne ere] ..te bustit te bashke-kriminelit te Zerves ..njefare Thimjo Loli...serisht Omonia e leshit kercenon Shqiperine e shqiptaret per trazira ne jug te vendit e deklaron se ''minoritetit grek'' nuk i mungojne trimat si Thimjo e se ata do ta mbrojne serisht ate nga banditet shqiptare...dhe shteti kukull shqiptar serisht hesht e nuk kerkon te hetoje se cili pati guximin dhe e ngriti ne token shqiptare bustin e nje krimineli te tille qe ka lare duart me gjak shqiptaresh ...
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2018, 22:48   #15
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
E ka mire AJO per kete rast....i eshte drejtuar me shkrim Presidentit me flamur.Po keshtu dhe juve patriotet mund ti drejtoheni atij greqiris.
Ky barka pa vela ka 28 vjet qe ha mut kundra Shqiperise dhe shqiptareve dhe fajin e kane qeverite tona qe i lejojne keta te livadhisin si te duan.Ndaj kemi arritur ne kete pike ku jemi duke toleruar e duke mbyllur syte.Imagjino nje shqiptar ne Greqi te flase sic flet ky varkari qe kur flet duket sikur i kane mbetur arra ne fyt
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2018, 14:48   #16
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,992
Thanks: 214
Thanked 328 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Ky barka pa vela ka 28 vjet qe ha mut kundra Shqiperise dhe shqiptareve dhe fajin e kane qeverite tona qe i lejojne keta te livadhisin si te duan.Ndaj kemi arritur ne kete pike ku jemi duke toleruar e duke mbyllur syte.Imagjino nje shqiptar ne Greqi te flase sic flet ky varkari qe kur flet duket sikur i kane mbetur arra ne fyt
Fliste me kritika ndaj greqise, Gazmend Kapplani, por mbas 26 vitesh, nuk ja dhane me leje qendrimin.

Ky m..... flet keshtu, se eshte pjese e '' minoritetit etnik'' prandaj, ka tjeter status ligjor me ligjet nderkombetare.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 05-12-2018 nė 23:44
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2018, 16:21   #17
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,103
Thanks: 325
Thanked 560 Times in 414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Fliste me kritika ndaj greqise, Gazmend Kapplani, por mbas 26 vitesh, nuk ja dhane me leje qendrimin.
...
Falemnderit per para-lajmerimin.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
...

Ky moterqiri flet keshtu, se eshte pjese e '' minoritetit etnik'' prandaj, ka tjeter status ligjor me ligjet nderkombetare.
Mos genje. Nuk ka tjater status me ligjet nderkombetare. Ka statusin qe shteti Shqiptar i ka dhene. Tjeter gje se nuk e kap kush per veshi kte bajgen, e ti kujtoj ca gjera themeltare e qenies qytetar i Shqiperise.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 18:29   #18
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,825
Thanks: 2,454
Thanked 2,363 Times in 1,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Ky eshte ai qe thoshte se Arvanitasit flasin Shqip por nuk jane Shqipetare....
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2018, 23:12   #19
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,327
Thanks: 14,140
Thanked 8,410 Times in 5,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Panajot Bajga ( Barka) i dergon leter Metes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Ndaj kemi arritur ne kete pike ku jemi duke toleruar e duke mbyllur syte.Imagjino nje shqiptar ne Greqi te flase sic flet ky varkari qe kur flet duket sikur i kane mbetur arra ne fyt
Mire e ke per ....ketu kemi arritur se...........flejme gjume.

Ndersa....GJUHA SHQIPE eshte SHUME e VESHTIRE per JEVGJIT.Pastaj ky PUTANAS...ELEMINOHET,si per SHEMBULL....KAPO i HAMAS,qe nuk e japin mediat tona.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur