Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika shqiptare

Muzika shqiptare Diskutime mbi muzikėn nė Shqipėri.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-03-2019, 20:31   #721
Jolene
🔒
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,689
Thanks: 5,195
Thanked 6,440 Times in 3,043 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 655
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare


Pershnes veten
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2019, 17:50   #722
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 744
Thanks: 9
Thanked 335 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare(Vargjet e recitalit nga poezia e Dritero Agollit “Ėndėrr e Prerė”)

Na kendo nje kenge te bukur, sonte te harrojme
Ē'i tregojne syte mendjes sime, zemra se pranon
Si u be qe ketu ju gjetem, vaj mor ē'pasket qene
Ēfare t'ju themi ne femijeve kur shpresat ju then

Na kendo nje kenge te bukur, t'lutem mos pusho
A s'ma sheh syrin qe m'dridhet, dhimbjen mos e shto
Neper rrudhat e fytyres jeten ju deftoje
Jane keto vitet qe mi vodhet me pelin ne goje

Ref:
Ku jeton dashuria, ku rritet miresia,
ku frymon njerezia te frymojme dhe ne

Enderrat do ti jetojme, ditet ne ti gezojme,
Beses sot i kendojme pėr nje jete te re

Recitali nga Dritero Agolli:

“Mos vdis ne dhomen e heshtur i shtrire
Eshte turp kaq shpejte te rrish e te vdesesh
Ne enderronim nje vdekje me te mire
Duke vdekur fytyrat tona ti shihnim ne piken e veses”

Ref:
Ku jeton dashuria, ku rritet miresia,
ku frymon njerezia te frymojme dhe ne

Enderrat do ti jetojme, ditet ne ti gezojme,
Beses sot i kendojme pėr nje jete te re
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2019, 18:28   #723
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 744
Thanks: 9
Thanked 335 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare ShqipetareNi plesht n'maje t'ni kashte, me ni pellg t'shurres na paska hyp
Ky "hero" i anijes n'deti menon qe krejt kah ai i kan syte
Po i mjeri, ku ka me dite qysh o ni oqean
Per ate boten e atij trimit zemer luan

Kush tjeter munet me qit vnere
Kush pos ai qe s'ta din per nere
Kush tjeter pos atij qe e kqyre veq vetin

Thot s'jom une ai qe po t'shan ty
Thot s'jom une ai qe nuk t'don ty
Po loti n'faqen tone oshte per ta si halė n'sy

U mbledhe "elita" e pellgut ja nisen me na fol per dashni
"Emancipimi i mendjes" ... kujt po don kto perralla m'ia shite ti
Per ēfare dashnie je kah m'fol kur qejt i ki n'prag t'shpise
Nuk o vakti per ylbera po per ngjyrat e ushtrise

Tash msoje qysh me qit hapin
Rri gjithmone gati per hasmin
Po mos harro qe edhe n'shpi e ki hajnin

Hujdisu repeto glockin
Me ni kange percelle rapsodin
Shfrytzoje shansin, kurr ma i forte sje kon tash ēoje ballin

REF:

Here we go we're takin it over, guns up for albanian rhapsody
Here we go we're takin it over, hands up for albanian century
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-03-2019, 05:47   #724
luleshtrydhe
Super Anėtar
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 263
Thanks: 47
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
luleshtrydhe do tė bėhet i njohur mjaft shpejtluleshtrydhe do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-03-2019, 13:33   #725
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 744
Thanks: 9
Thanked 335 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

Dediku tragjedis ajrore te 1993, ku ajroplani me udhtues (shumica mergimtar te Kosoves qe ktheheshin ne Atdhe) ra ne Maqedoni dhe humben jeten 117 veta.Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 23-03-2019 nė 14:05
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2019, 13:56   #726
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,094
Thanks: 3,374
Thanked 3,614 Times in 2,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

pse ti i harrove, mesigjat qe une ti shkrova dhe qashtu ti qova

do ta humb pasworden qe kurre mos t`lexoj

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 24-03-2019, 23:18   #727
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,094
Thanks: 3,374
Thanked 3,614 Times in 2,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

Per njeren, qe nuk eshte ketu

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur