Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-12-2018, 15:05   #961
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 22,607
Thanks: 9,350
Thanked 8,235 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 433
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Per zonjat me siper kam vetem dy fjale per te shkruajtur....
"Mjaft me qelooosine".....besoj mos tju vije keq qe ishin tre dhafa.

baj dha vaj..... Juve te nans mretnesh i keni ondrrat me shum tyl dhe bojnafresko.....drrimsat i keni si pak saaa te merrakotuna.

__________________

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 06-12-2018 nė 15:09
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 15:10   #962
Jolene
Privacy is luxury.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,391
Thanks: 5,583
Thanked 6,946 Times in 3,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

I’m brexitin kte temen cool, qao
Jolene nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 15:23   #963
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 22,607
Thanks: 9,350
Thanked 8,235 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 433
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
I’m brexitin kte temen cool, qao
Nga do me u brexit ju, tek unklla Sam kini me trokit n'der.....
__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 15:45   #964
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,528 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ose kills them all

Kesaj I thone me ti vra enderrat akoma pa u nis lol
Me siguri eshte bo pishman qe ka pyetur
Amerika ėshtė pėr ata qė pėlqejnė tė luajnė mevalėt e oqeanit dhe nuk i tremben as thellėsisė dhe as madhėshtisė sė ti, kurse Juropa dhe Kadėnaja pėr ata qė sa lagin kėmbėt nė det me u fresku pak mbas ngrohjes nė diell
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 17:03   #965
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,544
Thanks: 15,298
Thanked 19,216 Times in 7,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 473
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Vec tuj u anku mbete, imagjino kur te besh cunin. Thuaj sdo kesh me kohe per forum qe te vish te ankohesh, thank god
and your ass will miss me
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 17:08   #966
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,544
Thanks: 15,298
Thanked 19,216 Times in 7,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 473
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Nuk kam asnje problem me femijet qe martohen me raca te tjera, problemi eshte qe ketu cdo evidence tregon se inteligjenca dhe komunikimi kane pesuar renie pingule.

Nese dikush ka qejf ta ndaje krevatin me zezake eshte pune per te, qe as nuk ka cme duhet, por nese une i flas femijes tim dhe ndihem se jam duke folur me ndonje cope trungu... ky po qe eshte problem i madh per mua dhe do ndihesha me te tille femije si te kem deshtuar totalisht ne jete.

Kesaj si i behet?

Per gjenitalet e robeve as interesohem fare, se fundja gjenitalet jane bere qe te shtohet njerezia... nuk kane asnje funksion tjeter.
prap me inteligjencen ti? lol, cfare te ben te mendosh se femijet ne amerike sjan inteligjent njehere? plus varet nga prinderit, nese prinderit jan trung, dhe femijet kan nje perqindje te lart te jen njesoj
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 17:23   #967
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 15,326
Thanks: 11,649
Thanked 7,148 Times in 4,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 217
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

nga gjithe kto faqe konkluzjoni doli ….

shko ne Australi me mire
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 17:35   #968
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,993
Thanks: 6,482
Thanked 7,724 Times in 4,945 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Kurtin e paskam nėnvlerėsuar. tamam filozof ledio

Mano kujdes mos te lagen shume kembet nga oqeani se te ze reomatizma
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 17:35   #969
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,528 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Per inat t'juve t'jurops

Vajza nga Gjilani njihet si 'mbreteresha e Long Island City' ne Amerike!

heeee, plasni na inati nashti

"Queen Of Long Island City Real Estate Chats About Career, Amazon HQ2 News

Heather Senison
Contributor
Real Estate


Arlinda Dine, executive vice president of new developments with the Long Island City-based marketing and brokerage firm Modern Spaces.MODERN SPACES


The rise of Long Island City is receiving global attention, but few know that its sales are largely secured by one particularly tenacious broker.

Arlinda Dine is the executive vice president of new developments with the marketing and brokerage firm Modern Spaces, which has represented 80% of new development listings in the area. Her team, meanwhile, has worked on more than 30 projects in the western-Queens hotspot, totaling 13 million square feet and $5 billion in sales.

Among the 35 additional projects in Dine’s pipeline is the Skyline Tower, a 67-story, 802-unit building going up across the street from the Citigroup Building at One Court Square, where Amazon is slated to plant its east-coast home-base, HQ2.

I caught up with Dine to ask about her path to success in LIC, along with her predictions on how the internet giant’s move will affect the New York City borough overall.

What was your initial reaction to the news about Amazon?"
Artikullin e plote mund ta lexoni te kjo adrese:
https://www.forbes.com/sites/heather.../#6d24083a29d8
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg ArlindaDine-print1-1200x1600.jpg (19.1 KiloByte, 58 shikimet)
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 17:45   #970
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,938
Thanks: 1,691
Thanked 1,765 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Mano

This is long island
Jo SHBA-ja
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 17:57   #971
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,528 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Mano

This is long island
Jo SHBA-ja

Nuk eshte Long Island. Eshte nje pjese e qytetit Queens qe quhet 'Long Island City' buze lumit me pamje te Manhattan-it. Eshte shume afer qenders tregetare te botes me pamje te Manhattan-it. Nje studio aty mund te shkoje te pakten 1Milion dollaro. Eshte pjese e New York City qe perbehet nga 5 qytete. Queens, The Bronx, Brooklyn, Manhattan dhe Staten Island!

Drague...

Ne t'ameriks lundrojme me peshkaqent plako, sidomos New York dhe Chicago
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 18:27   #972
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,603
Thanks: 11,476
Thanked 6,360 Times in 3,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 362
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Amerika ėshtė pėr ata qė pėlqejnė tė luajnė mevalėt e oqeanit dhe nuk i tremben as thellėsisė dhe as madhėshtisė sė ti, kurse Juropa dhe Kadėnaja pėr ata qė sa lagin kėmbėt nė det me u fresku pak mbas ngrohjes nė diell
Jam e sigurte qe asgje nuk e ke pase ready kur ke vajte ne Hamerik
Ashtu dhe une ktej ne Europe.... ka qene nje rruge e gjate e lodhje pa fund per te arrit ketu ku jam
Me nje fjale as Oqeani me misteret e tij nuk me tremb
Jo Po qe ta dish

Btw nuk qenka gje kjo Arlinda sorry lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 18:56   #973
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 2,770
Thanks: 502
Thanked 536 Times in 392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Amerika ėshtė pėr ata qė pėlqejnė tė luajnė mevalėt e oqeanit dhe nuk i tremben as thellėsisė dhe as madhėshtisė sė ti, kurse Juropa dhe Kadėnaja pėr ata qė sa lagin kėmbėt nė det me u fresku pak mbas ngrohjes nė diell
Me pelqen sinqeriteti i ketij shkrimi. Do rrezikoja Po te kisha vetem 30 mije dollare.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i B.E.V pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 19:24   #974
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,880
Thanks: 962
Thanked 1,622 Times in 926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Unė do preferoja mė mirė Zvicrėn se Amerikėn, nė
Amerikė njeriu humbet si spata pa bisht...
edlin nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2018, 19:48   #975
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 22,607
Thanks: 9,350
Thanked 8,235 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 433
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Unė do preferoja mė mirė Zvicrėn se Amerikėn, nė
Amerikė njeriu humbet si spata pa bisht...
Kudo qe te shkosh neper glob do te te shohin me nje fare percmimi dhe ndofta do te ndeshesh me racizem e plot bukurino te ketij lloji....

Po te vish ketu (ja uroj te gjithe Shqypeve kete gje "pervec atyre qe kane qef me nejt ose me shku n'Inglizi" ne katunin e bekum, as do me dit njeri nga je e si je...a e flet inglizqen apo amerkanizqen, keq, mire, me gjysa apo me gishta...ne ata kene nevoje per nje lloj pune dhe ti e ben ate, te ka pa zoti.
__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 20:26   #976
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,771
Thanks: 2,241
Thanked 2,381 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ti nuk di si e kam pasur une jeten....

po pate letra dhe po ishte me i ri mundesite jane me te larta.

Pa letra mundesite jane prape nje milion here me te shumta se ne shumicen e vendeve te botes.
Vet ke thene qe ke ardh me familtrn ne mos gaboj. Ke qene i vogel.
Une kam ardh cift dhe shtatezane, pa gjuhe fare.
Ka qe kane qene mire je Shqiperi. Shiten shtepi e katandi qe re vini ketej pa letra. Lane punera te mira dhe vuajne ketej. Po flas per njerez me shkolle. Punojne c’te dali. Pa letra s’ka pretendime.
Varet si te te marri jeta. Nuk eshte e thene te te marri per mire. Sa kane qe jane kthyer se si kane marr dot letrat?! Plot.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 20:34   #977
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 2,770
Thanks: 502
Thanked 536 Times in 392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Megjithate, spo shikoj ti keni thene nje fjale te mire BEV, vetem mos hajde, mos mos mos..
Spo shikoj asnje fakt real, ku fillon dhe ku mbaron sakrifica...
Po He pra dreqi ta haje! C'jane kta rob kshu?!
B.E.V nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 20:37   #978
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,938
Thanks: 1,691
Thanked 1,765 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Vet ke thene qe ke ardh me familtrn ne mos gaboj. Ke qene i vogel.
Une kam ardh cift dhe shtatezane, pa gjuhe fare.
Ka qe kane qene mire je Shqiperi. Shiten shtepi e katandi qe re vini ketej pa letra. Lane punera te mira dhe vuajne ketej. Po flas per njerez me shkolle. Punojne c’te dali. Pa letra s’ka pretendime.
Varet si te te marri jeta. Nuk eshte e thene te te marri per mire. Sa kane qe jane kthyer se si kane marr dot letrat?! Plot.
Ne erdheml te pa shtatezanosur dhe me shume gjuhe <=== me shume gjuhe se aq.

Une mund te them shume gjera e mund te kem ardhur me familje por prape se prae nuk e ke idene si ka qene fillimi per mua.


Po e vertet qe kane ardhe qe andej e kane shitur gjera por faji nuk qendron te amerika apo te mungesa e letrave. Faji qendron te zotesia dhe si u rrjedh jeta ketu.

Dhe te kesh ndonje qe te pret dhe qe te mbeshtet eshte nje plus shume i madh.


Per pumet profesionale qe permend ti edhe me llotari te vish prape nga doktor do shkosh ne pastrim


Ke shqiptare qe kane ardhe nga jasht Shqiperise dhe qe kane arritur shume ne amerik edhe pse pa dokumenta
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 20:38   #979
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,528 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Jam e sigurte qe asgje nuk e ke pase ready kur ke vajte ne Hamerik
Ashtu dhe une ktej ne Europe.... ka qene nje rruge e gjate e lodhje pa fund per te arrit ketu ku jam
Me nje fjale as Oqeani me misteret e tij nuk me tremb
Jo Po qe ta dish

Btw nuk qenka gje kjo Arlinda sorry lol
Eshte vazje shqiptare e sukseshme. Besoja se per femrat e forumit ky lajm do te percillej me me entuziazem.

Moj une dua te degjoj sa me mire per te gjith shqiptaret kudo qe jane ne bote.

Sa rracist qe jeni ju t'juropes. Ne t'ameriks nuk bejme dallime te tilla
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-12-2018, 20:55   #980
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 719
Thanks: 534
Thanked 281 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Mos i genje njerzit kaq keq se eshte krim. Te paguajn 30mij dollar te jetosh ne amerike ilegalisht eshte krim. Te punosh ilegalisht ne amerike sic bejn mekiskant nuk i kursen 30 mij dollar ne banke per 20 vjet. Edhe me letra nje njeri me pune te zakonshme nuk kursen 30 mij dollar per 30 vjet. Shumica e amerikes jetojn paycheck to paycheck. Bad-teacher nuk ti ka kursyer 10 mij dollar tash 20 vjet ne amerike, burri paguan per her vacations,lol
Beast jeton ne norvegji, ai pa pune fare jeton me mire se nje amerikan qe punon per 2000-3000 dollar ne muaj, qe eshte rroga mesatare ne amerike.
Only positive thing I can think about America is legal weed in some states
Beast nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Beast pėlqehet nga
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur