Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-03-2018, 16:56   #601
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,864 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Nje pyetje zirco.
Nje i afermi im ka shume muaj me cancer. Refuzoi treatment me chemo, por beri radiation dhe eshte stable. As me mire as me keq. A mendon qe chemoterapia eshte gjithmone e domosdoshme? A abuzohet ne perdorimin e saj?
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 16:57   #602
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,690
Thanks: 13,674
Thanked 16,972 Times in 6,715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Amin Zirco!

E ka thene edhe ironman me siper, ka filluar me rene kjo semundje si gripi. Pupupu.
deshira ime me e madhe do ishte te mundnim cdo lloj kanceri
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 16:59   #603
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,864 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhina Shiko postimin
deshira ime me e madhe do ishte te mundnim cdo lloj kanceri
Yes ma’am!!

Por zirco ka thene njehere ketu qe eshte e pamundur. Dhe Zirko ka gjithmone te drejte!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 17:06   #604
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,690
Thanks: 13,674
Thanked 16,972 Times in 6,715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

who is zirco, god
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 17:08   #605
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,864 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Per ne ketu ne forum, ti zirco, marya..etj ..jeni god-i.

Ju na tmerroni, ju na lehtesoni me ato qe thoni e shkruani tek ky nenforum.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 17:40   #606
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,157
Thanks: 1,129
Thanked 6,549 Times in 2,922 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Do nje shami Yoko, se sikur po perlotesh,
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 17:58   #607
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,864 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Do nje shami Yoko, se sikur po perlotesh,
S’eshte puna tek perlotja, por tek forca per te mposhtur friken. Ti psh sje frikacake, kurse une jam kur vjen puna tek canceri. Behem hipokondriake ne te qinden e sekondes. Se per semundje te tjera as qe pyes fare. Jam prej hekuri.

Bad, pse m’ngacmo aty ku e di qe jam weak??? Tani po, qe me duhet nje shami.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 18:09   #608
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,157
Thanks: 1,129
Thanked 6,549 Times in 2,922 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Frikacake ne c’kuptim? C’drejtim? Se kur vjen puna te shendeti ska trima. Thuaj ishalla se kemi per risk, se une psh vec ideja me tremb, pale te ndodhi me gjithe mend ( larg qofte). Jam e dobet ne ket drejtim. Naaaa m’shkon nga frika. Ndonjehere kur degjoj ndonje rast mendoj - sa te forte ca njerez. Psh para ca ditesh pashe kshu shkarazi ne lunch time ( tv) nje rast gjyqi, ka ndodh para 2/3 vjetesh me duket, nje babysitter vrau 2 femije te vegjel ne NYC. Aty pashe qe prinderit po luftonin kjo te merrte denimin e merituar, domosdo, po dhe ishin bere me femije prape. 2 te tjere. Epo mendoja sa te forta qe jane. Une do kisha vdek pervete e jo me te kisha bere prape. Nga u buron gjithe ajo kurajo e force ??!
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 18:14   #609
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,629 Times in 1,038 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Nje pyetje zirco.
Nje i afermi im ka shume muaj me cancer. Refuzoi treatment me chemo, por beri radiation dhe eshte stable. As me mire as me keq. A mendon qe chemoterapia eshte gjithmone e domosdoshme? A abuzohet ne perdorimin e saj?
Po varet nga lloji i kancerit Yoko.
Kemo zakonisht demton qelizat qe ndahen shpesh (qelizat kanceroze, me pak qelizat e gi tract, hair follicles, etj). Ka dhe smart drug qe target protein specifike etj.

Jo te gjitha llojet e kancereve trajtohen me kemo se ndoshta ilacet nuk jane efektive. Side effect jane me te medha dhe me mire te perdoresh local therapy por ka dhe qe repsonse eshte me e mire me radiation sesa me kemo.

Kemo per se ka problemin qe mund te japi kancer ne te ardhmen sepse demton replikimin e ADN dhe demtimi dhe pse minimal teorikisht mund te shkaktoj kancer ne te ardhmen.

Sa per abuzimin...cdo gje behet me data Yoko. Jepet Kemo shifen sa eshte response rate...survival rate 1 vjet, 5 vjet 10 vjet, kancer secondary to chemo etj etj.
Dmth nuk eshte se i ben njeri me koke. Por ne fillim jane bere se ska pasur te dhena. Tani po qe ka vite qe perdoret dhe dihet ku te perdoret me mire se ketu e 15 vjet me pare.

Ps: sa per punen e God...njeri na tha ne audienc. Doktoret jane semiGods. Do ti...pas disa vitesh vdiq nga ezofagous kancer.
Kshu qe te gjithe jemi humans..and to err is human.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2018, 17:18   #610
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,690
Thanks: 13,674
Thanked 16,972 Times in 6,715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Dje erdhi ne klinik nje djal me lymphangitis
dukej tamem si ky ne foto, nje viz e kuqe qe fillonte nga gishti i dyt deri ne sup. Ky djali be kanotazh dhe shpesh i krijohen fluska ne gishta, ky ishte munduar te hapte nje qe ju infektua, dhe diten tjeter pa kete vizin (si ne foto)
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 0AA039E5-D44C-4A47-8515-EA7BFBA76358.jpg (21.4 KiloByte, 61 shikimet)
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2018, 13:31   #611
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,442 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

E kam nje pietje.

Si duket kam sinus. Normalisht nuk kam ndonje problem por gjate aterimit me aeroplan, thuajse gjithmone, per nje periudhe te shkurter po me ndodhe nje dhimbje e forte ne koke. Qendra pak mbi vetull, ana e djathte.

Po lexoj qe paska metoda te ndryshme per zbutjen e dhimbjes ne ato momente por me intereson ta di a sherohet komplet apo si i behet hallit?
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-03-2018, 07:40   #612
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,225
Thanks: 3,177
Thanked 2,483 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

https://francais.medscape.com/voirar...4SG&faf=1#vp_2
hypnoza ne vend te anestezise générale

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 23-03-2018 nė 07:42
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-03-2018, 14:44   #613
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,690
Thanks: 13,674
Thanked 16,972 Times in 6,715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
E kam nje pietje.

Si duket kam sinus. Normalisht nuk kam ndonje problem por gjate aterimit me aeroplan, thuajse gjithmone, per nje periudhe te shkurter po me ndodhe nje dhimbje e forte ne koke. Qendra pak mbi vetull, ana e djathte.

Po lexoj qe paska metoda te ndryshme per zbutjen e dhimbjes ne ato momente por me intereson ta di a sherohet komplet apo si i behet hallit?
Kjo ndodh vetem kur je ne areroplan apo pas zbritjes?
Nuk besoj se mund te sherohet komplet, gjithesesi konsultohu me ENT apo neurolog
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 23-03-2018, 15:03   #614
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,450
Thanks: 4,713
Thanked 2,033 Times in 898 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Rex nqs se te ndodh vetem ne aeroplan natyrisht ndodh per shkak te luhatjes se presionit kshuqe nuk besoj se sherohet komplet. Mundesisht rralloi fluturimet dhe rahatohesh
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 23-03-2018, 15:33   #615
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,077
Thanks: 578
Thanked 1,036 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
E kam nje pietje.

Si duket kam sinus. Normalisht nuk kam ndonje problem por gjate aterimit me aeroplan, thuajse gjithmone, per nje periudhe te shkurter po me ndodhe nje dhimbje e forte ne koke. Qendra pak mbi vetull, ana e djathte.

Po lexoj qe paska metoda te ndryshme per zbutjen e dhimbjes ne ato momente por me intereson ta di a sherohet komplet apo si i behet hallit?
Obobo vlla , paskemi te njejtin problem.
Mu me jep nje dhimbje te forte sikur po mpret dikush me brisk ,por me ndodh vetem me avion te vegjel ose normal , sepse 3-4 here qe kam udhetu me boeing skam pas problem.

Tashi ne maj qe kam nje udhetim me kto linjat e pegasos mka kap sikleti 2 muj perpara sepse nga momenti qe me kap dhimbja kokes nuk me leshon deri sa te zbres
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 23-03-2018, 16:32   #616
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,225
Thanks: 3,177
Thanked 2,483 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

manevrat qe duhen bere per te evituar dhimbjet ne avjon qe shkaktohen nga diferencat e presionit ne veshin e mesem
hani cumcakiza
gelltituni
pini lengje ne ato momente
hapeni gojen fort si ne momentet kur e ndjen qe te vjen gjumi
ose fryni duke mbyllur leht hundet ( manevra Valsava)
et bonne voyage

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 23-03-2018 nė 16:47
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 23-03-2018, 19:00   #617
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,442 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
Kjo ndodh vetem kur je ne areroplan apo pas zbritjes?
Nuk besoj se mund te sherohet komplet, gjithesesi konsultohu me ENT apo neurolog
Me ndodhe ne dy momente, gjate ngritjes dhimbje shume e lehte ndersa gjate aterimit dhimbje e forte. Pas zbritjes me pushon.

Keshtu me thane, qe nuk sherohet komplet. Do shikoj per nje vizite te ENT.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 23-03-2018, 19:03   #618
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,442 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Rex nqs se te ndodh vetem ne aeroplan natyrisht ndodh per shkak te luhatjes se presionit kshuqe nuk besoj se sherohet komplet. Mundesisht rralloi fluturimet dhe rahatohesh
Haha sa zgjidhje e lehte. Lol
Fluturimet per qejf edhe i anuloj komplet por keto per pune s’kam qysh. Per taksirat menjeher muajin tjeter e kam nje fluturim.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 23-03-2018, 19:07   #619
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,690
Thanks: 13,674
Thanked 16,972 Times in 6,715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Haha sa zgjidhje e lehte. Lol
Fluturimet per qejf edhe i anuloj komplet por keto per pune s’kam qysh. Per taksirat menjeher muajin tjeter e kam nje fluturim.
merr ndonje ilac me vete? provo te marresh nje NSAID si ibuprofen nje ore me perpara se te fluturosh, dhe mundohu te pish uje gjat fluturimit
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 23-03-2018, 19:07   #620
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,442 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Obobo vlla , paskemi te njejtin problem.
Mu me jep nje dhimbje te forte sikur po mpret dikush me brisk ,por me ndodh vetem me avion te vegjel ose normal , sepse 3-4 here qe kam udhetu me boeing skam pas problem.

Tashi ne maj qe kam nje udhetim me kto linjat e pegasos mka kap sikleti 2 muj perpara sepse nga momenti qe me kap dhimbja kokes nuk me leshon deri sa te zbres
Ama bash si me brisk, te vjen me bertit. Me ndodhe edhe me aeroplan te madh edhe me te vogel.

S’kemi zgjidhje pervec se me i ndjek keto keshillat e Maryas. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur