Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-05-2019, 10:37   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,668
Thanks: 7,257
Thanked 3,352 Times in 1,740 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Zbuloni ēka fsheh pėr personalitetin tuaj grupi i gjakut qė keniNė kultura tė ndryshme, grupi i gjakut ka njė rėndėsi shumė tė madhe. Ai nuk ėshtė thjesht njė e dhėnė karakteristike qė i bėhet gjakut nė varėsi tė pranisė apo mungesės sė komponentėve tė trashėguar antigjenikė nė sipėrfaqen e qelizave tė kuqe, qė pėrcakton ēfarė duhet tė hani, nga cilat sėmundje rrezikoheni, por edhe si ėshtė formuar personaliteti juaj.

Grupi i gjakut 0: Personat qė kanė grupin 0 janė shumė tė pėrgjegjshėm dhe tė shoqėrueshėm. U pėlqejnė sfidat dhe nismat, ndonėse jo gjithnjė i ēojnė deri nė fund. Duam tė jenė gjithmonė nė qendėr tė vėmendjes dhe shpeshherė shfaqin mė shumė se duhet besim te vetja. Personat me grupin e gjakut 0 priren tė jenė ose vetmitarė, ose udhėheqės. Ata janė zakonisht intuitivė, tė pėrqendruar, ambiciozė, me pak fjalė, liderė tė lindur. Nėse kėrkoni dikė qė tė pėrballojė mirė stresin, kėtė e bėjnė mė sė miri ata qė kanė grupin e gjakut 0. Gjithashtu ata kanė imunitet mė tė fortė dhe fizik tė shkėlqyer.
Grupi i gjakut A: Edhe pse nė dukje janė tė qetė, personat qė i pėrkasin kėtij grupi gjaku i mbajnė nervat pėrbrenda. Janė tė turpshėm, tė ndėrgjegjshėm, tė besueshėm dhe tė ndjeshėm. Ndonjėherė ziejnė nga ankthi nė mėnyrė qė tė dalin mbi tė tjerėt dhe kanė prirjen t’i mbajnė pėrbrenda emocionet derisa vjen njė moment qė shpėrthejnė. Edhe pse janė tė aftė pėr pozicione lideri, kjo gjė mund t’i rraskapisė, sepse stresohen shpejt. Shumė persona me grupin e gjakut A janė kėrkues nė fusha tė ndryshme si shkenca, ekonomia dhe arti. Pėr nga shėndeti kėta persona kanė aciditet tė ulėt nė stomak, ndaj duhet tė tregojnė shumė kujdes kur ushqehen me proteina tė ardhura nga kafshėt.
Grupi i gjakut B: Personat me kėtė grup gjaku janė mė individualistė nga tė gjithė dhe zakonisht e gjejnė vetė rrugėn nė jetė. Priren tė jenė tė drejtpeshuar, janė mendimtarė si grupi A dhe ambiciozė si grupi 0. Kėta njerėz janė tė ndjeshėm dhe i kuptojnė shpejt kėndvėshtrimet e tė tjerėve, por megjithatė hezitojnė tė ndėrmarrin sfida ose tė pėrballen. Grupi i gjakut B mund tė jetė sekreti i atyre qė pėrbėjnė miq tė mirė. Janė krijues, pasionantė, optimistė, elastikė, individualistė dhe i duan kafshėt.
Grupi i gjakut AB: Personat me grup AB kanė personalitet tė ndarė. Ata janė edhe tė shoqėrueshėm edhe tė turpshėm, edhe tė sigurt edhe tė ndrojtur. Ndonėse janė tė pėrgjegjshėm, ndonjėherė shumė pėrgjegjėsi mund tė shkaktojė njė problem. Kėta njerėz janė tė besueshėm dhe pėlqejnė tė ndihmojnė tė tjerėt, sipas living.al. Ashtu sikurse edhe grupi A, kėta njerėz nuk e durojnė dot stresin. Ėshtė e vėshtirė pėr ta tė pėrshtaten me tė tjerėt, ndaj ata krijojnė stilin e tyre tė gjėrave.
_______________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/zbulon...jakut-qe-keni/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 03-05-2019, 10:49   #2
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,668
Thanks: 7,257
Thanked 3,352 Times in 1,740 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni ēka fsheh pėr personalitetin tuaj grupi i gjakut qė keni

Une "... mbaj nervat perbrenda"!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 11:00   #3
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 15,102
Thanks: 11,515
Thanked 7,042 Times in 4,098 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni ēka fsheh pėr personalitetin tuaj grupi i gjakut qė keni

Fshatar ke filluar te lexosh revisten Living lol ..jan cik trolls kta
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 03-05-2019, 11:04   #4
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,975
Thanks: 3,872
Thanked 3,087 Times in 1,511 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni ēka fsheh pėr personalitetin tuaj grupi i gjakut qė keni

edhe une une i mbaj nervat perbrenda per shume kohe , por, poooooor kur i le te lira vec nje minute e merr vesh gjithe lagjia

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 03-05-2019 nė 11:17
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 03-05-2019, 13:32   #5
Eleonore
Super Anėtar
 
Avatari i Eleonore
 
Data e antarėsimit: Nov 2018
Posts: 193
Thanks: 3
Thanked 24 Times in 23 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Eleonore ka njė atmosferė spektakolareEleonore ka njė atmosferė spektakolareEleonore ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Zbuloni ēka fsheh pėr personalitetin tuaj grupi i gjakut qė keni

Une i perkas grupit te gjakut zero me rehsus negativ.

Jam dhuruese gjaku universale.

Askush nuk mund te me jape gjak.


Per natyren time mund te them se jam e qete. Kur nxehem asnje njeri, absolutisht asnje njeri nuk eshte ne gjendje te kuptoje fjalet qe nxjerr nga goja. Jane nje uragane fjalesh te panjohura.

Ndaj nuk nxehem se po nxeha gjithe lagjja ime e ndjen nxehjen.El
Eleonore nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 13:49   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 44,970
Thanks: 13,298
Thanked 11,720 Times in 7,251 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 624
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni ēka fsheh pėr personalitetin tuaj grupi i gjakut qė keni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleonore Shiko postimin
Une i perkas grupit te gjakut zero me rehsus negativ.

Jam dhuruese gjaku universale.

Askush nuk mund te me jape gjak.
Tė jep tė jep, tė jep Lumi qė ka grup zero negativ.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 13:53   #7
Eleonore
Super Anėtar
 
Avatari i Eleonore
 
Data e antarėsimit: Nov 2018
Posts: 193
Thanks: 3
Thanked 24 Times in 23 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Eleonore ka njė atmosferė spektakolareEleonore ka njė atmosferė spektakolareEleonore ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Zbuloni ēka fsheh pėr personalitetin tuaj grupi i gjakut qė keni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Tė jep tė jep, tė jep Lumi qė ka grup zero negativ.
Duhet te jem nena e tij shpirterore!

Nga ana tjeter edhe mami im mund te me jape gjak. Eshte zero negativ dhe ajo. Plus e quajne Lumturi.

El
Eleonore nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Eleonore pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur