Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-05-2019, 16:45   #141
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,389
Thanks: 3,576
Thanked 568 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pushimet e veres ne Greqi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Nga ishujt qe kam vizituar une, me kane lene keto pershtypje:

Chios - ishte ok. Aty kemi te aferm ndaj e kemi vizituar shpesh. Ka plazhe te bukura.
Santorini me la shije te idhet. E kam vizituar ne muajin gusht, ka pamje te bukura por ujrat e zeza ta neveritin.
Mykonos - ishim me tim shoq disa dite kete vere. Me pelqeu shume, edhe hoteli ku ndenjem ishte shume i bukur.
Rhodes - kemi ndenjur ne Faliraki, por e kemi vizituar gjithe ishullin. Ishte shume bukur, do ta rekomandoja si vend pushimi.
Kreta s'me ka pelqyer ndoshta sepse ato te aferm qe kishim andej na kufizuan pak ne levizje.
Naxos (se di si quhet shqip) gjithashtu me ka pelqyer. Ishte me pak turistike se ishujt e tjere.
Athinen s'duhet ta lini pa vizituar.

Pushime te kendshme.

Tek Odeoni ishit?Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 18:28   #142
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,599
Thanks: 3,573
Thanked 3,879 Times in 2,634 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pushimet e veres ne Greqi.

Per qashtu, sikur ta mbushin me Elpidha ne dyja anet e rruges prej nga Vija e kakes, keshtu quhej vendkalimi kufitar e deri te Termopylle gryka nuk kisha vajtur.

Rri me nje qashtu simit ne nje dore dhe nje paligjone me djathe ne tjetren, kenoqem tu Ollbenia, qmimi nuk eshte relevance fare.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2019, 02:29   #143
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,389
Thanks: 3,576
Thanked 568 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pushimet e veres ne Greqi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Broken Smile!

Greqia sikurse e di qe ka shume ishuj,duke nis nga me i frekuentuari San Torini i bukur,magjepses une ju sugjeroj ishullin Skyros.Per me teper mund te hyni e ta shikoni ate,por eshte vec 1 ore e 45 min me traget,e tejmase i bukur.
Me plazhe te pastra,edhe me cmime te mira.
Nqs perpiqni te prenontoni nga tani,do kini cmime te mira,se ne muajin gusht rriten ato.
Kam vite qe e njoh ate vend.
Restorante te mira.

Kalofshi mire kudo te shkoni!


Kush e fshiu postimin tim?


Kjo eshe shtepia ku ndodhi krimi.


Sopoti u vra ne kete shtepi.

Duhet te kete qene nje grua shtrigane plake ajo qe kreu aktin e vrasjes.

Pse?

Sepse ajo apo ai ishte i dashuruar pas Gurax.


Sopoti do te vriste veten para se t'i hidhej ndyresires qe eshte duke pergatitur plane.


Ti e di kush je.

Provoje po t'a mbajti.


Adea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 17-05-2019 nė 02:31
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 14:46   #144
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,389
Thanks: 3,576
Thanked 568 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pushimet e veres ne Greqi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Kush e fshiu postimin tim?


Kjo eshe shtepia ku ndodhi krimi.


Sopoti u vra ne kete shtepi.

Duhet te kete qene nje grua shtrigane plake ajo qe kreu aktin e vrasjes.

Pse?

Sepse ajo apo ai ishte i dashuruar pas Gurax.


Sopoti do te vriste veten para se t'i hidhej ndyresires qe eshte duke pergatitur plane.


Ti e di kush je.

Provoje po t'a mbajti.


Adea


Korrigjim:

Sopoti nuk do te ishte ne gjendje te vriste veten pa "ndihmen" e dikujt. Ai ishte paraplegjik. Kishte mbetur i shkurter, shume i shkurter dhe rrinte ne nje wheel chair. Pak si Stephen Hawking.

Edhe pse i shkurter dhe me te meta fizike AI ishte me te vertete nje gjigand. Fliste shume me shpirt!

Mjekren e kishte te shtremberuar. E ema ishte infermjerja e tij.

A eshte e mundur qe ai te jete djali origjinal i "Gurax", aktor cifuto-gjerman?Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur