Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-01-2014, 20:18   #461
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,460
Thanks: 13,706
Thanked 8,156 Times in 5,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Arrow Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

I pashe me shume vemendje....1,2,3...
http://www.youtube.com/watch?v=WbEe-7yQXS0
http://www.youtube.com/watch?v=rVSrVxYMTRI
PS: me ka pelqyer Ramiz Kelmendi ne Kulm: genjeva me deshire,sepse nuk mund tjua beja qejfin serbaqirovic,qe thonin: ju jeni skipetare ata jane allbanac.14.27-15.12 sek.
Pergjigja e ime: Ramizi eshte SHQIPTAR,une do veproja si MAHMUTIN KAVALLI dhe AQIM VARRI.
Pra do i beja mune kombit,kryesorja te mira me dinare.
3-in kqyreni vete dhe naten e mire.
Do behemi...........dikur.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2014, 19:48   #462
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006Ibrahim Rugova Sekretar i LKJ’sė dhe diferencues i atyre qė pėrkrahėn kėrkesėn “Kosova Republikė!”


Ibrahim Rugova pėr afėr dy dekada rresht, punoi nė Institutin Albanologjik tė Prishtinės si hulumtues i letėrsisė. Pėr njė kohė ka qenė edhe kryeredaktor i revistės "Gjurmime albanologjike", qė e nxirrte ky Institut. Ibrahim Rugova pėrveē punės shkencore, nė IA ka ushtruar edhe njė funksion politik-pushtetor, atė tė sekretarit tė LKJ’sė. Duke qenė nė krye tė kėsaj organizate partiake, ai pas demonstratave tė mars - prillit 1981 i ka funksionalizuar platformat politike tė KQ tė LKJ’sė pėr Kosovėn. Si rrjedhim, nė kėtė situatė tė jashtėzakonshme nėpėr tė cilėn po kalonte populli shqiptar nė Kosovė, Ibrahim Rugova ka pranuar tė vihet nė krye tė komisionit pėr diferencim ideo - politik. Ky komision ėshtė marrė me diferencimin e tė gjithė punėtorėve shkencor nė IA, tė cilėt nė forma tė ndryshme kanė pėrkrahur apo janė solidarizuar me kėrkesėn studentore “Kosova Republikė!”, dhe pėr kėtė aktivitet ka shkruar edhe shtypi i kohės: “Rilindja”, ”Jedinstvo”, „Politika“ etj. Kėshtu, ta zėmė, nė gazetėn „Rilindja“ tė datės 30 shtator 1982 nė artikullin me titull „Akademikut dr.Rexhep Qosja iu shqiptua vėrejtja partiake“, Kryetari i komisionit pėr diferencim Ibrahim Rugova nė diskutimin e vetė theksoi se „procesi i diferencimit duhet tė jetė i vazhdueshėm dhe i gjithanshėm, kurse sa i pėrket masės sė propozuar, si anėtar i sekretariatit tė OTH tė LK propozoj qė Rexhep Qosjes t'i shqiptohet masa - vėrejtja partiake, sipas propozimit tė grupit tė punės tė tė dy kryesive, tė cilin e kemi miratuar edhe ne“.!!
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2014, 19:59   #463
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,400
Thanks: 211
Thanked 192 Times in 142 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga beka Shiko postimin


Ibrahim Rugova Sekretar i LKJ’sė dhe diferencues i atyre qė pėrkrahėn kėrkesėn “Kosova Republikė!”


Ibrahim Rugova pėr afėr dy dekada rresht, punoi nė Institutin Albanologjik tė Prishtinės si hulumtues i letėrsisė. Pėr njė kohė ka qenė edhe kryeredaktor i revistės "Gjurmime albanologjike", qė e nxirrte ky Institut. Ibrahim Rugova pėrveē punės shkencore, nė IA ka ushtruar edhe njė funksion politik-pushtetor, atė tė sekretarit tė LKJ’sė. Duke qenė nė krye tė kėsaj organizate partiake, ai pas demonstratave tė mars - prillit 1981 i ka funksionalizuar platformat politike tė KQ tė LKJ’sė pėr Kosovėn. Si rrjedhim, nė kėtė situatė tė jashtėzakonshme nėpėr tė cilėn po kalonte populli shqiptar nė Kosovė, Ibrahim Rugova ka pranuar tė vihet nė krye tė komisionit pėr diferencim ideo - politik. Ky komision ėshtė marrė me diferencimin e tė gjithė punėtorėve shkencor nė IA, tė cilėt nė forma tė ndryshme kanė pėrkrahur apo janė solidarizuar me kėrkesėn studentore “Kosova Republikė!”, dhe pėr kėtė aktivitet ka shkruar edhe shtypi i kohės: “Rilindja”, ”Jedinstvo”, „Politika“ etj. Kėshtu, ta zėmė, nė gazetėn „Rilindja“ tė datės 30 shtator 1982 nė artikullin me titull „Akademikut dr.Rexhep Qosja iu shqiptua vėrejtja partiake“, Kryetari i komisionit pėr diferencim Ibrahim Rugova nė diskutimin e vetė theksoi se „procesi i diferencimit duhet tė jetė i vazhdueshėm dhe i gjithanshėm, kurse sa i pėrket masės sė propozuar, si anėtar i sekretariatit tė OTH tė LK propozoj qė Rexhep Qosjes t'i shqiptohet masa - vėrejtja partiake, sipas propozimit tė grupit tė punės tė tė dy kryesive, tė cilin e kemi miratuar edhe ne“.!!
Ja si reaguan politikanet tan dhe si i cilsuan protestat e vitit 1981.
Fadil Hoxha.per ata qe po e shkatrrojn Jugosllavin Avnojane ,bira e minit 300 qese.
Azem Vllasiuhet ti denojm dhe ti ndeshkojm organizatoret dhe perkrahsit e nxitsit e demostratave kunder Jugosllavis se Titos.
Kol Shiroka:Imam jugollavenski dukument,moja zhena je Srbkinja majku mu jebem,po odakle ja iz Albanije haahahahah
Rugovauhet te jemi me te kujdeseshem ne vlersimin e ktyre protestave,ku ka elemente me paknaqsi socio-ekonomike,frustrime,angazhime,...duhet biseduar me rinin heheheheheh ,Rroft rinia jone,na rroft Tito,Zoti e bekoft Kosoven,ju faliminerit.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2014, 23:08   #464
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Mė qafsh oj nėnė ku n'a mbetė satrapi
''pejgamber'' e ēuanin gjithė bota e ''donte''
sa mirė pispillosej me shall e kollare
merrte ''naregjenje'' n'Beligrad kur shkonte

Eh moj nėnė e dashur sikur t'ishte gjallė
nuk do kishte ''dorė tė zgjatur t'Serbisė''
Kosova do ēlirohej me Shen Egjidiot
''terroristėt'' s'do kishin ēelsat e qeverisė

Bubu se ē'na gjeti me vdekjen e tij
kemi humbė shumė miq anekėnd Serbisė
ne do vazhdojmė rrugėn qė ai na trasoi
pėr kėtė kem' mbėshtetjen edhe t'Shumadisė
Mit Zitat antworten
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2014, 23:23   #465
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,275
Thanks: 2,183
Thanked 1,923 Times in 718 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga beka Shiko postimin
Mė qafsh oj nėnė ku n'a mbetė satrapi
''pejgamber'' e ēuanin gjithė bota e ''donte''
sa mirė pispillosej me shall e kollare
merrte ''naregjenje'' n'Beligrad kur shkonte

Eh moj nėnė e dashur sikur t'ishte gjallė
nuk do kishte ''dorė tė zgjatur t'Serbisė''
Kosova do ēlirohej me Shen Egjidiot
''terroristėt'' s'do kishin ēelsat e qeverisė

Bubu se ē'na gjeti me vdekjen e tij
kemi humbė shumė miq anekėnd Serbisė
ne do vazhdojmė rrugėn qė ai na trasoi
pėr kėtė kem' mbėshtetjen edhe t'Shumadisė
Mit Zitat antworten

pse more Llap nuk poston rahat tek temat e thaqit ? , mos hyn ksajde se e di mire se qysh kalon .
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2014, 02:31   #466
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,275
Thanks: 2,183
Thanked 1,923 Times in 718 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Bota ndryshon, por jo edhe miqėsia SHBA- me Ibrahim Rugoven ..

__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-07-2014, 13:05   #467
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,411
Thanks: 266
Thanked 600 Times in 207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
sh presidenti historik i Kosovės Ibrahim Rugova, me ēifteli

Ish-Presidenti historik i Kosovės Ibrahim Rugova duket se ka pasur pėr qejfi edhe veglat muzikore, ndonėse, siē dihet ish presidenti Rugova ka qenė i gjithanshėm.

Sidoqoftė, adhuruesit e Rugovės kanė publikuar njė foto ku ai shihet duke e shikuar me seriozitet ēiftelinė./BShttp://botasot.info/
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2016, 01:29   #468
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,275
Thanks: 2,183
Thanked 1,923 Times in 718 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hashim Thaēi Ēlirimtari dhe Themeluesi i Shtetit te Kosoves

Themeluesi i Shtetit te Kosoves ėshtė Ibrahim Rugova , ketė nuk do ta harromi kurr .Lavdi Ibrahim Rugova edhe tė qoft dheu i lehtė .
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2016, 03:19   #469
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,275
Thanks: 2,183
Thanked 1,923 Times in 718 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2019, 20:33   #470
Kashta
Samuni
 
Data e antarėsimit: Jan 2019
Posts: 375
Thanks: 42
Thanked 34 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kashta ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006


Ibrahim Rugova dhe Jakup KranisiqiMerovci tregon pėr kėrcėnimin qė ia ka bėrė Jakup Krasniqi Ibrahim Rugovės

Mė: 15 mars 2019 Nė ora: 18:37

Merovci ka treguar pėr kėrcėnimin qė ia ka bėrė Jakup Kransiqi Ibrahim Rugovės kur kanė shkuar nė Paris pėr tė arritur marrėveshjen, nė konferencėn e Rambujesė.

Adnan Merovci , i cili ka publikuar librin pėr Kėshtjellėn e (Mos)marrėveshjes, ka treguar pėr prapaskenat e marrėveshjes sė Rambujesė, 20 vjet pas luftės.

Merovci ka treguar pėr kėrcėnimin qė ia ka bėrė Jakup Kransiqi Ibrahim Rugovės kur kanė shkuar nė Paris pėr tė arritur marrėveshjen, nė konferencėn e Rambujesė.

Fjala ishte tė propozimi i emrave pėr formimin e qeverisė sė pėrkohshme, ka treguar Merovci.

“Kur erdhėn nė Paris, grupi i UĒK’sė, Jakup Kranisniqi ishte aty, insistojke me u formu qeveria e pėrkohshme, me u caktu emrat. Rugova i thojkė mos u ngut se kem kohė kur tė kthehemi atje e bėjmė”, tha Merovci.

“Jakupi aty i ka diēka, edhe masnej unė i thash qe e ka cenu sigurinė e kryetarit, sepse unė isha pėrgjegjės pėr sigurinė e tij”, tha Merovci.
Kashta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur