Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-05-2019, 07:56   #41
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,675
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Sepse ne ate rruge kalojne 30 mije makina ne dite , pranaj duhen 3 korsi nga seicili krah.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 07:57   #42
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,162
Thanks: 4,637
Thanked 5,311 Times in 2,638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Gjysma te panevojshme besoj ... eshte mire ta hapim pak
Horizontin , para se te flasim ne baze te emocioneve.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 08:16   #43
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,675
Thanks: 789
Thanked 1,513 Times in 870 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Ne baze te emocioneve? Lol

Ok ashu e lejme.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 08:26   #44
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,317
Thanks: 8,075
Thanked 6,107 Times in 2,611 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

E kam thene edhe nje here kur behej fjale per rrugen Durres Kukes, qe ndoshta do te ishte me mire qe Shqiperia te aplikonte modelin tone (Austrise) i cili duket shume i drejte dhe funksional.
Modeli yne eshte ky:

Perpara se te futesh per udhetim ne autostrade duhet te blesh neper pika karburanti, kioska cigaresh e rropsash tjera, tek Klubi i Automobilisteve (ÖAMTC, ARBÖ) ose direkt tek siti i autostradave te Österreich (Offizielle Website- ASFINAG) nje bilete (vignette) e cila ka vlere kohore dhe cmime te ndryshme, qe duhet te vendoset me detyrim tek xhami i pare i makines. Me qarte:

VJETORE:
-Automjete me peshe deri ne 3,5 Ton € 89,20
-Automjete me dy rrota (Motot) € 35,50
BIMESTRALE (Dymujore):
-Automjete me peshe deri ne 3,5 Ton € 26,80
-Automjete me dy rrota (Motot) € 13,40
10 DITORE:
- Automjetet me peshe deri ne 3,5 Ton € 9,20
-Automjete dy rrotake (Motot) € 5,30
Per automjetet qe nuk kane targa europiane eshte e detyrueshme te vendoset adesivi me siglen kombetare pershembull : AL/MK/RKS/BiH etj etj…
Kush udheton pa kete bilete, ka sanksione qe fillojne nga 120 Euro deri ne max 3000Euro!
Mendoj qe ky model eshte me i drejte dhe i perballueshem per vendin tone, duke shtuar njekohesisht qe cilesia e rrugeve duhet permiresuar.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 08:28   #45
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 20,981
Thanks: 9,700
Thanked 8,464 Times in 4,332 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 302
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Mire e kane edhe Athine- Korinth qe eshte me pak se 1 ore paguan ter ato leke perse te mos jete Durres-Tirane me pages?!

Nuk shoh ndonje gje te keqe un ketu, as abuzim.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 08:36   #46
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,162
Thanks: 4,637
Thanked 5,311 Times in 2,638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ne baze te emocioneve? Lol

Ok ashu e lejme.
Kshu i bien se ndryshe nuk dalin llogarite .

30 mijje gjithsesi Nuk eshte nr shqetesues , duke marre edhe pArasysh faktin qe gjysma eshte e sigurte qe e perdorin per xhiro pa lidhje lart e poshte ( ku k’to zakonisht Jane edhe ato qe shkaktojne prb dhe shqetesimet me te medhaja ne pergjithesi )

Te ishte nje shifer e madhe 200mije e lart edhe mund te kuptohet, por edhe ne raste te tilla .. nuk shtohen korsi per k’te arsye ( se kushtojne ne te tera anet perseri) por analizohet prb ne fjale dhe zakonisht inkurajohen njerezit qe ti perdorin makinat vetem ne raste te domosdoshme ( te gjejne menyra te tjera transporti ) dhe rruga te lihet per ato qe e Kane te domosdoshme me domosdo ( pra rastet urgjente , te punes me domosdo bizneseve dhe trasportit publik )
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Zana : 16-05-2019 nė 08:39
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 08:40   #47
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,317
Thanks: 8,075
Thanked 6,107 Times in 2,611 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!


__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 08:43   #48
Jolene
V.I.P
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,953
Thanks: 6,149
Thanked 7,582 Times in 3,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Une dhe Drague se kemi problem hic, do i bijme anej kah rruga Nroqit...
Po pate gure ne veshka e ke zgjidh problemin.
Si ska ven njeri dore aty qe u thafshin duresh e komesh!
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 08:48   #49
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,666
Thanks: 1,831
Thanked 2,511 Times in 1,407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Nisma #Thurje
Qeveria ka vendosur tė vendosi pagesė nė autostradėn Tiranė-Durrės
Nė vitin 2018 qeveria mblodhi rreth 156 milionė euro nga taksa e qarkullimit!
Por tė gjitha kėto nuk mjaftokan pėr tė riparuar rrugėt ekzistuese e pėr tė ndėrtuar rrugė tė reja. Nuk mjaftojnė pasi shkojnė nė xhepat e koncesionarėve tė tjerė, nė tendera absurd ku njė kilometėr rrugė fushore kushton 20 milionė euro, apo pėr inceneratorė qė nuk ndėrtohen kurrė.
E meqė kėto nuk mjaftojnė, qeveria ka vendosur tė na zhvasė mė tej, duke e bėrė me pagesė edhe rrugėn Tiranė - Durrės. Kjo ėshtė njė rrugė ku ėshtė pėrqendruar thuajse e tėrė industria e lehtė nė Shqipėri, e ku mjaftojnė taksat e mbledhura prej tyre pėr ta rindėrtuar disa herė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 08:53   #50
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,317
Thanks: 8,075
Thanked 6,107 Times in 2,611 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Po pate gure ne veshka e ke zgjidh problemin.
Si ska ven njeri dore aty qe u thafshin duresh e komesh!
Une nuk thash me maqine mi dreq, une thash ta bojm me gamor me gjymes bishti ngarku tumllas me kacile fiqsh ene bastonash….
Ke te drejte Jolene, ajo rruge eshte lene komplet mbasdore keto vitet e fundit, edhe pse shumica e tironsave qe vinin ne plazh tek Shkembi i Kavajes (Resort TIRONA) perdornin masivisht ate rruge per te evituar trafikun e renduar ne autostrade. Te pakten furgonat e plazhisteve e trafikonin shume ate rruge.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 09:50   #51
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,647
Thanks: 1,370
Thanked 509 Times in 392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Mire tani .. ajo autostrade eshte katastrofe se kush nuk hyn ne te... duke krijuar aksidente e prb te tjera ne mase .

A ka ndonje rruge tjeter pervec ksaj se qysh te behen njerezit njerez te pergjegjshem andej ? Apo kjo eshte menyra e vetme ?
Zana vogel e kuptoj konceptin tan por kjo si ba njerzit ma te pergjegjshem fatkeqsisht, ata qe hyjn per xhiro do hyjn edhe me 5 mij lek tax dhe gjitha i vujn njerzit e pergjegjshem!
Shqipria nuk bahet me shqiptare dhe kjo po na faktohet perdit , per aq kohe sa ps-ja perfaqso ‘jugun’ dhe pd-ja ‘veriun’ nuk do bahemi plus jena te gatum ne menyr te till , imagjinoje veten 2 sekonda kryeministre do vepronim njelloj dashje pa dashne ..vec ishalla hym ne BE- ju hapen dyrt edhe ati populli qe ka mjet
__________________
I never lose, I either win or I learn.
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The ICEman pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 10:29   #52
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,162
Thanks: 4,637
Thanked 5,311 Times in 2,638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Zana vogel e kuptoj konceptin tan por kjo si ba njerzit ma te pergjegjshem fatkeqsisht, ata qe hyjn per xhiro do hyjn edhe me 5 mij lek tax dhe gjitha i vujn njerzit e pergjegjshem!
Shqipria nuk bahet me shqiptare dhe kjo po na faktohet perdit , per aq kohe sa ps-ja perfaqso ‘jugun’ dhe pd-ja ‘veriun’ nuk do bahemi plus jena te gatum ne menyr te till , imagjinoje veten 2 sekonda kryeministre do vepronim njelloj dashje pa dashne ..vec ishalla hym ne BE- ju hapen dyrt edhe ati populli qe ka mjet
Atehere perse shqetesohen , Nese eshte puna kshu .

Te haje kush te mundet , te vjedhi kush te mundet e te mbijetoje kush te mundet...ligji I barbareve dhe xhungles nga te dyja palet ne k’te rast .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Zana : 16-05-2019 nė 10:32
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 10:34   #53
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,554
Thanks: 5,166
Thanked 11,119 Times in 3,896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Po pra, jetojne prinderit atje po kur shkojne me pushime dalin per protesta, lol. Speaking of militantet. Thuaji dhe ketij te dali ne proteste kur te shkoje! Rritet numri! lol

Edhe ? Jetojne ne Franc sepse jan akoma Te rinj per te punuar .( me pak ore ). Por kjo nuk dmth qe ata Te shkeputen e te ven ne shqiperi sa here Ti doje e Bardha zemer !
Kan motra e vellezer ata qe ven i shikojne ndryshe nga Ju ne fund Te botes qe shihni vetem bythen tuaj ( jo te gjithe flm zotit ) po protestojne qe cke me Te . Neser i teket Te pleqerojne atje po ku? Ne ate vend mizerje ?
Ti e ke ne terezi se i fut nje tralala dhe u kry .
Jo mi shoqe jo mos i quaj njerezit Te gjithe si vetja.

Qashtu shnet msuesja e keqe . Lol
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 10:34   #54
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,736
Thanks: 706
Thanked 2,940 Times in 1,631 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 320
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Po te ishte shteti i drejt si duhet, nuk do kishte nevoj per ket pages rrugore, sepse cdo makine qe regjistrohet paguan 40 euro per perdorim te rruges, plus kjo gje behet per cdo vjet, pra imagjino sa makina kan shqiptaret, ku ka shtepi qe i kan edhe 3 makina, qe vetem ajo shtepi paguan per 1 vit 120 euro.
Ketu kemi korrupcion te lart dhe popull pa gjuhe.
Me kujtohet nje thenje e nje shokut, kur i kish pas thene nje i huaj, qe juve shqiptareve shume populli i huaj ju ka q... , Ky ja kthen o nuk mujn me q.... ata sa durojm ne.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ragnar : 16-05-2019 nė 10:37
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ragnar pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 10:35   #55
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,928
Thanks: 3,807
Thanked 4,103 Times in 2,755 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 216
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Takse e keni qashtu e parkoj makinen ke Tirona dhe nisem me furgon, na kaq pagese, o i bie nga Elbasoni
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 10:40   #56
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,647
Thanks: 1,370
Thanked 509 Times in 392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Atehere perse shqetesohen , Nese eshte puna kshu .

Te haje kush te mundet , te vjedhi kush te mundet e te mbijetoje kush te mundet...ligji I barbareve dhe xhungles nga te dyja palet ne k’te rast .
“Ma para t’shoh ty keq sesa veten mire” , prandaj shqetsohen
__________________
I never lose, I either win or I learn.
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 10:42   #57
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,162
Thanks: 4,637
Thanked 5,311 Times in 2,638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
“Ma para t’shoh ty keq sesa veten mire” , prandaj shqetsohen
Shume e drejte .... por shqetesues eshte fakti qe njerezit Nuk duan Te ndergjegjesohen ne forme qytetare . Atehere Nuk ka ngelur gje tjeter , vecse te abuzojme njeri tjerin .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 10:44   #58
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,127
Thanks: 618
Thanked 730 Times in 488 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
E kam thene edhe nje here kur behej fjale per rrugen Durres Kukes, qe ndoshta do te ishte me mire qe Shqiperia te aplikonte modelin tone (Austrise) i cili duket shume i drejte dhe funksional.
Modeli yne eshte ky:

Perpara se te futesh per udhetim ne autostrade duhet te blesh neper pika karburanti, kioska cigaresh e rropsash tjera, tek Klubi i Automobilisteve (ÖAMTC, ARBÖ) ose direkt tek siti i autostradave te Österreich (Offizielle Website- ASFINAG) nje bilete (vignette) e cila ka vlere kohore dhe cmime te ndryshme, qe duhet te vendoset me detyrim tek xhami i pare i makines. Me qarte:

VJETORE:
-Automjete me peshe deri ne 3,5 Ton € 89,20
-Automjete me dy rrota (Motot) € 35,50
BIMESTRALE (Dymujore):
-Automjete me peshe deri ne 3,5 Ton € 26,80
-Automjete me dy rrota (Motot) € 13,40
10 DITORE:
- Automjetet me peshe deri ne 3,5 Ton € 9,20
-Automjete dy rrotake (Motot) € 5,30
Per automjetet qe nuk kane targa europiane eshte e detyrueshme te vendoset adesivi me siglen kombetare pershembull : AL/MK/RKS/BiH etj etj…
Kush udheton pa kete bilete, ka sanksione qe fillojne nga 120 Euro deri ne max 3000Euro!
Mendoj qe ky model eshte me i drejte dhe i perballueshem per vendin tone, duke shtuar njekohesisht qe cilesia e rrugeve duhet permiresuar.
E te mendosh qe te ardhurat mesatare vjetore sillen diku te 25-30 mije euro per koke besoj.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i B.E.V pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 10:59   #59
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,647
Thanks: 1,370
Thanked 509 Times in 392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Shume e drejte .... por shqetesues eshte fakti qe njerezit Nuk duan Te ndergjegjesohen ne forme qytetare . Atehere Nuk ka ngelur gje tjeter , vecse te abuzojme njeri tjerin .
Edhe po t’abuzosh asht e kot, del shoku lumit thot s’pallo dot ti sa mbaj un e ka edhe per mburrje!

Keqardhje e madhe
__________________
I never lose, I either win or I learn.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga The ICEman : 16-05-2019 nė 11:03
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 11:00   #60
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,901
Thanks: 12,942
Thanked 7,921 Times in 4,633 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 229
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Autostrada Tiran - Durres Me Pages?!

Kan per tu ndergjegjsu njerezit ...vetem se skan lek me pagu po kjo esht nje detaj i parencishem lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur