Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Arti Programimit

Arti Programimit Mėsoni dhe ndihmoni tė tjerėt tė hyjnė nė Artin e Programimit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-12-2017, 13:15   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,318
Thanks: 6,603
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Ngjyrosen shkronjatVersioni fundit OS Windows 10 pasuron dukshem repertuarin e shkronjave (Fonts), e njera nder to qe ne kemi perdorur ne kete webfaqe, eshte Segoe UI Emoji qė ndodhet ne C:\Windows\Fonts\Segoe UI Emoji.
Versionet e mėparshme tė Windows (7,8...) nuk e kane kėtė tip shkronjash prandaj duhet ta shkarkoni dhe instaloni nė kompjuterin tuaj pėr t'i shqfaqur me ngjyra simbolet, piktogramet dhe ikonat qė kemi futur nė kėtė webfaqe.

Shkarkime (vlen vetėm pėr Windows 7 dhe 8; Windows 10 e ka tanimė Segoe UI Emoji ttf)
Shkarko (Download) fontin Segoe UI Emoji ttf :
http://www.myfontsfree.com/download-...-zip132714.htm

Shkarkime (vlen pėr Windows 7 dhe 8 dhe 10) pė tė shfaqur drejtė shkronjėn qė paraqet flamurin kombėtar :
Shkarko (Download) fontin Albanian otf :
http://www.fontspace.com/power8/albanian

Dokumenti ne formatin pdf :
http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/Emo-me-ngjyra.pdf

Dokumenti ne formatin html :

http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/Emo...me-ngjyra.html

Klm nė vazhdim...!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 10-12-2017 nė 13:21
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur