Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-04-2019, 16:44   #41
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,347
Thanks: 1,609
Thanked 2,178 Times in 1,246 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

https://www.facebook.com/thurje/vide...38058/?app=fbl


“E kam ditur gjithmonė qė hajdut...e kam ditur gjithmonė qe je skuth...e kam ditur gjithmonė qė je gėnjeshtar...por qėnke edhe burrec....Me kėtė gjest nuk me trishtove fare...thjesht jam i qetė..jam i qetė sepse isha i bindur qė je ky qė je... O BURREC....nuk e bėjnė gėrmat Teatrin Kombėtar ....Ps; u bėre njėsoj me ata qė vjedhin kapakė pusetash ???? (me fal se vura emojin e gabuar ...) go????yourself “, shkruan Gentian Zenelaj.

Jo diktatures SOROSIANE.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 26-04-2019 nė 17:03
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 00:42   #42
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 210
Thanks: 2
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga luleshtrydhe Shiko postimin
Ti shoku qenke i semure mendor se te paska mbet ora te cifutet. Jam kurioze cfare te kane bere??? Pervec Soros qe eshte histori e gjate per ta permbledh me nje postim forumi, cfare problemi ke me hebrejt ne pergjithesi mund ta dijme? Urrejtja jote qenka kaq e madhe sa nga nje forum ne tjetrin vetem kunder tyre je. Kaq shume te pasken lenduar valle? Se duhet te jete dicka personale mendoj per te mbjelle kete lloj urrejtjeje bohh... ti qofsh tha si jeton me te till mbllef.


UN skam pse ti urrej moj debile, por faktete jane fakte dhe shume nga ata kontribojne ne shoqatat e tyre ne fund te fundit conquer and divide ka qene moto e tyre.
Dmth sorrisi nuk merret me legalizimin iedrogave qe demokratet cifute shtyjne me lobe, nuk shtyn per lgbt qe ka pas fillimet me cifut dhe mbrohet nga shoqata cifute, etj etj
. Ty aq do mbetet botkuptimi se "lexon shume" sa nje 5 vjec.
Une te kam bere shume tema po nga qe e ke llogjiken sjell logical fallcies per te kundershuar. Ti je e smur mendore qe mendon
se bota eshte bar e zi. Une ta mbuash faqen po aq e ke botkuptimin.http://www.softpanorama.org/Skeptics...rd_mafia.shtml


__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 08-05-2019 nė 00:45
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 01:08   #43
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 210
Thanks: 2
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Nje njeri qe nuk pyet pse cifutete ne evrope apo amerike votojne kan votuar gjithmone dhe lobuar masivisht te majten si mund te arsyetoj per nje cope shqipri?
Sorrosi nuk ka miratim te shume shoqatav cifute dhe shume te tjereve? Pjerdh shqiprine per vec nje lolo droge transporti ne evrope, me ed pleren qe hate m e makarona ne france deri die.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 08-05-2019 nė 01:12
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 02:22   #44
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 380
Thanks: 61
Thanked 53 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe do tė bėhet i njohur mjaft shpejtluleshtrydhe do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Ti ke ofenduar, ndersa une nuk do ofendoj. Jo se nuk di, thjesht dua te le te kuptohet dallimi mes nesh
"G.Soros nuk eshte me ne." Kaq. Asgje me teper, se s'jam ketu te bie ne carkun e askujt me provokime te tilla
Ndersa ti fillo te lexosh libra, jo te merresh me video youtube
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i luleshtrydhe pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 05:01   #45
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 210
Thanks: 2
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

O injoranca. Ishe te qe fillove te shaje dhe perdorje logical fallcies qe ne fillim qe the je i smure se po permend cifutet, po nga qe je aq injornate dhe nuk lexon qutat e tua athere kshu llogjikon.
Ti mire qe je nene e injornances po je dhe nene e hipkorizise. Shife qoutat si rrodhi muhabeti o korra e hipokrites qe tani hiqesh si e ndersheme.


Libra ja ku i ke injoranca se cdo gje e thene neper vido eshte e bazuar ne fakte qe ty nuk ta pret te besh pak research:

Tek e para eshte loan for shares dhe nuk eshte vidjo shko shife ca ishte moj tyryfyl:

https://www.amazon.com/Oligarchs-Wea.../dp/B00II75S0E
https://www.amazon.com/Sale-Century-...ct_top?ie=UTF8

Vidjo e dyte eshte dokumentar ne BBC
https://www.amazon.com/Neoconservati.../dp/0521545013


https://www.amazon.com/Israel-Lobby-.../dp/B000UZQIF6Per vidjon e pare me submortage crisis e gjen ktu:
https://www.sourcewatch.org/index.php/Goldman_SachsTe tjeret i ke ktu

https://en.wikipedia.org/wiki/Aviv_Nevo

https://en.wikipedia.org/wiki/Jeff_Zuckerhttps://www.washingtonpost.com/archi...=.42c516d2128b


https://en.wikipedia.org/wiki/Lloyd_Blankfein


https://en.wikipedia.org/wiki/Jed_S._Rakoffmary schapiro
https://www.jpost.com/International/...ding-to-Forbeshttps://en.wikipedia.org/wiki/Elisse_B._Walter


https://en.wikipedia.org/wiki/Gary_C...estment_banker)Jam marre edhe tek forumi tjeter me ty, po ti aq llogjik ke qe si zioniste cristiane qe je se eshte e kote ma harxhuar kohe je tyryfyl nga truni fare.
Sa per te lexuar kur i lexoja per geopolitiken, ekonomine/ financen etj ti ishe ne 8 vjecare.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 16-05-2019 nė 05:23
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur