Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-04-2019, 17:09   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,030
Thanks: 219
Thanked 340 Times in 260 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Mafia Italiane nje gangrene dhe problem i madh ne Europe.

Meqenese pipinot kane qejf me bo reportazhe per problemet ne Shqiperi dhe biles te shkojne deri aty sa te bejne vidio fallco me "trafikante " pabuksa qe i flasin gazetarit pipino blerje votash.

http://www.ekskluzive.al/raporti-maf...shton-europen/

" Agjencia prestigjoze e lajmeve AFP shkruan se mafia italiane ka shtrirė aktivitetin e saj tė gjerė kriminal nė Itali e mė gjerė, duke fituar gjithnjė e mė shumė terren. Ekspertėt vlerėsojnė se mafia italiane po shndėrrohet nė njė kancer social dhe ekonomik pėr Europėn.

Mafia e njohur “Ndgraheta” e Kalabrisė vijon tė jetė efektive, pavarėsisht arrestimeve masive tė mbi 90 anėtarėve tė saj gjatė kohėve tė fundit. Ndėrsa mafia siciliane “Cosa Nostra” ka shtrirje dhe vepron nė shtete tė tilla si Australia, Kanadaja dhe SHBA-ja, pėrpos se nė Europė.

Tre grupet kryesore, Cosa Nostra, Kamorra napolitane dhe “Ndragheta”, nė bazė tė Interpolit, pėrbėjnė mafiet mė tė rrezikshme nė glob. Fuqia e tyre qėndron nė kontrollin dhe shfrytėzimin e territorit ndėr komunitete.

foto galeri PreviousNext
Eksperti i mafies Cristiano Tomassi thotė se mafiet italiane kanė zaptuar territore tė tėra nė Europė, duke blerė pasuri tė patundshme tė konsiderueshme.

Mafia italiane pėrqėndrohet kryesisht nė krimin e trafikut tė drogės, pastrimin e parave, falsifikimin e valutave dhe mallrave, si dhe trafikimin e mbetjeve toksike.

Raportet tregojnė se ndėrhyrja e mafies italiane nė ekonomi dėmton ekonominė kombėtare tė vendeve europiane.''
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2019, 17:11   #2
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,030
Thanks: 219
Thanked 340 Times in 260 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Mafia Italiane nje gangrene dhe problem i madh ne Europe.

Ja nje tjeter ngarkese droge per ne Itali 5 fish me shume se cdo ngarkese tjeter me perpara dhe qe gjithmone supozimet e pipinove jane per nga Shqiperia

http://www.ekskluzive.al/a-e-perdori...ur-nga-spanja/

"

Operacioni i koduar “Libeccio International” ka ēuar nė zbulimin e njė rrugė tė re e trafikut tė hashashit drejt brigjeve italiane.

Pas sinjalizimit tė autoriteteve franceze, policia financiare dhe roja bregdetare italiane kanė kapur nė ujėrat e brigjeve siciliane njė varkė me vela, e cila transportonte mbi 6.2 tonė hashash nga Spanja drejt Italisė.

Barka “Luna III” e nisur nga brigjet spanjolle u gjet mbrėmjen e 10 prillit pas 72 orėsh kėrkimi nė det tė hapur.

Hashashi, i 5 cilėsive tė ndryshme, ishte konfeksionuar nė 231 thasė lecke tė emėrtuar me simbole e numra mes tė cilave dhe njė markė e njohur automobilistike.

Vlera e drogės sipas autoriteteve italiane do tė sillte njė pėrfitimi prej 60 milionė euro.

Nė pranga janė vėnė 3 anėtarėt e e ekuipazhit me shtetėsi spanjolle.

Autoritetet italiane informojnė se nga vera e vitit tė kaluar e deri mė sot ky ėshtė i 5-ti mjet lundrues i kapur me drogė, e i nisur nga Spanja drejt kanalit tė Sicilisė."
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur