Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Thashetheme > Zona Vip

Zona Vip Figura tė njohura tė artit, kinematografisė, muzikės, mediave.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-03-2018, 20:36   #41
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,139
Thanks: 8,267
Thanked 7,189 Times in 4,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Prej verteti I ka se shef qe gati i kan arrit tek barku
Nuk shoh gje se i kam zene site me pellemben e dores....

Do te ket qene rrace prandaja i kane arrit ne balku......ose ju ka bere joga
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 09-03-2018, 20:37   #42
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,377
Thanks: 5,818
Thanked 6,831 Times in 4,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Cfare emisioni drejton kjo aman?
Se nga mbrapa ne ekranet shof berishen ne parlament


nuk hyet ne europe me duret bosh
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 20:37   #43
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,139
Thanks: 8,267
Thanked 7,189 Times in 4,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
po ti hedhi nalt i dalin siper shpatllave
Po ti hedhi nolt do te duken tre koka Ledio....
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 20:39   #44
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,810
Thanks: 2,552
Thanked 4,696 Times in 1,583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Per zhveshjen e tepruar une jam kondra si Muci, por sme pelqeu hic paragrafi i fundit kur Muci na llafos se si "NE" ai me meshkujt e tj dmth...kerkon te shijoje nudon. pffff Ne kshu, Ne ashtu...

ajo goca iher me fusta me ripat e kryqezuar para gjoksit.... zgjedhje krye gabuar
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 21:07   #45
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 12,519
Thanks: 9,471
Thanked 5,059 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=qEi4OkBofGk


nuk hyet ne europe me duret bosh
Jo jo Mir e ke ti! Nuk blihet shalqini pa prove
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 09-03-2018, 21:12   #46
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,377
Thanks: 5,818
Thanked 6,831 Times in 4,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Jo jo Mir e ke ti! Nuk blihet shalqini pa prove
mbeshtet koken johannes hahn ke bostanet edhe Albanien proved
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 09-03-2018, 21:14   #47
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,139
Thanks: 8,267
Thanked 7,189 Times in 4,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Jo jo Mir e ke ti! Nuk blihet shalqini pa prove
yes indeed .....approved by a bostangjia salesperson
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 09-03-2018, 21:14   #48
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 12,519
Thanks: 9,471
Thanked 5,059 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mbeshtet koken johannes hahn ke bostanet edhe Albanien proved
Qashtu dicka
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 21:24   #49
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 13,913
Thanks: 4,641
Thanked 5,851 Times in 2,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 626
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Te shkretet komentatoret e futbollit qe duhet te jene serioz me tipet e ketyre perballe!
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2018, 21:33   #50
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,505
Thanks: 4,950
Thanked 5,408 Times in 2,837 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

T'dėshpėruarit kanė mė shumė llafe,Nano boshi,e Xhunga e shėmtuar.
Ma mir do bėhet.
__________________
''Njeriun,,sa pak e gjej te njeriu!
V Zhiti.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
i vjetėr 09-03-2018, 22:32   #51
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,307 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
T'dėshpėruarit kanė mė shumė llafe,Nano boshi,e Xhunga e shėmtuar.
Ma mir do bėhet.
Shtet parazitesh dhe prostitutash apo mediat....

Ilda Bejleri konsiderohet si njė ndėr moderatoret mė tė bukura tė televizioneve shqiptare.

Ajo madje kishte tėrhequr vėmendjen e portierit legjendar italian, Gianluggi Buffonit, i cili nuk i kishte ndarė sytė nga gjoksi i bukuroshes sonė.

Telegrafi....dhe ne SPORT nuk shikohet sa e bukur je por SE SA e AFTE QUHESH.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-03-2018, 23:56   #52
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,022
Thanks: 11,701
Thanked 10,414 Times in 6,314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Shtet parazitesh dhe prostitutash apo mediat....

Ilda Bejleri konsiderohet si njė ndėr moderatoret mė tė bukura tė televizioneve shqiptare.

Ajo madje kishte tėrhequr vėmendjen e portierit legjendar italian, Gianluggi Buffonit, i cili nuk i kishte ndarė sytė nga gjoksi i bukuroshes sonė.

Telegrafi....dhe ne SPORT nuk shikohet sa e bukur je por SE SA e AFTE QUHESH.
Pse e xhveshur quhet kjo?Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 10-03-2018, 14:47   #53
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,307 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Pse e xhveshur quhet kjo?Ate me GIGIN e kam pare si FOTO.Nuk ma do menja qe po e kqyr apo i ngrihet.....tensioni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2018, 00:20   #54
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,452
Thanks: 6,579
Thanked 4,935 Times in 2,099 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

vite me perpara kur kishte ndonje skene me spec tek televisionet e huaja, njerzit e shkrete e kthenin televisorin menjehere tek Tirana, ndersa sot kur i ze sikleti i femijeve apo i familjareve e kthejne televisorin tek komshiu.
Mendoj qe cdo gje ka kufi dhe norma qytetare.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 11-03-2018, 00:33   #55
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,236
Thanks: 1,562
Thanked 1,101 Times in 739 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Keto me shume ngjajne ne femera dritaresh se sa nepunese
Thone se bejne diē
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 19:08   #56
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,489
Thanks: 4,675
Thanked 2,242 Times in 938 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

ProvokacijaKa pasur njė debat kėto ditė, tė nisur nga Mustafa Nano nė Provokacija, rreth paraqitjes sė dy moderatoreve tė njė emisioni sportiv tė Digitalb-it (Supersport); paraqitje tė cilėn Nano e ka cilėsuar si vulgare, ndėrsa tė tjerė, pėrfshi kėtu edhe gazetarė, e kanė interpretuar si shprehje tė sė drejtės sė gruas pėr tė vendosur pėr jetėn dhe pamjen e saj.

I meritueshėm nė vetvete, debati degradoi shumė shpejt nė ad hominem, siē pritet tė ndodhė nė mediat shqip.

Ēfarė do tė doja tė shtoj, pa u pozicionuar menjėherė nė lidhje me palėt, ėshtė se veshja e moderatoreve tė njė emisioni televiziv duhet parė si element i njė spektakli televiziv, dhe si e tillė, ajo pėrcaktohet nė detaje nė tryezėn e regjisorit ose tė producentit tė emisionit. Nuk besoj se Bora Zemani dhe Ilda Bejleri e kanė vendosur vetė, se me ē’pamje dhe ē’veshje do t’i dalin publikut tė Digitalbit; sikurse nuk besoj se vėrejtja e Nanos kish tė bėnte me mėnyrėn si vishen kėto dy qytetare kur dalin nė rrugė ose larg kamerave.

Ky debat do tė ishte moment i pėrshtatshėm pėr tė diskutuar rreth kontekstit specifik, qė i detyron producentėt (regjisorėt) e emisioneve tė tilla, pėr t’i nxjerrė moderatoret tė veshura nė njė mėnyrė tė caktuar; ose, nėse ka ndonjė lidhje tė mirėfilltė midis trupit gjysmė tė zhveshur tė njė vajze dhe interesit tė publikut pėr sportin.

Liria e dy moderatoreve nė fjalė vjen nė vėshtrim deri nė momentin kur kėto e kanė pranuar rolin qė do tė luajnė nė ekran; prandaj ēdo lloj argumenti se kėtu bėhet fjalė pėr tė drejtėn e gruas etj., nuk merr parasysh qė bėhet fjalė pėr spektakėl tė prodhuar pėr publikun, jo pėr jetėn reale tė atyre dy vajzave: e shumta do tė mund tė flisnim pėr rolin edukativ apo jo tė emisionit. Pėr tė njėjtėn arsye, nuk i mbajmė inat, pas shfaqjes, aktorit qė luan Jagon – sepse ai e performon intrigėn nė skenė, nuk e konsumon nė jetė.

Duke u veshur nė mėnyrė tė diskutueshme, moderatoret televizive performojnė njė lloj tė caktuar vajze (gruaje), nė rolin e moderatores televizive, pėr tė cilėn edhe paguhen. Emisionet sportive, si shumė emisione tė tjera me shikueshmėri televizive tė lartė, janė tė kodifikuara rreptėsisht: nėse moderatoret atje vishen nė njė mėnyrė qė disave u duket provokuese (provokacija) dhe pastaj duan tė konsiderohen si “hot” nė rrjetet sociale, kėtė nuk e vendosin ato vetė, dhe as pritet qė ta vendosen – figura e tyre publike, e cila del edhe nė profilet e tyre nė rrjetet sociale, menaxhohet prej producentėve. Bėhet fjalė pėr kontrata pune, tek tė cilat liria e punėmarrėsit pėr tė qenė vetvetja mbaron nė momentin e hedhjes sė firmės.

Njėlloj mirė do tė kish shėrbyer debati pėr tė diskutuar edhe si po konsumohet sot nė Shqipėri sporti i televizuar dhe cilin publik kėrkon tė joshė, pėrveē faktit banal qė bėhet fjalė kryesisht pėr meshkuj nė grupe ose individualisht; por nė kontekstin social ku shqiptarėt shkojnė gjithnjė e mė pak nė stadium dhe ku interesi i tyre pėr futbollin tanimė u ėshtė bashkėlidhur basteve, ose kumarit (gambling). Mjafton njė eksperiencė sado e lehtė me Las Vegasin, pėr t’u bindur se, nė botėn e kumarit, trupi lakuriq i femrės shėrben si amplifikator (booster) i sjelljes impulsive tė atyre qė luajnė me para. Edhe nė Las Vegas, skenografia ėshtė e tėra e skriptuar, ose e regjisuar nė tavolinė; dhe nuk shėrben aq pėr ta tėrhequr kumarxhiun, sa pėr ta pėrftuar me kontakt.

Emisionet televizive tė sportit nė Shqipėri, si ato tė Digitalbit, imitojnė shabllonė tė televizioneve komerciale Perėndimore; dhe kushedi edhe producentėt dhe regjisorėt e tyre nuk janė tėrėsisht tė vetėdijshėm se qėllimi i njė spektakli tė tillė ėshtė tė pėrftojė dhe tė riprodhojė njė lloj specifik publiku. Pretendimi se aktorėt nė skenė nė rolet e tyre specifike, ose pjesėmarrėsit profesionistė nė spektakle tė tilla, janė duke afirmuar lirinė e tyre individuale nė luftė me paragjykimet dhe “komplekset” ėshtė jo vetėm nė thelb qesharak, por edhe ai vetė pjesė e spektaklit.

nga Ardian Vehbiu
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 23:28   #57
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,298
Thanks: 1,052
Thanked 584 Times in 366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Ky vend ka nje mije e nje tema e halle per te diskutuar. Me duket idiotesi te meresh me bythet e Bejlerit ne kete kohe mjerimi.Por ne rastin e Mutchit me duket se nuk ka te beje fare me 'indinjate',por me komplekset e Mutchit qe edhe pse po i afrohet me shpejtesi 60 vjeteve ka mbetur nje provincial i "djegur" seksualisht. Ka brenga,inate,frustrime dhe urrejtje ndaj seksit te bukur ne diskursin e Mutchit. Kush eshte Mutchi? Peshkopi i moralit?
Nuk ka tema te tjera te nxehta sot qe e shqetesojne Mutchin? Pasi doli ekspert ne histori dhe shume fusha te tjera tani po del edhe moralist "kombetar".
Apo eshte thjeshte nje "provokacja" per te terhequr pak vemendjen?
Sidoqofte jam me Bejlerin e jo me Mutchin ne kete debat. Nuk eshte rast unik kjo veshje ne nje emision sportiv,ka plot raste te tilla ne Europe e me gjere. Ndoshta hiret e saj e bejne te duket "vulgare" ne syte e dhelpres qe nuk e kap dot rrushin?
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2018, 23:39   #58
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,377
Thanks: 5,818
Thanked 6,831 Times in 4,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
vite me perpara kur kishte ndonje skene me spec tek televisionet e huaja, njerzit e shkrete e kthenin televisorin menjehere tek Tirana, ndersa sot kur i ze sikleti i femijeve apo i familjareve e kthejne televisorin tek komshiu.
Mendoj qe cdo gje ka kufi dhe norma qytetare.
kur u smur plaku dilte nai gjo dhe une shpejt me e ēu ke tvsh. mos e luj thote.edhe me elektrik blu. u cu me bo shurren dhe hyni une isha tu pa.

hik o bab flej i thashe . do shofi ne baba icik me tha

kush e dite qe pjeshka ishte si vetlla tha
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 20-03-2018, 23:53   #59
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,752
Thanks: 1,495
Thanked 1,664 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Une them t'a kapim nga .....fenomeni.
Dhe t'a kendveshtrojme nga lart...., duke u pozicionuar poshte....
(ceshtjen ne fjale, e kisha llafin)

--------------------------------------------------
Aspak etike, provokuese, vulgare, loder, marketing antivlerash ....e gabuar per rolin e caktuar.

Nga ana tjeter, *normale, model per t'u kopjuar*, ne sintoni te plote, me shkallen e ulet te civilizimit .....Tragjike ....


ps : Muci e ka fajin qe ka komplekse ! Ai vesh pulovra ngjyre te kuqe...dhe pantallona ngjyre portokalli, nderkohe qe jeshilja, nuk shkon me ngjyren lejla...
__________________
- Ami la vita?
- No, č solo un'avventura.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 00:00   #60
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,377
Thanks: 5,818
Thanked 6,831 Times in 4,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mustafa Nano: Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, vulgare nė ekran

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Une them t'a kapim nga .....fenomeni.
Dhe t'a kendveshtrojme nga lart...., duke u pozicionuar poshte....
(ceshtjen ne fjale, e kisha llafin)

--------------------------------------------------
Aspak etike, provokuese, vulgare, loder, marketing antivlerash ....e gabuar per rolin e caktuar.

Nga ana tjeter, *normale, model per t'u kopjuar*, ne sintoni te plote, me shkallen e ulet te civilizimit .....Tragjike ....


ps : Muci e ka fajin qe ka komplekse ! Ai vesh pulovra ngjyre te kuqe...dhe pantallona ngjyre portokalli, nderkohe qe jeshilja, nuk shkon me ngjyren lejla...
kaubojsit i ka hum kapelja nga tundimi

__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur