Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-03-2018, 06:06   #141
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 32,690
Thanks: 13,674
Thanked 16,972 Times in 6,715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Kur ne divorc, te bjen pjesa me e madhe ($$$), se sa kur jeni bashke, pse te mos ndahesh?
sa here je divorcuar yoko ?
si tha zsazsa gabor per divorcin ;p
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 08:35   #142
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 12,516
Thanks: 9,471
Thanked 5,055 Times in 3,152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Si nuk pertojn njerzit te ndahen?! Femrat e kane fajin patjeter se kane shume energji. Mashkulli taman nuk ndahet thjesht nga dembelizmi.
Si nuk pertojne te martohen thuaj
Bejne gjithe ate dasem harxhojne gjith ato para betohen qe do jene besnik ndaj njeri tjetrit, qe do jene prane njeri tjetrit ne te Mir e ne te keq .... and so on
Pastaj ndahen lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 09:16   #143
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 5,083
Thanks: 27
Thanked 1,151 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Shkaku i ndarjes eshte vetem nje Monotonia.
Martesa eshte si ta them:

Cila gjelle ju pelqen me shume ju?
Grosha mua pshm
Imagjino te hash 40-50 vjete mjes dreke darke Groshe
Nje mardhenie qe nuk ka diversitet eshte e destinuar te vdes.

Per mua eshte me mire best friend with benefits

Po kjo eshte thjesht ēeshtje pikpamjesh.
__________________

I always have the shadow of smiling
Nobody can take away my smile.
What’s mine it will be...
To Eternity....😊
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 09:25   #144
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Kjo hungarezja ka thon ne ket.....

Die Liebe auf den ersten Blick gibt es auch gegenüber einem Bankkonto.

Ose ne shqip kete tjetren .....

Nji nga teorite e mija eshte qe: burrat dashurojne me sy,ndersa grate me veshe(GRANDE),ato dashurojne qfar degjojne(ose ja u ka cejfi).

apropo...ne pergjithesi femrat hungareze jane te zgjuara kur gjejne....KLLUFA.

Derrmane na vllora.....pastaj keto,low,children....e qetera jane armet per te mposhtur burrat.Kane humbur rolin...i bie SADE SHQIP.
Globalizem....EBEN.

Ale.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 12:42   #145
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,864 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
sa here je divorcuar yoko ?
si tha zsazsa gabor per divorcin ;p
Asnjehere, sepse me bie pjesa me e madhe keshtu sic jam tani.


Gabor vete, u martua nja 10 here. U be legjende e divorceve, prandaj jane te besueshme ato qe thote. Lol
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 15:27   #146
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,570
Thanks: 4,291
Thanked 1,274 Times in 700 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Si nuk pertojne te martohen thuaj
Bejne gjithe ate dasem harxhojne gjith ato para betohen qe do jene besnik ndaj njeri tjetrit, qe do jene prane njeri tjetrit ne te Mir e ne te keq .... and so on
Pastaj ndahen lol
Eshte vertet, nuk e imagjinoj dot dasmen. Te ftosh njerz sepse ke vendos te jetosh dhe te shtrihesh ne krevat me diken tjeter gjithe jetes me duket dicka absurde. Ke te drejte, shume pune e madhe dhe telashe duket kjo puna e dasmes vec te ndahen pastaj.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 15:32   #147
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,157
Thanks: 1,129
Thanked 6,549 Times in 2,922 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Po mire ne ate vrull dashurie njerezit bejne shume gjera qe me vone kur u hapen syckat tamam thone mbase sja vlente. Po ke njerez qe bejne dasem pas 10 vjet living together e ftojne 100 veta, ket se kuptoj une.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 15:34   #148
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,864 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Une s'kuptoj kur bejne dasem, therresin 100 vete, harxhojne 40k per te renew vows.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 15:42   #149
skifteri
V.I.P
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Aug 2016
Vendndodhja: Canada
Posts: 682
Thanks: 877
Thanked 284 Times in 138 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
skifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

E di i thone nga ato anet tona: vetem leckat hidhen hu me hu!
Tani, femra eshte maja e krijimit. Me e mira, me e bukura, me e shijshmja. Historia e Krijimit e ka keshtu qe ne fund te gjithe krijimit, Perendia krijoi burrin, e pastaj, ne fund, pasi pa te meten/at te burri, krijoi gruan! O meshkuj, vleresojeni ate qe keni, femren qe keni, dhe mjaft me syte andej ketej. E dini historine e Ali Pashes?
skifteri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2018, 14:25   #150
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 15,339
Thanks: 3,534
Thanked 8,868 Times in 2,950 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

se mos Ju rriten veshet ju burrave.
Kjo foto erdhi exluzivisht pėr t’ju ngrit cik vlerat se
Doni sdoni Ju jeni shkaku per divorc.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 85060BC7-04AB-4E78-9BBD-4A885C3418B8.jpg (24.0 KiloByte, 82 shikimet)
__________________


Kam njė shpirt qė s'njeh urrejtje
Dhe nuk mban, mėri tė kota
Por ndonjėherė , ka dhe vėrejtje
Kėta janė njerėzit, kjo ėshtė bota!

Bledi Ylli
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 15-03-2018, 19:02   #151
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 899
Thanks: 0
Thanked 60 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Divorcet rriten ne gjithe boten se ndyshimet e medha sociale po godasin bazen e familjes.
Baza familjes eshte dashuria e nenes per femijen dhe dashuria midis ciftit.
Meshkuj e femra cdo dite ndjehen te lodhur per te perballuar njeri tjetrin, dashuria midis ciftit po del ne muze dhe interesi e vlera pijne uje. Dhe dashuria e nenes humbet nga turrja e femrave ne kariere e ne estetiken e tyre.
E pse mos kete divorce pastaj, po me e keqja eshte se po shtohen cdo dite me shume femije autike.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 08:50   #152
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,228
Thanks: 157
Thanked 978 Times in 617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Rritet numri i shkurorėzimeve te shqiptarėt

Arsyet e shkurorėzimit tek tė rinjtė janė tė llojeve tė ndryshme dhe shumė herė tė pa kuptimta. Profesori universitar Bashkim Selmani, njė hulumtim qė ka bėrė bashkė me studentėt e ciklit tė dytė master pran UT-ės, shprehet se divorcet nė Maqedoni, Kosovė dhe Shqipėri vinė duke u rritur.

Qytetet nga Struga deri nė Kumanovė, ėshtė konstatuar se familja shqiptare ėshtė e prekur nė disa segmente, dhe njė ndėr elementet mė shqetėsues ėshtė edhe segmenti i shkurorėzimeve , pėr arsye se nė tė kaluarėn tek traditat shqiptare ishte se ēdo martesė pėrfundonte me vdekjen e njėrit bashkėshortė, ndėrsa sot ēdo e dyta martesė pėrfundon me shkurorėzime dhe kjo ėshtė njė nga indikatorėt bazė qė bėnė edhe uljen e lindjes sė fėmijėve. Segmenti tjetėr ka tė bėj me mos njohjen e tė drejtave bashkėshortore.

Ne gjithmonė e themi se largimi nga feja,largimi nga tradita nga rregullat familjare ato ēka kanė qenė kanė mbajtur nėnė kontroll familjen. Shkurorėzimet nė Maqedoni janė nė rritej e sipėr, por nėse shikohet Shqipėria dhe Kosova, Maqedonia ėshtė mė mirė, po ēdo e treta martesė pėrfundon mė shkurorėzim nė R. Maqedonisė.

Avokati Meralem Asani,nė lidhje mė divorcin shprehet se kėrkesa mė e madhe pėr divorc vitet e fundit ėshtė nė rritje. Sipas tij janė shumė shkaqe qė sjellin deri tek divorci. Vetėm kėtė vit nė Gjykatėn e Tetovės dhe Gostivarit ka 140, kėrkesa pėr shkurorėzime.

Shkaqet qė ngrihen pėr procedurė tė divorcit,nė mesin tonė ku veprojmė Tetovė,Gostivar janė si shkaqe pavarėsia e bashkėshortėve, mos respektimi i vlerave tradicionale,kriza ekonomike sociale e kėshtu mė radhė qė sjellin deri tek ajo qė shumė ēiftet ndahen. Numri pėr vitin 2018-tė,vetėm nė Gjykatėn e Tetovės janė diku rreth 90 padi pėr shkurorėzim, ndėrsa nė Gjykatėn e Gostivarit afėr 50-tė. Ndėrsa sa I pėrket vitit 2017-tė vetėm nė Gjykatėn e Tetovės ka pasur diku 410, akt gjykime ose procedura pėr shkurorėzim, ndėrsa nė atė tė Gostivarit 230. Numri I rasteve tė shkurorėzimit ėshtė nė rritje nga viti nė vit.

Rritja e divorceve sjell edhe problemet tjera,ku pėr dikė ėshtė zgjidhje e problemit, por nė shumė raste ata tė cilėt pėsojnė mė shumė janė fėmijėt e tė divorėcuarėve,ku nė bazė tė hulumtimeve qė kanė bėrė studentėt e ciklit tė dytė nė UT-ės,fėmijėt tė cilėt rriten pa prindėr ose mė njėrin nga prindėrit janė fėmijėt qė mė lehtė manipulohen,dhe si pasojė e punėve jo tė mira ata pėrfundojnė prapa grilave tė burgjeve.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Onyx pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2018, 09:07   #153
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rritet numri i shkurorėzimeve te shqiptarėt

Kemi familien bigvllai dhe problemi .......eleminohet ne avanc!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 09:30   #154
Ajana87
V.I.P
 
Avatari i Ajana87
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Vendndodhja: Tetove
Posts: 2,843
Thanks: 1,088
Thanked 2,674 Times in 531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Ajana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk eshte faji i bixhozit as i alkolit, kto te dyja duhen hiqur nga lista.
Mos luj bixhoz nese nuk je i afte te besh jetesen me ate pune dhe te fitosh ne fund te vitit.
Alkoli sjedh ne drite semdujet mendore gjendjen psikologjike te nje personi prandaj te gjithe duhet te pijn me detyrim nga shteti ne menyre qe te seleksionojm njerzit e padeshirieshem dhe ti vrasim.
Fale alkolit disa femra te shemtuara na duken yje,lol
Une.kam.nje raste.konkret qe per shkake te bixhozit ata ndahen...
Sepse ai bossi..kryefamiljari pra ska.mend ne koke dhe sdin ta.menaxhoje jetrn.me.at page qe ka.

Une.asnjeher se.kam.kuptuar dhe sdobta kultoj.perse.njeriu hyn.memvet deshire ne.kete.loje saqe shkatron.edhe jeten e vet...e ku.kemte te tjerve..gruas ose.vajzes..

Se di...skam.asnje.ide.per.keto lojra..

Shime.keq..
Te.mer.fund.martesa.per shkak.te.budallakis.se.mashkullit
E te rriter.femija.vetem.me.nenen.keq..


Shume.keq


E.cdo.te.ndodhe.me.pas...?
__________________
Zemra eshte armiku kryesor,jeton brenda nesh por rreh per dike tjeter.!
Ajana87 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 15:12   #155
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,126
Thanks: 2,946
Thanked 3,129 Times in 2,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Une.kam.nje raste.konkret qe per shkake te bixhozit ata ndahen...
Sepse ai bossi..kryefamiljari pra ska.mend ne koke dhe sdin ta.menaxhoje jetrn.me.at page qe ka.

Une.asnjeher se.kam.kuptuar dhe sdobta kultoj.perse.njeriu hyn.memvet deshire ne.kete.loje saqe shkatron.edhe jeten e vet...e ku.kemte te tjerve..gruas ose.vajzes..

Se di...skam.asnje.ide.per.keto lojra..

Shime.keq..
Te.mer.fund.martesa.per shkak.te.budallakis.se.mashkullit
E te rriter.femija.vetem.me.nenen.keq..


Shume.keq


E.cdo.te.ndodhe.me.pas...?
pse nuk e marrin edhe nusen edhe te ikin ta sjedhin njehere ate rroten e kazinos ku i dihet ndoshta ka fat nusja e kapin jackpotin e te festojne plus edhe ti bejne nje dasem nuses
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2018, 15:46   #156
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
pse nuk e marrin edhe nusen edhe te ikin ta sjedhin njehere ate rroten e kazinos ku i dihet ndoshta ka fat nusja e kapin jackpotin e te festojne plus edhe ti bejne nje dasem nuses
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 16:39   #157
Ajana87
V.I.P
 
Avatari i Ajana87
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Vendndodhja: Tetove
Posts: 2,843
Thanks: 1,088
Thanked 2,674 Times in 531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Ajana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Nuk eshte per shaka Pirat...
E ti larte...rrugac i bie shqip apo...xke.qe zgerdhindesh ...qeshesh
Pi.pak.uje mos po tbje tfikte...


Pffff
__________________
Zemra eshte armiku kryesor,jeton brenda nesh por rreh per dike tjeter.!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ajana87 : 02-04-2018 nė 16:41
Ajana87 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 17:16   #158
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,719 Times in 2,427 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Une s'kuptoj kur bejne dasem, therresin 100 vete, harxhojne 40k per te renew vows.
Kane filluar tu hiqen dasmave,po bashkejetojne rinia...ben sa ben qejf djal i Zeqos edhe....me fal, kush ishe ti me?!

Se lexova artikullin,flet per shqiperine apo kshu pergjithesisht?

Gjithsesi nje gje eshte e sigurt qe e kam thene e here te tjera,dhe ketu flas per shqiperine...nese femrat mbroheshin dhe kishin mbeshtetjen me te vogel nga shteti por edhe nga familja,atehere do te flisnim per shifra alarmante te divorceve tash...Kshu qe rrini se ende s'kemi pa asgje tha...
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Eden pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2018, 18:11   #159
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,782
Thanks: 263
Thanked 465 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
...Kshu qe rrini se ende s'kemi pa asgje tha...
Kshu paska thene ai kristi pinderi?!?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 18:40   #160
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,864 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Divorcet nė rritje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Kane filluar tu hiqen dasmave,po bashkejetojne rinia...ben sa ben qejf djal i Zeqos edhe....me fal, kush ishe ti me?!

Se lexova artikullin,flet per shqiperine apo kshu pergjithesisht?

Gjithsesi nje gje eshte e sigurt qe e kam thene e here te tjera,dhe ketu flas per shqiperine...nese femrat mbroheshin dhe kishin mbeshtetjen me te vogel nga shteti por edhe nga familja,atehere do te flisnim per shifra alarmante te divorceve tash...Kshu qe rrini se ende s'kemi pa asgje tha...
Bashkejetesa ka te mirat e te keqijat e veta.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur