Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-04-2019, 12:49   #181
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Serbinė e shqetėson takimi nė Berlin.

Presidenti i Serbisė, Aleksandar Vuēiq thotė se ėshtė shumė i shqetėsuar pėr gjithēka qė po ndodhė aktualisht si dhe pėr shkak tė takimit tė ardhshėm nė Berlin.

Unė jam i shqetėsuar pėr gjithēka dhe pėr shkak tė takimit nė Berlin. Jo pse kam frikė nga ndonjė presion, as nuk mendoj se do tė ketė. Por nuk po shoh se si dhe ēfarė bėhet me njerėzit, qė janė aq tė papėrgjegjshėm, siē janė udhėheqėsit shqiptarė sot. Kjo ėshtė ajo qė shkakton shqetėsim tė madh dhe njė frikė tė caktuar te unė, por kjo do tė na shtyjė tė sillemi nė mėnyrė mė serioze dhe mė tė pėrgjegjshme”, tha sot Vuēiq, pas vizitės nė Qendrėn klinike tė Serbisė. Siē raportojnė mediat serbe, Vuēiq ka thėnė se ka parė se sa shumė vėmendje dhe pritje i kishin dhėnė mediat shqiptare asaj qė ndodhi tė shtunėn nė rrugėt e Beogradit [protesta e opozitės kundėr presidentit serb] dhe se mediat e Thaēit dhe Haradinajt i janė gėzuar asaj qė potencialisht pritet t’i ndodhė Vuēiqit”.“Kjo mė dha forcė shtesė dhe shpresėn se po bėjė gjėra tė mira pėr vendin tonė dhe njerėzit tanė nė Kosovė”, tha presidenti serb. Ai shtoi se mediat shqiptare, ndryshe nga ato gjermane dhe zvicerane, si dhe kroate, i panė gjėrat nėpėr rrugė nė njė mėnyrė tjetėr. Dy shtetet mė tė fuqishme tė Bashkimit Evropian, Gjermania dhe Franca kanė vendosur tė mbledhin nė Berlin mė 29 prill udhėheqėsit e Ballkanit Perėndimor, pėrfshirė kėtu edhe presidentin e Kosovės, Hashim Thaēi dhe atė serb, Aleksandar Vuēiq. Samiti do ta ketė theksin tek bashkėpunimi rajonal, por njė nga qėllimet kryesor tė kėtij takimi duket se do tė jetė fillimi i dialogut mes Kosovės dhe Serbisė.

Apr 14, 2019 21:49 Europe.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-05-2019, 19:35   #182
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosVeteranėt pėrkrahin ndryshimin e kufijve

Aktuale prill 30, 2019 - 11:51

Kryetari i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės, Nasim Haradinaj e pėrkrah ndryshimin e kufijve.

Kėtė e ka thėnė ai pėr Gazetėn inFokus, duke shpjeguar se kur kishin bėrė betimin pėr luftė nė Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės nuk ishn betuar ta clironin vetėm Kosovėn.

“Ēdo lėvizje tė kufijve pėr tė mirėn tonė unė e pėrkrahi, ne organizata e veteranėve e pėrkrahim, sepse ne jemi betu pėr tė mirėn e gjithė shqiptarėve, ne kemi njė betim, nuk e kemi betimin territorial vetėm pėr Kosovėn, por e kemi pėr kufijtė komplet shqiptar”, ka thėnė Haradinaj pėr gazetėn inFokus.

Ai i ėshtė pėrgjigjur edhe komenteve tė pėrfaqėsuesve tė Serbisė se lėvizja e kufijve nėnkupton luftė tė re.

Edhe pse sipas tij Kosova nuk ka nevojė tė bėj luftė, ai tha se janė tė gatshėm tė bėjnė luftė mbrojtėse nėse ėshtė nevoja.

“Luftė shqiptarėt nuk kanė nevojė me ba, por luftė mbrojtėse nėse ėshtė nevoja bėjmė, pse jo, kemi bo. Nėse na imponohet lufta, na duhet me bo dhe ata qė kėrcėnojnė me luftė janė ata qė dojnė me i pas tokat e okupuara, por unė mendoj se ky mentalitet nė Ballkan duhet me u zhduk pėrgjithmonė”, ėshtė shprehur Haradinaj.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 02-05-2019, 21:03   #183
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosKėrkohet pėrfshirja e Luginės sė Preshevės nė fazėn finale tė dialogut Kosovė-Serbi

02 maj 17:31

Kryetari i Kėshillit Nacional tė Shqiptarėve (KNSh) nė Serbi, Ragmi Mustafa, kryetari i Komunės sė Bujanocit, Shaip Kamberi dhe deputeti shqiptar i Kuvendit tė Serbisė, Fatmir Hasani, kanė nisur iniciativėn qė Lugina e Preshevės tė pėrfshihet nė fazėn finale tė dialogut mes Kosovės e Serbisė.

Letrėn me kėtė iniciativė, ata ia kanė nisur pėrfaqėsueses sė Bashkimit Evropian pėr Politikė tė Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherinit, presidentit tė Kosovės, Hashim Thaēi, koordinatorėve tė delegacioneve shtetėrore tė Kosovės, Shpend Ahmetit dhe Fatmir Limajt, raporton “FoNet”.

Nė letrat e tyre ėshtė thėnė se marrėveshja finale ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė “paraqet rastin qė tė zgjidhen probleme vitale pėr shqiptarėt nė Preshevė, Bujanoc e Medvegjė”.

“Prandaj, ne, pėrfaqėsuesit legjitimė tė institucioneve tė Preshevės, Bujanocit e Medvegjės, kėrkojmė pėrfshirjen e ēėshtjes sė Luginės sė Preshevės nė procesin e kėsaj faze tė dialogut me qėllimin qė tė arrihet njė marrėveshje ndėrkombėtare ligjėrisht obliguese”, ėshtė thėnė nė letrėn e liderėve tė Luginės sė Preshevės.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 04-05-2019, 10:26   #184
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosJakup Krasniqi: Shkėmbimi i territoreve me Serbinė, pas normalizimit tė marrėdhėnieve

03 maj 23:18

Kryetari i Kėshillit Kombėtar nga Nisma Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thėnė se ideja pėr shkėmbim tė territoreve midis Kosovės dhe Serbisė, mund tė vendoset nė tavolinėn e diskutimeve, vetėm pas njohjes sė ndėrsjellė.

Ai kėto komente i ka bėrė nė emisionin Blic Interview, duke shtuar se njė ide e tillė, pas normalizimit tė marrėdhėnieve midis dy vendeve, nuk pengohet as nga konferenca e Helsinkit, transmeton Klan Kosova.

“Kosova do tė duhej tė njihej dhe tė normalizoheshin marrėdhėniet me Serbinė nė kufijtė qė ėshtė shpallur Pavarėsia”.

“Pas njohjes sė ndėrsjellė midis dy vendeve, nėse ka vullnet pastaj pėr t`u bėrė ndonjė ndryshim edhe konferenca e Helsinkit nuk e pengon ndryshim e kufijve me marrėveshje paqėsore”.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 05-05-2019, 11:56   #185
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Ja u prononcua edhe vedhai i Hashim argatit.

Vuēiq: Shėrbimet sekrete e ndalėn korrigjimin e kufijve, tash Kosova do tė jetė sovrane nė krejt territorin e saj


Gazeta Express
5 Maj 2019 13:19
Presidenti i Serbisė Aleksandar Vuēiq ka zgjedhur tė dielėn, disa dite pas Samitit tė Berlinit pėr tė dėrguar njė porosi. Ai kėtė e ka bėrė nė stilin e tij.

Fillimisht ka lajmėruar se nė Serbi do tė shkojė njė investitor perėndimor nė fushen e “Hi -Tech” ku ka thėnė se do tė punojnė njerėzit mė tė shkolluar tė Serbisė. Pastaj nė intervistėn pėr Televizionin Pink ka folur edhe pėr Kosovėn duke thėnė se ideja e tij pėr korrigjimin e kufijve ėshtė thyer nga shėrbimet sekrete perėndimore. “Sot e kuptoj mirė se atė qė e kam ofruar nuk ka mundur tė kalojė pėr shkak tė presioneve tė fuqishme tė disa vendeve, shėrbimeve tė tyre sekrete, tė cilat i aktivizuan tė gjitha agjenturat nė vende tė ndryshme, edhe ato politike edhe ato mediale qė tė punojnė a priori kundėr njė zgjidhje tė tillė” ka thėnė Vuēiq.


Pas dėshtimit tė kėsaj ideje, e cila gjeti pėrkrahje edhe nė Kosovė nga Presidenti Hashim Thaēi, Vuēiq ka thėnė se Kosova do ta fitojė sovranitetin e plotė.

” Cila ėshre zgjidhja tash, pėrveē asaj qė Kosova dhe Metohia, jo me dėshirėn time ose qe unė e kam njohur, do ta fitojė pavarėsinė dhe sovranitetin nė tėrė territorin” ka thėnė Vuēiq. Si zakonisht ai ka vazhduar pėrplasjet me opozitėn nė Serbi duke i goditur ata pėr faktin qė e kanė penguar tė “nxjerrė diēka pėt popullin e saj”./Gazeta Express
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 12:13   #186
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Ja edhe nje qeter

Thaēit i vjen goditja nga ish-shoku i studimeve: E kam ditė qė ėshtė hajn e falsifikator, por qė kalon nė anėn e Serbisė, nuk...

NGA: N.SH MĖ: 5 MAJ 2019 NĖ ORA: 13:07

Ish-shoku i studimeve tė Hashim Thaēit, veprimtari Sali Rexhaj pėrmes njė shkrimi nė Facebook, ka folur pėr bashkėpunėtorėt shqiptar me Serbinė.

Me kėtė rast, Rexhaj, thekson se, pas Rrahman Morinės, Kolė Shirokės dhe Halit Tėrnavcit, ka menduar se mė Serbia nuk do tė gjenė bashkėpunėtor nė Kosovė, mirėpo, sipas tij, e gjeti edhe Hashim Thaēin.


“Por se mu Hashim Thaēi, presidenti i Kosovės kalon nė anėn e Serbisė, nuk ma ka marrė kurrė mendja. Edhe pse herėt e kam vėrejtė, qė nė fillim tė viteve 90, se ėshtė hajn, falsifikator dhe i sėmurė pėr para e pushtet”, shkruan Rexhaj, transmeton gazeta “Bota sot”.

Ja postimi i plotė:

Kam menduar e kam qenė i bindur se pas Rrahman Morinės, Kolė Shirokės, Halit Ternavcit...Serbia nuk gjenė aleat e bashkėpunėtor nė Kosovė.

Pėr Tiranė e kam ditė se komunistet mundė tė na shesin.

Por se mu Hashim Thaēi, presidenti i Kosovės kalon nė anėn e Serbisė, nuk ma ka marrė kurrė mendja. Edhe pse herėt e kam vėrejtė, qė nė fillim tė viteve 90, se ėshtė hajn, falsifikator dhe i sėmurė pėr para e pushtet.

Danke Deutschland, vielen dank Bundeskanzlerin Merkel.

Ramush, rrnofshė sa malet burrė i Dukagjinit.

https://www.botasot.info/aktuale-laj...e-serbise-nuk/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 17:44   #187
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosThaēi: Nuk do tė lejojmė qė nė Kosovė tė ndodhė modeli i Tirolit Jugor
05 maj 18:14

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka thėnė se nė asnjė rrethanė nuk do tė lejojė qė tė ndodh ndonjė model i Tirolit Jugor, sovranitet tė dyfishtė, Republika Srpska, asociacion me elemente ekzekutive.

Ai nė njė intervistė speciale dhėnė “RTV Dukagjinit”, ka thėnė se dialogu me Serbinė duhet tė ndodh korrigjimi i padrejtėsive historike, nė mėnyrė qė Lugina e Preshevės t’i bashkohet Kosovės.

Thaēi ka thėnė se ideja e korrigjimit tė kufijve asnjėherė nuk ėshtė shtruar nė tavolinė, duke e quajtur ‘pazar’ nėse do tė ndodhte.

Duke folur pėr takimin e ardhshėm i cili do tė mbahet nė Paris, Thaēi ka kėrkuar qė para kėsaj tė krijohen mundėsitė e njė takimi nė Uashington, pėrcjell Telegrafi, pasi qė sipas tij letrat tė cilat i ka dėrguar presidenti i ShBA-sė, Donald Trump, janė udhėrrėfyes pėr gjetjen e njė zgjidhje nė mes tė Kosovės dhe Serbisė, e qė sipas tij kėtė nuk e ka parė tek ndonjė lider tjetėr evropian.

Presidenti Thaēi ka thėnė se ėshtė nė unitet tė plotė me gjithė delegacionin kosovar dhe ka mohuar presionin ndaj kryeministrit pėr pezullimin e taksės.

“Vendosja e taksės si kusht pėr liberalizimin e vizave, ėshtė punė qė i takon Qeverisė, dhe ēdo vendim tė tyre unė do ta respektoj, pushtet janė tė ndara” ka thėnė ai.

Sa i pėrket takimit tė “Brdo Brioni-it” qė do tė mbahet me 8 dhe 9 maj nė Tiranė, presidenti Thaēi ka thėnė qė nuk do tė flitet pėr dialogun Kosovė- Serbi, dhe se pjesėmarrja e shefit politik tė Republikės Srbska nuk paraqet lajm tė mirė pėr Kosovėn.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 06-05-2019, 21:18   #188
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosMurati: Me ridefinim tė kufijve forcohet shteti i Kosovės

Aktuale maj 06, 2019 - 23:06

Kryetari i Lėvizjes pėr Bashkim (LB), Valon Murati ka thėnė se ridefinimi i kufijve forcon shtetin e Kosovės dhe bashkon shqiptarėt.

Murati nė RTV Dukagjini ka shprehur mbėshtetjen e tij pėr ndryshimin e kufijve me marrėveshje duke thėnė se “vetėm ndryshimi i kufijve me dhunė sjell luftė”.

Ai ka thėnė se versionet tjera tė zgjidhjes janė shumė mė tė dhimbshme se lėvizja e kufijve.

“Me asociacionin me kompetenca ekzekutive, ne bėjmė njė shtet ku pakica prej 5%, ēdo herė ka nė dorė ēelėsin e stabilitetit tė kėtij shteti”, tha ai.

Kryetari i Lėvizjes pėr Bashkim (LB), ka thėnė se ndjehet i befasuar me ata “qė gėzohen qė u varros ideja e shkėmbimit tė kufijve”.

“Po gėzohen njerėzit qė u varros ideja qė Presheva, Medvegja dhe Bujanovci t’i bashkohen Kosovės? Si ėshtė e mundur qė ne aq lehtė e harruam pėrgjegjėsinė ndaj atyre shqiptarėve qė kanė qenė pjesė e tė gjitha proceseve historike nė Kosovė?!”.

Murati ka thėnė se me ndryshim tė kufijve ėshtė e kundėrta e atyre qė po e thonė njė pjesė e politikanėve dhe analistėve nė Kosovė.

“Ata qė flasin se po prishet shteti i Kosovės duke ri definuar kufijtė e Kosovės, unė po them qė janė duke i ndryshuar tezat. Me ridefinim tė kufijve ne forcojmė shtetin e Kosovės, sepse marrim pjesė e shqiptarėve dhe krijojmė njė shtet funksional”, tha Murati.
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 06-05-2019, 21:27   #189
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Edhe qetra: o argat shkavedhash, o analfabetat pitengrenes e kallashabartes krahe e qafesh, lixoje :


https://www.gazetaexpress.com/berish...t-per-kosoven/
Berisha akuza Thaēit: Pa shkuar nė Hagė mos u merr me negociatat pėr Kosovėn


Gazeta Express
6 Maj 2019 22:40

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka pėrsėritur akuzat ndaj Presidentit Hashim Thaēi si argat i Beogradit.

Nė studion e “360 Gradė” nė RTV Ora, Berisha tha se Thaēi ėshtė peng i dosjes sė tij nė Serbi dhe sipas tij ai nuk duhet tė jetė pjesė e asnjė negociate pa shkuar nė Gjykatėn e Hagės.


Megjithatė Berisha tha se nė dijeninė e tij, Thaēi nuk ka kryer krime lufte.

A ėshtė pėr ju tradhėtar Hashim Thaēi dhe nėse po kur u bė?

“Hashim Thaēi ėshtė peng i dosjes sė tij tė Beogradit. Thaēit po ti ketė mbetur pak karakter nuk merret kurrė me ēėshtjen e negociatave me Kosovėn pa shkuar nė Hagė, pa u pastruar.

Nuk di tė ketė kryer asnjė krim. Gjykata u ngrit vetėm pėr akuzat qė bėri raporti i Dick Marty.Argati mbrapa donte ta anulonte. I thotė vetes ai qė ėshtė argat. A nuk u tha shqiptarėve njė vit rresht se ky ėshtė plani im dhe nuk ėshtė i Serbisė sė Madhe dhe tallet Daēiē me tė.

A nuk i tha nė prani tė gjithė botės Vuēiē: Mbylle mos fol! Hapi sytė dhe mbeti i shastisur. Ne si shqiptarė duhet tė ndihemi tė turpėruar, tre vetė ishin atje (nė Samitin e Berlinit), dy me Vuēiē”, tha Berisha.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 06-05-2019, 21:34   #190
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 754 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

hashim thaqi po luan loje shahu kosova kurr nuk de nderoj kufij perse ka zot te shtepise ai esht ramush haradinaj kurse argeta e serbise kot e ka
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 06-05-2019, 21:53   #191
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Ja edhe ēka i bashkon argatet, ani qe mes tyre mijera kilometra largesi ka.

Servilizmi ndaj te huajve dhe skrupulloziteti ndaj pöpdhit te vet.__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 06-05-2019, 21:55   #192
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 754 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Ja edhe ēka i bashkon argatet, ani qe mes tyre mijera kilometra largesi ka.

Servilizmi ndaj te huajve dhe skrupulloziteti ndaj pöpdhit te vet.edi halli hashim thaqi ka mbet ty nderoj kufit shum gjaku esht derdhur per ata kufi
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 06-05-2019, 22:00   #193
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Hashim Kadirovi i epopese se kalanices me djathe, speca turshi, kos, nje shishe vere 80 ojra te paguar prej shtetit dhe xhelatine flokesh 20 cente te vjedhur ne dyqan pdhus nje tepsi lakrore edhe ndreqe bisedime
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 06-05-2019, 22:26   #194
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,627
Thanks: 28
Thanked 83 Times in 72 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos


Thaēi godet Berishėn: Furnizove me armė Millosheviēin, s’na duhen kėshillat e tua


Kufijtė e Kosovės/

Pėrplasje e fortė nė distancė mes ish-kryeministrit shqiptar Sali Berisha dhe Presidentit tė Kosovės Hashim Thaēi.

Berisha u shpreh sot kundėr idesė sė Thaēit pėr korrigjim kufijsh nė negociatat me Serbinė, gjatė takimit me njė delegacion tė Luginės sė Preshevės, njė zonė qė me sa duket Thaēi kėrkon ta bashkojė me Kosovėn.

Por jo vetėm kaq! Ish-kryeministri shqiptar shprehu kritika pėr qėndrimet e autoriteteve nė Tiranė dhe nė Prishtinė ndaj problemeve tė Preshevės, Bujanovcit dhe Medvegjės.

Por nė kundėrpėrgjigje Presidenti Hashim Thaēi thotė se, nuk i duhen kėshillat e tė larguarve me votė masive nga skena politike dhe i kujton akuzat pėr kontrabandė nafte me Serbinė.

Ai e akuzon Berishėn se ka furnizuar makineritė ushtarake tė Millosheviēit, ka strehuar Arkanin, Bin Laden dhe ka arrestuar Adem Jasharin dhe ish-komandantė tė tjerė tė UĒK-sė.

DEKLARATA E THAĒIT:

“Jo ndarje tė Kosovės, jo shkėmbim tė territoreve, po bashkim tė Preshevės Medvegjės dhe Bujanovcit me Kosovėn, nė kuadėr tė korrigjimit tė kufirit midis Kosovės dhe Serbisė, nė procesin e dialogut pėr normalizimin e marrėdhėnieve ndėrshtetėrore nė mėnyrė paqėsore.

Ky proces, nėse tregohemi tė menēur dhe tė bashkuar, do tė pėrmbyllet me njohje reciproke Kosovė – Serbi, dhe Kosova do tė anėtarėsohet nė tė gjitha organizatat ndėrkombėtare: nė BE, NATO dhe OKB.

Nuk duhet t’i pėrsėrisim gabimet siē na ndodhėn me vonesėn pėr themelimin e Ushtrisė sė Kosovės apo dhe me votimin e vonuar tė demarkacionit me Malin e Zi.

Pėr procesin e dialogut dhe marrėveshjen paqėsore, Kosova e ka mbėshtetjen e plotė tė Bashkimit Evropian dhe tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

Nė kėtė rrugėtim tė pėrbashkėt, Kosova nuk do ta ketė asnjė mėdyshje, sepse liria dhe pavarėsia e Kosovės, ėshtė produkt i sakrificės sonė dhe i mbėshtetjes euroatlantike.

Institucioneve tė Republikės sė Kosovės sot mė sė paku iu duhen kėshillat e tė dėbuarve me votė masive nga skena politike.

Veēanėrisht tė atyre qė nė mes viteve 1992 – 1997 tregtonin dhe bėnin qė me punėt e tyre tė pista tė mbijetonte makineria ushtarake dhe policore e kasapit tė Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. Ata duke mbushur xhepat e tyre, u kujdesėn me devotshmėri qė rezervuaret e tankeve dhe autoblindave tė jenė tė mbushur plot, pėrkundėr faktit se bashkėsia ndėrkombėtare kishte vėnė sanksione kundėr Millosheviqit.

Nuk i duhen kėshillat e atyre qė strehuan Bin Ladenin, vrasėsin e civilizimit botėror si dhe Arkanin, vrasėsin e shqiptarėve tė Kosovės.

Nuk i duhen kėshillat e atyre qė burgosėn komandantin legjendar Adem Jashari, si dhe komandantė tė shquar si Fehmi e Xhevė Lladrovci, Zahir Pajazit, dhe UĒK-nė e etiketuan si terroriste.

Kėta qė sot kundėrshtojnė vullnetin e shqiptarėve tė Preshevės, Bujanovcit e Medvegjės pėr bashkim me Kosovėn, janė tė njėjtit qė Presidenti Rugova pėr sė gjalli nuk i lejoi ta shkelin tokėn e Kosovės. Kėshillat e tyre i takojnė kohės sė turpit tė historisė shqiptare. HTH”
__________________
Hashim Thaēi mė 1992: E nisėm me grusht, e vazhduam me dy gishta, do ta pėrfundojmė me njė.


Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Llapi pėlqehet nga
i vjetėr 06-05-2019, 22:28   #195
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 754 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin

Thaēi godet Berishėn: Furnizove me armė Millosheviēin, s’na duhen kėshillat e tua


Kufijtė e Kosovės/

Pėrplasje e fortė nė distancė mes ish-kryeministrit shqiptar Sali Berisha dhe Presidentit tė Kosovės Hashim Thaēi.

Berisha u shpreh sot kundėr idesė sė Thaēit pėr korrigjim kufijsh nė negociatat me Serbinė, gjatė takimit me njė delegacion tė Luginės sė Preshevės, njė zonė qė me sa duket Thaēi kėrkon ta bashkojė me Kosovėn.

Por jo vetėm kaq! Ish-kryeministri shqiptar shprehu kritika pėr qėndrimet e autoriteteve nė Tiranė dhe nė Prishtinė ndaj problemeve tė Preshevės, Bujanovcit dhe Medvegjės.

Por nė kundėrpėrgjigje Presidenti Hashim Thaēi thotė se, nuk i duhen kėshillat e tė larguarve me votė masive nga skena politike dhe i kujton akuzat pėr kontrabandė nafte me Serbinė.

Ai e akuzon Berishėn se ka furnizuar makineritė ushtarake tė Millosheviēit, ka strehuar Arkanin, Bin Laden dhe ka arrestuar Adem Jasharin dhe ish-komandantė tė tjerė tė UĒK-sė.

DEKLARATA E THAĒIT:

“Jo ndarje tė Kosovės, jo shkėmbim tė territoreve, po bashkim tė Preshevės Medvegjės dhe Bujanovcit me Kosovėn, nė kuadėr tė korrigjimit tė kufirit midis Kosovės dhe Serbisė, nė procesin e dialogut pėr normalizimin e marrėdhėnieve ndėrshtetėrore nė mėnyrė paqėsore.

Ky proces, nėse tregohemi tė menēur dhe tė bashkuar, do tė pėrmbyllet me njohje reciproke Kosovė – Serbi, dhe Kosova do tė anėtarėsohet nė tė gjitha organizatat ndėrkombėtare: nė BE, NATO dhe OKB.

Nuk duhet t’i pėrsėrisim gabimet siē na ndodhėn me vonesėn pėr themelimin e Ushtrisė sė Kosovės apo dhe me votimin e vonuar tė demarkacionit me Malin e Zi.

Pėr procesin e dialogut dhe marrėveshjen paqėsore, Kosova e ka mbėshtetjen e plotė tė Bashkimit Evropian dhe tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

Nė kėtė rrugėtim tė pėrbashkėt, Kosova nuk do ta ketė asnjė mėdyshje, sepse liria dhe pavarėsia e Kosovės, ėshtė produkt i sakrificės sonė dhe i mbėshtetjes euroatlantike.

Institucioneve tė Republikės sė Kosovės sot mė sė paku iu duhen kėshillat e tė dėbuarve me votė masive nga skena politike.

Veēanėrisht tė atyre qė nė mes viteve 1992 – 1997 tregtonin dhe bėnin qė me punėt e tyre tė pista tė mbijetonte makineria ushtarake dhe policore e kasapit tė Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. Ata duke mbushur xhepat e tyre, u kujdesėn me devotshmėri qė rezervuaret e tankeve dhe autoblindave tė jenė tė mbushur plot, pėrkundėr faktit se bashkėsia ndėrkombėtare kishte vėnė sanksione kundėr Millosheviqit.

Nuk i duhen kėshillat e atyre qė strehuan Bin Ladenin, vrasėsin e civilizimit botėror si dhe Arkanin, vrasėsin e shqiptarėve tė Kosovės.

Nuk i duhen kėshillat e atyre qė burgosėn komandantin legjendar Adem Jashari, si dhe komandantė tė shquar si Fehmi e Xhevė Lladrovci, Zahir Pajazit, dhe UĒK-nė e etiketuan si terroriste.

Kėta qė sot kundėrshtojnė vullnetin e shqiptarėve tė Preshevės, Bujanovcit e Medvegjės pėr bashkim me Kosovėn, janė tė njėjtit qė Presidenti Rugova pėr sė gjalli nuk i lejoi ta shkelin tokėn e Kosovės. Kėshillat e tyre i takojnė kohės sė turpit tė historisė shqiptare. HTH”
mjaft keta postime te hajn shum te madh te kosoves na kan lodhur
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 06:22   #196
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,316
Thanks: 8,073
Thanked 6,107 Times in 2,611 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

A ma shpjegon dot ti o LLapi se cfare kuptimi ka titulli qe ti i ke vene kesaj teme?
Si kuptohet kjo shprehja: Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kosoven
Pra do te thote qe Srbija do ti leshoje keto territore dhe do ja fali apo do t'ja beje dhoro RKS-se?
Kur na doli Srbija kaq zemergjere apo e cmendur (quaje si te duash) qe dhuron keto territore?
Do gje ne shkembim ajo, apo kshu kot per hobby bon dhoro (dhurata) ?
Ma shpjego pak dhe me 2 rreshta, mos me posto carcafe propagande gazetash.
Shkurt, qarte dhe paster me fjalet e tua, ma shpjego!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 07:05   #197
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
A ma shpjegon dot ti o LLapi se cfare kuptimi ka titulli qe ti i ke vene kesaj teme?
Si kuptohet kjo shprehja: Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kosoven
Pra do te thote qe Srbija do ti leshoje keto territore dhe do ja fali apo do t'ja beje dhoro RKS-se?
Kur na doli Srbija kaq zemergjere apo e cmendur (quaje si te duash) qe dhuron keto territore?
Do gje ne shkembim ajo, apo kshu kot per hobby bon dhoro (dhurata) ?
Ma shpjego pak dhe me 2 rreshta, mos me posto carcafe propagande gazetash.
Shkurt, qarte dhe paster me fjalet e tua, ma shpjego!
Lene se do t`fusi ne tyna(kupto ashushe.........lutch deine Schwanz)ne kolibe.ky DERRI i katunit.

Ale babe se jena per RELAX.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 07:08   #198
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,228
Thanks: 6,708
Thanked 7,935 Times in 5,069 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Lene se do t`fusi ne tyna(kupto ashushe.........lutch deine Schwanz)ne kolibe.ky DERRI i katunit.

Ale babe se jena per RELAX.
pse marun lajmet per salen dhe edin qe na ēa mrrokllen me ket uqk..rin?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 07:30   #199
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,923
Thanks: 3,805
Thanked 4,099 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Bravo legjenda, ka fol mire ti ai tjetri gllup Kosovadrvo nuk eshte njesoj me fale toke edhe me shite nafte, per ti dhene barazim.

Serbise kane kenoqur me miliarda ojra per keksa edhe dhakuma edhe nuk e llogarite tradheti.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 07-05-2019, 07:56   #200
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse marun lajmet per salen dhe edin qe na ēa mrrokllen me ket uqk..rin?
Kur Zoti tė zgjedh pėr nė parajsė!

Nuk mendoja qė ditėn e sotme do ta nisja me njė lajmė tė trishtuar dhe tragjikė pėr ne tė gjithė!
Zarife Hasanaj , ka humbur jetėn nė moshėn 35-vjecare , nė njė aksident tragjik dhe ende me jetėn po luftojnė Klodian Tanushi dhe Julian Kapaj , nė bazėn ushtaraje Adazi.
“Njė ditė e trishtuar pėr tė gjithė ne pėr shkak tė aksidentit tragjik nė bazėn ushtarake Adazi. Ngushėllimet e mia pėr familjen e njė anėtari tė Forcave tė Armatosura Shqiptare, qė humbi jetėn. Uroj njė shėrim tė shpejtė tė ushtarėve tė tjerė tė lėnduar. Letonia ėshtė mirėnjohėse pėr Shqipėrinė pėr kontributin e saj nė misionin NATO” shkruan Karins.

Nė kėtė ditė maji , ēdo shqiptarė sot loton pėr humbjen tėnde Zafire! Personalisht nuk tė kam njohur Zarife, po sot jam me zemer e shpirt pranė prinderve tė tu, motrave e vėllait dhe nė rrugėtimin tėnd drejt parajsės , lus Zotin qė udhetimin tėnd nė botėn e pėrtejshme tė ta bej sa mė tė lehte. E ndjen sot sesa shumė e rėnde ėshtė dhimbja qė ju ke shkaktuar prinderve , motrave e vellait, po ti nuk zgjidhe tė ikėsh nga kjo botė, po sakrifikove jetėn pėr njė tė mirė me te madhe, nevojėn pėr njė botė pa luftra dhe nė ndihmė tė paqes!
Lotėt qė derdhin sot pėr ty, ēdo familje shqiptari, janė lot dhimbje dhe trishtimi pėr njė jetė qė u pre nė mes , nė moshėn mė tė bukur ,Zarife, e cila dėshironte qė paqja tė mbizotėronte kudo nė botė!
Unė si grua , nėnė, gjyshe, po dhe si nje vajzė ushtaraku, qė e di shumė mirė se ēdo tė thotė tė shkosh me misione ndėrkombėtare , ndjej se ti ishe njė nga ato vajzat
trime ,sypatrembur dhe qė sfida pėr ta jetuar jetėn me tė gjithė dimensionin human, nuk tė ndali dhe kur rreziku u pėrballė me ty! U prefsh nė paqe dhe ylli yt ndritė kudo e perhere , e mira Zarife! Vepra jote bėri krenarė ēdo shqiptarė! U prefsh nė altarin e mirėsisė e paqes ! Zoti tė ndriēoftė nė rrugėtimin tėnd tė amshuar! Sot tė gjithė kemi ndezur njė qiri pėrshpirtje pėr ty! Ndriēoftė pėrherė emri yt dhe shėrim sa mė tė shpejtė dy ushtarakėve tė tjerė, qė po luftojnė me jetėn!

Nga Nora Malaj .

PS....ta ka shkrujt Beni por ti sve men....femarucet e SHEMTUARA e gjejne pacen me fraza...SHKERDHAPATAQIRE apo MORRal tipik BUCESH ka trojet.

Gjatė fjalės sė Monika Kryemadhit nė Konventėn Kombėtarė tė LSI-sė, deputetja Nora Malaj ėshtė pėrlotur.

Vreje videon VETE.

PS....le te shkojne kto SHURRAT ne FRONT masanej e kqyrim.Moderatori ta coj tek tema e FATKEQES apo ajo e....ATEISTEVE.

Shnet daku.

ne shuj.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur