Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-01-2019, 15:14   #581
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 6,014
Thanks: 25
Thanked 1,438 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Cdo njeri eshte i domosdoshem per shoqerine edhe ato qe sdo te duhet te ishin per faktin qe ben dallimin e ktyre qe do doje te ishin.

Consequences si thuhet ne shqip?
__________________
Karma
Has no menu.
You get served what
You deserve.
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 15:18   #582
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 1,248
Thanks: 138
Thanked 310 Times in 177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Pasojat ....

Ti nuk zgjedh ata qe do prane, cte sjell fati pranon?
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 15:23   #583
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 6,014
Thanks: 25
Thanked 1,438 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Nuk mund te zgjedhesh ke do dhe ke nuk do dhe kur te dashurosh duhet ta lesh veten te lire.
Dashuria nuk eshte ta besh ate me sforco.
Po u shtrengove forte mund dhe te thyhet ndaj.

Une pranoj te gjithe por jo se i dua te gjithe.


Cne me kte pyetje ?
__________________
Karma
Has no menu.
You get served what
You deserve.
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 15:27   #584
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 1,248
Thanks: 138
Thanked 310 Times in 177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Pyetja ishte mbi shoqerine, jo mbi lidhjet lol

Dhe i referohesha realitetit e jo virtualitetit, apo kushteve kur je i detyruar mos besh zgjedhjet e tua.

Ne shoqeri do ishte jo normale te themi se nuk zgjedhim ....kjo ishte ideja e pyetjes


U habite kaq pse?
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 15:32   #585
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 6,014
Thanks: 25
Thanked 1,438 Times in 962 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin
Pyetja ishte mbi shoqerine, jo mbi lidhjet lol

Dhe i referohesha realitetit e jo virtualitetit, apo kushteve kur je i detyruar mos besh zgjedhjet e tua.

Ne shoqeri do ishte jo normale te themi se nuk zgjedhim ....kjo ishte ideja e pyetjes


U habite kaq pse?
A shoqeria po normale qe shoqeria formohet ne bazat e frekuentinit ate qe frekuenton ate do te zgjedhesh per shoke e shoqe.
Kot nuk thone me thuaj me ke rri te them cili je.

A ekziston shoqeria sot ku edhe komshinjt i shikon nje here ne 2 vjet?
__________________
Karma
Has no menu.
You get served what
You deserve.
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 16:31   #586
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 9,261
Thanks: 3,413
Thanked 3,591 Times in 1,082 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 176
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Ekziston ...ndoshta jo me komshinjte

Te kan "qortuar"se ban zhurme ne apart ( komshinjte ) ???
__________________
⛄♡°°°●🌻○•°°°•●🌺○•°°°○🌻●•°°°●🌺○•°°°♡⛄
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 17:57   #587
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,752
Thanks: 1,521
Thanked 1,408 Times in 903 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Po. Dikur kam patur nje komshi skizofren. Nderkohe qe isha me sezon provimesh, dhe tek ne, nė ate periudhe kohe ka qene gjithmone qetesi absolute. Ky skizofreni na sjell nje leter ne dere, qe e kemi shqetesuar per zhurme dhe se do ankohej ne polici. Me letren kam shkuar ne polici dhe i thash si duhet te veproj me kete komshi skizofren? Ta gris letren? Do e mbani ju? Apo t’ja coj atij mbrapsh? Mė thane qe do shkonin te bisedonin me tė. Dhe qe atehere nuk e di se cfare u be me tė.

Jeni penduar ndonjehere per ndonje gje? Apo edhe nese s’ka shkuar mire e keni pare si mesim?
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 18:00   #588
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,855
Thanks: 2,242
Thanked 2,110 Times in 1,102 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Sigurisht qe po.

Si vendoset te studjoni profesionin qe keni?
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 18:03   #589
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,752
Thanks: 1,521
Thanked 1,408 Times in 903 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Sepse tek ato lende u ndjeja mė mire. Lendet shoqerore (filozofi, sociologji, gjeografi) i kam patur shume qejf, por nuk i shikoja si e ardhmja ime.

Po ty cilet lende te pelqenin ne gjimnaz, natyrore apo shoqerore?
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 18:05   #590
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,583
Thanks: 5,097
Thanked 2,167 Times in 967 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 171
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Biologji & kimi

Keni pasur shok\ shoqe te ngushte ne gjimnaz?
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 18:05   #591
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 669
Thanks: 0
Thanked 143 Times in 80 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Sia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Bluerose
Me pare po jam penduar ,tashme i kujtoj dhe nuk pendohem hic.
Edhe kur ska shkuar mire edhe kur nuk shkon mire ,gjithmone kam pasur mendim qe ska gje dicka e mire pas asaj do vij.

Ariel
Vetem nje shoqe


Kur gjerat shkojne keq demoralizohesh?
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sia pėlqehet nga
i vjetėr 23-01-2019, 18:08   #592
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,233
Thanks: 9,658
Thanked 6,183 Times in 3,524 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

jo eshte pjese e jetes dhe ajo .


pse ke vene kete nickname , te pelqen si kengetare?
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 18:11   #593
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 669
Thanks: 0
Thanked 143 Times in 80 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Sia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Jo ska te beje aspak me kengetaren,thjesht ky nick me erdhi ne mendje ne ate moment pa u menduar shume. Me vone kuptova qe kisha vene nick si kengetarja Sia : )

Si po ecen shkolla?
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 18:13   #594
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,233
Thanks: 9,658
Thanked 6,183 Times in 3,524 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

mire deri ne prill kam dhe pastaj do bej praktiken , feeling excited.


ke shkuar ndonjehere ne tarot reader?
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 18:15   #595
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 669
Thanks: 0
Thanked 143 Times in 80 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Sia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyerSia ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pyetje Pergjigje

Jo
Ti?
Cmendon per ata qe shkojne?
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur