Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-01-2018, 13:42   #141
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 336
Thanks: 48
Thanked 95 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
-Ka fise te na. Shumica jane Berishe, Thaq, Kryezi, Sopi, Gashi. Per dallim nga Kosova ne Maqedoni mbiemrat i kane marre nga emri i paraardhesit me te aferm. Ndersa, Shqiptaret nga Struga, Ohri, Manastiri nuk kane fise pasi flasin Toskerisht, ata jane Tosk.

-Po jemi me fetar, po shumica nuk dine Turqishten ne fakt, as nuk e flasin, perveq disa Shqiptar Turkofil nga Qarshia e Shkupit.

-Martese me anetar te aferm te familjes nuk kam ndegju une, ne fakt tek ne jane te rrepte sa i perket afersise ne gjak.

Ndersa, jepi nje sy ketij projekti Albanian Bloodlines Project. Shqiptaret e Maqedonis jane puro Shqiptar.Interesant, i njejti person i thote keto fjale:

http://www.kohanews.com/wp-content/u...86456970_n.jpg
Manastiri e Prespa jane toske, shqiptaret e Ohrit jane te zbritur nga fshatrat e Struges, ndersa Struga eshte e perzier, por statistikisht ka me shume gege se toske.
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Aki pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 22:24   #142
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,136
Thanks: 2,955
Thanked 3,134 Times in 2,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Pse se hidhni ne kosh kete temen ? Se paskam vene re qe me qenkan bere nervat kaēurrela
Jo, jo nuk po mbyllet tema pa i ndihmuar turqeve te shqiptarizuar te kthehen ne identitetin e vet.

Edhe Hartukanit me i treguar, o hajde merri se te kishin ngelur ne Bit Pazar edhe do turq
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 12:56   #143
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,371
Thanks: 647
Thanked 598 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nderi Shiko postimin
Une mes ne pershtypjen teme qe aty ka njerz te shqiptarizum. Edhe kjo shumica absolute asht e diskutushme, se ne numrin e shqiptarve hyn edhe kta njerz me identitet hibrid. Edhe kjo perdorja e fanatizmit fetar se kinse jane ma nryshe per kete arsye, s'ka lidhje. Une personalisht fanatizem nuk takova, edhe pse sigurisht ka, ashtu qysh ka edhe ne Kosove. Te ashtuqujtun wahabist i takoj perdit ne Kosove dhe, edhe pse i konsiderojn turqit vllazen (konsiderojn vllazen qdo mysliman), shihet kjart qe identitet turk nuk kan. Po shendrrohen ne arab, e vertet, po shihet qe asht ni shendrrim e jo ni identitet qe bartin ne vete me koh e qe tash po del ne pah. N'Maqedoni nuk pash shendrrim, pash identitet turk t'fort dhe te qendrushem. Dhe kjo te njerzit qe i thojn vetes shqiptar.
Thuj o quran, qe ti po don qashtu ata mu konen. Ma shume ta kish thy mi lecit, mos me i qujt shqiptare, por turq.

E ti cilit fis i takon?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 15:15   #144
Nderi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 57
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Nderi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Thuj o quran, qe ti po don qashtu ata mu konen. Ma shume ta kish thy mi lecit, mos me i qujt shqiptare, por turq.

E ti cilit fis i takon?
Dikush qe vetquhet "illyrianmuslim" = dikush qe lidh gjithqka me fen, edhe sene qe s'kan t'bajn me t'a = fetarist = njeri i mshelt n'kry = s'ki qa biseon me t'a, si me fol me murin.

Ndryshimi mes juve vahabistave dhe shqiptarve ne Maqedoni asht qe ju jeni shqiptar te arabizum (ku me dit, najhere, kur shendrrimi i vahabistave ne Ballkan te kompletohet, ne naj forum, nga arabet autokton, a ka mu hap naj teme me titullin "shqiptar/ballkanas te arabizum" ?) , kurse ata jane turq te shqiptarizum.

Gjithsesi, kurr nuk e kam kuptu dashnin e juve vahabistave per turqit! Po m'doket nuk jeni ne dijeni qe shumica e turqeve nuk jane mysliman t'perkrym, gjithmon simas parimeve te grupit tuaj, kuptohet.

Qysh e thash edhe ma heret, ish kan mire, n'ket tem, m'u shpreh vetem shqipet. Turqit e shqiptarizum, si aktoret kryesor te muhabetit dhe vahabistat, si njerz me tull n'kry ne vend te trunit, nuk kan qa m'i jep diskutimit.

Une nuk jam pa zemer, dhe e kuptoj qe shqiptaret e Maqedonis, edhe pse e din qe jane me origjin turke, per shkak te procesit te asimilimit e kan te veshtir me hek dor komplet nga shqiptarizmi, por shpresoj qe ni dit do te binden per perqafimin e rranjeve te tyne. Ja kan borxh paraardhesve te tyne dhe vet brezave te ardhshem.

Nuk e di politiken e Turqis perball minoritetit te saj neper bote, por besoj qe nuk do ishte idiferente, edhe nga ana ekonomike (gjithmon nqs Turqia nuk asht ajo qe urdheron shqiptaret e Maqedonis te mos deklarohen turq, niher per niher, pa asimilu te gjith shqiptaret e Ballkanit)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Nderi : 13-01-2018 nė 15:19
Nderi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 15:44   #145
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,371
Thanks: 647
Thanked 598 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

T’veta cilit fis i perket, o o dhelprak.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 15:59   #146
Nderi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 57
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Nderi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
T’veta cilit fis i perket, o o dhelprak.
Qa ka lidhje fisi jem me temen? Une flas per vetem teme, shprehi idet e mija, perfaqsoj veten. E ransishme asht qe nuk asht fis i ardhun prej Anadolli, kta muna me t'a siguru. A u perzi dikush (gjenetikisht) nga paraardhesit e mij me turq (apo sllav)? Kta nuk muna me t'a siguru, n'fakt kerkush nuk munet me siguru per veten e tij (kerkush n'bot). E ransishme asht qe kena ndergjegje shqiptare, s'kena kriz dhe as identitet hibrid.

Identiteti hibrid asht plag a ran per bartesin. Nuk t'a len shpirtin rahat. Shqiptarve t'Maqedonis, zhdukja e tij, i kish pru veq t'mira, edhe nga ana shpirtnore.
Nderi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 16:21   #147
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,631
Thanks: 327
Thanked 415 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Qyteti Strugės me rreth ka ma tepėr Gegė sesa Toskė ,sa pėr sqarim.
Si qenėka qė Toskėt nuk janė tė ndarė nė fise ,nuk e kuptoj???
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 16:28   #148
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 942
Thanks: 2
Thanked 21 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nderi Shiko postimin
Pershendetje.

Sapo u regjistrova, sepse du mendimin tuaj per nje qeshtje qe koheve t'fundit po m'sillet n'kry.

Shoh, shpesh, neper rrjetet sociale qe shqiptaret e Maqedonis ofendohen here pas heri, me epitete te ndryshme, ma i famshmi ai "turko-arab".

M'ka ra rasti, koheve t'fundit, me i njoft ma gjat shqiptaret e Maqedonis dhe me fol drejt nuk pash fanatizem fetar, ama pash nje identitet te kjart turk. Kta njerz nuk kan "fise" (geg pa fis, nuk ekziston), jane njohes te thell te gjuhes turke (e flasin edhe ne shpi, pra si gjuhe amtare) dhe nuk e kan edhe aq "tabo" kryqezimin me njerz te familjes (martesa mes njerzve t'fisit eshte nje nga tabot me e madhe shqiptare). Kan nje dashni qe kalon ne obsesion per Turqin, shohin tv turke dhe percjellin rregullisht ngjarjet ne shtetin turk. N'shpit e tyne kan edhe portrete te heronjeve turq.

Personalisht, gjat gjith kohes, kam pas pershtypjen qe jam ne kontak me njerz te nje etnie tjeter. Asht ironike, duke konideru edhe faktin qe jam shqiptar i Kosoves dhe teorikisht nuk eshte dasht te ndjej ket largesi me kta njerz. Kam taku shqipe nga e gjith Shqiptaria dhe kurr nuk e kam pas pershtypje qe po komunikoj me njerz te nje etnie tjeter (pa marr parasysh dallimet krahinore), perveq ne Maqedoni.

Mos valle kta njerz jane turq te shqiptarizum? Mos ndoshta, kur ra Perandoria Osmane, kta njerz perqafun identitetin shqiptar, duke jetu afer shqiptarve? Ndoshta te moshuarit kan thurr lavdat Turqis, brez pas brezi (qysh kan ba pershembull shqiptaret e Kosoves per Shqiperin) per mos m'u harru identiteti i tyne i vertet nga te rinjet?

Shqiptaret gjthmon vajtojn per gjith ata shqiptar qe u asimilun n'Ballkan, pse askush nuk menon qe ka edhe shqiptar te "shqiptarizum"? Pse kta njerz t'Maqedonis ofendohen dhe nuk ndihmohen per me perqafu identitetin e tyne te vertet? Mohimi i identitetit asht mekat i madh dhe nuk i ka hije shqiptarve, si komb i vujtun, te mos e shtrijn doren dhe te ndihmojn kta njerz ne rrugtimin drejt kthimit ne rrenjet e tyne.
O, mos degjo keta o nder, zotrote je tamem evropianos, se implementon te drejtat e njeriut, gjithkush do origjinen t`i respektohet, edhe turqit me turqit, (vetm larg pe meje)
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 16:39   #149
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,371
Thanks: 647
Thanked 598 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CERMENIKASI Shiko postimin
Qyteti Strugės me rreth ka ma tepėr Gegė sesa Toskė ,sa pėr sqarim.
Si qenėka qė Toskėt nuk janė tė ndarė nė fise ,nuk e kuptoj???
Tosket nuk ndahen n’fise sikur geget Cermenikas. Geget ndahen n’12 fise sipas Lekes, edhe n’24 nenfise.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 20:22   #150
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,794
Thanks: 270
Thanked 468 Times in 348 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
O, mos degjo keta o nder, zotrote je tamem evropianos, se implementon te drejtat e njeriut, gjithkush do origjinen t`i respektohet, edhe turqit me turqit, (vetm larg pe meje)
Iljas, perse kerkon ti mbash larg dajot?!?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2018, 12:02   #151
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 942
Thanks: 2
Thanked 21 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Ore, pse me citoni xhanem une shfaqe mendiin tim, me sa di une ka zona ime, turqit nuk kane ngacmuar shume, (ku dhemb dhembi vete gjuha, siveten love)
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2018, 12:50   #152
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,136
Thanks: 662
Thanked 499 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
T’veta cilit fis i perket, o o dhelprak.
Vasojeviq ,sllav te shqiptarizum
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Damastion pėlqehet nga
i vjetėr 14-01-2018, 12:57   #153
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 942
Thanks: 2
Thanked 21 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Po me mire vajojevic se sa alheamdurullah
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2018, 13:07   #154
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,382
Thanks: 5,822
Thanked 6,835 Times in 4,367 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Po me mire vajojevic se sa alheamdurullah
e lejon qisha juaj hirėsi te pagezohen myslimanet ?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 14-01-2018, 13:35   #155
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,136
Thanks: 662
Thanked 499 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Po me mire vajojevic se sa alheamdurullah

"elhamdulillahet " e tu ,ilia

btw,jan keta orthodhoks apo ortodoks,ti meresh vesh nga keto pune

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 14-01-2018 nė 13:40
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2018, 22:56   #156
Nderi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 57
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Nderi ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Lajmit t'mrekullushem qe presidenti i Maqedonis ka ndalu zyrtarizimin e vjedhjes se gjuhes shqipe nga turqit e shqiptarizum te Maqedonis (natyrisht ai e ka ba per qellime t'veta po qysh thuhet "arkimu i armikut tem asht miku jem") i bashkangjitet lajmi i hidhun qe, n'ket vit te Skenderbeut, turqit e Maqedonis (t'ndihmum edhe nga disa turq te shqiptarizum nga Prizreni dhe disa njerz nga komuniteti i vahabistave) jane mobilizu ne rrjetet sociale per me ofendu mretin e shqiptarve.

Une i kuptoj vahabistat, jane t'kufizum n'try (njerzt me t'meta mendore edhe t'ngjallin meshir) po kjo sjellje e turqeve te shqiptarizum, m'ka zhgenjy. Asht dasht me pas pak rrespekt, t'pakten per gjith kto vite bashkjetes qe kan pas me shqiptaret.

S'ka met ma me hy me kqyr asni emision, gjithmon gjen kta njerz negativ ne komente, qe ofendojn t'qenurit shqiptar. Kjo asht kur armiku ta njeh gjuhen.

M'lind bindja qe edhe bustet e Skenderbeut neper Shqiptari, kan m'u sulmu shum shpejt nga kta njerz. Besoj qe duhen roje dhe telekamera, afer qdo bust te Kastriotit.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Nderi : 18-01-2018 nė 23:07
Nderi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-01-2018, 00:05   #157
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,187
Thanks: 13
Thanked 599 Times in 383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

O ashkali...ai lajm i mrekullueshem qe e paske marre nga presidenti sllav te zgjat vetem 2 jave...ligji vie perseri ne Parlament ,shqyrtohet edhe nje here,i dergohet per se dyti dhe hyn ne fuqi pas 8 diteve,askush sja fut me presidentit tend te dashur sllavo_bullgar.Qendrimi i tij vlen sa me fshi prapanicen.

"Arkimu i armikut tem ... " arkimu ,...o ashkali,meso te shkruash gjuhen e shenjte shqipe.
__________________
BojanKopitar !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Semiku : 19-01-2018 nė 00:09
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-01-2018, 02:07   #158
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,132
Thanks: 128
Thanked 588 Times in 470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Ēka i keni bo ju t’maqedonis kti Nderit lol se vaki sem ka bo
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-01-2018, 03:02   #159
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,136
Thanks: 662
Thanked 499 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Ēka i keni bo ju t’maqedonis kti Nderit lol se vaki sem ka bo
Me siguri i ka ra sapuni ne Hamam te Shkupit

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 19-01-2018 nė 03:13
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-01-2018, 11:26   #160
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,463
Thanks: 640
Thanked 1,030 Times in 584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Turq te shqiptarizum (?)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e lejon qisha juaj hirėsi te pagezohen myslimanet ?
Ku di gje Spirua ..... ato pune i di Nasi...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur