Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Zhvillime, Teknologji tė Reja

Zhvillime, Teknologji tė Reja Diskutime mbi teknologjine e fundit, ndikimi i tyre ne jeten e perditshme

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-09-2015, 21:36   #21
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,228
Thanks: 6,708
Thanked 7,935 Times in 5,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Uroj te mos keni ndonje hall me te madh se ky.
kemi dhe hallin e qlirimtarit ledio
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2015, 21:38   #22
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,340
Thanks: 3,504
Thanked 3,976 Times in 2,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Pse pak e quan kte ti ?
Hajde po bejme vetevrasje kolektive se u ra facebooku.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2015, 21:39   #23
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,311
Thanks: 6,647
Thanked 2,797 Times in 1,286 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Legend write englis good fluent nativ u understend ok bye
write woter he cries it all
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2015, 21:40   #24
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,012
Thanks: 322
Thanked 325 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Ndalon sė funksionuari Facebook, kaos nė botė! Mblidhet Kėshilli i OKB-sė pėr kėtė ēėshtje por gjysma nuk vijnė pasi nuk e kishin parė njoftimin nė Facebook.
--

http://www.balkanweb.com/site/facebo...da-pak-ditesh/

Facebook nė “Blackout” total, nuk funksionon sėrish brenda pak ditėsh
1077 Lexime (21:59 , 28/09/2015)
Pėr tė dytėn herė brenda pak ditėsh, media sociale mė e populluar ra tėrėsisht. Facebook ka ndaluar sė funksionuari pėr disa minuta me radhė. Hera e fundit qė ndodhi njė problem i tillė ishte mė 24 shtator dhe u zgjidh brenda gjysmė ore.

Kėtė herė duke se problemi ėshtė mė i madh, pasi pėrdoruesit e Facebook nuk mund tė hyjnė as nga kompjuteri dhe as ka telefonat madje as nga aplikacioni Messenger.

Nė sitin Downdetector janė regjistruar mbi 500 sinjalizime nė pak minuta, pjesa mė e madhe bėjnė fjalė pėr njė “blackout” total tė Facebook. Deri nė kėto momente nuk ka patur deklarata zyrtare nga ana e kompanisė.

(m.k/BalkanWeb)
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2015, 21:42   #25
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,340
Thanks: 3,504
Thanked 3,976 Times in 2,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kemi dhe hallin e qlirimtarit ledio
Atij nuk guxojne me ja ndale ledio.

Nuk u tranu Zuckerbergu me e pas Llapin ne qafe. Me bo me ja mesy ky ja qet facebook-un prej sistemit per dy jave.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2015, 21:46   #26
gladiola
V.I.P
 
Avatari i gladiola
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Shqiperi...Korce
Posts: 2,112
Thanks: 895
Thanked 529 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
gladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Ndalon sė funksionuari Facebook, kaos nė botė! Mblidhet Kėshilli i OKB-sė pėr kėtė ēėshtje por gjysma nuk vijnė pasi nuk e kishin parė njoftimin nė Facebook.
--

http://www.balkanweb.com/site/facebo...da-pak-ditesh/

Facebook nė “Blackout” total, nuk funksionon sėrish brenda pak ditėsh
1077 Lexime (21:59 , 28/09/2015)
Pėr tė dytėn herė brenda pak ditėsh, media sociale mė e populluar ra tėrėsisht. Facebook ka ndaluar sė funksionuari pėr disa minuta me radhė. Hera e fundit qė ndodhi njė problem i tillė ishte mė 24 shtator dhe u zgjidh brenda gjysmė ore.

Kėtė herė duke se problemi ėshtė mė i madh, pasi pėrdoruesit e Facebook nuk mund tė hyjnė as nga kompjuteri dhe as ka telefonat madje as nga aplikacioni Messenger.

Nė sitin Downdetector janė regjistruar mbi 500 sinjalizime nė pak minuta, pjesa mė e madhe bėjnė fjalė pėr njė “blackout” total tė Facebook. Deri nė kėto momente nuk ka patur deklarata zyrtare nga ana e kompanisė.

(m.k/BalkanWeb)
Edi!Patjeter mendoj une ka qene ndikimi i Henes se pergjakur qe ndodhi ky " blockaut" total i Facebookut!
gladiola nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2015, 21:46   #27
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,012
Thanks: 322
Thanked 325 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
write woter he cries it all
u take the bad from legenda du not craj his trabėl to legenda
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2015, 21:57   #28
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
po ti pse grricesh mer jahu? ma lodhe kolegen tu fshi postimet.
e verteta eshte e hidhet Ledio. Xhevati e nderon forumin.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2015, 22:00   #29
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Facebookdown: Millions of mothers worldwide are forced to raise their babies instead of posting pictures of them on Facebook.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2015, 09:55   #30
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,230
Thanks: 12,239
Thanked 6,716 Times in 4,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga J&W Catering Shiko postimin
Facebookdown: Millions of mothers worldwide are forced to raise their babies instead of posting pictures of them on Facebook.
And million of fathers ngelen pa dashnore online
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2015, 09:58   #31
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,756
Thanks: 806
Thanked 782 Times in 347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Uroj te mos keni ndonje hall me te madh se ky.
Nuk me shkon as kafja
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2015, 10:51   #32
Mr. E
V.I.P
 
Avatari i Mr. E
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 3,712
Thanks: 0
Thanked 40 Times in 36 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Mr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

Gjera qe ndodhin, probleme te perkohshme, por rritja ne nr e perdoruesve dhe ne kohen qe kalojne ne kete rrjet social do vazhdoje e do vazhdoje...
Mr. E nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2019, 12:11   #33
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,252
Thanks: 23
Thanked 2,380 Times in 1,483 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Po Facebooku ky Titan Gjigan ndalon!!!!

E kshu kshu jo vetem
Ktu do perfundoni te gjithe nje dite
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Viking : 14-04-2019 nė 12:24
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur