Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-12-2018, 11:32   #261
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,354
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Po ty cfare interesi te preket qe me komenton?
Une shpreh mendimet e mia , ashtu si i konceptoj une.
Partite nuk me interesojne....ne fund te fundit njesoj jane,shit njera e kak tjetra.
Me vjen keq per ata te rinj qe dalin ne shesh me deshiren per ndryshim por qe ne fund do marin ate lulit apo te edit.
kam shokun tim qe ka djalin ne universitet .gruaja punon ne spital 250mij leke rroge dhe ky 300mij ne nje dyqan

ps. kur te rriten kalamajt hajde bej avokatin e djallit.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 11:53   #262
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,313
Thanks: 152
Thanked 442 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kam shokun tim qe ka djalin ne universitet .gruaja punon ne spital 250mij leke rroge dhe ky 300mij ne nje dyqan

ps. kur te rriten kalamajt hajde bej avokatin e djallit.
Kam nipin student....babai 25000 leke mamaja 20000 ....djali studion, punon, i nxjere vete leket e shkolles dhe eshte me rezultate sh. te mira.
Kur te behet femija im,do kete gjithe mbeshtetjen time nese e meriton ....nese nuk e meriton shkollen e larte te mare nje profesion te ushqehet.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i 3d1 pėlqehet nga
i vjetėr 09-12-2018, 12:08   #263
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 10,628
Thanks: 8,821
Thanked 5,795 Times in 3,278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

ky skepticizmi dhe frika ju kane bere te lini idjotet tju udheheqin ….
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 09-12-2018, 12:45   #264
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,944
Thanks: 1,300
Thanked 1,786 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 12:49   #265
SturmFÜHRER
Anėtar
 
Avatari i SturmFÜHRER
 
Data e antarėsimit: Dec 2018
Posts: 82
Thanks: 69
Thanked 31 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
SturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyer
Thumbs up Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ky skepticizmi dhe frika ju kane bere te lini idjotet tju udheheqin ….
Ne troje udhehiqet me KLANE.E more TI pushtetin ( ta zeme ) do me besh mua Minister per shtrim rrugesh,pavaresisht qe se kame haberin.
Nuk besoj se e do ....PERSENE.Vdiq dulla qane,iku Sala nga pushteti...ULURISHIN,do iki gjatoshi...do gezohen.Peoples DEBIL ky i atjeshem.

Mua me ngrejne NERVAT kta KARAGJOZET patriote.
SturmFÜHRER nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SturmFÜHRER pėlqehet nga
i vjetėr 09-12-2018, 13:18   #266
SturmFÜHRER
Anėtar
 
Avatari i SturmFÜHRER
 
Data e antarėsimit: Dec 2018
Posts: 82
Thanks: 69
Thanked 31 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
SturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Politika e Makronit, e bėri protestėn tė pashmangshme.

Trazira nė rrugė. Pika karburanti qė mbeten pa karburant. Panik pėr tė blerė nė supermarkete. Njė vend nė kaos.

Nuk ėshtė imagjinata pėr ndonjė version distopian tė Britanisė pas Brexit, por Franca e sotme nėn drejtimin e mbrojtėsit tė vetė-formuar tė anti-populizmit, Emanuel Makron. Tė gjithė politikanėt francezė thonė se frymėzohen nga Sharl De Gol dhe Makroni s’pėrbėn pėrjashtim. Nė fotografinė presidenciale shfaqet para tryezės, me njė kopje tė kujtimeve tė luftės tė De Golit. Mesazhi i Makronit pėr popullin francez ėshtė i qartė. Ashtu si De Goli, ai do tė jetė njė udhėheqės i fortė. Ashtu si De Gol, ai do tė dalė pėrmbi politikave tė vogla e tė udhėheqė pėr tė mirėn e kombit. Krahasimet me De Golin janė bėrė kohėt e fundit, por jo me De Golin qė ngriti njė qeveri franceze nė dėbim, nė Londėr, nė vitin 1940; apo me De Golin qė po shėronte plagėt nė Algjeri nė vitin 1958. Por protestat e jelekėve tė verdhė qė kanė shpėrthyer gjithandej nėpėr Francė kujtojnė vetėm pushtimin e rrugėve tė Parisit nga punėtorėt dhe studentėt nė Maj tė vitit 1968. Ashtu si De Gol, Makron nuk arriti ta parashikojė protestėn qė pritej. Ashtu si De Goli ai dukej i shkėputur dhe i pamundur tė pėrgjigjej. Ashtu si De Goli, ai do tė paguajė njė ēmim tė lartė politik, sepse qėndrimi i tij ishte qė nuk do tė dorėzohej para protestuesve nėse dilnin nė rrugė, si dhe nuk do ta braktiste vendimin pėr tė rritur taksat e naftės dhe tė benzinės nė muajt nė vazhdim. Por, si pėrfundim, bėri pikėrisht kėtė. Nuk ka pak ironi pėr faktin se njeriu qė u pa si pėrgjigjja ndaj populizmit, ka shkaktuar demonstratėn mė tė fuqishme qė ka parė Europa. Kur erdhi nė Elize, Makroni u pa si njė lloj politikani i ri, por nė fakt ishte e shkuara, jo e ardhmja. Ėshtė centristi i fundit teknokrat qė ndjek traditėn e Klintonit, Blerit dhe Shrederit. Shembulli i Makronit ka qenė kancelari paraardhės in Merkelit. Shrederi solli reformat e tregut tė punės dhe tė ndihmės sociale nė fillim-vitet 2000, pėr ta bėrė ekonominė mė tė fuqishme tė Europės edhe mė konkurruese. Reformat funksionuan, por jo me rregull. Gjermania ka mė pak papunėsi dhe suficit tregtar, por vetėm sepse punėtorėt gjermanė kanė pranuar ulje pagash dhe investimesh. Makroni mendoi se e njėjta recetė do tė funksiononte dhe nė Francė, por pasi mundi lehtėsisht Le Penin nė zgjedhje, mbėshtetja e tij bazė vazhdoi tė ishte e dobėt.
Franca e zgjedh udhėheqėsin nė njė proces me dy faza: raundi i parė me shumė kandidatė, dhe raundi i dytė kur dy kandidatėt me numėr mė tė madh votash shkojnė kokė mė kokė. Shprehja ėshtė qė Franca zgjedh nė raundin e parė dhe eliminon nė tė dytin. Mė shumė se njė e katėrta e atyre qė votuan nė raundin e parė, donin Makronin. Megjithatė, presidenti mendoi se kishte njė mandat tė fuqishėm mė reforma strukturore. Ai uli taksat pėr tė pasurit, e bėri mė tė lehtė qė kompanitė tė punėsojnė e tė shkarkojnė staf, dhe u kap me hekurudhat. Ishte ēėshtje kohe para se tė fillonte t’i kthehej nė fytyrė. Ekonomia franceze ėshtė pėrpjekur tė ruajė ritmin e Gjermanisė. Por ka shumė pak fuqi pėr tė stimuluar kėrkesėn, pėr shkak se interesat pėrcaktohen nga Banka Qendrore Europiane. Ndėrsa politika fiskale, taksat dhe shpenzimet publike, kufizohen nga rregullat e eurozonės pėr deficitin e buxhetit. Franca ka mbėshtetur idenė e Euros duke menduar se monedha e pėrbashkėt do tė ulte fuqinė e gjermanėve, por ndodhi e kundėrta. Gjermania ėshtė bėrė forca mbizotėruese nė Eurozonė dhe nė gjithė BE-nė. Euroja funksionon pėr Gjermaninė, ose mė mirė, pėr eksportuesit gjermanė. Por nuk funksionon mirė pėr askėnd tjetėr. Pasi bėri njė gabim tė pėrmasave historike, kur iu bashkua monedhės sė pėrbashkėt, Franca nisi tė pėrpiqet ta ndreqė. Kur ishte ende nė pjesėn e muajit tė mjaltit si president, Makroni njoftoi njė plan pėr tė forcuar unionin monetar duke krijuar njė buxhet tė kontrolluar nga eurozona. Ai e dinte qė e vetmja mėnyrė qė Berlini tė pranonte, ishte nėse Gjermania e shihte marrėdhėnien me Francėn si partneritet mes tė barabartėsh, diēka qė nuk ka ndodhur prej vitesh. Mėnyra pėr tė krijuar respekt ishte duke e futur ekonominė franceze nė tė njėjtat linja tė rrepta qė hynė gjermanėt me Shrederin. Kjo i shtonte pėrfitimin qė mund tė fuste edhe programin e tij tė brendshėm, qė synonte tė krijonte njė mjedis mė tė mirė pėr biznesin dhe tė kthente ekuilibrat e pushtetit nga forca punėtore te kapitali. Gjermanėt duan gjithnjė pėrpjekje pėr t’u bindur, jo vetėm pėr dėshirėn qė tė kenė njė politikė fiskale pėr tė gjithė eurozonėn, tė cilėn duhej ta financonin ata, si dhe duhej tė bindeshin pėr aftėsinė e Makronit pėr tė dhėnė rezultat. Pėrplasja mė e dhunshme nė gjysmė shekulli ka konfirmuar frikėn e tyre mė tė keqe, por thelbi mė i gjerė kėtu ėshtė se politikanėt duhet tė kuptojnė qė kriza financiare dhe njė dekadė me ulje tė nivelit tė jetesės kanė ndryshuar atė qė mund tė arrihet ose jo nė politikė. Ėshtė e dėshirueshme dhe e realizueshme qė tė pėrdoret sistemi i taksave pėr tė ulur ndryshimet e klimės, por vetėm nėse goditja ndaj standardit tė jetesės ekuilibrohet nga ulje tė tjera taksash. Pėrndryshe ėshtė thjesht njė masė shtrėnguese qė ēdo votues do ta refuzojė. Dhe ėshtė vetėvrasje politike tė njihesh si presidenti i tė pasurve dhe pastaj t’u thuash votuesve tė zemėruar pėr ēmimin e naftės qė tė pėrdorin transportin publik. Nuk ėshtė prej De Goli, por prej Mari Antoniete: Lėri tė hanė tortė(me falni per VONESEN).


Ju bofte mire.

Dec 07, 2018 19:52 Europe.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SturmFÜHRER : 09-12-2018 nė 14:03
SturmFÜHRER nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 15:02   #267
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,354
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Kam nipin student....babai 25000 leke mamaja 20000 ....djali studion, punon, i nxjere vete leket e shkolles dhe eshte me rezultate sh. te mira.
Kur te behet femija im,do kete gjithe mbeshtetjen time nese e meriton ....nese nuk e meriton shkollen e larte te mare nje profesion te ushqehet.
jo ēdo kush i merr ato 250mij shoku militant.

i vendosin tarifat si gjermania dhe rrogat i kane si afrika.

kalamajt e mij punojne ne fundjave dhe marrin 450 euro ne muaj.

kush ti jep ne Shqiperi ?ti si ish emigrant e di me mire.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 15:16   #268
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,944
Thanks: 1,300
Thanked 1,786 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 09-12-2018, 15:27   #269
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,313
Thanks: 152
Thanked 442 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
jo ēdo kush i merr ato 250mij shoku militant.

i vendosin tarifat si gjermania dhe rrogat i kane si afrika.

kalamajt e mij punojne ne fundjave dhe marrin 450 euro ne muaj.

kush ti jep ne Shqiperi ?ti si ish emigrant e di me mire.
Ta kam shkruar edhe here tjeter...pavarsisht se ke vite ne gjermani te ka ngel ora ne 90.
Sipas teje kush ka mendim ndryshe nga ty eshte militant....se clidhje kan keto qe shkruaj une me militantizmin vetem ti mund ta dallosh.
Herr drague....po diskutojm ne hava me duket.
Nuk po them qe skan te drejte studentet...po them qe: Pika e pare e kerkesave te studenteve eshte heqja e tarifes per ngelsat dhe ne kete pike une jam totalisht kunder.Qe ketu te le dyshime.Nuk kapet gomari nga bishti drag se te fut shkelma
Ka shume probleme te tjera arsimi para se te shkojm ne mbrojtje te ngelseve.
Dikush me mend ne koke nuk do e niste revolten nga ngelsat nese do deshironte vertet te ndryshonte dicka ne shqiperi
Mbase ti shpreson qe kjo levizje studentore do dale diku ne te mire te shqiptareve....per momentin une nuk e kam ate perceptim,per mua po perdoren mish per top.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga 3d1 : 09-12-2018 nė 15:43
3d1 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 16:20   #270
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,780
Thanks: 263
Thanked 462 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
...
Nuk po them qe skan te drejte studentet...po them qe: Pika e pare e kerkesave te studenteve eshte heqja e tarifes per ngelsat dhe ne kete pike une jam totalisht kunder.Qe ketu te le dyshime.Nuk kapet gomari nga bishti drag se te fut shkelma
...
Neqoftese ka shum ngelsa dhe eshte paraqitur paresor, kjo perben problem te madh akademik ne universitete. Mbase duke e kap gomarin nga bishti kete radhe mund te arrihet te veshet e gomarit ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 16:31   #271
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,313
Thanks: 152
Thanked 442 Times in 288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Neqoftese ka shum ngelsa dhe eshte paraqitur paresor, kjo perben problem te madh akademik ne universitete. Mbase duke e kap gomarin nga bishti kete radhe mund te arrihet te veshet e gomarit ...
Dhjetor 1990....protesta nis me kerkesa ekonomike nga studente te thjeshte me ideale demokratike,grev urie, perfundimin e dime te gjithe dhe po e vuajme edhe pas 28 vitesh.
Dhjetor 2018....protesta nis me kerkesa ekonomike nga studente te thjeshte,flitet per grev urie te marten...???
Nga skenari mungon vetem njeriu me kapardine te bardhe....nuk eshte shfaqur akoma
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga 3d1 : 09-12-2018 nė 16:33
3d1 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i 3d1 pėlqehet nga
i vjetėr 09-12-2018, 17:14   #272
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,780
Thanks: 263
Thanked 462 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 09-12-2018, 17:22   #273
SturmFÜHRER
Anėtar
 
Avatari i SturmFÜHRER
 
Data e antarėsimit: Dec 2018
Posts: 82
Thanks: 69
Thanked 31 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
SturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyerSturmFÜHRER ėshtė njė i shkėlqyer
Thumbs up Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Dhjetor 1990....protesta nis me kerkesa ekonomike nga studente te thjeshte me ideale demokratike,grev urie, perfundimin e dime te gjithe dhe po e vuajme edhe pas 28 vitesh.
Dhjetor 2018....protesta nis me kerkesa ekonomike nga studente te thjeshte,flitet per grev urie te marten...???
Nga skenari mungon vetem njeriu me kapardine te bardhe....nuk eshte shfaqur akoma
Do vine par e company ne pushtet dhe do ta shikojme.Makuter me te EGER.
KETU do JEMI.
SturmFÜHRER nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 17:30   #274
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,868
Thanks: 1,503
Thanked 1,272 Times in 845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Dhjetor 1990....protesta nis me kerkesa ekonomike nga studente te thjeshte me ideale demokratike,grev urie, perfundimin e dime te gjithe dhe po e vuajme edhe pas 28 vitesh.
Dhjetor 2018....protesta nis me kerkesa ekonomike nga studente te thjeshte,flitet per grev urie te marten...???
Nga skenari mungon vetem njeriu me kapardine te bardhe....nuk eshte shfaqur akoma
Siē duket ambasadorėt po diskutojnė ende mbi kėtė pikė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 17:30   #275
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,780
Thanks: 263
Thanked 462 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SturmFÜHRER Shiko postimin
Do vine par e company ne pushtet dhe do ta shikojme.Makuter me te EGER.
KETU do JEMI.
Po mue ku me le? Asnji her ne pusht-et? Kesaj i thojn thjesht diskriminim!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-12-2018, 18:47   #276
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,944
Thanks: 1,300
Thanked 1,786 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Protesta e studenteve dhjetor 2018.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Po mue ku me le? Asnji her ne pusht-et? Kesaj i thojn thjesht diskriminim!
Par nuk ka qene qofte edhe nje dite ne jeten e tij buxhetor qe ti kem marr nga taksat e shqiptareve, dilema ime eshte te rrish ne kete vend te katranosur nga falangat sorosiane te panama papers apo te ikesh.

Per Bruksel - gent neser .
Andej te shoh pak qetesi
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 09-12-2018 nė 18:51
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur