Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-01-2018, 01:37   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,483
Thanks: 4,662
Thanked 2,239 Times in 937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė mesme?Sė fundmi, gjithė vėmendja mediatike ka qenė pėrqėndruar tek Kryeprokurorja e Pėrkohshme. Ndėrkohė kjo vėmendje tashmė ėshtė pėrqėndruar tek ish-Kryeprokurori Llalla. Njė informacion i ri ėshtė zbuluar rreth tij.

“Java” ka zbuluar se ish-kreu i akuzės ėshtė me diplomė tė falsifikuar.

Gazetari Artan Hoxha ka dhėnė disa detaje lidhur me diplomėn e Kryeprokurorit.

“Njė nga detajet qė janė duke hulumtuar komisionet e vettingut, ėshtė fakti qė Shqipėria ka pasur njė prokuror qė ia dimė shkollėn e lartė, po nuk e dimė ku e ka bėrė shkollėn e mesme. Nė shkollė rezulton numri i amzės, por nuk gjenden regjistrat mėsimorė. Vendi i dytė ku nuk gjendet ėshtė fakulteti i shkollės sė lartė.

Nė sekretari kanė shkuar dhe nuk e kanė gjetur dosjen. Dyshohet qė Shqipėria ka pasur pėr 5 vjet njė Kryeprokuror qė nuk ka bėrė shkollėn e mesme”, tha Hoxha.

Referuar lėvizjeve tė fundit nė organin e akuzės, gazetari Lorenc Vangjeli deklaroi se emėruesi i pėrbashkėt i tė larguarve ėshtė se kemi tė bėjmė me persona qė njihen si njerėz tė afėrt tė ish-Kryeprokurorit Llalla.

“Ajo qė bie nė sy ndryshe nga parashikimet, prokurorja e pėrkohshme po sillet si prokurore e pėrhershme.

Lėvizjet janė tė shumta, besoj se ėshtė vetėm fillimi. Ajo qė bie nė sy, ka njė linjė tė qartė. Tė gjithė tė larguarit konsiderohen si njerėz tė ish-prokurorit tė Pėrgjithshėm dhe kanė qenė nė ato pozita si tė komanduar”, deklaroi gazetari Lorenc Vangjeli.

Ndėrkohė, kėto lėvizje, sipas gazetarit Hoxha, bėhen me bekimin e SHBA.

Sipas tij, jemi para njė skenari si atij nė Rumani e Kroaci kur u godit korrupsioni nė nivele tė larta.

“Edhe nė Rumani, Kroaci etj, ėshtė zbatuar i njėjti skenar, ėshtė sjellė njė prokuror nga periferia, po ndodh i njėjti skenar”, tha ai.

/konica/
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 01:47   #2
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,372
Thanks: 5,814
Thanked 6,828 Times in 4,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Mė kujtohet kur ėshtė djegur arkivi i Gjimnazit partizani.
Njė kushėrira mbaroi fakultetin nė Itali me tre vite gjimnaz
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 02:14   #3
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,264
Thanks: 1,046
Thanked 574 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Mjafton ta shohesh kete surrat kal Gramshi dhe e kupton mjerimin e Shqiperise dhe popullit trim,punetor e bujar shqiptar...si me te .. breshka
murik ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 17:20   #4
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 923
Thanks: 161
Thanked 356 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
xhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

me kujtohet nje barsolet me njerin si puna e ketij dhalles kur mori diplomen i tha sekserit o vlla po te mesmen kur do ma japesh
__________________
pis milet
xhori nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 17:23   #5
Noe
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,004
Thanks: 215
Thanked 524 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Kryeprokuror i deshtuar qe nuk arrestoi asnje politikan e zyrtar te larte ! Edhe me Tahirin qe beri sikur e nisi nje m.t te madh beri!
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 17:31   #6
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,123
Thanks: 128
Thanked 586 Times in 468 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Po si gjith juristat e berishes. Boni sikur habiteni.

Rrofshin plepat
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 18:22   #7
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

po pse? qe te jesh horr duhet nje Laurea?


p.s. pse i themi diplome ne?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 20:04   #8
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,780
Thanks: 263
Thanked 465 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Mė kujtohet kur ėshtė djegur arkivi i Gjimnazit partizani.
Njė kushėrira mbaroi fakultetin nė Itali me tre vite gjimnaz
Tre vite gjimnaz n'Shqypni vlejshin dikur sa nji fakultet n' Talje.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 20:07   #9
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,780
Thanks: 263
Thanked 465 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
po pse? qe te jesh horr duhet nje Laurea?
p.s. pse i themi diplome ne?
i themi ashtu se eshte gruaja e cjapit, pa brina ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 23:04   #10
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,123
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Po si gjith juristat e berishes. Boni sikur habiteni.

Rrofshin plepat
ca thua mo, ai Berisha eshte me Jurist se gjithe keta kryeprokuroret, vetem me lulin jane barazim jo po te habitesh ti.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 23:49   #11
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,123
Thanks: 128
Thanked 586 Times in 468 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ca thua mo, ai Berisha eshte me Jurist se gjithe keta kryeprokuroret, vetem me lulin jane barazim jo po te habitesh ti.
Pirato po ai shoku jot prokuror a e ka kry shkollen e mesme lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 23:58   #12
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,123
Thanks: 2,946
Thanked 3,128 Times in 2,083 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Pirato po ai shoku jot prokuror a e ka kry shkollen e mesme lol

jo pat thene se ate kohe ka pasur vershime ne Fushe- Kruje dhe vazhdova me fakultetin, ama i kishte ngelur merak qe nuk e ka perfunduar fillestaren komplet

Jo mo, tha ketu edhe kryeministri nuk ta din tabelen e shumezimit deri ne 10-te ē`te duhet tha shkolla
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2018, 01:06   #13
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,555
Thanks: 106
Thanked 1,048 Times in 777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

Ce do ai mbaroi pune tani me ate diplome.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2018, 19:21   #14
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,260
Thanks: 8
Thanked 143 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeprokuror me diplomė tė falsifikuar? Me shkollė tė lartė, por… pa tė

mos u merzisni djema, shkolla e larte sot, eshte e barabarte me shkollen e mesme te kohes se pare, keshtu qe prokurori, ka bere nje rruge e dy pune, ka marre dipllomen e shkolles se larte, nderkoh qe ka bere shkollen e mesme
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur